Богодухівщина

Райдержадміністрація

Зворотній зв'язок

Корисні посилання


Календар свят. Мова, граматика, спілкування

Відповіді на запитання "прямих" та "гарячих" ліній

"Пряма лінія" з начальником Богодухівського об’єднаного управління Пенсійного фонду України в Харківській області Сергієм Моциком на тему «Актуальні питання пенсійного забезпечення окремих категорій громадян»

У січні відбулася «пряма лінія» з начальником  Богодухівського об’єднаного управління Пенсійного фонду України в Харківській області Сергієм Моциком на тему «Актуальні питання пенсійного забезпечення окремих категорій громадян»

 

Тих, хто спілкувався із Сергієм Віталійовичем, цікавили питання:

Якій категорії пенсіонерів був проведений перерахунок з 01 січня      2019 року?

Частиною першою статті 28 ЗУ «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»  визначено, що мінімальний розмір пенсії за віком встановлюється на рівні прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом, за наявності в особи повного страхового  стажу.

          Повний страховий стаж становить:

           - 20 років для жінок і 25 років для чоловіків (для осіб, яким пенсію призначено до 1 жовтня 2011 року та які після цієї дати не здійснювали перерахунок пенсії з урахуванням страхового стажу та заробітку, набутого після призначення (попереднього перерахунку) пенсії);

           - 30 років для жінок і 35 років для чоловіків (для осіб, яким пенсію призначено після 1 жовтня 2011 року чи до цієї дати, але після цього їм здійснено перерахунок пенсії з урахуванням страхового стажу та заробітку, набутого після призначення (попереднього перерахунку) пенсії).

          У разі, якщо розмір пенсії особи, обчислений з урахуванням наявного в особи страхового стажу та з її заробітку, не досягає мінімального розміру пенсії, який за повний страховий стажособі встановлюють на рівні прожиткового мінімуму, визначеного для осіб, що втратили працездатність, пенсію встановлюють на рівні цього прожиткового мінімуму.

          Крім того, для осіб, які не працюють, досягли 65-річного віку та мають: чоловіки 35 років страхового стажу, жінки 30, Законом встановлено додаткову соціальну гарантію.

          Так, статтею 28 Закону встановлено, що з 1 січня 2018 року для осіб, які досягли віку 65 років, мінімальний розмір пенсії за віком за наявності в чоловіків   35 років, а в жінок 30 років страхового стажу встановлюється в розмірі 40% від мінімальної заробітної плати, визначеної законом про Державний бюджет України на відповідний рік, але не менше за прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, визначений законом.

          Для порівняння:

           розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, із

1 грудня 2018 року становить 1497 грн;

40% від мінімальної заробітної плати, встановленої з 1 січня 2019 року, становить 1669,20 грн (4173 грн х 40%).

          Згідно з частиною третьою статті 42 Закону у разі збільшення розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом, а також у разі збільшення розміру мінімальної плати, визначеної законом про Державний бюджет України на відповідний рік, підвищується розмір пенсії, обчислений відповідно до статті 28 цього Закону (крім пенсіонерів, які працюють або провадять діяльність, пов'язану з отриманням доходу, що є базою нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування).    Перерахунок пенсії здійснюється з дня встановлення нового розміру прожиткового мінімуму/мінімальної заробітної плати.

          Пенсіонерам, які працюють, після звільнення з роботи або припинення такої діяльності пенсію перераховують з урахуванням прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність/мінімальної заробітної плати, визначених законом на дату звільнення з роботи або припинення такої діяльності.

          Тож право на перерахунок пенсії з 1 січня 2019 року мають непрацюючі особи, які:

досягли віку 65 років;

мають страховий стаж: чоловіки — 35 років, жінки — 30 років.

 

Якій категорії пенсіонерів був проведений перерахунок з 01 грудня    2018 року?

 Богодухівським об’єднаним управліннямПенсійного фонду УкраїниХарківськоїобласті проведено перерахунки пенсій, надбавок, підвищень, що встановлюються за різними законодавчими актами, з урахуванням встановленого вказаним Законом прожиткового мінімуму.

Виходячи із розмірупрожиткового мінімуму для осіб, які втратилипрацездатність,1497 гривень перераховано:

 

мінімальні розміри пенсії непрацюючим пенсіонерам відповідно до ст.28 «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»;

доплати за понаднормовий стаж непрацюючим пенсіонерам відповідно до   ст. 28 «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»;

пенсії за особливі заслуги відповідно до Закону України «Про пенсії за особливі заслуги»;

мінімальні розміри пенсій по втраті годувальника;

мінімальний розмір пенсії по втраті годувальника членам сімей військовослужбовців;

підвищення, передбачені Законами України «Про статус ветеранів війни, гарантій їх соціального захисту”, «Про жертви нацистських переслідувань» та доплати до підвищень;

мінімальні розміри пенсій військовослужбовцям строкової служби та членам їх сімей, надбавки на утриманців, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб»;

довічна державна стипендія відповідно до Указу Президента України №358/2006;

мінімальні розміри пенсій по інвалідності внаслідок аварії на ЧАЕС;

щомісячна державна адресна допомога інвалідам з числа учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС;

державна соціальна допомога на догляд інвалідам війни з числа військовослужбовців та іншим інвалідам війни;

щомісячна державна адресна допомога інвалідам війни та учасникам бойових дій;

мінімальний розмір пенсії непрацюючим шахтарям, на яких поширюється дія Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» та працівникам, зайнятим обслуговуванням зазначених осіб відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», щомісячна доплата до пенсій по втраті годувальника членам сім"ї шахтарів, смерть яких настала внаслідок нещасного випадку на виробництві,доплати до мінімального розміру пенсії незалежно від факту роботи шахтарям, на яких поширюється дія Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» та яким призначена пенсія по інвалідності відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення».

 

Виходячи із розмірупрожиткового мінімум для осіб, які втратилипрацездатність не перераховано:

 

підвищення дітям війни відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;

додаткові пенсії за шкоду заподіяну здоров’ю та компенсаційної виплати за втрату годувальника відповідно до Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»;

  • щомісячна доплата до пенсії непрацюючим пенсіонерам, вивільненим у зв’язку з закриттям Чорнобильської АЕС;
  • підвищення особам, яким виповнилось 100 років і більше відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26.09.2012 №908.

Виходячи з прожиткового мінімуму в розрахунку на одну особу – 1853,00 грн. з 01.12.2018 року перераховано надбавку, передбачену Законом України «Про донорство крові та її компонентів» і її розмір складає 185,30 грн.

 

«Пряма лінія» з начальником відділу містобудування, архітектури, житлово-комунального господарства та цивільного захисту районної державної адміністрації Тетяною Масалітіною з питання самочинно збудованих об'єктів

15 січня відбулася  «Пряма лінія» з начальником відділу містобудування, архітектури, житлово-комунального господарства та цивільного захисту районної державної адміністрації Тетяною Масалітіною з питання самочинно збудованих об'єктів

 

На запитання мешканки с. Губарівка  щодо узаконення альтанки біля житлового будинку Тетяна Михайлівна  відповіла, що  відповідно до пункту 3.2 розділу 3 Інструкції про порядок проведення технічної інвентаризації об'єктів нерухомого майна (із змінами), затвердженої наказом Держбуду України від 24.05.2001 № 127, не  належать до самочинного будівництва для  одноквартирних (садибних), дачних та  садових  будинків  зведення  на земельній ділянці альтанок, тимчасових будівель та споруд, навісів  тощо.

На запитання щодо узаконення житлового будинку з господарськими будівлями і спорудами в с. Кручик вона розповіла про  Порядокпроведення технічного обстеження і прийняття в експлуатацію індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків, господарських (присадибних) будівель і споруд, будівель і споруд сільськогосподарського призначення, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об'єктів з незначними наслідками (СС1), збудовані на земельній ділянці відповідного цільового призначення без дозвільного документа на виконання будівельних робіт, затвердженийнаказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 03.07.2018 № 158. Цей Порядок встановлюєпроцедуру проведення технічного обстеження та умови прийняття в експлуатацію об'єктів будівництва, а саме:

індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків загальною площею до 300 квадратних метрів, а також господарських (присадибних) будівель і споруд загальною площею до 300 квадратних метрів, збудованих у період з 05 серпня 1992 року по 09 квітня 2015 року;

будівель і споруд сільськогосподарського призначення, збудованих до       12 березня 2011 року.

Процедура узаконення розпочинається із звернення до бюро технічної інвентаризації.

Також відповідно до ст. 376 Цивільного кодексу України на  вимогу  власника  (користувача)  земельної ділянки суд  може визнати  за  ним  право  власності  на  нерухоме  майно,  яке самочинно збудоване на ній, якщо це не порушує права інших осіб.

 

«Пряма лінія» з завідувачем сектору з питань постраждалих внаслідок аварії на Чорнобильській атомній електростанції управління соціального захисту населення районної державної адміністрації Вікторією Лещенко

14 грудня відбулася «пряма лінія» з завідувачем  сектору з питань постраждалих внаслідок аварії на Чорнобильській атомній електростанції управління соціального захисту населення районної  державної адміністрації Вікторією Лещенко.

 

До Вікторії Володимирівни зателефонував мешканець м. Богодухова з питання:

в яких випадках виплачується одноразова компенсація сім’ям, які втратили годувальника із числа учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС?

Вікторія Володимирівна надала відповідь.

Згідно зі статтею 48 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» одноразова компенсація виплачується сім’ям, які втратили годувальника із числа осіб, віднесених до учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС та смерть яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою у розмірі, визначеному Постановою Кабінету Міністрів України від 14.05.2015 року № 285 «Про компенсаційні виплати особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» 7586,00 грн.

 Право на отримання одноразової компенсації у зв’язку із втратою годувальника має сім’я, в якій є непрацездатні члени сім’ї, що були на утриманні померлого годувальника. Непрацездатних членів сім’ї і членів сім’ї, які вважаються утриманцями, визначено ст. 36 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування». До них належать:

- чоловік (дружина), батько, мати, якщо вони є інвалідами або досягли пенсійного віку;

- діти померлого годувальника, які не досягли 18 років або старше цього віку, якщо вони стали інвалідами до досягнення ними 18 років;

- чоловік (дружина), а в разі їх відсутності – один з батьків або брат чи сестра , дідусь чи бабуся померлого годувальника незалежно від віку і працездатності, якщо він (вона) не працюють і зайняті доглядом за дитиною померлого годувальника до досягнення нею 8 років.

Виплата одноразова компенсація сім’ям, які втратили годувальника із числа осіб, віднесених до учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС здійснюється за єдиною заявою, передбаченою постановою КМУ від 17.08.2002 №1146 , копії свідоцтва про смерть годувальника (учасника ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС), експертного висновку міжвідомчих експертних рад по встановленню причинного зв’язку смерті з роботами по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, довідки про непрацездатність членів сім’ї, які були на утриманні померлого.

          Виплата зазначеної одноразової компенсації здійснюється протягом шести місяців з дати смерті годувальника.

 

«Пряма лінія» з головним спеціалістом юридичного сектору апарату районної державної адміністрації Тетяною Кожушко на тему «Суспільство проти корупції

06 грудня відбулася «пряма лінія»  з головним спеціалістом юридичного сектору апарату  районної державної адміністрації Тетяною Кожушко на тему «Суспільство проти корупції»

 

Що таке службове повноваження, представницьке повноваження?

         Як правило, коло службових повноважень визначається в посадових інструкціях, трудових договорах, іноді – в дорученнях тощо. Водночас необхідно пам’ятати, що інструкції та інші документи визначають лише безпосередні повноваження конкретного службовця, в той час, як законом або іншим нормативно-правовим актом може додатково визначатися коло як безпосередніх, так і загально службових повноважень, які повинні братися до уваги при розгляді питання про наявність чи відсутність конфлікту інтересів. Перелік представницьких повноважень розкривається, як правило, у відповідних законах, що визначають правовий статус наділених ними осіб.

 

Що таке потенційний конфлікт інтересів?

        Приватний інтерес – будь-який майновий чи немайновий інтерес особи,
у тому числі зумовлений особистими, сімейними, дружніми чи іншими позаслужбовими стосунками з фізичними чи юридичними особами, у тому числі ті, що виникають у зв’язку з членством або діяльністю в громадських, політичних, релігійних чи інших організаціях (абзац дванадцятий частини першої статті 1 Закону).

         Важливо підкреслити, що перелік самих стосунків не є вичерпним, адже при наданні визначення законодавцем використано словосполучення
«у тому числі», тобто у дефініції окреслено лише найбільш типові форми стосунків, які можуть зумовлювати наявність майнового чи немайнового інтересу.

          Практично це означає, що кожен службовець при виконанні своїх повноважень повинен брати до уваги увесь спектр своїх не лише правових (юридичних), а й соціальних (приватних) відносин, які зумовлюють виникнення майнового чи немайнового інтересу.

 

«Пряма лінія» з начальником відділу економічного розвитку і торгівлі районної державної адміністрації Іриною Телешенко

Нещодавно відбулася «пряма лінія» з начальником  відділу економічного розвитку і торгівлі районної державної адміністрації Іриною Телешенко.

Мешканку району цікавило питання скільки проектів від нашого району було подано на конкурс «Разом у майбутнє» і які стали переможцями?

 

У поточному році 8 із 27 міні-проектів стали переможцями в обласному конкурсі розвитку територіальних громад «Разом у майбутнє», а саме:

-   «Майбутнє дітей - майбутнє держави»  Павлівської  сільської ради, (встановлення дитячого спортивний майданчик у с. Павлівка);

-   «За крок до європейського села» Сазоно-Баланівської сільської ради (встановлення дитячого спортивного майданчик у с. Горького);

-  «Чиста криниця – цілюща водиця» Крисинської сільської ради (облаштування колодязів);

-    «Дитяча країна мрій» Крисинської сільської ради (встановлення ігрового дитячого майданчика в с. Максимівка);

-   «З чистої криниці напитися водиці» Шарівської селищної ради (облаштування колодязів);

-  «Спортивна ліцейська родина – здорова дитина» батьківської ради Богодухівського ліцею № 3  (ремонт спортивних залів)

-   «Сучасний освітній простір – шлях до створення нової української школи» батьківської ради Богодухівської гімназії № 1 придбано м’які меблі, стільці, ігрові набори (створення творчого ігрового простору);

 «Спорт і відпочинок» Богодухівської районної організації ветеранів (встановлення спортивного майданчика по вул. Оверченка в м. Богодухів). 

 
Більше статтей...

Пошук по сайтуАрхів новин

Квітень 2019
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293012345

Знайдіть нас на Facebook


Корисні посилання