Райдержадміністрація

Корисні посиланняКалендар свят. Мова, граматика, спілкування

Уже цього місяця частина споживачів газу отримають платіжки за зниженою ціною

Цінове обмеження - 6,99 грн за 1 куб. м – було встановлене Кабміном для постачальників газу з лютого, але деякі компанії пішли назустріч споживачам і встановили таку ціну вже в січні.
   
    «Так, хтось уже у січні знизив ціну на газ, а хтось – з лютого, як вимагає законодавство. Відповідно, й платіжки за ціною 6,99 грн за куб. м частина споживачів отримає вже у лютому, а частина – у березні. Людям варто уважніше вивчити цінові пропозиції усіх можливих постачальників – і обирати ту компанію, яка пропонує вигідніші умови та йде назустріч споживачам. Причому не лише на вимогу законодавця – а за власною ініціативою, на постійних засадах. Ринок газу, який наразі діє в Україні, дає таку можливість. Крім того, це створює умови для конкуренції та боротьби за споживача», - розповів радник голови Харківської ОДА Сергій Магдисюк.
   
    Наразі у структурі ринку газу для населення близько 76% займають природні монополії – газзбути, які є представниками однієї групи. Нерідко вони зловживають своїм домінівним положенням у розрізі регіонів і встановлюють маржу від 25% до 44% у порівнянні з ціною, яку пропонує, наприклад, НАК «Нафтогаз» як державна компанія.
   
    Сергій Магдисюк нагадав, що споживачі Харківської області мають змогу обирати постачальника газу з-поміж усіх українських компаній, навіть з іншого регіону, якщо він має відповідну ліцензію.
   
    Обрати нового постачальника газу можна на сайті Національної комісії, що здійснює державне регулювання у галузі енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП). У розділі «Ліцензійний реєстр НКРЕКП» можна побачити повний перелік ліцензіатів НКРЕКП.
   
    З детальною інструкцією, як змінити постачальника, можна ознайомитися тут.
   
    Джерело інформації: Сайт Харківської обласної державної адміністрації
   


Пошук по сайту


Архів новин

Березень 2021
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930311234

Знайдіть нас на Facebook


Корисні посилання