Райдержадміністрація

Пропозиції

Корисні посилання


Календар свят. Мова, граматика, спілкування

Як отримати пенсію, субсидію, соціальну допомогу після евакуації – детальніше в «Довіднику безбар’єрності»

«Довідник безбар’єрності» – це гід з коректного спілкування, у якому зафіксовані нові норми безбар’єрної мови. Він створений за ініціативи першої леді України Олени Зеленської.
   
    Після повномасштабного вторгнення «Довідник безбар’єрності» було доповнено спеціальним розділом – «У воєнний час».
   
    Наприклад, там піднімаються теми щодо отримання пенсії, субсидії чи соціальної допомоги під час зміни місця проживання у воєнний стан. Перший крок, який потрібно зробити:
   
    – зателефонувати до контакт-центру «Укрпошти» за номером 0-800-300-545 та обрати розділ «Пенсії, соціальні виплати та субсидії»;
   
    – зателефонувати до сервісного центру Пенсійного фонду у вашому регіоні (список номерів).
   
    У розмові з оператором ви маєте повідомити про необхідність отримати пенсію, грошову допомогу за новою адресою та надати таку інформацію:
   
    – прізвище, ім’я та по батькові одержувача;
   
    – адресу отримання виплат до березня 2022 року;
   
    – паспортні дані – серію та номер паспорта;
   
    – номер телефону одержувача виплат;
   
    – спосіб отримання виплати – на поштове відділення або за домашньою адресою;
   
    – нову адресу доставки: індекс відділення «Укрпошти» або адресу тимчасового проживання;
   
    – якщо ви отримуєте виплати поштовим переказом, повідомте оператору додатково код переказу, отриманий в смс-повідомленні.
   
    Водночас в окремих містах та районах України через активні бойові дії виплата допомог, пільг та субсидій здійснюється з певними особливостями. Зокрема, вона відбувається з центрального рівня – Міністерство соціальної політики перераховує кошти «Ощадбанку», який забезпечує перерахування виплат:
   
    – тим, хто одержував виплати через банки, – на їхні банківські рахунки. Тобто, якщо ви отримуєте субсидію, пільги або грошові допомоги на картку, вам не треба нікуди звертатись і нічого додаткового робити. Ви отримаєте все на ту саму картку;
   
    – громадянам, які одержували виплати через «Укрпошту», буде здійснено грошовий переказ, який можна отримати у найближчому відділенні «Ощадбанку» (потрібно мати з собою паспорт та податковий номер).
   
    Додатково з питань соціальних виплат, пенсій можна звернутися на урядову гарячу лінію за номером 1545 (працює цілодобово, дзвінки безкоштовні).
   
   


Пошук по сайту

Архів новин

Березень 2023
ПнВтСрЧтПтСбНд
272812345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829303112

Знайдіть нас на Facebook


Корисні посилання