Райдержадміністрація

Пропозиції

Корисні посилання


Календар свят. Мова, граматика, спілкування

Будівництво полігону піде на користь екології Богодухівщини

Сьогодні багато чуток ходить у нашому районі щодо будівництва на території міста полігону для твердих побутових відходів (ТПВ). Такий же полігон в області буде збудовано і у Люботині. З одного боку, відомо, що це буде суперсучасний полігон для переробки і утилізації ТПВ. Проектна вартість полігону складе 28 млн. грн., з яких половину виділить обласний бюджет, а решту – інвестор. Полігон має замінити звалище на околиці міста, яке обладнане кілька десятиліть тому і сьогодні несе екологічну небезпеку.

З іншого ж боку, ті акції протесту незгоди з будівництвом, які проходять у Люботині, свідчать про те, що або роз’яснювальна робота проведена не на належному рівні, або і справді полігон небезпечний для жителів. Тож інформація про це питання – з уст голови районної державної адміністрації Бєлого В.М.

- Говорити про ситуацію в Люботині і коментувати її не буду. Певно, що там є свої проблеми і передумови для виникнення протестів, - зокрема зазначив голова РДА В.М.Бєлий. - Що ж стосується нашого міста, то хочу сказати, що вирішенням проблеми полігону для ТПВ, який знаходиться в районі вул. Космічної, Богодухівська міська рада займається ще з 2006 року. У 2008 році була виготовлена проектна документація .

Всі ми знаємо, що наше звалище діє ще з часів СРСР, тому воно ніколи, а тим паче сьогодні, не відповідає ніяким санітарним нормам. Тоді влада просто виділила місце, де складали і куди вивозили сміття. Зрозуміло, звалище не було обладнане належним чином. Але ж тоді й сміття було інше. Маю на увазі, більше було органічних відходів, а не синтетичних. За рік-два воно зникало. Зараз ситуація кардинально змінилася в інший бік. Тому, без сумніву, якщо хочемо жити у чистому і екологічно безпечному краї, існуючий полігон потрібно привести у відповідний стан.

Хочу зазначити, що полігон для ТПВ буде включати: під’їзну дорогу, огорожу, майданчик для розвертання техніки та безпосередню утилізацію сміття. Для прикладу зазначу такий факт: наразі на звалище з Богодухова вивозиться сміття більше ніж, приміром, 5 років тому –у 10 разів! Тож, зрозуміло, і техніки задіяно більше. У зв’язку з цим, звичайно, погіршується стан дороги. І, вважаю, під’їзд до полігону вирішить цю наболілу проблему. Огорожу буде побудовано для того, щоб сміття не розліталося по усій території. Але найважливіше те, що відбуватиметься сортування сміття. Без сумніву, сміття має сортуватися, адже здебільшого все це - вторинна сировина. Візьмімо, наприклад, пластик, без якого не обходиться наше сьогодення. Всі ми знаємо, що пластик забруднює навколишнє середовище на 100-300 років наперед. Тож його потрібно відбирати і переробляти на вторсировину. Так само необхідно робити і з папером, склом… Деревину та усе, що можна спалити, необхідно використовувати як паливо.

Сміття на нинішньому звалищі складалося, трамбувалося протягом багатьох років. Влітку з ним були проблеми – жителі Космічної знають про це добре. Будівництво ж полігону для ТПВ має вирішити усі проблеми і головне – екологічну. На полігоні для ТПВ буде утилізуватися те сміття, яке виробляють жителі Богодухова та району. Обсяги сміття постійно зростають, тож з’являється все більше сміттєвих баків, спеціальної техніки. Хочу додати ще й те, що незабаром у нас з’явиться новий сміттєвоз, який буде вивозити сміття не лише з міста, а й району.

- Державний акт на землю виготовлений ще в 2010 році. Всі процедурні питання вирішені. Тож реконструкція нинішнього полігону на сучасний піде лише на користь екології Богодухівського району, - наголосив очільник району.

Пошук по сайту

Архів новин

Січень 2023
ПнВтСрЧтПтСбНд
2627282930311
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
303112345

Знайдіть нас на Facebook


Корисні посилання