Райдержадміністрація

Корисні посиланняКалендар свят. Мова, граматика, спілкування

На Богодухівщині успішно реалізуються соціальні ініціативи Президента України

Таку думку висловила під час «прямої лінії» на тему «Порядок здійснення соціального супроводу сімей у складних життєвих обставинах» з мешканцями району перший заступник голови районної державної адміністрації Сизоненко О.В.

Слід зазначити, що в ході «прямої лінії» до Оксани Володимирівни звернулося близько 20 чоловік. Багато питань стосувалися безпосередньо теми «прямої лінії». Дехто звертався з особистих питань, а деякі мешканці району виявили бажання особисто поспілкуватися з Оксаною Володимирівною. У всіх питаннях перший заступник голови райдержадміністрації пообіцяла розібратися і поінформувати про результат.

Питання, які надійшли під час «прямої лінії»:

1. Що таке соціальний супровід сімей?

Соціальний супровід є формою соціальної підтримки та передбачає надання конкретній особі чи сім'ї комплексу соціальних послуг. Метою соціального супроводу є подолання життєвих труднощів, мінімізація негативних наслідків чи навіть повне розв'язання проблем сім'ї або особи. Соціальний супровід передбачає здійснення соціальної допомоги, надання соціальних послуг та соціальної реабілітації відповідно до потреб особистості та характеру самих проблем; соціальне виховання, що включає створення умов та проведення заходів, спрямованих на оволодіння і засвоєння загальнолюдських і спеціальних знань, соціального досвіду з метою формування соціально-позитивних ціннісних орієнтацій; психологічну, соціальну та юридичну підтримку, призначенням якої є надання професійної посередницької допомоги у розв'язанні різноманітних проблем; консультування, у процесі якого виявляються основні напрями подолання складних життєвих обставин; збереження, підтримку і захист здоров'я сім'ї чи особи, сприяння у досягненні поставленої мети і розкритті їх внутрішнього потенціалу тощо.

2. Хто може розраховувати на соціальний супровід?

Під соціальний супровід беруться:

сім'ї з дітьми, які опинилися у складних життєвих обставинах і не в змозі подолати їх за допомогою власних засобів та можливостей, у зв'язку з інвалідністю батьків або дітей, вимушеною міграцією, наркотичною або алкогольною залежністю одного або обох з членів сім'ї, перебуванням у місцях позбавлення волі, ВІЛ-інфекцією, насильством у сім'ї, складними стосунками в сім'ї тощо;

сім'ї, у яких існує ризик передачі дитини до закладів для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування;

одинокі матері чи батьки (у тому числі неповнолітні), яким потрібна підтримка;

сім'ї, члени яких є випускниками інтернатних закладів;

сім'ї, члени яких перебували у виховних, виправних колоніях, слідчих ізоляторах та повернулися з них або були засуджені до покарань без позбавлення волі, відбували альтернативні види покарань;

діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування (за потреби), та особи з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які є випускниками інтернатних закладів;

матері (у тому числі неповнолітні), які мали або мають намір відмовитися від новонароджених дітей;

молоді особи, які перебували у виховних, виправних колоніях, слідчих ізоляторах та повернулися з них або були засуджені до покарань без позбавлення волі, відбували альтернативні види покарань.

3. На який термін береться сім’я під соціальний супровід?

Соціальний супровід здійснюється на регулярній основі протягом певного періоду.

Термін здійснення соціального супроводу визначається індивідуально для кожної сім'ї або особи, але не повинен перевищувати шести місяців. Тривалість соціального супроводу залежить від гостроти проблем, які існують у сім'ї чи особи, рівня розвитку адаптаційного потенціалу членів сім'ї або особи, ступеня функціональної спроможності сім'ї або особи щодо самостійного подолання труднощів, рівня розвитку зв'язків із соціальним оточенням тощо.

У разі необхідності за рішенням дорадчого органу термін здійснення супроводу може бути продовжено до одного року.

Пошук по сайту


Архів новин

Червень 2021
ПнВтСрЧтПтСбНд
31123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
2829301234

Знайдіть нас на Facebook


Корисні посилання