Богодухівщина

Райдержадміністрація

Зворотній зв'язок

Корисні посилання


Календар свят. Мова, граматика, спілкування

Відповіді на запитання "прямих" та "гарячих" ліній

«Пряма лінія» з начальником Богодухівської районної державної лікарні ветеринарної медицини Іваном Сергійовичем Змієвським.

20 березня відбулася «пряма лінія» з начальником Богодухівської районної державної лікарні ветеринарної медицини Іваном Сергійовичем Змієвським.

  • Я жителька с. Заброди, чула, що в лютому  в селі було виявлено захворювання на сказ. Які заходи проводяться з профілактики цього захворювання?

Сказ – це інфекційна хвороба, яка не лікується. Основним методом профілактики є щеплення.

  Хворіють на сказ люди та всі тварини за винятком птахів. Зараження відбувається прямим шляхом, тобто при укусі здорової тварини хворою.

  За 2017 рік в Харківській області зареєстровано 126 випадків сказу тварин, із них 50 випадків сказу котів, 26 випадків сказу собак, 26 – серед лисиць,       9 випадків сказу великої рогатої худоби, в основному це відбулося в Шевченківському районі, де трупи корів та кіз, які належали мешканцям        6 сіл були спалені. Основним джерелом інфекції є укуси лисицями корів на випасах. Тварини не були щеплені проти сказу.

  Зростання випадків захворювання тварин сказом зафіксовано наприкінці 2017 року та на початку 2018 року, що обумовлено зростанням чисельності диких тварин на території області.

   Дійсно,  в лютому в с. Заброди  виявлено захворювання собаки на сказ, яка раніше була покусана лисицею. Рішенням НПК на село накладено карантинні обмеження і проводиться комплекс профілактичних заходів.

  З метою вжиття заходів щодо стабілізації епізоотичної ситуації по сказу на території Богодухівського району тільки в лютому було щеплено 225 голів собак та котів 132 голови, ВРХ – 4 голови.

  Ветеринарною службою району включено в план роботи на 2018 рік щеплення ВРХ приватного сектору проти сказу в період проведення весняної диспансеризації (виводки) в травні – червні місяці. Щеплення буде проводитись за кошти господарів.

  В мисливських господарствах проводяться заходи щодо приведення щільності червоної лисиці до встановлених норм ( 0,5 – 1 лисиця на 1 тис.га території мисливських угідь).

  Серед населення постійно проводиться роз’яснювальна робота про небезпечність сказу для людей і тварин та заходи щодо профілактики і боротьби з ними.

 

  • Яка ситуація по захворюванню свиней африканською чумою?

Щомісячно в Україні реєструються нові осередки захворювання свиней, в основному в приватному секторі та мисливських угіддях, рідше - у товарних свинофермах.

  Найбільше в 2017 році було виявлено осередків АЧС в Полтавській області, на другому місці – Харківська область, де виявлено 17 випадків в шести районах. Із них в с. Козіївка Краснокутського району, в м. Рогозянка Золочівського району, та с. Валки, в цих осередках проведені всі заходи з ліквідації збудника, зняті карантинні обмеження. Богодухівський район на даний момент  благополучний.

  Ще раз хочеться звернутися до мешканців району та керівників свиноферм щодо необхідності виконання всіх заходів профілактики, в основному  це недопущення прямих контактів свиней з інфікованим матеріалом.

 

  Жителі с. Івано – Шийчине цікавляться, які міри приймаються до громадян, які утримують хворих на лейкоз тварин, та випасають їх в загальному стаді.

  Дуже слушне питання. Так, при проведенні весняної диспансеризації ВРХ приватного сектору району  досліджено на лейкоз 1544 голови, при цьому виявлено 19 голів позитивно реагуючих на лейкоз (рак крові) по реакції імунодифузії.

   Господарям  роз’яснено про небезпечність цього захворювання, ним хворіють і люди. Зараження може проходити через молоко. Люди з поняттям відносяться до цієї проблеми – хворі корови були вибракувані. Проте, в          с. Івано – Шийчине один громадянин утримує 4 голови реагуючих корів, а ще один - 1 позитивно - реагуючу голову ВРХ, чим ставить під загрозу свою сім’ю та сусідське поголів’я. Їм видано на руки приписи та проведено персонально інформаційно – просвітню роботу. В подальшому буде заборонено виганяти худобу на пасовища, де випасається загальна череда та накладено штрафні санкції.

   Крім того, в цьому селі стовідсотково не забезпечено вивід корів на виводку для обстеження, що є прямою загрозою для розповсюдження цього захворювання.

 

«Пряма лінія» з начальником відділу агропромислового розвитку районної державної адміністрації Сергієм Миколайовичем Лобунським на тему «Підготовка сільськогосподарських підприємств району до проведення весняно-польових робіт 2018 року»

   

13 березня відбулася «пряма лінія» з начальником відділу агропромислового розвитку районної державної адміністрації Сергієм Миколайовичем Лобунським на тему «Підготовка сільськогосподарських підприємств  району до проведення весняно-польових робіт 2018 року»

 

Тих, хто зателефонував на «пряму лінію», цікавили  питання:

 

1. Як ведеться підготовка господарств району до проведення весняно-польових робіт та які площі посіву зернових культур планують посіяти?

 

У поточному році сільськогосподарські підприємства району усіх форм власності планують посіяти ярих зернових культур на площі 16,7 тис. га, з них: ярої пшениці – 410га, ячменю – 3700га, гороху – 520га, вівса – 381га, кукурудзи на зерно – 9900га, проса – 30га, гречки – 1600га та інші культури.

Станом на 13 березня 2018 року готовність тракторів становить 95%, ґрунтообробної техніки та сівалок – 100% з числа тих, що будуть задіяні на проведенні весняного комплексу робіт. Забезпеченість  паливо-мастильними матеріалами становить майже 100% до потреби, а це 550 тонн дизельного палива та 240 тонн бензину. Накопичення палива продовжується.

У господарства району завезено 10 тонн елітного насіння та підписано угоди і проведено оплату на придбання ще 36 тонн еліти. Придбано                   4200 тонн мінеральних добрив, що становить 62% до потреби, придбання їх продовжується. Укладено угоди на придбання засобів захисту рослин на      3364 тонни, що складає 54% до плану.

 

2. Який стан озимих культур під урожай 2018 року?

 

         Під урожай 2018 року по всіх категоріях господарств станом на             01 грудня 2017 року  посіяно озимих зернових культур на площі 19764га, що становить 126% у порівнянні до минулого року (2016 рік – 15614 тис. га)          з них: озима пшениця та третікале – 19689га, ячмінь – 38га, жито – 38га, крім того, озимий ріпак – 1505,5га. Отримано сходи на 100% площ, із яких у доброму стані перебуває 46%, у  задовільному – 47%, слабкі та зріджені – 7%.

Використання якісного посівного матеріалу та втілення новітніх технологій забезпечить збільшення урожайності сільськогосподарських культур.

 

 

«Пряма лінія» з начальником служби у справах дітей районної державної адміністрації Зоєю Михайлівною Галілей

22 лютого відбулася «пряма лінія» з начальником служби у справах дітей районної державної адміністрації Зоєю Михайлівною Галілей
    Тих, хто зателефонував на «пряму лінію», цікавили питання:


Що робити, коли батьки  внаслідок розірвання шлюбу або з інших причин не проживають спільно та мати дітей не надає батькові змоги спілкуватись та бачитись з дітьми?

У разі, коли батьки не можуть дійти згоди щодо участі одного з батьків, який проживає окремо, у вихованні дитини, порядок  такої участі визначається органом опіки та піклування за участю батьків виходячи з інтересів дитини.

У разі виникнення спору між батьками щодо участі у вихованні дитини один з батьків, що проживає окремо від дитини, подає службі у справах дітей за місцем проживання дитини заяву, копію паспорта, довідку з місця реєстрації (проживання), копію свідоцтва про укладення або розірвання шлюбу (у разі наявності), копію свідоцтва про народження дитини. Додатковими документами можуть бути характеристика з місця роботи заявника (у разі наявності), довідка про сплату аліментів (у разі наявності).

Який порядок розгляду даного питання?

Працівник служби у справах дітей проводить бесіду з батьками, а у разі потреби також з родичами дитини. До уваги береться ставлення батьків до виконання батьківських обов'язків, особиста прихильність дитини до кожного з них, стан здоров'я дитини та інші обставини, що мають істотне значення.

Після з'ясування обставин, що призвели до виникнення спору між батьками щодо участі у вихованні дитини, служба у справах дітей складає висновок.

Участь у вихованні дитини та у разі потреби порядок побачення з дитиною того з батьків, який проживає окремо від неї, встановлюються розпорядженням районної державної адміністрації за результатами розгляду означеного питання на засіданні комісії з питань захисту прав дитини районної державної адміністрації.

Чи має право колишня дружина не надавати дитину, коли розпорядженням районної державної адміністрації встановлено порядок побачення батька з дитиною?

Рішення органу опіки та піклування з цих питань може бути оскаржені до суду.

Згідно ч.1 ст.157 СК України питання виховання дитини вирішується батьками спільно. Тому  батько дитини має рівні із матір’ю дитини права у її вихованні.

Згідно ч.2 ст.157 СК України той із батьків, хто проживає окремо від дитини, зобов'язаний брати участь у її вихованні і має право на особисте спілкування з нею.

Відповідно до ч.3 ст.157 СК України той із батьків, з ким проживає дитина, не має права перешкоджати тому з батьків, хто проживає окремо, спілкуватися з дитиною та брати участь у її вихованні, якщо таке спілкування не перешкоджає нормальному розвиткові дитини.

Якщо той із батьків, з ким проживає дитина, чинить перешкоди тому з батьків, хто проживає окремо, у спілкуванні з дитиною та у вихованні зокрема, якщо він ухиляється від виконання рішення органу опіки та піклування, другий з батьків має право звернутися до суду з позовом про усунення перешкод у спілкуванні з дитиною.

 

«Пряма лінія» з головним спеціалістом юридичного сектору апарату районної державної адміністрації Т.О.Кожушко на тему: «Суспільство проти корупції»

   

08 лютого  в районній державній адміністрації відбулася «пряма лінія» з головним спеціалістом юридичного сектору апарату  районної державної адміністрації Т.О.Кожушко на тему: «Суспільство проти корупції», під час якої жителів району цікавили питання:

 

Чи слід подавати щорічну декларацію та декларацію перед припиненням діяльності, пов’язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, якщо суб’єкт декларування звільняється до 1 квітня?

Якщо суб’єкт декларування звільняється або іншим чином припиняє діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, до подання ним щорічної декларації за попередній рік (наприклад 10 січня 2018 року), то йому рекомендується подавати щорічну декларацію за попередній рік (2017 рік)  та окрему декларацію з 1 січня 2018 року до 10 січня 2018 року включно, тобто період, який не був охоплений раніше поданими деклараціями. Це зумовлено тим, що за різний звітний період (наприклад, 2017 та 2018 роки) застосовуються різні розміри прожиткового мінімуму.

 

Яким чином оцінити об’єкт незавершеного будівництва і як визначити дату набуття у власність, володіння чи користування?

Відповідно до вимог чинного законодавства України, інформація про вартість об’єкта незавершеного будівництва та дату його набуття у власність (володіння чи користування) в декларації не зазначається. Зазначається лише інформація про:

  • Вид об’єкта (житловий будинок, офіс, гараж тощо);
  • Загальну площу об’єкта (якщо відома);
  • Реєстраційний номер (якщо відомий і якщо застосовується);
  • Місцезнаходження об’єкта;
  • Зв’язок із суб’єктом декларування або членом його сім’ї;
  • Власника або користувача земельної ділянки, на якій здійснюється (здійснювалося) будівництво об’єкта.

 

Чи існує можливість зазначити у декларації, що грошові активи зберігаються у банківській установі, але не у вигляді внесків на рахунки?

Так, у формі декларації у розділі «Грошові активи» міститься поле «Установа, в якій відкриті такі рахунки або до якої зроблені відповідні внески». У цьому полі можна зазначити установу, у якій зберігаються грошові ( у тому числі готівкові) кошти. Таке зазначення не є обов’язковим і здійснюється на розсуд суб’єкта декларування.

Водночас, якщо у розділі «Грошові активи» у полі «Вид активу» було обрано варіанти «Кошти розміщені на банківських рахунках» або «Внески до кредитних та інших небанківських фінансових установ, у тому числі до інститутів спільного інвестування», то зазначення установи в полі «Установа, в якій відкриті такі рахунки або до якої зроблені відповідні внески» стає обов’язковим і без такого зазначення декларацію не може бути подано.

 

«Пряма лінія» з начальником архівного відділу Дручинською Іриною Володимирівною на тему «Порядок надання громадянам архівних довідок соціально-правового характеру».

    17 січня 2018 року в архівному відділі Богодухівської районної державної адміністрації відбулася «пряма лінія» з начальником архівного відділу Дручинською Іриною Володимирівною на тему «Порядок надання громадянам архівних довідок соціально-правового характеру».
    За допомогою звернулася мешканка м.Богодухова з питанням надання архівної довідки про надання в приватну власність земельної ділянки на території Кленівстької сільської ради для обслуговування житлового будинку. Довідка необхідна для встановлення права власності на будівлю. Громадянці роз’яснено, що вона особисто повинна прийти до архіву, подати заяву та одержати архівний витяг з рішення сесій Кленівської сільської ради.
 
Більше статтей...

Пошук по сайтуАрхів новин

Квітень 2019
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293012345

Знайдіть нас на Facebook


Корисні посилання