Райдержадміністрація

Корисні посиланняКалендар свят. Мова, граматика, спілкування

Знову про сказ

Сказ – гостре інфекційне захворювання теплокровних тварин та людини. Спричиняється вірусом і передається людині через укуси хворих на сказ тварин – кішок, собак, диких м`ясоїдних тварин, а також летючих мишей. Велика рогата худоба, коні та інші травоїдні тварини можуть заразитися на сказ, але передача вірусу від них до людини відбувається рідше. Виділення вірусу зі слиною у тварин починається за кілька днів до розвитку клінічних ознак хвороби і триває протягом усього періоду захворювання. Хворі на сказ дикі тварини втрачають почуття страху і забігають в населені пункти. У собак інкубаційний період триває від 2 до 8 тижнів. Захворювання починається періодом передвісників: поведінка собаки змінюється, вона стає неспокійною, ховається від людей, гризе неїстівні предмети, ковтає навіть дрібне каміння. З’являється слинотеча.
    Для виникнення захворювання у людини має значення місце укусу та характер ран. Особливо небезпечні укуси в голову, обличчя та кисті рук, тобто місця, близькі до спинного та головного мозку. Інкубаційний період при сказі в людини коливається від 14 днів до 6-12 місяців. Найчастіше люди заражаються при порушенні норм поведінки з тваринами. В Богодухівському районі за 2019 року було 34 випадки покусів тваринами: 17 собаками, 16 котами та 1 випадок летючою мишею. Щоб не заразитися, необхідно утримуватись від контактів з дикими та безпритульними тваринами, виконувати правила утримання домашніх тварин. Обов’язково потрібно робити щорічні щеплення проти сказу домашніх та сторожових собак, доставляти фахівцям ветеринарної медицини хворих тварин або їх трупи в разі загибелі.
    Якщо виникла підозра на захворювання відразу сповістити спеціалістів Богодухівського районного управління ГУ Держпродспоживслужби в Харківській області та Богодухівської РДЛВМ за телефоном 3-33-59.
   
   


Пошук по сайту

Архів новин

Червень 2020
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293012345

Знайдіть нас на Facebook


Корисні посилання