Богодухівщина

Райдержадміністрація

Корисні посиланняКалендар свят. Мова, граматика, спілкування

Про забезпечення населення міста Богодухів питною водою гарантованої якості

Протягом останніх років реєструвались незадовільні результати якості питної води по житловому мікрорайону по вул.Кривоносова м. Богодухів. За ініціативою спеціалістів Богодухівського районного управління ГУ Держспоживслужби в Харківській області на підставі затвердженого плану перевірок комісії з дотримання вимог санітарного законодавства при райдержадміністрації за участю представників Богодухівської міськради та КП «Богодухіввода» проведено обстеження стану водопостачання та водовідведення житлового мікрорайону.
    За результатами роботи комісії встановлено:
    Водопостачання мікрорайону ( близько 70 абонентів) здійснюється від відомчої артезіанської свердловини КП «Богодухіввода», глибиною 110 м. Свердловина обладнана на бучацький водоносний горизонт та розташована у цегляній будівлі. Межі зон санітарної охорони розроблені відповідно до проекту на свердловину, паспорту на свердловину та затверджені рішенням виконавчого комітету Богодухівської міської ради від 30.11.2011 року № 421 «Про встановлення зон санітарної охорони джерел, об'єктів централізованого питного водопостачання та міських каналізаційних систем м. Богодухів».
    Вежа Рожновського, у зв’язку з тривалим терміном використання та відсутністю можливості її використовувати надалі як ємність для зберігання води у зв’язку з суттєвим ржавінням, виведена з експлуатації з жовтня 2015 року.
    З метою забезпечення потрібного тиску в системі водопостачання з жовтня 2015 року введена в експлуатацію автоматизована система підйому та подачі води потрібного тиску на базі перетворювача частоти.
    Дослідження питної води, як і в минулі роки, проводиться Краснокутською міжрайонною філією Державної установи «Харківський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоровя України».
    За результатами лабораторних досліджень питної води в 2018 році відібраної з водорозбірної колонки комунального водогону за адресою вул. Кривоносова 7, м. Богодухів в березні (протокол дослідження питної води № 46 від 21.03.2018 року) виявлені відхилення від нормативних вимог за санітарно-хімічними показниками (перевищення ГДК): вміст аміаку – в 2,6 раза, вміст заліза – в 5,8 раза, загальна жорсткість – в 1,1. раза, кольоровість в 2.2 раза, з артсвердловини № 18 вул.Кривоносова, м.Богодухів в грудні місяці ( протокол № 588 від 17.12.2018 року) виявлені відхилення по показнику мутності в 1,7 раза та вмісту аміаку в 1,7 раза, що є порушенням ст.18 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення» від 24.02.1994 № 4004-ХІІ, ДСанПІН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до питної води, призначеної для споживання людиною».
    У січні поточного року КП «Богодухіввода» відібрано зразок води питної з водорозбірної колонки по вул.Кривоносова, 7, м.Богодухів та направлено на дослідження до ТОВ «НПФ «Еквік» для визначення методу доочистки та приведення якості питної води до вимог діючого санітарного законодавства. Під час обстеження встановлено, що водоохоронний режим в зоні навколо свердловини не дотримується. На відстані 60 метрів від гирла свердловини виявлено вигрібну яму житлових будинків по вул.Кривоносова з рідкими побутовими відходами, які фонтанують на прилеглу територію. В межах ІІ зони розташовані багатоповерхові житлові будинки вул. Кривоносова 1, 1А, 3, в яких утворено ОСББ, які мають статус юридичної особи. Договори на вивезення рідких побутових відходів між мешканцями будинків вул. Кривоносова та КП «Богодухіввода» або приватними перевізниками відсутні.
    За результатами роботи комісії з метою профілактики інфекційної захворюваності серед мешканців міста Богодухівським районним управлінням підготовлений та направлений припис Богодухівському міському голові щодо вирішення питання надання населенню мікрорайону води гарантованої якості та забезпечення своєчасного вивозу рідких нечистот. Виконання припису знаходиться на контролі Богодухівського районного управління ГУ Держпродспоживслужби в Харківській області.
   
   


   
   

Пошук по сайтуАрхів новин

Серпень 2019
ПнВтСрЧтПтСбНд
2930311234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930311

Знайдіть нас на Facebook


Корисні посилання