Райдержадміністрація

Корисні посиланняКалендар свят. Мова, граматика, спілкування

"Пряма лінія" з директором територіального центру (надання соціальних послуг) Богодухівської районної державної адміністрації Корзаченко Т.В.

В редакції районної газети «Маяк» відбулася «пряма лінія» з директором територіального центру (надання соціальних послуг) Богодухівської районної державної адміністрації Корзаченко Т.В. Тема спілкування: Соціальне обслуговування пенсіонерів територіальним центром (надання соціальних послуг) Богодухівської районної державної адміністрації.

Питання, які були порушені мешканцями району під час проведення «прямої лінії»

1. Якщо людина потребує обслуговування, але не має можливості оплачувати соціальні послуги, як їй бути?

Постановою Кабінету Міністрів України від 29 квітня 2004 р. №558 «Про затвердження Порядку призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги» передбачено, що надання соціальних послуг може здійснювати непрацююча особа громадянам похилого віку, інвалідам, дітям - інвалідам, хворим, які не здатні до самообслуговування і потребують постійної сторонньої допомоги (крім осіб, що обслуговуються територіальним центром).

Таким особам призначається щомісячна компенсаційна виплата виходячи з прожиткового мінімуму для працездатних осіб у розмірах:

  • 15% - фізичним особам, які надають соціальні послуги інвалідам І групи;
  • 10% - фізичним особам, які надають соціальні послуги громадянам похилого віку, інвалідам ІІ групи та дітям - інвалідам;
  • 7% - фізичним особам, які надають соціальні послуги інвалідам ІІІ групи та хворим, які не здатні до самообслуговування і потребують постійної сторонньої допомоги.

Крім того, працездатним особам, які здійснюють догляд за інвалідами І групи, престарілими та дітьми - інвалідами, період догляду зараховується до трудового стажу.

Компенсація фізичним особам пенсійного віку, які надають соціальні послуги, призначаються у зазначених розмірах виходячи з прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Фізична особа, яка надає соціальні послуги має право одержувати тільки одну компенсацію незалежно від кількості обслугованих осіб, видів та обсягу послуг.

Компенсація призначається і виплачується управлінням праці та соціального захисту населення райдержадміністрації з дня подання заяв та необхідних документів фізичною особою, яка здійснюватиме надання послуг та особою, яка їх потребує.

2. Чи може ваша установа надати допомогу автотранспортом інваліду - колясочнику, або людині, яка пересувається за допомогою милиць, палиць, візка?

Так, територіальний центр має спецавтотранспорт "соціальне таксі", яке надає допомогу інвалідам, громадянам, пенсіонерам, які не можуть самостійно пересуватись або пересуваються за допомогою милиць, палиць, візків, інвалідних колясок.

Заявки на обслуговування спецавтотранспортом приймаються за три дні до виїзду, в межах району виключно за призначенням, при необхідності у супроводі соціального робітника, а при його відсутності - члена сім’ї замовника.

Використовується для перевезення пенсіонерів та інвалідів до установ, організацій різної форми власності та підпорядкування, банківських установ, поліклініки, для взяття участі у різних заходах, які проводяться в межах району.

Для одиноких обслуговування проводиться безкоштовно, для інших осіб за плату відповідно до розроблених тарифів.

3. Якій категорії осіб, які знаходяться на надомному обслуговуванні територіальний центр надає безоплатні соціальні послуги?

Територіальний центр забезпечує безоплатне обслуговування одиноким громадянам похилого віку, інвалідам та хворим (з числа осіб працездатного віку на період до встановлення їм групи інвалідності, але не більш, як на чотири місяці), які не здатні до самообслуговування і не мають рідних, які повинні забезпечувати їм догляд і допомогу.

Відповідно до статті 1 Закону України «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію» до категорії одиноким осіб належать особи, які не мають працездатних родичів, зобов’язаних за Законом їх утримувати.

Згідно зі статтею 1 Закону України «Про загальне обов’язкове державне пенсійне страхування» до непрацездатних відносяться особи, які досягли встановленого законом пенсійного віку, або визнанні інвалідами.

Враховуючи зазначене, якщо родичі особи, яка потребує соціального обслуговування в територіальному центрі належать до вище згаданих категорій, така особа також відноситься до одиноких і має право на отримання соціальних послуг безоплатно.

Пошук по сайту

Архів новин

Вересень 2020
ПнВтСрЧтПтСбНд
31123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
2829301234

Знайдіть нас на Facebook


Корисні посилання