Райдержадміністрація

Пропозиції

Корисні посилання


Календар свят. Мова, граматика, спілкування

Цьогоріч планують забезпечити ноутбуками понад 60 тисяч українських учителів

Це передбачено у держбюджеті – 2021.
   
    Так, додаткове фінансування - 1 млрд грн – виділено на боротьбу з COVID-19 та його наслідками під час освітнього процесу в закладах загальної середньої освіти. Зокрема, 980 млн грн передбачено саме на придбання ноутбуків.
   
    «Пандемія змінила освітній процес - уроки з класів перейшли в зум-конференції. Однак, на жаль, не у всіх учителів була технічна можливість навчати дітей у такому форматі», - зазначають у Міністерстві освіти та науки України.
   
    «Уже цього року ми забезпечимо понад 60 тисяч учителів якісною технікою. Ця ініціатива зараз - одна з пріоритетних, над якою ми працюємо спільно з МОН. Продовжуємо цифровізувати освітню сферу. Наша мета - зробити так, щоб у кожного вчителя був власний персональний комп’ютер, доступ до швидкісного інтернету та ще більше можливостей для навчання дітей», - розповів Віцепрем'єр-міністр - Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.
   
    У наказі МОН прописані вимоги до техніки. Це гарантія того, що комп’ютери будуть високої якості. З урахуванням співфінансування та очікуваної вартості ноутбука у 20 тис. грн планується закупівля понад 60 тис. ноутбуків за цією субвенцією. Така вартість розрахована за результатами консультацій з вендорами та після аналізу ринку.
   
    «Усі ініціативи, які ми реалізуємо в діджиталізації освіти, спрямовані на організацію належного освітнього процесу в умовах пандемії. Важливо, щоб учителі мали змогу користуватися сучасними гаджетами у своїй повсякденній роботі. Наразі очікуємо від областей злагодженої роботи з організації закупівельних процедур, щоб учителі швидше отримали ноутбуки. Для цього МОН та Мінцифри підготували лист-роз’яснення для областей, де чітко описано, як реалізувати цю субвенцію», - наголосив Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет.
   
    Також у квітні була ухвалена постанова, в якій визначені порядок і умови розподілу субвенції. Використати субвенцію можна буде на засадах співфінансування:
   
    - 70% - коштом субвенції, 30% - коштом місцевих бюджетів для м. Києва, обласних бюджетів та бюджетів територіальних громад, де населення становить понад 40 тис. осіб;
   
    - 90% - коштом субвенції, 10% - коштом місцевих бюджетів для міських територіальних громад, де чисельність населення становить менш ніж 40 тис. осіб;
   
    - 95% - коштом субвенції, 5% - коштом місцевих бюджетів для сіл, селищ, гірських населених пунктів та міст на лінії зіткнення.
   
    Комп’ютери закуплять на 24 області та м. Київ. Процес можна буде відстежувати за допомогою спеціального дашборду.
   
    Джерело інформації: Сайт Харківської обласної державної адміністрації
   
   


Пошук по сайту

Архів новин

Грудень 2022
ПнВтСрЧтПтСбНд
2829301234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930311

Знайдіть нас на Facebook


Корисні посилання