Райдержадміністрація

Пропозиції

    Корисні посилання











    Календар свят. Мова, граматика, спілкування

    В Слобожанській громаді розробляють проєкт відновлювальних джерел енергії

    Внаслідок дій російських окупантів, основні енергогенеруючі об’єкти Слобожанської територіальної громади Харківської області були повністю зруйновані.

    Нині в громаді працюють над диверсифікацією джерел енергії. Розробляється проєктно-кошторисна документація для будівництва двох газових котелень у центрі громади. Також завершується монтаж твердопаливних модульних котелень для забезпечення теплом місцевого закладу охорони здоров'я. Керівництво громади співпрацює із БФ «RePower Ukraine Foundation» над проєктом з оцінки сонячного потенціалу 16 об’єктів соціальної сфери, аби в майбутньому забезпечити їх альтернативними джерелами електроживлення.

    «Проєкт передбачає точну оцінку та візуалізацію сонячного потенціалу наших будівель за допомогою спеціальної технології сонячного картографування. Аналізуються різні фактори: сонячне випромінювання, рельєф, геометрія будівель, форма дахів та затінення. Мета – отримати детальні рекомендації щодо оптимального розміщення сонячних панелей і теплових колекторів, а також приблизний розрахунок вартості сонячних електростанцій та економії на споживанні електроенергії для кожного закладу», - зазначив Слобожанський селищний голова Дмитро Діхтяр.

    За результатами аналізу та детальними розрахунками сонячного потенціалу встановлено:

    • Оптимальна потужність сонячних панелей, яка покриватиме 100% потреб 16-ти закладів критичної інфраструктури в електроенергії, становить - 382 кВт, що забезпечить громаді додаткових 389 298 кВт/год на рік.
    • 382 кВт оптимальної потужності забезпечить 3,5 мільйона гривень на рік економії на електроенергії для громади, а окупність кожного з 16 проєктів в середньому становитиме не більше 2,5 роки;
    • При необхідності, на дахах 15 муніципальних будівель громади є достатньо вільної площі покрівлі для встановлення 821 кВт сонячних панелей. Додатково для КП «Донець» можливо встановити наземну СЕС максимальною потужністю 264 кВт;
    • Загалом, для 16 муніципальних закладів громади, можливо встановити більше 1 МВт сонячних панелей, що допоможе замістити 285% від їх сумарного споживання;
    • Сума необхідних інвестицій в муніципальну енергетику 207 тисяч євро.

    Дана ініціатива є частиною широкого проєкту «Нова енергія – сприяння діалогу для сталого розвитку українських вугільних регіонів». Проєкт реалізується партнерськими організаціями Germanwatch, Центром екологічних ініціатив «Екодія», Луганським обласним правозахисним центром «Альтернатива» за підтримки Федерального міністерства економіки та захисту клімату Німеччини у співпраці з Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH.


       
       

    Пошук по сайту



















    Архів новин

    Жовтень 2024
    ПнВтСрЧтПтСбНд
    30123456
    78910111213
    14151617181920
    21222324252627
    28293031123

    Знайдіть нас на Facebook


    Корисні посилання