Богодухівщина

Райдержадміністрація

Корисні посиланняКалендар свят. Мова, граматика, спілкування

Виступи в ЗМІ

Патронатне наставництво: нові форми роботи з дітьми-сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування

    У всіх нас давно на слуху такі терміни як «прийомна сім’я» та «дитячий будинок сімейного типу». Проте, нещодавно в Україні впроваджено нову форму тимчасового сімейного виховання - «сім’я патронатного вихователя» та форму роботи з дітьми-сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування, які проживають у інтернатному закладі – «наставництво». У цій статті ми спробуємо роз’яснити, що саме передбачають ці форми роботи з дітьми.

Патронат над дитиною- це тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвихобставин.

Метою патронату над дитиною є забезпечення захисту прав дитини, яка через складні життєві обставини тимчасово не може проживати разом з батьками, законними представниками, надання їй та її сім’ї послуг, спрямованих на повернення у сім’ю відповідно до найкращих інтересів дитини.
         Патронатним вихователем може бути громадянин України, який має досвід виховання дитини, відповідні житлові умови для надання послуг з догляду, виховання та реабілітації дитини у своєму помешканні. До сім’ї патронатного вихователя можуть бути влаштовані діти, які потрапили в складні життєві обставини, а саме: новонароджені діти, залишені в пологовому будинку, іншому закладі охорони здоров`я  або яких відмовилися забрати батьки чи інші родичі, підкинуті, знайдені; безпритульні діти; діти з сімей, в яких існує загроза їхньому життю та здоров‘ю; діти, які зазнали насильства, жорстокого поводження; діти, батьки яких або особи, які їх заміняють, померли, безвісно відсутні; діти, переміщені із тимчасово окупованої території або району проведення бойових дій в зоні АТО, інші діти, які за різних обставин певний час не можуть перебувати у власній сім‘ї або їхні батьки чи особи, які їх заміняють, не можуть піклуватись про них.

           Оптимальний термін перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя визначається відповідно до індивідуальних потреб дитини, виявлених обставин та їх впливу на стан дитини та не повинен перевищувати 3 місяців. В особливих випадках за рішенням органу опіки та піклування термін перебування під патронатом може бути подовжений, однак загалом не повинен бути більшим за 6 місяців. За цей час соціальні фахівці працюватимуть з батьками дитини для подолання труднощів, через які її було вилучено. У разі неможливості відновити здатність батьків виховувати дитину, їй підшукають іншу форму сімейного виховання.

Слід зазначити, що законодавством передбачені оплатапослуг патронатного вихователя та виплати соціальної допомоги на утримання дитини в сім'ї патронатного вихователя.

На відміну від патронату, наставництво – це добровільна безоплатна діяльність наставника з надання дитині, яка проживає у закладі для дітей сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, іншому закладі цілодобового перебування, індивідуальної підтримки та допомоги, насамперед у підготовці до самостійного життя. Наставником може стати повнолітня дієздатна особа, яка виявить бажання стати старшим другом та порадником дитині з інтернату на період 1-2 роки.  Наставник мотивує дитину до розвитку та є джерелом емоційної підтримки, допомагає зрозуміти здібності і зорієнтувати в професії, будувати плани та слідувати поставленим цілям, спілкується щотижня з вихованцем, готує до самостійного життя шляхом розвитку у дитини навичок і вмінь.

         Слід зазначити, що наставництво і патронат передбачають проходження кандидатами навчання за спеціальною програмою.

Богодухівський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді запрошує до співпраці усі небайдужі родини, які готові поділитися сімейним теплом з дітьми, які з тих чи інших обставин опинились у складних життєвих обставинах. Про більш детальну інформацію про сімейний патронат та наставництво Ви зможете дізнатися, звернувшись до нас за адресою: м. Богодухів,  вул. Молодіжна, 2, кімната №7 (колишня будівля відділення терапії ЦРЛ) тел. 3-45-65.

 

 

Директор Богодухівського районного центру

 соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді

Н.Є. Чуйко 

 

Сім’я без насильства – майбутнє України

Насильство в сім’ї є однією з найбільш розповсюджених форм порушення прав людини. У більшості випадків протиправні дії проти когось із членів родини супроводжуються актами агресії, приниження та жорстокої поведінки. Подібні дії з боку насильника приводять до негативного фізичного, психічного та соціального стану здоров’я постраждалої особи чи кількох осіб, членів цієї родини. Насильство й жорстокість у сім’ї не лише руйнують гармонію і злагоду в ній, а й виступають однією з передумов злочинності в суспільстві загалом.

Детальніше...

 

Дотримання пожежної безпеки в осінньо-зимовий період

Щороку з настанням осінньо-зимового періоду збільшується кількість пожеж, травмування та загибель людей на них через елементарне недотримання та нехтування правилами пожежної безпеки при користуванні нагрівальними електро- і газовим приладами, а також при експлуатації пічного опалення.
    Звертаюся до громадян району та міста з проханням в осінньо-зимовий період дотримуватися елементарних правил пожежної безпеки. Перш за все користуватися тільки справними та сертифікованими в Україні нагрівальними електроприладами. Не залишати їх без нагляду навіть на короткий час, обов’язково вимикати електроприлади на ніч та виходячи з дому. Не застосовувати в запобіжних електролічильниках саморобні плавкі вставки.

Детальніше...

 

Проведення відпочинку звільнених у запас (демобілізованих) військовослужбовців, які брали участь в антитерористичній операції

    Рішенням Харківської обласної ради від 08.12.2016 №308-VIІ затверджено комплексну Програму соціальної підтримки учасників антитерористичної операції на 2017 – 2018 роки та Порядок використання коштів обласного бюджету на організацію відпочинку у санаторно-курортних закладах Харківської області осіб, які безпосередньо брали участь в антитерористичній операції.
    Згідно з порядком, кожному військовослужбовцю, який брав участь в АТО, пропонується 14-денний санаторний відпочинок – вартість путівки оплатять з бюджету. Посвідчення учасника бойових дій для отримання такої путівки не потрібно.
    Щоб отримати направлення на відпочинок, демобілізованим військовослужбовцям необхідно звернутись до управління соціального захисту населення за місцем проживання з заявою та пакетом документів:
    1) копія паспорта;
    2) копія довідки про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків;
    3) медична довідка лікувальної установи щодо відсутності протипоказань для проходження відпочинку в санаторно-курортних закладах;
    4) копія довідки про безпосередню участь особи в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України за формою, встановленою постановою Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2014 року №413, або копія наказу командира військової частини (начальника територіального підрозділу), виданого з відомостями про участь особи в антитерористичній операції.
    На теперішній час у Богодухівському районі зареєстровано 110 звільнених у запас (демобілізованих) військовослужбовців, які брали участь в АТО, із них 103 особи обстежені та на них складені соціальні паспорти. Усім демобілізованим, зареєстрованим у районі, було повідомлено про можливість відпочинку у санаторно-курортних закладах Харківської області. Їм було роз’яснено порядок отримання направлення на відпочинок та надано перелік необхідних документів.
    Станом на 10.08.2017 5 демобілізованих отримали направлення на проходження відпочинку у санаторно-курортних закладах Харківської області, з них 3 – відпочили в ДП «Клінічний санаторій «Роща» та ДП «Клінічний санаторій «Курорт Березівські мінеральні води».
   
Заступник начальника управління
соціального захисту населення
райдержадміністрації                         І.М.Назаренко
 

Відомості про виконання бюджету Богодухівського району станом на 01.08.2017 року.

    Станом на 01 серпня 2017 року зведений бюджет Богодухівського району при затверджених планових показниках 219944,4 тис. грн. та фактичних надходженнях 231723,6 тис. грн. виконаний на 105,4%.
    Субвенцій на відшкодування пільг, субсидій населенню та виплату допомог сім’ям з дітьми з державного бюджету при планових показниках 75792,9 тис. грн., фактично до районного бюджету надійшло 74396,0 тис. грн., або 98,2%; субвенції на утримання дітей-сиріт фактично надійшло 709,1 тис. грн., або 78,2%; базової дотації надійшло 3624,5 тис. грн., додаткової дотації 10549,0 тис. грн.. в повному обсязі; освітня субвенція склала 30816,3 тис. грн., медична субвенція – 18015,0 тис. грн. або 100%. Субвенції з державного бюджету на відшкодування вартості лікарських засобів на окремі види захворювань отримано в сумі 189,4 тис. грн., на соціально-економічний розвиток окремих регіонів – 2925,0 тис. грн. Районний бюджет, при фактичному надходженні 35107,3 тис. грн. та затверджених планових показниках 31886,8 тис. грн. виконаний на 110,1 %.
    Найбільшу питому вагу доходної частини бюджету складає податок та збір на доходи фізичних осіб – 56,2% (34110,7 тис. грн.), в порівнянні до минулого року за відповідний період надійшло на 16058,6 тис. грн. більше.
    Виконання бюджету району забезпечено по всіх радах, крім Купєваської (85,7% або -31,5 тис.грн.) та Ульянівської (84,6% або -141,5 тис.грн.) сільських рад.
    Видатки за січень-липень 2017 року проводились в межах бюджетних призначень і в першочерговому порядку спрямовувалися на виплату заробітної плати з нарахуваннями, оплату за енергоносії, медикаменти, харчування та інші витрати і склали 198387,8 тис. грн., в т.ч. по загальному фонду – 187581,3 тис. грн., спеціальному –10806,5 тис. грн.
    Відсутня кредиторська заборгованість по будь-яких розрахунках бюджетних установах.
    В той же час існує заборгованість по субсидії в сумі 27061,1 тис. грн., по пільгам ветеранам війни в сумі – 2111,3 тис. грн., по пільгам ветеранам ВВС, МВС – 237,2 тис. грн., пільгам громадянам ЧАЕС – 79,1 тис. грн., по пільгам багатодітнім сім’ям 349,4 тис. грн., по пільгам за профознакою – 124,0 тис. грн.
    п. 76 Відомості про діючі тарифи та пільги окремим групам платників, розрахунки юридичних і фізичних осіб з районним бюджетом.    > За звітний період витрати на оплату комунальних послуг по бюджетним установам, що фінансуються з бюджету району, склали 7125,9 тис. грн., в т.ч. на оплату теплопостачання – 682,1 тис. грн., електроенергії – 1462,0 тис. грн., природного газу – 3419,2 тис. грн., водопостачання і водовідведення – 117,7 тис. грн., інших енергоносіїв – 1445,0 тис. грн. Станом на 01 липня прострочена заборгованість за спожиті енергоносії відсутня. Вартість 1 м3 води для бюджетних установ з 01 травня 2017 року становить 31,15 грн.
   
    Начальник фінансового управління          О.Ф.Ковальов
 
Більше статтей...

Пошук по сайтуАрхів новин

Січень 2020
ПнВтСрЧтПтСбНд
303112345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829303112

Знайдіть нас на Facebook


Корисні посилання