Райдержадміністрація

Корисні посиланняКалендар свят. Мова, граматика, спілкування

Виступи в ЗМІ

Забезпечення виконання Богодухівською районною державною адміністрацією Закону України «Про доступ до публічної інформації»

   

Із прийняттям Закону України «Про доступ до публічної інформації», який визначає порядок здійснення та забезпечення права кожного на доступ до інформації, що знаходиться у володінні суб’єктів владних повноважень, органи влади стали відкритішими та прозорішими для громадян. Кожен у стислі терміни може отримати необхідну інформацію або копію документа, надіславши відповідний запит або ознайомившись з ними на офіційному веб-сайті відповідного органу влади.

Використання запитів на публічну інформацію – інструмент, який може стати у пригоді пересічним громадянам, адже запити можуть бути ефективно використані майже в будь-якій ситуації і будь-якою особою – незалежно від посади, віку, майнового стану тощо.

Упродовж І півріччя 2019 року до районної державної адміністрації надійшло 26 запитів на публічну інформацію. Із них: 21 отримано поштою та електронною поштою, 5 - особисто, 11 запитів надійшло від юридичних осіб, 15 - від фізичних. Опрацьовано у встановлені законодавством терміни та надано ґрунтовні відповіді запитувачам на 20 запитів, відправлено за належністю - 6.

Найбільша кількість запитів стосувалася діяльності галузі освіти, економічного розвитку, державної реєстрації. Громадяни цікавилися також питаннями соціального захисту, культури тощо.

З метою забезпечення відкритості у діяльності Богодухівської районної державної адміністрації, забезпечення прав громадськості та представників засобів масової інформації на безперешкодне та своєчасне отримання інформації про діяльність органів державної влади на офіційному веб-сайті районної державної адміністрації у розділі «Публічна інформація» розміщена вичерпна інформація щодо діяльності районної державної адміністрації відповідно до вимог статті 15 Закону України «Про доступ до публічної інформації» (інформація про організаційну структуру, місію, функції, повноваження, основні завдання, напрямки діяльності та фінансові ресурси, нормативно-правові акти, акти індивідуальної дії, прийняті розпорядником, проекти рішень, що підлягають обговоренню, перелік і умови проходження конкурсу на заміщення вакантних посад тощо).

Богодухівська районна державна адміністрація всебічно забезпечує прозорість та відкритість в діяльності місцевих органів виконавчої влади, реалізацію права кожного громадянина на доступ до публічної інформації, продовжує та постійно вдосконалює роботу щодо забезпечення виконання Закону України «Про доступ до публічної інформації».

 

Заступник керівника апарату Богодухівської

районної державної адміністрації,

начальник організаційного відділу                                       Н. ЯВТУШЕНКО


 

Зміни в нормативно-правових документах при наданні соціальних послуг

   

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про соціальні послуги» Міністерством соціальної політики України розроблено:

- Державний стандарт догляду вдома;

- Державний стандарт соціальної послуги соціальної адаптації осіб похилого віку та інвалідів.

Державні стандарти розроблені з метою визначення змісту, обсягів, умов та порядку надання соціальної послуги, показників їх якості.

Вводиться індивідуальний план надання соціальної послуги – це документ, складений на підставі визначення індивідуальних потреб отримувача соціальної послуги, який враховує оцінку можливості виконання елементарних та складних дій отримувача.

Запроваджується моніторинг якості надання соціальної послуги, що має на меті оцінку поточних результатів ефективності соціальної послуги.

Для покращання якості наданих послуг та задоволення потреб впроваджується надання різних видів соціальних послуг мультидисциплінарною командою територіального центру до складу якої входять соціальний робітник, соціальний працівник, перукар, сестра медична.

Визначено зміст соціальної послуги для кожної групи рухової активності. Визначено, що соціальна послуга може надаватись постійно, періодично, тимчасово.

В територіальному центрі введено новий вид послуги – паліативна допомога, який надається особам, які мають обмежений термін життя внаслідок тяжких та невиліковних захворювань і виявлять бажання отримувати послуги паліативного догляду.

Паліативна допомога – комплекс медичних, соціальних, психологічних та духовних заходів.

Головне завдання таких послуг – полегшувальний та підтримувальний догляд за хворою людиною в умовах, яким вона віддає перевагу та відповідають її потребам, допомога у вирішенні юридичних і соціальних проблем.

 

Директор

територіального центру                                       Т.В.Корзаченко


 

Розширення сфери надання адміністративних послуг

   

У Центрі надання адміністративних послуг Богодухівської районної державної адміністрації споживачам надаються послуги центральних органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування та видачі документів дозвільного характеру.

Останнім часом у Центрі запроваджено надання послуг у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців, організований прийом заяв та видача результатів у сфері земельних відносин, ще 17 послуг.

Кабінет Міністрів України підтримав ініціативу Мінекономрозвитку щодо розширення переліку адміністративних послуг, які громадяни України можуть отримати у Центрах надання адміністративних послуг.

Таким чином, в майбутньому ЦНАПи  зможуть видавати посвідчення водія, здійснювати державну реєcтрацію (перереєстрацію, зняття з обліку) транспортних засобів, реєструвати акти цивільного стану,надавати дозволи на застосування праці іноземців,а також послуги соціальної сфери.

Всього Мінекономрозвитку рекомендує ЦНАПам надавати 106 адміністративних послуг. Як відомо, Міністерство також працює над запровадженням єдиного стандарту обслуговування в усіх Центрах.

Таким чином, сфера надання адміністративних послуг на сьогодні залишається однією з найважливіших складових розбудови системи доступних та прозорих сервісів суб’єктів владних повноважень, а також створення сприятливих умов для ведення бізнесу.

 

Начальник відділу з питань

надання адміністративних послуг

районної державної адміністрації                                       О. КИРИЧЕНКО


 

Все, що потрібно знати про військову службу за контрактом

   

Військова служба за контрактом в Збройних Силах України – це почесний обов’язок громадянина по захисту своєї держави, її території, своїх сімей та рідних, це служба справжніх чоловіків та жінок.

На військову службу за контрактом до Збройних Сил України  приймаються громадяни України, військовозобов’язані та жінки, що виявили бажання проходити військову службу.

Переваги військової служби за контрактом:

- можливість кар’єрного росту та гарантоване підвищення щомісячного грошового забезпечення у ході просування по службі;

- можливість навчання;

- гарантована щорічна основна відпустка;

- безоплатна кваліфікована медична допомога у військово-медичних закладах охорони здоров’я;

- вирішення житлового питання;

- соціальний захист сімей військовослужбовців.

Термін дії першого контракту для рядового складу - 3 роки, для сержантського та старшинського складу - 5 років.

Щомісячне грошове забезпечення військовослужбовців, які проходять службу в бойових частинах складає

 - для рядового і сержантського складу від 11500 до 17000 грн.

- для офіцерського складу від 14000 до 20000 грн.

Основними вимогами до кандидатів є:

- вік 18-40 років, в особливий період до 60 років;

- здоровий, придатний до військової служби призовник або військовозобов’язаний;
- відсутність судимості, психіатричного та наркологічного обліку.

По всім питанням про умови проходження військової служби за контрактом і оформлення особових справ звертатись до Богодухівського об’єднаного   міського  військового  комісаріату  за  адресою   м. Богодухів, вул. Пушкіна, 34, тел. 3-20-05.

 

Сектор оборонної, мобілізаційної

та режимно-секретної роботи апарату райдержадміністрації

 

Богодухівський об’єднаний

міський військовий комісаріат


 

Сімейні форми виховання як альтернатива інтернатним установам

   

В усьому світі вважається, що найкращим місцем для виховання та розвитку дитини є родина. І це беззаперечний факт, бо сімейний затишок та батьківська турбота – головна складова, без якої неможливе зростання самодостатньої та впевненої у собі особистості. Саме тому в Україні вже давно зроблений акцент на деінституалізацію дитячих інтернатних установ та розвиток сімейних форм виховання.

Сьогодні існує багато шляхів, як забрати дитину в родину та подарувати їй шанс на щасливе дитинство. Найбільш поширеними з них є: встановлення опіки (піклування), створення прийомної сім’ї чи дитячого будинку сімейного типу. Станом на 1 квітня поточного року в Богодухівському районі 40 дітей знаходяться під опікою чи піклуванням, функціонують шість прийомних сімей та два дитячі будинки сімейного типу, де знайшли прихисток 29 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Наші земляки, які зважились на такий крок, прийшли до такого рішення після тривалих консультацій фахівців центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, потім  зібрали всі необхідні документи та пройшли навчання.

          Отже, чим різняться сімейні форми виховання? 

Прийомна сім’я– це сім’я або особа, що не перебуває в шлюбі, яка добровільно взяла із закладів для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, від 1 до 4 дітей на виховання та спільне проживання.

Дитячий будинок сімейного типу– окрема сім’я, що створюється за бажанням подружжя або окремої особи, яка не перебуває у шлюбі, які беруть на виховання та спільне проживання не менш, як 5 дітей. Батькам-вихователямдитячого будинку сімейного типуробота завиховання зараховується до трудового стажу.

Опіка- це форма влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, в сім'ї громадян, що переважно перебувають у родинних стосунках з цими дітьми, з метою забезпечення виховання, освіти, розвитку, захисту прав та інтересів дітей.
          Опікуни (піклувальники), прийомні батьки та батьки-вихователі є законними представниками інтересів дитини і відповідальними за її життя, здоров'я, фізичний і психічний розвиток. Для гарантування цих стандартів всі вониотримують кошти на дитинуу розмірі двох прожиткових мінімумів, а прийомні батьки та батьки-вихователі мають ще й грошову винагороду за свою працю.

Нещодавно в Україні впроваджено нову форму тимчасового сімейного виховання – «сім’я патронатного вихователя».

Патронат над дитиною – це тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвихобставин.Метою патронату над дитиною є забезпечення захисту прав дитини, яка через складні життєві обставини тимчасово не може проживати разом з батьками, законними представниками, надання їй та її сім’ї послуг, спрямованих на повернення у сім’ю відповідно до найкращих інтересів дитини. Оптимальний термін перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя не повинен перевищувати 3 місяців. В особливих випадках може бути подовженийдо6 місяців. За цей час соціальні фахівці працюватимуть з батьками дитини для подолання труднощів, через які її було вилучено. У разі неможливості відновити здатність батьків виховувати дитину, їй підшукають іншу форму сімейного виховання.Слід зазначити, що законодавством передбачені оплатапослуг патронатного вихователя та виплати соціальної допомоги на утримання дитини в сім'ї патронатного вихователя.

На території нашого району, на жаль, ще не знайшлося охочих кандидатів для створення сім’ї патронатного вихователя. Але, можливо, прочитавши цю статтю, хтось із Вас замислиться над можливістю взяти на виховання дитину.  Для отримання детальних консультацій будемо раді Вас бачити в Богодухівському районному центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Ми знаходимося за адресою: м. Богодухів, вул. Молодіжна, 2 (2 поверх, 7 кімната, колишнє приміщення відділення терапії),  тел.3-45-65.      

          І на останок хотілося б додати, виховання дітей – задача не з легких, яка потребує терпіння, рівноваги, мудрості, а головне – безумовного кохання та душевного тепла. Тому, якщо Ви замислились над тим, щоб протягнути руку допомоги покинутій дитині, прислухайтесь, перш за все, до свого серця і лише тоді впевнено йдіть на зустріч здійсненню найзаповітнішої мрії кожної дитини – жити в сім’ї з люблячими батьками.

 

 

 

Богодухівський РЦСССДМ


 
Більше статтей...

Пошук по сайту

Архів новин

Червень 2020
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293012345

Знайдіть нас на Facebook


Корисні посилання