Богодухівщина

Райдержадміністрація

Корисні посилання


Календар свят. Мова, граматика, спілкування

Відповіді на запитання "прямих" та "гарячих" ліній

«Пряма лінія» з начальником Богодухівської районної державної лікарні ветеринарної медицини І. С. Змієвським

25 жовтня відбулася «пряма лінія» з начальником Богодухівської районної державної лікарні ветеринарної медицини І. С. Змієвським.

До Івана Сергійовича звернулася  жителька  с. Братениця з питанням: що  робиться  по  зменшенню  кількості  лисиць  на  території  Богодухівського  району ? 

Дійсно,  щільність  червоної  лисиці  на  території  району  перевищує  в  декілька  раз  установлені  норми.  Згідно  із  законодавством  України  відстріл  червоної  лисиці  в  межах  населених  пунктів  заборонено. Знищення  лисиць  дозволено  проводити  в  неблагополучних  по  сказу  пунктах  або  якщо  існує  пряма  загроза  життю  людини.  У  даних  випадках  відстріл  лисиць  та  бродячих  тварин  дозволяється  проводити  тільки  єгерям.

  За  2018  рік  по  району  було  знищено  84  голови  лисиць, із  них  14  голів  - за  жовтень  місяць.  Починаючи  з  7  листопада  2018 року  в  період  дозволеного  полювання  мисливськими  бригадами  будуть  проводитись  заходи  з  приведення щільності  лисиць  до норми  1,5-2 голів  на  1000 га .

З  метою  профілактики  сказу  в  кінці  жовтня  на  початку  листопада  ветеринарною  службою  буде  проводитись  щеплення  лисиць  шляхом  розкладки  вакцини-приманки  із  залученням  авіації.

 

«Пряма лінія» з директором Богодухівської районної філії Харківського обласного центру зайнятості Н. В. Лещенко

11 жовтня відбулася «пряма лінія» з директором  Богодухівської районної філії Харківського обласного центру зайнятості Н.В.Лещенко, під час якої жителя району цікавили наступні питання:

- Я житель Богодухівського району, закінчив школу декілька років тому. На даний момент не маю роботи та хочу здобути професію електрогазозварника або електрогазозварника ручного зварювання. Довідався про можливість навчання через центр зайнятост і  як у Харківському центрі професійно-технічної освіти державної служби зайнятості так і у навчальних закладах м. Харкова.  Які переваги в такому навчанні та які професії можливо отримати?

Серед переваг навчання у Харківському центрі професійно-технічної освіти державної служби зайнятості є гарантоване працевлаштування слухачів, що вчаться за направленням служби зайнятості, стислі терміни навчання, максимальне врахування вимог роботодавців, використання в учбовому процесі новітніх технологій та обладнання, можливість навчатися за індивідуальною формою, комфортні умови навчання та проживання для людей різного віку.

Професії, за якими проводиться навчання, досить актуальні на ринку праці. Зокрема, це  оператор верстатів з програмним керуванням, швачка, кравець, в’язальниця трикотажних виробів та полотна, перукар (перукар – модельєр), манікюрниця, педикюрниця, токар, фрезерувальник, слюсар-ремонтник, налагоджувальник верстатів і маніпуляторів з програмним керуванням, кухар, верстатник широкого профілю, заточувальник, виноградар, оператор з обробки інформації та програмного забезпечення, адміністратор, візажист, косметик, покоївка, касир торгового залу,  оператор маніпулятора (лісове господарство та лісозаготівля), електрозварник ручного зварювання (початок навчання 08.11.2018 року), оператор котельні, лицювальник-плиточник, маляр, монтажник гіпсокартонних конструкцій, штукатур.

Також можливо пройти навчання в навчальних закладах Харківської області зокрема за професією електрогазозварник  на базі ДНЗ «Харківський обласний навчальний центр підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів АПК» за адресою: с. Пісочин, вул. Некрасова, 11 (термін навчання – 5,18 міс., орієнтовна дата початку навчання – 22.10.2018 року). Направляються особи з базовою або повною середньою освітою після           18 років, які пройшли медкомісію.

-Зрозуміло, що навчання, перенавчання, підвищення кваліфікації вимагає певних матеріальних затрат. Скажіть, а хто здійснює оплату за навчання безробітних?

За направленням служби зайнятості безробітні навчаються за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. Крім того, у період професійного навчання служба зайнятості відповідно до чинного законодавства надає людям  допомогу по безробіттю, що була їм попередньо призначена, компенсує витрати на проїзд, забезпечує проживання у гуртожитках.

 

За детальними роз’ясненнями звертайтеся до Богодухівської районної філії Харківського обласного центру зайнятості за адресою м. Богодухів, вул. Моргунова,7, т. 3-02-32.

 

«Пряма лінія» «Суспільство проти корупції» з головним спеціалістом юридичного сектору апарату районної державної адміністрації Тетяною Олександрівною Кожушко

06 вересня під час «прямої лінії» з Тетяною Олександрівною надійшли питання від жителів району.

Чи потрібно декларувати участь в ОСББ і спільну власність членів ОСББ на об’єкти нерухомості із зазначенням даних про співвласників?

          Суб’єкт декларування не зобов’язаний декларувати членство в об’єднанні співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ), оскільки діяльність таких об’єктів не належить до сфери дії Закону України «Про громадські об’єднання» і регулюється спеціальним Законом України «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку». Крім того, оскільки уся власність ОСББ є спільною власністю співвласників багатоквартирного будинку і не виділяється в натурі щодо кожного з членів ОСББ, такі об’єкти спільної власності (наприклад, теплопункти, ліфти, сходи тощо) також не зазначаються в декларації.

 

Чи вказується у декларації інформація про фінансові зобов’язання (отриманий кредит, позику тощо), якщо вони виникли у звітному періоді і були виконані (повернуті) у звітному періоді?

Фінансові зобов’язання, які виникли у звітному періоді та були в цьому ж звітному періоді виконані (наприклад, повністю сплачений кредит чи позика), не відображається в розділі декларації «Фінансові зобов’язання», але відображається в розділі «Доходи, у тому числі подарунки» як «Інший дохід».

 

Чи настає адміністративна або кримінальна відповідальність за подання недостовірних відомостей в декларації, якщо такі відомості суб’єкту декларування надав член його сім’ї?

            Якщо недостовірні відомості, які були зазначені в декларації, були надані суб’єкту декларування членом його сім’ї, то відповідальність може настати лише в тому разі, коли суб’єкт декларування усвідомлював недостовірність таких відомостей, але попри це свідомо зазначив їх у декларації. Відповідно до положень законодавства про адміністративну та кримінальну відповідальність карається винятково подання суб’єктом декларування завідомо недостовірних відомостей. При цьому враховується умисел на зазначення таких відомостей саме суб’єкта декларування, а не членів його сім’ї чи інших осіб, які надали інформацію для заповнення в декларації. Отже, суб’єкт декларування не може бути притягнутий до відповідальності за подання в декларації недостовірних відомостей, які були надані йому членом сім’ї, якщо суб’єкту декларування не було відомо про недостовірність таких відомостей на момент подання декларації.

 

«Пряма лінія» «Про забудову земельних ділянок» з начальником відділу містобудування, архітектури, житлово-комунального господарства та цивільного захисту районної державної адміністрації Тетяною Михайлівною Масалітіною

02 серпня відбулася «пряма лінія» з начальником відділу містобудування, архітектури, житлово-комунального господарства та цивільного захисту районної державної адміністрації Т.М.Масалітіною з питання «Про забудову земельних ділянок»

До Тетяни Михайлівни звернувся житель м. Богодухова з питання:

у 2014 році побудовано житловий будинок без дозвільних документів. Як узаконити цей житловий будинок?

 

Відповідно до п.9 розділу V“Прикінцеві положення” Закону України “Про регулювання містобудівної діяльності” орган державного                                   архітектурно-будівельного контролю (Департамент  державної архітектурно-будівельної інспекції у Харківській області, який знаходиться за         адресою: м. Харків, вул. Космічна, 21-а, телефон (057)701-01-21) безоплатно протягом 10 робочих днів з дня подання заяви власниками (користувачами) земельних ділянок, на яких розміщені об’єкти будівництва, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з незначними наслідками (СС1), збудовані на земельній ділянці відповідного цільового призначення без дозвільного документа на виконання будівельних робіт, за результатами технічного обстеження приймає в експлуатацію:

- збудовані у період з 5 серпня 1992 року до 9 квітня 2015 року індивідуальні (садибні) житлові будинки, садові, дачні будинки загальною площею до 300 квадратних метрів, а також господарські (присадибні) будівлі і споруди загальною площею до 300 квадратних метрів;

- збудовані до 12 березня 2011 року будівлі і споруди сільськогосподарського призначення.

Порядок прийняття таких об'єктів і проведення технічного обстеження визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері містобудування (на даний час відсутній такий Порядок, буде прийнятий  Мінрегіонбудом у вересні         2018 року). При цьому технічне обстеження індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків загальною площею до           300 квадратних метрів включно, господарських (присадибних) будівель і споруд загальною площею до 100 квадратних метрів включно проводиться в ході їх технічної інвентаризації з відповідною відміткою в технічному паспорті.

До власників (користувачів) земельних ділянок, які відповідно до цього пункту подали документи про прийняття в експлуатацію збудованих без дозволу на виконання будівельних робіт об’єктів будівництва, штрафні санкції за виконання будівельних робіт без отримання документів, що дають право на їх виконання, та за експлуатацію або використання об’єктів будівництва, не прийнятих в експлуатацію, не застосовуються.

 

«Пряма лінія» «Актуальні питання пенсійного забезпечення окремих категорій громадян» з начальником Богодухівського об’єднаного управління Пенсійного фонду України в Харківській області Моциком Сергієм Віталійовичем.

20 липня відбулася «пряма лінія» «Актуальні питання пенсійного забезпечення окремих категорій громадян» з начальником Богодухівського об’єднаного управління Пенсійного фонду України в Харківській області Моциком Сергієм Віталійовичем.

Тих, хто зателефонував до Сергія Віталійовича, цікавили наступні питання:

1. Запитання щодо порядку проведення перерахунку пенсії без додаткового звернення особи відповідно до частини четвертої статті 42 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”.

Питання: якій категорії пенсіонерів був проведений перерахунок з 01.04.2018 року?

Відповідь: відповідно до частини четвертої статті 42 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” органи Пенсійного фонду щороку з 01 квітня без додаткового звернення особи проводять перерахунок пенсії тим особам, які на 1 березня року, в якому здійснюється перерахунок, набули право на проведення перерахунку, передбаченого абзацами першим — третім цієї частини, на найбільш вигідних умовах. Порядок такого перерахунку пенсії встановлюється правлінням Пенсійного фонду. Згідно Порядку перерахунок пенсії проводиться пенсіонеру, який після призначення (попереднього перерахунку) пенсії:

1) продовжував працювати та має не менше як 24 місяці страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв у роботі. Перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати (доходу), з якої (якого) призначено (попередньо перераховано) пенсію або із заробітної плати за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій статті 40 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”, за даними реєстру застрахованих осіб Державного  реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу), який враховувався під час призначення (попереднього перерахунку) пенсії;

2) продовжував працювати і має менш як 24 місяці страхового стажу. Перерахунок пенсії проводиться не раніше ніж через два роки з дня звернення за призначенням (попереднім перерахунком) пенсії. Перерахунок проводиться з урахуванням страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) та із заробітної плати (доходу), з якої (якого) призначено (попередньо перераховано) пенсію.

Цей Порядок не поширюється на пенсіонерів, яким призначено пенсію за вислугу років на умовах, передбачених Законом України “Про пенсійне забезпечення”, та які не досягли віку, встановленого статтею 26 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”.

2. Щодо застосування показника середньої заробітної плати (доходу) під час переходу з одного виду пенсії на інший .

Питання: прошу надати роз'яснення, який показник середньої  заробітної плати буде враховано під час переходу з пенсії за вислугу років на пенсію за віком.

 Згідно зі статтею 45 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” переведення з одного виду пенсії на інший здійснюється на підставі документів про страховий стаж, заробітну плату (дохід) та інших документів, що на час переведення з  одного виду пенсії на інший перебувають у пенсійній справі.

Окрім цього, під час переходу з одного виду пенсії на інший особа може подати додаткові документи як про стаж, так і про заробіток.

За бажанням особи під час переходу на інший вид пенсії може врахуватися заробітна плата (дохід) за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій статті 40 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”, із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу), який враховувався під час призначення (попереднього перерахунку) попереднього виду пенсії.

Зважаючи на те, що Ви отримували пенсію, призначену відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення”, під час переведення на пенсію за Законом України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” буде застосовано показник середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, обчисленої як середній показник за 2014, 2015 і 2016 роки.

 
Більше статтей...

Пошук по сайтуАрхів новин

Січень 2019
ПнВтСрЧтПтСбНд
31123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031123

Знайдіть нас на Facebook


Корисні посилання