Богодухівщина

Райдержадміністрація

Корисні посиланняКалендар свят. Мова, граматика, спілкування

Виступи в ЗМІ

Про підсумки роботи із зверненнями громадян, що надійшли до районної державної адміністрації та виконкомів місцевих рад району в 2018 році

   

Задоволення справедливих вимог населення продовжує залишатися одним із найважливіших напрямів роботи із зверненнями громадян в Богодухівській районній державній адміністрації та в органах місцевого самоврядування району.

Протягом 2018 року до районної державної адміністрації та органів місцевого самоврядування району надійшло 4418 звернень. Спостерігається збільшення кількості звернень у порівнянні з аналогічним періодом 2017 роком (4176 звернень) на 242 звернення. Із загальної кількості звернень протягом аналізованого періоду поштою надійшло 1563 звернення, на особистому прийомі – 2855, що в порівнянні з попереднім роком відповідно на 3,03%  та  7,4% більше, ніж у 2017 році.

У своїх зверненнях до всіх гілок влади району протягом 2018 року громадяни порушили 4418 питань різної тематики, але найчастіше турбували питання соціального захисту (збільшилися на 55,3%), комунального господарства (збільшилися на 12,9%) та аграрної політики і земельних відносин, кількість яких зменшилися на 12,1% у порівнянні з аналогічним періодом         2017 рокуОсоблива увага приділялася вирішенню питань, з якими зверталися інваліди, ветерани війни та праці, діти війни, учасники ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, учасники АТО, багатодітні сім'ї, одинокі матері та інші громадяни, які потребують соціального захисту та підтримки. Найбільше допомоги потребували громадяни категорій «діти війни», що становить 5,1% від загальної кількості звернень, і «учасники та інваліди війни, учасники бойових дій» - 5,6%. Богодухівською районною державною адміністрацією та органами місцевого самоврядування району було знайдено можливості для надання різних видів допомоги зазначеним категоріям населення.

Із загальної кількості питань, що надійшли до усіх гілок влади району протягом 2018 року, 64,4% - вирішено позитивно, 27% - надані відповідні роз’яснення, 1,2% - відмовлено у задоволенні, інше – 7,4%.

Безпосередньо до районної державної адміністрації  у 2018 році надійшло 435 звернень, що на 10,5% менше порівняно з аналогічним періодом 2017 року. З них поштою – 419, що на 9,7% менше, ніж у 2017 році та становить 96,3% від їх загальної кількості, 16 звернень, або 3,6% надійшло на особистих прийомах, що на 3,1% менше, ніж у 2017 році.

Згідно з пунктом 6 Указу Президента України від 07 лютого 2008 року               № 109 «Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування» особисті прийоми громадян, у тому числі виїзні, проводяться відповідно до затверджених графіків. Так, керівництвом районної державної адміністрації за звітний період проведено 48 особистих (прийнято  77 громадян) та 44 виїзних (прийнято 72 громадянина) прийоми.

Всього в листах, що надійшли до районної державної адміністрації, звернулося 1033 громадянина (зменшення на 42,7%).           

Від органів влади вищого рівня (Адміністрація Президента України, Урядова гаряча лінія, Кабінет Міністрів України, Адміністрація Верховної Ради України, Харківська обласна державна адміністрація) до районної державної адміністрації надійшло 214  звернень, або 49,1% від їх загальної кількості.

Значна частина звернень надходить до районної державної адміністрації  від жителів Богодухівської міської (46,6%), Кленівської (6,2%) та Крисинської (5,9%) сільських рад.

До найчисленніших питань, з якими зверталися громадяни до районної державної адміністрації протягом звітного періоду, можна віднести питання соціального захисту (42,2%), а саме надання матеріальної допомоги у зв’язку із скрутним фінансовим становищем, необхідністю у лікуванні тяжких захворювань. З питань комунального господарства (38,1%) – ремонт доріг, надання роз’яснень щодо вартості житлово-комунальних послуг, газифікації, водозабезпечення та електропостачання.

Питання надання матеріальної допомоги – знаходиться на постійному контролі у голови районної державної адміністрації. Систематично на засіданнях сесій районної ради розглядається можливість збільшення субвенції для витрат на дані цілі та надається матеріальна допомога за наслідками розгляду заяв громадян на засіданнях комісії з питань надання адресної матеріальної допомоги при районній державній адміністрації.

За аналізований період надано матеріальну допомогу 464 громадянам, які опинилися в скрутних життєвих обставинах, на загальну суму 1580000,00 грн.

Організовано роботу з прийому громадян щодо надання безоплатної правової допомоги з питань, що належать до компетенції районної державної адміністрації, за всіма видами правових послуг, визначених Законом України «Про безоплатну правову допомогу». Розпорядженням голови районної державної адміністрації від 13 жовтня 2017 року № 302 затверджено особистий графік прийому осіб, які потребують безоплатної допомоги, з питань, що належать до компетенції районної державної адміністрації. Безоплатну правову допомогу надано 67 громадянам.

Робота із зверненнями громадян і надалі залишатиметься пріоритетним напрямком діяльності районної державної адміністрації.

 

 

Керівник апарату Богодухівської

 районної державної адміністрації

І. РОЗТЯГАЙ


 

Відомості про виконання бюджету Богодухівського району за 2018 рік

За 2018 рік зведений бюджет Богодухівського району по доходах виконаний на 103,8% до затверджених показників, при плані доходів 530,1 млн. грн., фактично надійшло 550,2 млн. грн. При цьому загальний фонд виконаний на 103,6%, спеціальний фонд – 104,5%, бюджет розвитку – 119,6%.

Детальніше...

 

Реалізація на території району Закону України «Про Державний реєстр виборців» у 2018 році

   

За підсумками роботи відділу ведення Державного реєстру виборців апарату районної державної адміністрації (далі - відділ) проаналізовано стан виконання на території району Закону України «Про Державний реєстр виборців»,Закону України «Про місцеві вибори».Слід зазначити, що робота відділу була направлена на проведення щомісячного поновлення персональних даних виборців, візуальних перевірок повноти та коректності даних, а також на проведення заходів для досягнення максимальної достовірності, повноти, цілісності бази даних Державного реєстру виборців району.

Для перевірки повноти та коректності персональних даних, внесених до Реєстру та аналізу співставлення розбіжностей у персональних даних виборців згідно з даними у вхідних відомостях відділом ведення Державного реєстру виборців постійно здійснювалася перевірка персональних даних виборців шляхом надсилання запитів до суб’єктів надання відомостей. З початку 2018 року до суб’єктів надання відомостей було направлено180запитів щодо 982виборця ( РС ГУДМС — 22 запити на 456виборців,  КНП ЦПМСД — 1 запит на 1 виборця, суд — 1 запит на 4 виборця, органи реєстрації — 156 запитів на 521 виброця). Постійно проводиться робота з виявлення кратних включень, перевірки та виправлення некоректних записів реєстру. Фактична кількість опрацьованих записів за 2018 рік склала 4964 змін. За звітний період знищено  706 записів.

Протягомберезня 2018 року:

- передано голові Сазоно-Баланівської сільської виборчої комісії відомості про кількість виборців, включених до попереднього списку виборців на звичайній виборчій дільниці №630156;

- виготовлено та передано представникам ДВК іменні запрошення, попередні та уточнені списки виборців для проведення проміжних виборів депутата 11 округу Сазоно-Баланівської сільської ради  25 березня 2018 року;

- отримано від ДВК відомості про внесення змін та уточнень до уточненого списку виборців на звичайній виборчій дільниці №630156. Від звичайної виборчої дільниці надійшла 1 відомість; зміни відсутні;

- отримано від ТВК та передано до ЦВК (за допомогою програмного засобу «Автоматизований контроль повідомлень ТВК») повідомлення про результати виборів депутата Сазоно-Баланівської сільської ради.

25 квітня 2018 року на засіданні колегії Богодухівської районної державної адміністрації начальником відділу висвітлилося питання виконання відділом ведення Державного реєстру виборців апарату районної державної адміністрації статті 22 «Порядок періодичного поновлення персональних даних Реєстру» Закону України «Про Державний реєстр виборців».

Відповідно до поданих відомостей про найменування нових та перейменування вулиць (проспектів, бульварів, площ, провулків, кварталів, кутків тощо), присвоєння номерів новим будинкам і зміну нумерації існуючих будинків, які надійшли від місцевих рад району за 2018 року, до Реєстру внесено 97 змін в нумерації будинків. У грудні 2018 року підготовлено та направлено 1 подання  до Центральної виборчої комісії щодо внесених змін до звичайних виборчих дільниць, утворених на постійній основі, а саме 4 зміни адрес приміщень для голосування та засідань дільних виборчих комісій            №№ 630136, 630142, 630147, 630150.

Протягом звітного періоду до відділу ведення Державного реєстру виборців звернулося 64 виборця. За результатами звернень до бази даних Реєстру  внесено та опрацьовано 15 заяв (включення — 1 шт., зміна виборчої адреси — 5 шт., зміна ідентифікаційних персональних даних — 9 шт.). Також  надано відповідь на 29 звернень (23 шт. — запити про вміст персональних даних, внесених до Реєстру, 6 шт. — електронний кабінет виборця).

За звітний період підготовлено та висвітлено на офіційному веб-сайті районної державної адміністрації 12 інформаційних та 12 статистичних повідомлень щодо діяльності відділу.

Отже, зазначені вище факти свідчать про те, що відділом  постійно здійснюється робота щодо актуалізації повноти та цілісності бази даних Реєстру відповідно до вимог чинного законодавства України.

        Хочу нагадати нашим землякам, що кожен виборець може звернутися особисто, або через уповноважену ним особу до відділу ведення Державного реєстру виборців, який знаходиться за адресою: м.Богодухів, пл.Свято-Духівська, 2, каб.18 (приміщення районної державної адміністрації, 2-й поверх), контактні телефони: 3-46-75, 3-08-63.

  При зверненні до відділу Державного реєстру виборців необхідно мати при собі документ, що підтверджує особу та громадянство виборця - паспорт або тимчасове посвідчення громадянина України.»

 

 

Начальник відділу ведення Державного

 реєстру віборців апарату районної державної адміністрації

А. КОСТЕНКО


 

Про основні положення Закону України від 10.07.18 року № 2498-VIII

   

Про основні положення Закону України від 10.07.18 року № 2498-VIII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вирішення питання колективної власності на землю, удосконалення правил землекористування у масивах земель сільськогосподарського призначення, запобігання рейдерству та стимулювання зрошення в Україні"
 

 

01 січня 2019 року набрав  чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вирішення питання колективної власності на землю, удосконалення правил землекористування у масивах земель сільськогосподарського призначення, запобігання рейдерству та стимулювання зрошення в Україні».

      Законом внесно зміни до Земельного кодексу України, Законів України «Про землеустрій»,  «Про порядок виділення в натурі земельних часток (паїв), «Про оренду землі», Лісового кодексу України.

       Зазначеним Законом України розширено повноваження органів місцевого самоврядування і врегульовано:

- передачу земель колективної власності ліквідованих колективних сільськогосподарських підприємств до комунальної власності;

- можливість завершення допаювання до 2025 року сільськогосподарських угідь з обов’язковою передачею несільськогосподарських угідь у комунальну власність;

- можливість місцевих рад звертатись до суду із заявою про передачу земель до комунальної власності в порядку визнання майна безхазяйним. Це стосується як сільськогосподарських, так і несільськогосподарських угідь, якщо до 2025 року такі рішення колишніми членами колективних сільськогосподарських підприємств не будуть прийняті.

- порядок використання нерозподілених та невитребуваних земельних ділянок та часток (паїв).
       Законом також віднесено лісосмуги до земель сільськогосподарського призначення і врегульовано їх передачу в оренду.  Громада може створити комунальне підприємство і закріпити лісосмуги у постійне користування. Це дозволить зберегти їх від знищення.

               

 

 

Завідувач юридичного сектору

 апарату районної державної адміністрації

Н. МАКАРЕНКО


 

Наставництво: як одна людина може змінити життя дитини-сироти

   

Кожна дитина потребує підтримки та допомоги зі сторони рідних, але не кожна з тих чи інших причин  має змогу її отримати.  Ця інформація адресована людям, небайдужим до дітей, які волею долі залишилися без опіки своїх батьків та близьких і виховуються в державних установах, та покликана познайомити кожного з наставництвом, як формою взаємодії з дитиною.

Наставництво– це добровільна безоплатна діяльність наставника з надання дитині, яка проживає у закладі для дітей сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, іншому закладі цілодобового перебування, індивідуальної підтримки та допомоги, насамперед у підготовці до самостійного життя. Наставником може стати повнолітня дієздатна особа, яка виявить бажання стати старшим другом та порадником дитині з інтернату на період 1-2 роки.  Наставник мотивує дитину до розвитку та є джерелом емоційної підтримки, допомагає зрозуміти здібності і зорієнтувати в професії, будувати плани та слідувати поставленим цілям, спілкується щотижня з вихованцем, готує до самостійного життя шляхом розвитку у дитини навичок і вмінь.

          Щоб стати наставником, Вам не знадобиться ніяких особливих навичок. Треба лише вміти слухати, мати бажання піклуватися та передавати власний досвід і знання. Проте, слід зазначити, що наставництво передбачає проходження кандидатами навчання за спеціальною програмою.

Богодухівський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді запрошує до співпраці усіх небайдужих, хто готовий поділитися сімейним теплом з дітьми, які опинились у складних життєвих обставинах. Про більш детальну інформацію про наставництво та сімейні форми виховання Ви зможете дізнатися, звернувшись до нас за адресою:                   м. Богодухів,  вул. Молодіжна, 2, кімната №7 (колишня будівля відділення терапії ЦРЛ) тел. 3-45-65.

 

 

Директор Богодухівського районного центру

 соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді

Н.Є. Чуйко


 
Більше статтей...

Пошук по сайтуАрхів новин

Січень 2020
ПнВтСрЧтПтСбНд
303112345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829303112

Знайдіть нас на Facebook


Корисні посилання