Райдержадміністрація

Пропозиції

  Корисні посилання


  Календар свят. Мова, граматика, спілкування

  Питання цін на споживчому ринку району постійно знаходиться на контролі

  Про це 22 жовтня під час засідання колегії районної державної адміністрації наголосила начальник відділу економічного розвитку і торгівлі райдержадміністрації Телешенко І.П.

  Так, з метою вивчення проблемних питань державної цінової політики та забезпечення стабільної цінової ситуації на ринку основних продовольчих товарів головою районної державної адміністрації підписане розпорядження від 26 травня 2014 року №159 «Про утворення районної координаційної ради іззабезпечення стабільної цінової ситуації на ринку продовольчих товарів». Згідно затвердженого плану роботи проведено три засідання ради, прийняті відповідні рішення щодо продовження виконання спільних дій по забезпеченню стабільної цінової ситуації на продовольчому ринку району.

  На районному рівні моніторинг здійснюється щодекадно, ціни порівнюються з середніми по області. Комплексна оцінка дає можливість своєчасно реагувати на прояви необґрунтованого підвищення вартості окремих товарів.

  Підписаний 5 березня 2013 року між Богодухівською районною державною адміністрацією і магазинами продовольчого профілю Меморандум порозуміння, дає можливість стримувати підвищення цін на хліб особливо на сорти масового вжитку.

  Позитивно на цінову ситуацію в районі впливає відкриття нових магазинів. Це дає можливість створити конкурентне середовище та розширити можливості споживачів в придбанні товарів. Зокрема, в магазині ТОВ АТБ-Маркет «Продукти - 772» та «Посад» ціни на окремі овочі та фрукти значно нижчі, ніж на ринку та в роздрібній торгівлі.

  На ПХО «Богодухівський ринок» виділені торгові місця для реалізації сільськогосподарської продукції (олія, м'ясо) безпосередньо від товаровиробників. Таких місць 14. Адміністрація ринку періодично надає в районну газету «Маяк» об’яви з запрошенням сільгосптоваровиробників району для реалізації своєї продукції на пільгових умовах.

  Порівнюючи цінову ситуацію з початком року встановлено, що протягом звітного періоду в районі, як в цілому в області та державі піднялись ціни на хліб пшеничний з борошна в/г ( +39%), хліб житньо-пшеничний (+3%), хліб соціальних сортів (+9%), борошно (+35%), макаронні вироби (+39%).

  Причиною зростання цін на окремі види плодово-овочевої продукції є сезонність її виробництва, обмежений термін зберігання та відсутність господарств у районі, які займаються її вирощуванням. Лише незначну кількість продукції забезпечує приватний сектор.

  Станом на 16 жовтня 2014 року цінова ситуація в районі у порівнянні з вереснем 2014 року наступна: знизилися ціни на: цукор (-18%), цибулю (-6%), буряк (-5%), капусту (-27%). Разом з цим підвищилися ціни на яйця (+ 9,0%), птицю (+10%), хліб із борошна в/г виробництва ТОВ «Валки-Хліб» (+ 10%). Ціни на сорти хліба масового вжитку знаходяться у межах соціальних рівнів цін (2,79 грн. за 1 хлібину).

  З керівниками великих торговельних підприємств, в першу чергу супермаркетів, проводиться робота щодо недопущення необґрунтованого підвищення цін, бо від них в значній мірі залежить формування цін на підприємствах роздрібної торгівлі та ПХО «Богодухівський ринок».

  За статистичними даними оборот роздрібної торгівлі за І півріччя 2014 року склав 228,0 млн.грн., або 106,7%. до відповідного періоду минулого року. Приріст обсягу обороту на 1 особу по району склав 326 грн.грн.

  Спільно з відділом статистики у Богодухівському районі проведена робота щодо уточнення бази даних підприємств торгівлі – юридичних та фізичних осіб - підприємців, які здійснюють свою діяльність у сфері торгівлі.

  Розроблена дислокація підприємств торгівлі у Богодухівському районі. Станом на 01 жовтня 2014 року працюють 239 магазинів, у тому числі: 2 супермаркети; 111 кіосків, 181 лоток, 24 підприємства громадського харчування.

  Пошук по сайту  Архів новин

  Червень 2024
  ПнВтСрЧтПтСбНд
  272829303112
  3456789
  10111213141516
  17181920212223
  24252627282930

  Знайдіть нас на Facebook


  Корисні посилання