Райдержадміністрація

Пропозиції

Корисні посилання


Календар свят. Мова, граматика, спілкування

Про стан реалізації на території району державної політики щодо розвитку підприємництва

Доповів у своєму виступі на апаратній нараді 18 вересня заступник голови райдержадміністрації Юрченко О.В.

З урахуванням вимог державної політики щодо розвитку підприємництва розроблена та затверджена рішенням районної ради від 15 березня 2013 року №481-УІ(ХХУІ позачергова сесія УІ скликання) Програма підтримки розвитку малого підприємництва в Богодухівському районі на 2013-2014 роки. Аналіз її виконання щоквартально надається до Департаменту економіки і міжнародних відносин Харківської обласної державної адміністрації.

Показники розвитку малого і середнього бізнесу також включені до Програми економічного і соціального розвитку району на 2013 рік, затвердженої рішенням районної ради від 22 лютого 2013 року №453-УІ (ХХУ сесія УІ скликання).

У районі діє Програма розвитку сфери побутового обслуговування населення району на 2011-2015 роки, затверджена розпорядженням голови районної державної адміністрації від 20 квітня 2011 року №134.

Розпорядженням голови районної державної адміністрації від 22 лютого 2001 року №38 (зі змінами) створена координаційна комісія з питань розвитку підприємництва при районній державній адміністрації, засідання якої проходять щоквартально.

Питання щодо розвитку підприємництва у районі неодноразово розглядалося на апаратних нарадах у голови районної державної адміністрації. Надаються методологічні та консультаційні послуги органам місцевого самоврядування щодо розроблення проектів регуляторних актів стосовно відчуження або передачу в оренду об’єктів комунального майна.

Для забезпечення вільного доступу підприємців до інформації районної державної адміністрації стосовно питань регуляторної політики та змін у діючому законодавстві в районній державній адміністрації встановлено стенди, інформація на яких постійно поновлюється. Крім того, необхідна для підприємців району інформація розміщується на сайті районної державної адміністрації та в районній газеті «Маяк».

З метою ефективного використання комунального майна із суб’єктами господарювання укладено 52 договори оренди приміщень спільної та комунальної власності. За 8 місяців поточного року до районного бюджету надійшло 159,7 тис.грн. орендної плати. Разом з тим винесені на продаж об’єкти спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міста Богодухівського району, а саме: будівля колишньої центральної районної лікарні, будівля стаціонару шкіро венерологічного відділення ЦРЛ, будівля овочесховища та вбудованих приміщень другого поверху будівлі розташованої за адресою м. Богодухів, пл. Кірова. 18. Районною радою прийняте рішення про продаж об’єкта незавершеного будівництва – школи на 192 учнівських місць в с. Червона Нива. Таким чином, на території району є умови для залучення потенційних інвесторів.

При районній державній адміністрації працює дозвільний центр, в якому створені сприятливі умови для комфортного, швидкого отримання документів дозвільного характеру суб’єктами господарювання для початку відкриття власної справи. Визначені дні, де в приміщенні дозвільного центру ведуть прийом громадян представники всіх місцевих дозвільних органів щодо надання консультацій та видачі відповідних дозволів. Дозвільний центр підключено до Єдиного реєстру документів дозвільного характеру. Державний реєстратор забезпечений необхідною оргтехнікою для своєчасного надання відповідних послуг.

У районі діють:

 - чотири громадських організації (спілка промисловців та підприємців Богодухівського району, асоціація фермерів Богодухівського району, спілка підприємців м. Богодухова Харківської області; громадський кооператив «Підприємець»);

 - один осередок політичної партії (Богодухівський районний осередок політичної партії Малого і Середнього Бізнесу України);

 - дві районні профспілкові організації (об’єднана профспілка Богодухівської райспоживспілки, районна профспілкова організація робітників і підприємців торгівлі), які покликані захищати інтереси підприємців. Їх співпраця з райдержадміністрацією базується на партнерських та ділових засадах.

Постійний діалог між районною державною адміністрацією, органами місцевого самоврядування та суб’єктами підприємництва дає позитивний результат. Зокрема, вдалося вирішити питання щодо:

- розроблення графіку торговельного обслуговування сільського населення, де відсутня стаціонарна торговельна мережа;

- забезпечення участі підприємців у проведенні передсвяткових ярмарок та Великого Слобожанського ярмарку;

- доставки продуктів харчування до установ освіти та охорони здоров’я, які фінансуються з районного бюджету;

- відновлення автобусних зупинок в селах: Сухини (на міжміському автобусному маршруті «Харків-Краснокутськ»), Губарівка (на приміському автобусному маршруті «Шарівка-Богодхів» та міжміських - Гути-Харків через Богодухів і Шарівка-Харків через Гути);

- надання благодійної допомоги соціальним установам та освітнім закладам району, для проведення святкування районних заходів тощо.

Підприємництво сьогодні є повноправним партнером в усіх сферах життєдіяльності. Станом на 01.09.2013 в районі зареєстровано 101 підприємство малого бізнесу. Крім того, в державному реєстрі обліковується 1364 фізичних осіб-підприємців, частина з яких має найманих працівників. Для прикладу, у промисловому комплексі працює 1316 особи.

Підприємництво району забезпечує в середньому 27% від загальних надходжень до місцевих бюджетів району.

З моменту запровадження змін до пенсійного законодавства щодо сплати внесків до Пенсійного фонду України та нового Податкового кодексу України спостерігається скорочення кількості фізичних осіб-підприємців.

За січень - серпень 2013 року з податкового обліку було знято 123 платники, зареєстровано - 96.

Скорочення чисельності підприємців приводить до втрат доходної частини бюджету. Протягом січня-серпня поточного року недоотримано понад 55 тис. грн. від сплати єдиного податку, близько 40 тис.грн. - від податку з доходів фізичних осіб.

Тому, актуальність даного питання очевидна. Шляхи розв’язання проблеми наступні:

створення сприятливих умов для самозайнятості громадян;

В означеному напрямку суттєву допомогу надає районний центр зайнятості, який за січень-серпень поточного року провів 31 семінар з орієнтації безробітних на підприємницьку діяльність. У семінарах взяли участь 212 громадян, з них: 82 - молодь до 35 років та 5 інваліда. Результатом є те, що 18 осіб відкрили власну справу за рахунок надання одноразової допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності в сумі 196,4 тис. грн.

- підвищення рівня оплати праці у малому бізнесі та ліквідація існуючої заборгованості з виплати заробітної плати;

Як показує аналіз, на малих підприємствах (за винятком підприємств комунальної власності та окремих підприємств, які займаються виробничою діяльністю) та у фізичних осіб-підприємців середньомісячна заробітна плата не перевищує встановленого законодавством мінімального розміру. Крім того, станом на 01.09.2013 заборгованість з оплати праці складає по ТОВ «Богодухівсількомунсервіс» - 50,2 тис.грн. та УВП УТОС - 8 тис. грн.

легалізація «тіньової зайнятості» громадян.

Не всі фізичні особи-підприємці, які скасувалися припинили займатися підприємницькою діяльністю. Частина працює нелегально. Тому з означеного питання потрібна підтримка органів місцевого самоврядування. У поточному році робочою комісією з подолання тіньової зайнятості та легалізації робочих місць перевірено 42 суб`єкта господарювання, за результатами перевірок виявлено 11 випадків неформальних трудових відносин між роботодавцями та найманими працівниками у фізичних осіб-підприємців.

У зведеному рейтингу районів і міст Харківської області по показнику «сфера розвитку малого бізнесу» за І квартал 2013 року район посів 10 місце.

Одним із завдань державної політики на місцях є проведення масово-роз’яснювальної роботи щодо змін у законодавчих актах, які регламентують розвиток підприємництва. У поточному році Богодухівським об’єднанням державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Харківській області проведено 12 прес-конференцій, 16 засідань «круглих столів», 9 семінарів та 15 практикумів стосовно роз’яснювання та застосування положень нового Податкового кодексу України. З означеного питання близько 500 інформацій висвітлено на сайтах Богодухівського району, сторінці Богодухівського об’єднання державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Харківській області та надруковано 35 публікацій у районній газеті «Маяк».

Управлінням Пенсійного фонду України в Богодухівському районі також проводилася роз’яснювальна робота щодо запровадження норм Закону України від 08 липня 2010 року №2464-УІ «Про збір та облік єдиного внеску на загально обов’язкове державне соціальне страхування». У поточному році проведено 14 семінарів та висвітлено 2 публікації на сторінках місцевих засобів інформації.

Пошук по сайту

Архів новин

Січень 2023
ПнВтСрЧтПтСбНд
2627282930311
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
303112345

Знайдіть нас на Facebook


Корисні посилання