Райдержадміністрація

Корисні посиланняКалендар свят. Мова, граматика, спілкування

Виступи в ЗМІ

Стан ринку праці Богодухівської районної філії Харківського обласного центру зайнятості за 2019рік

       Головна мета служби зайнятості – щоб кожен українець мав достойну роботу із гідною заробітною платою, а кожен роботодавець був забезпечений кваліфікованими кадрами, які працюють на розвиток країни.

       Реалізація державної політики щодо регулювання ринку праці, сприяння зайнятості населення та забезпечення соціального захисту громадян від безробіття здійснювалась на основі діючої нормативно-правової бази у сфері зайнятості населення з метою збалансування попиту і пропозиції робочої сили, зменшення рівня безробіття, досягнення продуктивної зайнятості населення, задоволення заявлених вимог роботодавців.

       Сьогодні клієнт служби зайнятості № 1 – роботодавець. Для забезпечення ефективної співпраці з роботодавцями з 01.01.2020 року впроваджено Інститут «Консультант роботодавця». Він полягає у комплексному підході до вирішення завдань побудови взаємовідносин служби зайнятості з роботодавцями на основі новітніх тенденцій розвитку економіки, ринку праці та соціальної сфери. Служба зайнятості здійснює якісне та швидке укомплектування вільних робочих місць із застосуванням елементів рекрутингу, надає роботодавцям широкий спектр послуг на безоплатній основі, а саме:

-                володіє найбільшою базою шукачів роботи та безробітних, що сприяє якості підбору необхідних фахівців та скороченню терміну укомплектування вакансій;

-                навчає або підвищує кваліфікацію кадрів під замовлення роботодавця;

-                має центри професійно-технічної освіти ДСЗ, орієнтований на навчання дорослого населення та оснащений сучасним обладнанням;

-                здійснює компенсації та стимулюючі виплати роботодавцям за створення нових робочих місць або працевлаштування внутрішньо переміщених осіб;

-                має можливість широкої презентації підприємства та формування його позитивного іміджу шляхом участі в інформаційно-розяснювальних заходах, а також проведення співбесід з претендентами під час проведення таких заходів;

-                системне надання на безоплатній основі індивідуальних та групових консультацій з питань організації та провадження підприємницької діяльності із залученням представників Держпраці, ПФУ, ДФС;

-                має зручні у використанні електронні сервіси.

       У прагненні зробити послуги служби зайнятості максимально доступними та комфортними для клієнтів, державною службою зайнятості запроваджено сучасний сервіс «Електронний кабінет роботодавця», який зорієнтований на скорочення витрат часу для відвідування центру зайнятості та підвищення рівня комфорту під час взаємодії роботодавців зі службою зайнятості. Завдяки «Електронному кабінету» роботодавець має можливість подання  звітності в режимі онлайн -за формою № 3-ПН «Інформація про попит на робочу силу (вакансії). Для створення власного «Електронного кабінету» роботодавцю необхідно лише звернутися до служби зайнятості, повідомивши адресу електронної пошти та сформувати логін і пароль, за допомогою яких авторизуватися та отримати доступ на сайті ДСЗ. За 2019 рік цією послугою скористалося  239 роботодавців Богодухівського району.

         Залежно від потреб клієнта, доступні корисні дистанційні онлайн­сервіси, як для роботодавців «Електронний кабінет роботодавця» так і для безробітних  «Електронний кабінет шукача роботи».Натиснувши на позначку «Електронна черга», шукач роботи  має можливість, не виходячи із дому та не витрачаючи часу та коштів на проїзд, записатися на прийом до фахівця будь-­якої служби зайнятості України на зручний для вас день та час. Сервіс дає змогу роздрукувати талон (проте друк не обов’язковий!), на якому вказаний номер робочого місця фахівця, дата та час прийому. Таким чином, не потрібно чекати в черзі. Взявши з собою необхідні документи, ви безпосередньо звертаєтесь до конкретного фахівця служби зайнятості. Такий ресурс доступний не лише з комп’ютера, а й з мобільного телефону на базі програмного забезпечення Android та Apple.Таким сервісом протягом 2019 року скористалося 712клієнти Богодухівської районної філії, які, створивши персональні кабінети, розширили для себе доступність послуг.

       Завдяки новим сервісам роботи для задоволення кадрової потреби роботодавців та поінформованості шукачів роботи щодо наявного вільного робочого місця, фахівцями Богодухівської районної філії ХОЦЗ створюються слайд-ревю та відеоролики, які застосовуються під час індивідуальних прийомів та проведенні групових заходів.

       Зацікавило роботодавця і таке нововведення служби зайнятості, як он – лайн співбесіда з претендентом, яка надає можливість «очі в очі» поспілкуватись, отримати відповіді на питання, що цікавлять та оцінити манеру спілкуватись, поведінку, що є важливим для багатьох роботодавців.

       Фахівці відділу взаємодії з роботодавцями проводять електронну розсилку відео-резюме роботодавцям із пропозицією ознайомитися з ним по наведеному посиланню.

       З січня 2019 року впроваджено в роботу сучасні сервіси інтернету для старшокласників, батьків, вчителів.

       З метою допомоги у професійному самовизначенні старшокласників Державною службою зайнятості в межах реалізації Програми професійної орієнтації на 2017-2020 роки запроваджується інноваційна послуга - можливість на безоплатній основі пройти профдіагностичне тестування, отримати  роздрукований результат та індивідуальну консультацію фахівців служби зайнятості.

       Програма професійної орієнтації передбачає профорієнтаційне супроводження учнів старших класів: інформування про світ професій, ознайомлення з провідними галузями економіки регіону та успішними підприємствами,- відтепер з метою надання допомоги в усвідомленому виборі майбутньої професії передбачено максимальне охоплення на добровільних засадах старшокласників (починаючи з 9 класу) професійною діагностикою, у т.ч. в режимі он-лайн засобами Інтернету. Для ефективного забезпечення функціонування системи професійної орієнтації служба зайнятості рекомендує веб-базовану платформу з безкоштовного он-лайн профорієнтаційного консультування «МОЯ ПРОФЕСІЯ: консультаційна мережа».

       Продовжує працювати створений в 2018 році на базі Богодухівської районної філії ХОЦЗ клуб «Школа професій» для учнів 9-10 класів загальноосвітніх шкіл м.Богодухів.

       Для формування свідомого ставлення жінок до свого майбутнього, активного процесу працевлаштування, ефективного пошуку роботи, самопрезентації та самоосвіти, визначення успіху для себе та досягнення його за своїми правилами, виховання шаблону ставлення до сім’ї, родини в квітні 2019 року розпочав діяти та працював створений на базі Богодухівської районної філії ХОЦЗ Центр «Успішна жінка» для безробітних жінок Богодухівщини.

       Підбір персоналу із застосуванням методів рекрутингу дає змогу якнайшвидше задовольнити потребу роботодавців в кадрах. В 2019 році за допомогою рекрутингу Богодухівською районною філією ХОЦЗ було укомплектовано 89 вакансій. Послуги  з рекрутингу є вигідними роботодавцю, тому що він не витрачає часу на пошук та добір кандидатів з великої кількості бажаючих осіб, адже попередня співбесіда за його вимогами проводиться рекрутерами центру зайнятості, також заощаджує власні кошти і має можливість розміщувати свої власні вакансії на ресурсах ДСЗ. Суть рекрутингу  полягає в пошуку спеціаліста, професійні та особистісні характеристики якого відповідають критеріям пошуку.

       У філії постійно проводиться інформаційно-роз’яснювальна робота з роботодавцями шляхом проведення особистих зустрічей з керівниками підприємств та представниками відділів кадрів, проведення презентацій роботодавців, Днів відкритих дверей на підприємстві, семінарів для роботодавців. Так, протягом         2019 року проведено 142 семінари для 982 представників роботодавців, 424 зустрічей з роботодавцями, організовано 63 презентації роботодавця, в яких приймало участь 436 безробітних, проведено 50 міні-ярмарок вакансій, де взяло участь 298 безробітних.

       Богодухівською районною філією ХОЦЗ проводяться робочі зустрічі, на яких  обговорюються питання відносно координації дій, спрямованих на професійну орієнтацію учнівської молоді, мотивації молоді до праці, передусім, у тих галузях, де є найбільш активні пропозиції, забезпечення умов для професійного самовизначення молоді, вибору нею виду трудової діяльності, професії, кваліфікації, роботи,  сприяння підвищенню соціальної та професійної мобільності особам, мотивації до легальної зайнятості, формування конструктивної поведінки молоді на ринку праці та  підходи в роботі Державної служби зайнятості.

       За ініціативою Богодухівської районної філії Харківського обласного центру зайнятості 27 листопада 2019 року проведено робочу зустріч  на тему: «Служба зайнятості - актуальні напрямки покращення співпраці з соціальними партнерами щодо проблемних питань у сфері зайнятості людей з інвалідністю».

       Під час зустрічі розглядалися питання  працевлаштування людей з інвалідністю, фактори, що сприяють професійному самовизначенню, питання ринку праці та шляхи підвищення рівня зайнятості даної категорії, створення робочих місць для людей з інвалідністю, участь безробітних громадян, які мають інвалідність у  громадських роботах та інших роботах тимчасового характеру, тісну співпрацю органів влади з районною філією та роботодавцями по забезпеченню зайнятості населення району.       

       Обговорювалися питання, з якими стикається служба зайнятості в процесі працевлаштування людей з інвалідністю при укомплектуванні вакансій. Були обговорені проблеми сільського безробіття, працевлаштування соціально-незахищених осіб, а саме  людей з інвалідністю.

         Співпрацює Богодухівська районна філія ХОЦЗ  і з Богодухівським районним відділом філії Державної установи «Центр пробації» в Харківській області. Робота проводилась протягом 2019 року іззасудженими ,де визначалися подальші шляхиспівпраці у проведенні спільних заходів у сфері соціальної адаптації осіб, які відбувають чи відбули покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк, соціальної підтримки осіб, засуджених до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі .

       Богодухівською районною філією ХОЦЗ  ведеться сторінка в Фейсбуці, на якій постійно розміщується інформація про потребу в кадрах та висвітлюються проведені заходи фахівцями філії.

        Загальна кількість вакансій протягом 2019 року склала  3072. Про свою потребу у робочій силі службу  зайнятості проінформували 392 роботодавці. Середній розмір оплати праці в розрахунку на вакансію складає  5201 грн , що майже у 1,2 рази більше минулого року (4237 грн.).

       За цей період послугами служби зайнятості скористалися 2341 особа. За сприянням центру зайнятості працевлаштовано 2825 особи, в тому числі 1388 безробітних.

       Стимулюванням для створення нових робочих місць є надання компенсації єдиного внеску роботодавцям ,які працевлаштовують безробітних на новостворені робочі місця. За 2019 рік прийнято рішення про надання компенсації по 34 працевлаштованим безробітним на 16 підприємствах. За цей період роботодавці отримали  333431 тис.грн. компенсації єдиного внеску.

       До участі в громадських та інших роботах тимчасового характеру протягом 2019 року залучено 667  безробітних громадян, з них брали участь у громадських роботах із соціально вразливими верствами населення, роботах соціального напрямку 61 особа

       Для забезпечення додаткових гарантій зайнятості та розширення можливостей працевлаштування незайнятих працездатних громадян, особливо тих, які потребують соціального захисту і не здатні на рівних конкурувати на ринку праці, Богодухівська районна філія ХОЦЗ  організовує професійну підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації безробітних громадян

          Професійна  підготовка,  перепідготовка або підвищення кваліфікації громадян  є  одним  із видів соціальних послуг,  зорієнтованих на забезпечення ефективної політики зайнятості населення,  підвищення  конкурентоспроможності особистості на ринку праці.

       На сьогодні створено гнучку систему професійного навчання безробітних, яка дозволяє оперативно реагувати на потребу роботодавців у кадрах. Це  стажування на робочому місці, навчання за індивідуальними програмами, дуальне навчання та навчання онлайн. За направленням служби зайнятості безробітні навчаються на базі професійно-технічних навчальних закладів області, у роботодавців, а ще – в центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості.

       Професійна підготовка, перепідготовка здійснюється більш ніж за 45 напрямами.

       В Богодухівській районній філії ХОЦЗ проводяться семінари, зокрема, «Презентація послуг з професійного навчання, у т. ч. послуг ЦПТО»,  де безробітні громадяни орієнтуються на навчання на базі Харківського центру професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості.

       Серед переваг навчання у Харківському центрі професійно-технічної освіти державної служби зайнятості є гарантоване працевлаштування слухачів, що вчаться за направленням служби зайнятості, стислі терміни навчання, максимальне врахування вимог роботодавців, використання в учбовому процесі новітніх технологій та обладнання, можливість навчатися за індивідуальною формою, комфортні умови навчання та проживання для людей різного віку.

       Після закінчення повного курсу навчання громадяни отримують свідоцтво про присвоєння (підвищення) робітничої кваліфікації державного зразка.

       Протягом 2019 року  під замовлення роботодавців  проходили  професійне навчання за направленням служби зайнятості 400 осіб з числа безробітних, в тому числі через ХЦПТО  навчалося  218 осіб

       З метою забезпечення зайнятості населення району, запобігання безробіттю4, розширення можливостей працевлаштування соціально- вразливих верств населення (сільські жителі ) в умовах зростання конкуренції на ринку праці здійснюються і проводяться профорієнтаційні заходи в селах і селищах Богодухівського району з використанням Мобільного центру профорієнтації (модернізованого) та Мобільного центру зайнятості (палатки).

       У Богодухівській районній філії ХОЦЗ  функціонує консалтинговий центр для забезпечення умов розвитку підприємницьких ініціатив та самозайнятості населення, а також надання супроводу з питань організації і провадження підприємницької діяльності.

       Діяльність консалтингового  центру – це суттєва допомога тим, хто не лише планує започаткувати власну справу, а для підприємців-початківців – шанс підвищити обізнаність, а також створити нові робочі місця, збільшуючи тим самим рівень зайнятості населення.

       Основними напрямками роботи Богодухівської районної філії Харківського обласного центру зайнятості  є удосконалення    обслуговування клієнтів шляхом  поширення новітніх технологій, а саме :

-   підвищення кваліфікації дистанційно, онлайн :

-   впровадження навчальних програм онлайн-модулями, дистанційне  навчання -   впровадження мобільних офісів ДСЗ

-  онлайн - консультування

-  онлайн-калькулятор для підрахунку розміру допомоги по безробіттю

-   самостійна електронна реєстрація безробітних.

 

Директор

Богодухівської районної філії

Харківського обласного  центру зайнятості                                                                                    Н.В.Лещенко


 

Про виконання бюджету Богодухівського району за 2019 рік

     За 2019 рік зведений бюджет Богодухівського району по доходах виконаний на 102,3% до затверджених показників, при плані доходів 461,5 млн. грн., фактично надійшло 472,2 млн. грн. При цьому загальний фонд виконаний на 101,2%, спеціальний фонд – 113,5%, бюджет розвитку – 334,7%.

     Доходна частина бюджету (без врахування міжбюджетних трансфертів) виконана на 110,2%. При плані 179,4 млн. грн., фактично надійшло 197,8 млн. грн.

    До загального фонду бюджету району надійшло 425,5 млн. грн., що становить 101,2% до планових показників та 95,7% до надходжень минулого року. В порівнянні з минулим роком до бюджету надійшло на 18,9 млн. грн. менше.

     Районний бюджет, при фактичному надходженні 118,4 млн. грн. та планових показниках 106,1 млн. грн. виконаний на 111,6%.

     Виконання планових показників забезпечено по всім джерелам доходів загального фонду.

     Всі 24 місцеві бюджети району отримали понадпланові надходження.

     Видатки зведеного бюджету району по загальному та спеціальному фондах за 2019 рік склали 448,5 млн. грн. або 94,8 % до затвердженого плану, в тому числі видатки загального фонду бюджету 379,1 млн. грн., або 94,4 %, видатки спеціального фонду – 69,4 млн. грн., або 93,0 %. Видатки загального фонду бюджету збільшилися проти 2018 року на 2,8 млн. грн., а спеціального зменшилися на 30,3 млн. грн.

     Кошти, що надійшли до зведеного бюджету району спрямовувались в першочерговому порядку на захищені статті видатків.

     Платежі через єдиний казначейський рахунок у 2019 році проходили своєчасно. Позики не оформлялися, кошти на рахунках в більшості місцевих рад району були.

   Основним питанням при виконанні бюджету було дотримання вимог статті 77 Бюджетного кодексу України щодо стовідсоткового забезпечення в повному обсязі потреби в асигнуваннях на оплату праці працівників бюджетних установ та на проведення розрахунків за енергоносії. Незабезпеченість, яка існує протягом багатьох років у зв’язку із значною розгалуженістю бюджетних установ, до кінця 2019 року було ліквідовано за рахунок: оптимізації видатків, спрямування вільного залишку коштів та перевиконання доходної частини бюджету.

     Станом на 1 січня 2020 року заборгованість по заробітній платі працівникам бюджетних установ відсутня. Забезпечена проплата за спожиті бюджетною сферою енергоносії.


Начальник фінансового управління                                                                     Олександр КОВАЛЬОВ 


 

Служба за контрактом в Збройних Силах України

   

Військова служба за контрактом в Збройних Силах України – це почесний обов’язок громадянина по захисту своєї держави, її території, своїх сімей та рідних, це служба справжніх чоловіків та жінок.

На військову службу за контрактом до Збройних Сил України приймаються громадяни України, військовозобов’язані та жінки, що виявили бажання проходити військову службу.

Переваги військової служби за контрактом:

- можливість кар’єрного росту та гарантоване підвищення щомісячного грошового забезпечення у ході просування по службі;
    - можливість навчання;
    - гарантована щорічна основна відпустка;
    - безоплатна кваліфікована медична допомога у військово-медичних закладах охорони здоров’я;
    - вирішення житлового питання;
    - соціальний захист сімей військовослужбовців.
    Термін дії першого контракту для рядового складу - 3 роки, для сержантського та старшинського складу - 5 років.
    Щомісячне грошове забезпечення військовослужбовців, які проходять службу в бойових частинах складає
    - для рядового і сержантського складу від 11500 до 17000 грн.
    - для офіцерського складу від 14000 до 20000 грн.
    Основними вимогами до кандидатів є:
    - вік 18-40 років, в особливий період до 60 років;
    - здоровий, придатний до військової служби призовник або військовозобов’язаний;
    - відсутність судимості, психіатричного та наркологічного обліку.
   
    По всім питанням про умови проходження військової служби за контрактом і оформлення особових справ звертатись до Богодухівського об’єднаного міського військового комісаріату за адресою м. Богодухів, вул. Пушкіна, 34, тел. 3-20-05.
   
    Сектор оборонної, мобілізаційної та режимно-секретної роботи апарату райдержадміністрації
   
    Богодухівський об’єднаний міський військовий комісаріат
   


 

Освоєння бюджетних коштів на ремонт та реконструкцію об’єктів бюджетної сфери району

   

Освоєння бюджетних коштів на

ремонт та реконструкцію об’єктів бюджетної сфери району

 

У поточному році на  ремонт та реконструкцію об’єктів бюджетної сфери району були залучені бюджетні кошти усіх рівнів. Це дало можливість виконувати роботи на наступних об’єктах:

 

Інформація станом на 01.12.2019 року

 

Назва об’єкту

Джерело фінансування, тис. грн.

 

держав-ний бюджет

 

обласний бюджет

 

районний бюджет

бюджети органів місцевого само-врядування

1

2

3

4

5

Капітальні видатки

Комунальна установа охорони здоров’я Богодухівська центральна районна лікарня по вул. Чернієнка, 13, в                                   м. Богодухові - капітальний ремонт із застосуванням енергозберігаючих заходів у поліклінічному відділенні (коригування)

 

передба-чено-6257,123;

освоєно-

4828,705

 

передба-чено-1063,518;

освоєно-

589,539

 

 

Капітальний ремонт та перепланування приміщення будівлі стаціонарного відділення КУОЗ  БОГОДУХІВСЬКА ЦЕНТРАЛЬНА РАЙОННА ЛІКАРНЯ  розташованого за адресою: Харківська область, Богодухівський район,                      м. Богодухів, вулиця Комарова, 3 для розміщення комп'ютерного томографа

 

передба-чено-1565,387;

освоєно-

1548,287

 

передба-чено-234,607

 

Закінчення будівництва загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів          с. Губарівка Богодухівського району (блок №1) Харківської області

 

 

передба-чено-7618,271;

освоєно-

5880,536

 

 

Капітальний ремонт клубу будівлі Максимівського клубу по вул.Харківська,86/2 в с-щі Максимівка Богодухівського району Харківської області

 

 

 

передба-чено-2153,223;

освоєно- 2153,223

 

 

1

2

3

4

5

Капітальний ремонт клубу будівлі Максимівського клубу по вул. Харківська, 86/2 в с-щі Максимівка Богодухівського району Харківської області (коригування)

 

 

передба-чено-1629,336;

освоєно- 1629,336

 

 

Капітальний  ремонт утеплення фасаду будівлі  Районного будинку культури за адресою:   м. Богодухів, пл.Соборності,1 Богодухівського району Харківської області

 

 

передба-чено –315,576

передба-чено –1216,656;

освоєно-1053,973

 

 

Будівництво амбулаторії загальної практики - сімейної медицини по вул. Первухінській,     37 А в смт Гути Богодухівського району Харківської області

 

залишок на 01.01.19 - 1929,993; освоєно-

1929,993

передба-чено – 3250,00;

освоєно-3248,72

передба-чено – 1000,00;

освоєно-1000,00

 

Капітальний  ремонт покрівлі Петропавлівського навчально-виховного комплексу "Загальноосвітній навчальний заклад І-ІІ ступенів - дошкільний навчальний заклад" Богодухівської районної ради Харківської області за адресою: Харківська обл., Богодухівський р-н, с. Петропавлівка,                              вул. Центральна,1"

 

 

передба-чено - 2197,95;

освоєно-419,108

передба-чено –419,107;

освоєно-419,107

 

Капітальний ремонт харчоблоку філії КОМУНАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ "БОГОДУХІВСЬКА ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА І-ІІІ СТУПЕНІВ №2" БОГОДУХІВСЬКОЇ РАЙОННОЇ РАДИ ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ за адресою: м. Богодухів,                     пров. Робітничий,11

 

 

 

передба-чено - 237,731

освоєно-237,731

 

Капітальний ремонт гурткової кімнати БОГОДУХІВСЬКОГО ЦЕНТРУ ДИТЯЧОЇ ТА ЮНАЦЬКОЇ ТВОРЧОСТІ БОГОДУХІВСЬКОЇ РАЙОННОЇ РАДИ ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

 

 

 

 

передба-чено - 147,00

освоєно-147,00

 

1

2

3

4

5

Капітальний  ремонт покрівлі комунального закладу Богодухівської районної ради "Районний будинок культури", за адресою: Харківська обл., м. Богодухів, пл. Соборності,1"

 

 

 

передба-чено -

1000,00

освоєно-701,486

 

Капітальний ремонт приміщень комунального закладу "Богодухівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 2 "Богодухівської районної ради Харківської області за адресою: Харківська область, м. Богодухів, вул. Шевченка, 33"

 

 

 

передба-чено -

208,67

освоєно-208,67

 

Капітальний ремонт цоколя будівлі приміщення шкільного підрозділу Крисинського навчально-виховного комплексу "Загальноосвітній навчальний заклад І-ІІІ ступенів -дошкільний навчальний заклад" Богодухівської районної ради Харківської області за адресою: Харківська область, Богодухівський район,                 с. Крисино, вул. Центральна, 37а

 

 

 

передба-чено -

147,735 освоєно- 147,735

 

Капітальний ремонт (вибірковий) нежитлової будівлі сільського клубу за адресою: Харківська область, Богодухівський район, с. Сухини, вул. Данилова, 15 (джерело фінансування - місцевий бюджет)

 

 

 

 

передбачено

1388,915; освоєно- 1260,823

Капітальний ремонт фасаду в Гавришанському ДНЗ за адресою: Харківська обл., Богодухівський р-н, с. Гавриші, вул. Центральна, 2

 

 

 

 

передбачено

455,350; освоєно- 455,350

Капітальний ремонт покрівлі будівлі Сухининської сільської ради за адресою: Харківська область, Богодухівський район, с. Сухини, вул. Данилова, 9

 

 

 

 

передбачено

228,943; освоєно- 228,930

 


Начальник відділу економічного розвитку

і торгівлі Богодухівської

районної державної адміністрації                            Ірина ТЕЛЕШЕНКО 


 

Забезпечення виконання Богодухівською районною державною адміністрацією Закону України «Про доступ до публічної інформації»

   

Кожен громадянин демократичної держави має право на отримання повної, достовірної та всебічної інформації про функціонування влади, ним обраної, про її плани та можливі напрями дій. Через це відкритість влади багато у чому визначає стан відносин між державною владою та суспільством у цілому, формування ефективного механізму взаємодії між ними та впливу громадськості на процес прийняття рішень, тобто участь громадян та їхніх об’єднань у розробці та реалізації державної політики як у центрі, так і на місцях.

          Сьогодні в Україні вже сформовано доволі розгалужену законодавчу базу щодо забезпечення відкритості державної влади. Із прийняттям Закону України «Про доступ до публічної інформації», який визначає порядок здійснення та забезпечення права кожного на доступ до інформації, що знаходиться у володінні суб’єктів владних повноважень, органи влади стали прозорішими для громадян. Кожен у стислі терміни може отримати необхідну інформацію або копію документа, надіславши відповідний запит або ознайомившись з ними на офіційному веб-сайті відповідного органу влади.

        За 11 місяців 2019 року до районної державної адміністрації надійшло 62 запити на публічну інформацію. Із них: 57 отримано поштою та електронною поштою, 5 - особисто, 22 запитів надійшло від юридичних осіб, 40 - від фізичних. Опрацьовано у встановлені законодавством терміни та надано ґрунтовні відповіді запитувачам на 42 запити, відправлено за належністю - 20.

        Найбільша кількість запитів стосувалася діяльності галузі освіти,   економічного розвитку,житлово-комунального господарства,державної реєстрації. Громадяни цікавилися  також питаннями соціального захисту,  фінансів, культури тощо.

        З метою забезпечення відкритості у діяльності Богодухівської районної державної адміністрації, забезпечення прав громадськості та представників засобів масової інформації на безперешкодне та своєчасне отримання інформації про діяльність органів державної влади на офіційному веб-сайті районної державної адміністрації у розділі «Публічна інформація» розміщена вичерпна інформація щодо діяльності районної державної адміністрації відповідно до вимог статті 15 Закону України «Про доступ до публічної інформації» (інформація про організаційну структуру, місію, функції, повноваження, основні завдання, напрямки діяльності та фінансові ресурси, нормативно-правові акти, акти індивідуальної дії, прийняті розпорядником, проекти рішень, що підлягають обговоренню, перелік і умови проходження конкурсу на заміщення вакантних посад тощо).

        Богодухівська районна державна адміністрація всебічно забезпечує прозорість та відкритість в діяльності місцевих органів виконавчої влади, реалізацію права кожного громадянина на доступ до публічної інформації, продовжує та постійно вдосконалює роботу щодо забезпечення виконання Закону України «Про доступ до публічної інформації».

        Забезпечення гласності та відкритості функціонування органів державної влади і місцевого самоврядування є важливою запорукою демократизації суспільства та держави. Саме відкритість влади, її здатність, спроможність і готовність до діалогу з різними суспільними силами значним чином визначають внутрішньополітичну ситуацію і впливають на процеси консолідації суспільства.

                                                                      

Заступник керівника апарату Богодухівської

районної державної адміністрації,

начальник організаційного відділу                            Наталія  ЯВТУШЕНКО 


 
Більше статтей...

Пошук по сайту

Архів новин

Червень 2020
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293012345

Знайдіть нас на Facebook


Корисні посилання