Райдержадміністрація

Корисні посилання


Календар свят. Мова, граматика, спілкування

Первинна ланка медицини має активізуватися в боротьбі з коронавірусом – Черняк

6 жовтня в ХОДА відбулося засідання робочої групи з питань протидії поширенню COVID-19 та проведення вакцинальної кампанії.
   
    Відкриваючи нараду, заступник голови Харківської ОДА Михайло Черняк відзначив, що в області нині напружена епідситуація. Навантаження на систему охорони здоров’я зростає, хоча госпітальна база постійно розширюється.
   
    Заступник голови ХОДА наголосив, що дуже важливим елементом для стабільної роботи охорони здоров’я в цих умовах є ефективна робота первинної ланки медицини. Раннє виявлення COVID-19 та правильно призначене лікування у значній кількості випадків дозволяють не довести пацієнта до госпіталізації. Таким чином - полегшити навантаження на лікарні та надати можливість лікарям у стаціонарах зосередитись на допомозі пацієнтам із тяжким перебігом хвороби.
   
    «Первинний рівень має активізуватися та підвищити пильність, - заявив Михайло Черняк. - Адже всі пацієнти потрапляють у госпітальну базу в стані середньої важкості або у вкрай важкому стані. Госпіталізуються люди, які 10-12 днів лікувалися хто як, хто чим. Після цього неможливо в лікарні їх швидко вивести цього стану. Ми маємо ще раз дати первинній ланці чіткі рекомендації щодо призначень і реагування».
   
    Також заступник голови ХОДА наголосив на необхідності збільшити в області кількість тестувань на коронавірус – у першу чергу саме на «первинці» з використанням швидких тестів.
   
    Михайло Черняк вчергове відзначив, що єдиним дієвим засобом, який дозволить припинити розповсюдження COVID-19, є вакцинація. Він підкреслив, що серед госпіталізованих пацієнтів відсоток тих, хто зробив хоча б одне щеплення, в регіоні жодного разу не перевищував 5%. Тому роз’яснювальна робота серед жителів регіону щодо необхідності вакцинуватися не має послаблюватися. І в цьому також є велика доля відповідальності сімейних лікарів.
   
    У ході наради також обговорили пропозиції щодо збільшення ліжкового фонду закладів охорони здоров’я Харківської області, що визначені для надання медичної допомоги пацієнтам з COVID-19.
   
    Джерело інформації: Сайт Харківської обласної державної адміністрації
   
   


Пошук по сайту

Архів новин

Грудень 2021
ПнВтСрЧтПтСбНд
293012345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829303112

Знайдіть нас на Facebook


Корисні посилання