Райдержадміністрація

Пропозиції

    Корисні посилання










    Календар свят. Мова, граматика, спілкування

    УВАГА! ВАКЦИНАЛЬНА КАМПАНІЯ

    Нагадуємо, вакцинація від коронавірусу в Україні розпочалася 24 лютого 2021 року, наразі продовжується 5-йетап вакцинації для всіх охочих віком від 18-ти років.

     

    В Богодухівському районі продовжують працювати 14 пунктів щеплення, 2 Центри вакцинації населення, 6 мобільних бригад (колективи з понад 20 осіб, охочих щепитися, можуть викликати мобільну бригаду з вакцинації за місцем роботи).

     

    Щеплення можна отримати:

     

    Богодухівська територіальна громада

    пункт щеплення

    1.    м. Богодухів, вул.Чернієнко 13, 3-й поверх каб. 63

     

    Коломацька територіальна громада

    пункти щеплення

    1. смт. Коломак, вул. Гетьмана Івана Мазепи, 9

    2. АСМ с. Шелестове, вул. Пушкіна,7;

    3. АСМ с. Різуненкове, вул. Центральна, 99;

     

    Валківська територіальна громада

    пункти щеплення

    1.м. Валки, АЗПСМ, пр. Майський, 34;

    2. СМТ. Старий Мерчик, АЗПСМ вул. Центральна, 13 а;

    3. СМТ. Ков’яги, вул. Харківська, 3;

    Центр вакцинації населення

    м. Валки, вул. Харківська, 7.

     

    Краснокутська територіальна громада

    пункти щеплення

    1.    смт. Краснокутськ,  АЗПСМ , вул. Миру 139  , 3-й поверх, каб. 33;

    2.    с. Мурафа,  АЗПСМ, вул. Базарна 1;

    3.    с. Пархомівка,  АЗПСМ, вул. Євгена Лисенко, 6А;

    4.    с. Колонтаїв, АЗПСМ, вул. Центральна, 72А;

    5.    с. Костянтинівка, АЗПСМ, вул. Центральна, 27А;

    Центр вакцинації населення

    смт. Краснокутськ, вул. Миру, 152.

     

    Золочівська територіальна громада

    пункти щеплення

    1.с.Малі Феськи ,АЗПСМ;

    2.смт. Золочів,  АЗПСМ.

     

    Для щеплень доступнівакциниAstraZeneca, CoronaVac, Pfizerта Moderna. Незалежно від вакцини, робити щеплення потрібно двічі.

     

    Moderna– це мРНК-вакцина, розроблена американською компанією Moderna. Для повного щеплення цією вакциною необхідно отримати дві дози з інтервалом у 28 днів. Ефективність вакцини становить 94,1%.

     

    Вакцина несе частину генетичного коду вірусу, до якого імунна система людини має сама виробити антигени. Переважно ці антитіла виробляються непомітно, однак деякі вакциновані можуть відчувати слабкість, біль у місці щеплення та підвищення температури. Проте такі симптоми є нормальними: таким чином організм і виробляє імунітет до хвороби.

     

    CoronaVac (Sinovac) виготовляє китайська біофармацевтична компанія Sinovac Biotech. Це традиційна інактивована вакцина, головним компонентом якої є нежиттєздатні вірусні частинки, які не можуть спричиняти хворобу, але викликають імунну реакцію.

     

    Вакцина передбачає дві ін’єкції з інтервалом 28 днів. Щеплені пацієнти майже не скаржаться на побічні дії від вакцинації CoronaVac, порівняно з іншими препаратами, однак у деяких щеплених можлива невелика слабкість та підвищення температури.

     

    Comirnaty (Pfizer) виготовляється американською фармацевтичною компанією Pfizer спільно з німецькою біотехнологічною компанією BioNTech. Як і Moderna, це матрична РНК-вакцина, що, потрапляючи в організм людини, синтезує антигени, які викликають імунну реакцію. Для повного щеплення необхідно отримати дві дози вакцини Comirnaty з інтервалом від 21 до 28 днів. Більшість вакцинованих майже не відчувають побічної реакції від щеплення, однак можливий біль у місці уколу, невелика слабкість та температура.

     

    За даними виробника, ефективність вакцини становить 95%. Нові дослідження доводять, що дві дози вакцини компанії Pfizer ефективні від нового штаму коронавірусу «Дельта».

     

    Covishield/Vaxzevria (AstraZeneca) розроблена Оксфордським університетом і компанією AstraZeneca. Україна використовує для щеплення вакцину індійського (під торговою маркою Covishield), корейського та європейського виробництва.

    Це векторна вакцина, яка базується на безпечному для людей вірусі. Цей вірус модифікується таким чином, набуває ген із невеликою частиною геному SARS-CoV-2 і виробляє поверхневий білок коронавірусу. Після вакцинації цей вірус потрапляє у деякі людські клітини, які починають використовувати ген для створення поверхневого білка. Імунна система розпізнає його як чужорідний елемент і виробляє антитіла, які здатні захистити від захворювання на коронавірус. Більшість щеплених вакциною компанії AstraZeneca у першу добу відчувають побічні дії: біль у місці уколу, головний біль, втому та озноб.

     

    Звертаємося до трудових колективів підприємств, установ, організацій району зважити всі ризики, пов’язані з захворюванням на COVID-19 і виважено прийняти особисте рішення щодо вакцинації.

    Шановні мешканці району! Не зволікайте. Подбайте про своє здоров’я та здоров’я своїх близьких.


       
       

    Пошук по сайту



















    Архів новин

    Квітень 2024
    ПнВтСрЧтПтСбНд
    1234567
    891011121314
    15161718192021
    22232425262728
    293012345

    Знайдіть нас на Facebook


    Корисні посилання