Райдержадміністрація

Пропозиції

Корисні посилання


Календар свят. Мова, граматика, спілкування

Досвід Харківщини є яскравим прикладом залучення молодих лікарів до роботи на селі

Як зазначив під час «прямої лінії» у газеті «Слобідський край» директор Департаменту охорони здоров’я Харківської ОДА Олександр Галацан, проблема браку кадрів у системі охорони здоров’я, як у всій Україні, так і в Харківській області зокрема, на сьогодні дуже актуальна.

«Не секрет, що багато випускників медичних вишів намагаються залишитися працювати в обласному центрі. І відразу у стаціонарі другого або третього рівня. Це призводить до того, що в сільській місцевості дійсно бракує лікарів первинної ланки: дільничних терапевтів і педіатрів. І, що дуже тривожно, багато моїх колег, які працюють у сільських районах, – пенсійного або передпенсійного віку. Тому держава, розуміючи всі ці складнощі, намагається якось підтримати молодих лікарів, які закінчують медичні виші. На виконання завдань Президента України щодо забезпечення якісних умов життя населення незалежно від місця проживання розробляється і впроваджується ціла низка стимулів. Серед них – виплата грошової підтримки при отриманні випускниками дипломів, яку було впроваджено нещодавно. А ще – розробка програм місцевих стимулів на рівні районних рад і райдержадміністрацій щодо виділення молодим фахівцям, які приїжджають на село працювати, житла, земельних ділянок і навіть певних пільг зі сплати комунальних послуг», - сказав Олександр Галацан.

Також він зазначив, що досвід Харківщини є яскравим прикладом залучення молодих лікарів до роботи на селі. «Два роки тому в нас почав реалізовуватися проект будівництва амбулаторії сімейного типу з вбудованим житлом. Така амбулаторія зараз функціонує в селі Ватутіне Нововодолазького району. Усі ці чинники так чи інакше впливають на бажання молодого лікаря після закінчення вишу поїхати працювати на село. Упевнений, що мине певний час, і в нас у селі з’явиться молоде покоління лікарів», - зазначив директор Департаменту охорони здоров’я.

Джерело: Харківська ОДА

Пошук по сайту

Архів новин

Січень 2023
ПнВтСрЧтПтСбНд
2627282930311
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
303112345

Знайдіть нас на Facebook


Корисні посилання