Райдержадміністрація

Корисні посилання


Календар свят. Мова, граматика, спілкування

День пам’яті героїв Крут

29 січня 1918 року відбулася подія, яка стала одночасно трагічною та героїчною сторінкою в історії Української революції 1917-1921 років. На залізничній станції Крути під Бахмачем, що на Чернігівщині, студенти-добровольці Українського народного університету, Київського університету імені Святого Володимира, учні старших класів Кирило-Мефодіївської гімназії та невеликий загін Вільного Козацтва зійшлися у двобої з більшовицькими частинами, надісланими із Ставки Верховного головнокомандування в Могильові для приборкання українського руху.

Результати бою були передбачуваними, оскільки необстріляна молодь не могла протистояти добровільним загонам загартованих світовою війною фронтовиків та матросів. Інших військ Українська Центральна Рада на той час не мала. Ціною свого життя юні добровольці зупинили наступ противника на два дні, що перешкодило більшовикам відразу захопити місто, підписати мирний договір з Німеччиною і її союзниками.

В тому бою загинуло 250 українських студентів та гімназистів, 10 старшин, 32 юнаки потрапили в полон і були закатовані російськими солдатами. Тіла 30-ти героїв Крут були перепоховані в березні 1918 року на Аскольдовій могилі. У 2006 році на місці бою було відкрито меморіал.

Подвиг героїв Крут є символом боротьби за свободу і незалежність українського народу, взірцем палкої любові та відданості Батьківщині.

Слід зазначити, що в Богодухівському районі приділяється значна увага вихованню підростаючого покоління на історичних традиціях нашого народу. Так, головою райдержадміністрації затверджено План заходів з підготовки та відзначення в Богодухівському районі Дня пам’яті героїв Крут, згідно з яким у всіх населених пунктах району цього дня відбулися тематичні просвітницькі та культурно-мистецькі заходи. Зокрема, в загальноосвітніх навчальних закладах району проведені читацькі конференції «Крутянські спартанці, або як нищили цвіт нації», тематичні уроки, лекції, семінари «Шляхом мужності і слави», історичні години «Вони боролись за волю України». Також в культурних закладах району проведені книжкові виставки «Місце січневих подій 1918 року в українській історії», тематичні експозиції з історії національно-визвольної боротьби українського народу 1917-1920 років.

В храмах та молитовних будинках організовані поминальні літургії за загиблими патріотами.

Цього дня в читальній залі районної центральної бібліотеки відбулася читацька конференція з нагоди цієї події. Працівники бібліотеки підготували для учнів 10-х класів Богодухівської гімназії №1 цікаву і змістовну розповідь про події 1918 року. Також десятикласники могли ознайомитися з цікавою тематичною книжковою виставкою, організованою працівниками бібліотеки.

Пошук по сайту

Архів новин

Серпень 2022
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930311234

Знайдіть нас на Facebook


Корисні посилання