Райдержадміністрація

Пропозиції

Корисні посилання


Календар свят. Мова, граматика, спілкування

Підсумки соціально-економічного розвитку району за 9 місяців 2014 року та завдання до кінця року

Підводячи підсумки соціально-економічного розвитку господарського комплексу району за 9 місяців 2014 року слід зазначити, що галузі матеріального виробництва в цілому забезпечили виконання поставлених завдань, підприємства житлово-комунального господарства надавали послуги споживачам в необхідній кількості. У соціально-гуманітарній інфраструктурі забезпечене стале функціонування.

Разом з тим, є ряд важливих проблем, які потрібно вирішити до кінця року. Зокрема, забезпечити виплату заробітної плати працівникам бюджетних установ, максимально використати кошти на ремонт комунальних автодоріг району тощо.

Промисловість

За попередніми даними промисловими підприємствами району, які входять до облікового кола за 9 місяців 2014 року реалізовано товарів (робіт, послуг) на суму 281,7 млн.грн..На одну особу реалізовано продукції на суму 7114 грн., що 19% більше, ніж за відповідний період минулого року.

Питома вага обсягів виробництва підприємств харчової та переробної промисловості склала 95% від їх загального обсягу. Відновлена робота ПАТ «Первухінський цукрозавод», освоєно виробництво твердих сирів та сирних продуктів на ТОВ «Богодухівський молзавод».

Незважаючи на скорочення ринків збуту, у зв’язку зі складною суспільно-політичною ситуацію в державі, харчовики зберегли чисельність працівників, збільшили платежі до бюджетів усіх рівнів на 33%, по Єдиному соціальному внеску - на 29%.

Разом з тим, у галузі є свої проблеми. Через значне підвищення закупівельних цін на сировину протягом звітного періоду працювало лише 3 місяці ПП «Хелком», не вдалося ліквідувати заборгованість з оплати праці на УВП УТОС, є прострочена кредиторська заборгованість ТОВ «Богодухівський молзавод» сільгосппідприємствам району за здане молоко, окремі підприємства працювали в режимі неповної зайнятості тощо.

Завдання до кінця року - зберегти позитивну динаміку щодо обсягів реалізації товарної продукції та забезпечити підвищення рівня заробітної плати в галузі.

Агропромисловий комплекс

Аграріями району було придбано сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного і іноземного виробництва на суму 33,5 млн.грн., що на рівні відповідного періоду минулого року.

Рослинництво

При очікуваному валовому збору ранніх зернових культур у кількості 88,4 тис.тонн по району зібрано 124,7 тис.тонн. Урожайність склала 43,9 ц/га, що майже на 7% більше, ніж торік. Відповідно на 80% та 46% зросла врожайність гречки та проса.

Триває збирання пізніх зернових культур та цукрових буряків.

Сільськогосподарські підприємства станом на 20 жовтня поточного року завершили посів озимих культур на площі 23,5 тис.га. Його проведено високорепродукційним насінням, з якого 3% - елітного, а решта - І та ІІ репродукції. Мінеральних добрив внесено по 103,5 кг діючої речовини на 1 га, що відповідає рекомендованим нормам.

Проведено підготовку зябу під урожай 2015 року на площі 36,5 тис.га, або 75% від планових показників.

Тваринництво

Не вдалося призупинити скороченняпоголів'я великої рогатої худоби та свиней, яке утримується в сільськогосподарських підприємствах району. Зокрема, до початку року кількість великої рогатої худоби зменшилась на 26 голів, або 1%, в тому числі корів на 192 голови (17%). Найбільше скорочення відбулося в СВК ім. Каразіна (на 48%), СФГ «Промінь» (на 28%), СТОВ ім. Ватутіна (на 17%). Поголів’я свиней скоротилося на 7%, в основному за рахунок ліквідації галузі свинарства в СТОВ ім. Ватутіна та СФГ «Промінь».

За січень-вересень 2014 року виробництво м'яса (реалізація) в сільськогосподарських підприємствах району склало 200 т, що на 2% менше, ніж за відповідний період минулого року; виробництво молока зменшилося на 30% і склало 3553 т. При цьому, надій молока на середньорічну корову зріс на 77 кг, або 2%.

Продовжуються виплати орендної плати власникам земельних ділянок (паїв). Головне завдання до кінця року - завершити їх виплату та рекомендувати сільгосппідприємствам підняти розмір орендної плати щонайменше, як до 4%.

Траспорт і зв'язок

За січень - серпень 2014 року пасажирським автомобільним транспортом (з урахуванням перевезень, виконаних підприємцями-фізичними особами), перевезено 218 тис.пасажирів, що на 15,1% менше, ніж за відповідний період 2013 року.

Загальний обсяг вантажних перевезень (з урахуванням перевезень, виконаних підприємцями-фізичними особами) за 9 місяців 2014 року склав 64,1 тис.тонн вантажів, або 98,7% до рівня відповідного періоду 2013 року.

Збережена мережа поштового та електрозв’язку.

За 9 місяців поточного року до мережі Інтернет підключено 260 установок. Річне завдання з означеного показника виконано.

Встановлено 213 основних телефонних аппаратів, у тому числі 14 - пільговим категоріям громадян.

Завдання до кінця року - провести конкурс з визначення перевізника на приміському автобусному маршруті загального користування «Богодухів – Вінницькі Івани».

Розрахунки за енергоресурси

Протягом звітного періоду споживачами району сплачено 28,8 млн.грн. за електроенергію, або 99,8% від суми нарахування.

По установах, які фінансуються з місцевих бюджетів району рівень розрахунків склав 99,8%. На сьогодні заборгованість по них відсутня.

Станом на 1 жовтня поточного року рівень розрахунків за природный газ склав 90%, в тому числі організацій, які фінансуються з районного бюджету 105%.

Боржником за спожитий природний газ є Шарівська селищна рада (4,6 тис.грн.).

Завдання до кінця року - не допустити виникнення заборгованості за спожиті енергоносії установами, які фінансуються з місцевих бюджетів району.

Будівництво

Філією “Богодухівський райавтодор” за 9 місяців 2014 року виконано робіт власними силами на суму 1,1 млн.грн., за відповідний період минулого року освоєно 2,9 млн.грн.

Продовжувалася газифікація домоволодінь у районі. За звітний період їх підключено 28 (довідково: за 9 місяців 2013 року - 13).

Введено в експлуатацію 5 індивідуальних житлових будинків (торік - 10).

Станом на 01 жовтня 2014 року на ремонт комунальних автодоріг району надійшли кошти в сумі 1,1 млн.грн., з яких оплачено підрядним організаціям за виконані роботи 67,4 тис.грн.

Завдання до кінця року - забезпечити виконання в повному обсязі робіт на дорогах комунальної власності, фінансування яких здійснюється за рахунок субвенцій з державного та обласного бюджетів місцевим бюджетам.

Житлово-комунальне господарство

Стабільно працювали підприємства житлово-комунального господарства району. Станом на 01 жовтня 2014 року рівень розрахунків за надані послуги склав:

- за послуги з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій - 86%, в т.ч. населення - 98%;

- за послуги з теплопостачання – 139%.

- за послуги водопостачання:

 по КП «Богодухіввода» - 92%, в т.ч. населення - 91%;

 по ТОВ «Богодухівсількомсервіс» - 95%, в т.ч. населення - 95%;

 по КП «Джерельне» - 82%, в т.ч. населення - 80%.

З метою економії споживання природного газу ТОВ «Котельні лікарняного комплексу» виконано роботи з переведення двох газових котелень (Богодухівської гімназії №1 та Богодухівського колегіуму №2) на альтернативні види палива.

Протягом звітного періоду в районі створенню 1 об’єднання співвласників багатоквартирних будинків, або 50% від прогнозних показників.

Проблемою в районі залишається фінансування робіт з подальшої реконструкції водопровідних мереж, у першу чергу в сільській місцевості.

Завдання до кінця року

- тримати на контролі питання щодо розрахунків установ, які фінансуються з місцевих бюджетів району за спожиті послуги.

Споживчий ринок

Спостерігається позитивна динаміка щодо обороту роздрібної торгівлі. Разом з тим, темпи приросту скорочуються. За І півріччя поточного року роздрібний товарообіг склав 228 млн.грн., або 106,7% до відповідного періоду минулого року, тоді як за І квартал забезпечено приріст на 16,5%.

Станом на 1 жовтня 2014 року на споживчому ринку працювало 267 підприємств роздрібної торгівлі та громадського харчування. Протягом звітного періоду мережа торговельних підприємств зросла на 5 одиниць (відкрито 6 магазинів, закрито - 1).

Продовжується робота щодо покращення благоустрою території ПХО «Богодухівський ринок». За 9 місяців 2014 року інвестиційні вкладення склали 54,2 тис грн.

Протягом звітного періоду в районі, як в цілому в області та державі, відбулося підвищення цін на основні продовольчі товари, в тому числі хліб масового вжитку та соціальні сорти (+9%). На сьогодні спостерігається зниження цін на овочеву продукцію та цукор. Разом з тим, суттєво зросли ціни на яйця.

На 1% зросла кількість суб’єктів підприємницької діяльності, які надають побутові послуги населенню і станом на 01 жовтня 2014 року їх зареєстровано 149.

Мале підпнриємництво

Суб’єкти малого підприємництва за звітний період сплатили до місцевих бюджетів району 7,3 млн.грн., або 30% від їх загальних податкових надходжень.

 Протягом звітного періоду 23 безробітних відкрили власну справу за рахунок надання одноразової допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності в сумі 243,6 тис.грн. Виплати на вказані цілі зросли на 2,2%.

 За звітній період чисельність фізичних осіб-підприємців скоротилася на 245 осіб. Кількість юридичних осіб зросла на 2 одиниці.

Бюджет

 Станом на 01 жовтня 2014 року до зведеного бюджету району надійшло 110 млн.грн., або 99,1% до затвержених показників. При цьому, загальний фонд виконано на 97,9%, спеціальний - на 122,4%, бюджет розвитку - на 111,5%.

План власних та закріплених доходів загального фонду виконано на 103,6%, а до відповідного періоду минулого року перевиконання склало 1314,7 тис.грн., або 105,7%.

Районний бюджет при фактичному надходженні 12,1 млн.грн. виконаний на 101,9%.

Із 24 бюджетів району не забезпечили виконання власних та закріплених доходів 10 рад, а саме: Вінницько-Іванівська (91,6%), Кленівська (95,3%), Полково-Микитівська (96,1%), Сазоно-Баланівська (82,6%), Сіннянська (97,4%), Сухининська (77,3%), Степнянська (87,7%), Улянівська (91,9%), Хрущово-Микитівська (84,1%), Червононивська (84,6%).

Податковий борг до місцевого бюджету за звітний період зріс на 454,7 тис.грн. і склав 741,6 тис.грн.

Заробітна плата

Рівень заробітної плати за І півріччя 2014 року по району склав 2 206 грн., підвищився порівняно з відповідним періодом минулого року на 1,8% та перевищив розмір встановленого прожиткового мінімуму для працездатної особи на 73,6%.

Станом на 01 жовтня 2014 року заборгованість із виплати заробітної плати склала 72,3 тис.грн., що на 4,7 тис.грн. більше, ніж на початок року.

Борги мають 2 підприємства:

- Богодухівське УВП УТОС - 4,2 тис.грн.;

- філія «Богодухівський райавтодор» дочірнього підприємства «Харківоблавтодор» ВАТ ДАК «Автомобільні дороги України» - 68,1 тис.грн.

У рамках проведення колдоговірної кампанії 2014 року зареєстровано 34 нових колективних договорів та 71 зміна і доповнення до діючих договорів.

Ринок праці

У сфері зайнятості та соціального захисту населення при річному завданні створити 595 нових робочих місць, фактично за січень-серпень поточного року створено - 334.

За звітний період робочою комісією з подолання тіньової зайнятості та легалізації робочих місць проведено 54 вивчення з питань використання суб’єктами підприємницької діяльності найманої робочої сили. Виявлено 20 випадків неформальних трудових відносин між роботодавцями та найманими працівниками, з яких 13 - легалізовано.

Послугами служби зайнятості скористалося 1585 осіб, з яких працевлаштовано 1023, або 64,5%. Пройшли професійну підготовку, перепідготовку, підвищення кваліфікації 295 осіб, залучено до громадських робіт, а також робіт тимчасового характеру 375 громадян. Таким чином, активними формами зайнятості було охоплено 106,8% тих, хто перебував на обліку.

Станом на 01 жовтня 2014 року у районі зареєстровано 310 безробітних, що на 25% менше, ніж торік.

 Навантаження на одне вільне робоче місце складає 4 особи
(у минулому році - 3).

Соціальний захист

Протягом звітного періоду скористалися субсидією на житлово-комунальні послуги 1644 сім’ї, або 9,7% від їх загальної кількості. Сума призначень на вказані цілі склала 1,3 млн.грн., заборгованість із фінансування -37,2 тис.грн.

На придбання твердого палива та скрапленого газу призначено субсидії 310 сім’ям на суму 242,5 тис.грн., з яких 90% профінансовано.

Призначення різного виду державної соціальної допомоги здійснювалося відповідно до норм чинного законодавства.

Станом на 01 жовтня поточного року в районі проживало 10 964 пільговики. Протягом останнього кварталу їх чисельність зросла на 369 осіб.

У територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) районної державної адміністрації на обліку перебуває 2 279 осіб. За звітний період обслуговуванням охоплено 1980 громадян, або 87% від їх загальної чисельності.

На обліку перебуває 466 громадян, які користуються пільгами відповідно до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». На реалізацію програм, пов’язаних з соціальним захистом названої категорії громадян за звітний період використано 434,4 тис.грн.

Ведеться реєстр громадян України, які переміщуються з тимчасово окупованої території та районів проведення антитерористичної операції. Станом на 01 жовтня поточного року 20 сім’ям було продовжено державні соціальні допомоги, 5 сім’ям призначено (первинні звернення) державні соціальні допомоги, 1 особова справа знаходиться в стадії призначення.

Пенсії

Станом на 01 жовтня 2014 року до бюджету Пенсійного фонду України надійшло доходів, адміністрування яких здійснює Пенсійний фонд на суму 463,5 тис.грн., що становить 129,7% до запланованих обсягів. Борг по страховим внескам протягом звітного періоду скоротився на 42,5 тис.грн. і складає 11,1 тис.грн.

Недоїмка по єдиному соціальному внеску склала 1100 тис.грн., що на 158,1 тис.грн. більше, ніж на початок року. Проблемою залишається погашення боргів фізичними особами-підприємцями, які перебувають на спрощеній системі оподаткування. Борг по них становить 952,2 тис.грн., або 86,6% від обсягу загальної недоїмки. Матеріали по 96 підприємцям на стягнення в сумі 613,1 тис.грн. та по 23 юридичним особам на суму 264,1 тис.грн. передано на виконання до Богодухівського відділу державної виконавчої служби.

Найбільшими боржниками серед юридичних осіб є: ТОВ СП «Богодухівський комбікормовий завод» (58,2 тис.грн.), ТОВ «Богодухівсількомсервіс» (71,6 тис.грн.) та КП «Джерельне» (16,3 тис.грн.).

Загальний обсяг видатків на виплату пенсій та грошової допомоги за січень-вересень 2014 року склав 141,6 млн.грн., що на 5,8 млн.грн. більше, порівняно з відповідним періодом минулого року. Середньомісячна потреба в коштах на пенсійні виплати зросла на 4,3% і становить 15,7 млн.грн.

Освіта

Відповідно до мережі з 1 вересня 2014 року в районі функціонує 26 загальноосвітніх навчальних закладів, в яких навчається 3305 учнів, що на 86 менше, ніж у минулому навчальному році.

Створено умови для здобуття громадянами базової та повної загальної середньої освіти за заочною та екстернатною формами навчання. Класи із заочною формою функціонують на базі Крисинського навчально-виховного комплексу, в яких навчається 19 учнів.

Організовано 100% харчування дітей 1-4 класів та учнів пільгових категорій (1416 учнів).

У рамках виконання районної програми «Шкільний автобус» здійснюється підвезення 545 учнів (100% від загальної потреби) та 56 педагогічних працівників до тринадцяти навчальних закладів. Для цього залучено 13 одиниць автотранспорту.

Забезпечено збереження та розвиток дошкільних навчальних закладів, постійно вдосконалюються та запроваджуються нові сучасні форми здобуття дошкільної освіти.

З 01 вересня 2014 року в дошкільному підрозділі Кленівського навчально-виховного комплексу функціонує 1 група короткотривалого перебування дітей, яка охоплює дошкільною освітою 17 дошкільнят.

Показник охоплення всіма формами дошкільної освіти дітей п’ятирічного віку складає 100%.

На поточні ремонти навчальних закладів району в ході підготовки до нового навчального року використано позабюджетних коштів у сумі 458,6 тис.грн.

Вжиті заходи щодо зменшення дефіциту бюджету по галузі дали економію бюджетних коштів у сумі 2,2 млн.грн.

Сім’я та молодь, фізкультура і спорт

Станом на 01 жовтня 2014 року оздоровленням та відпочинком охоплено 3841 дитина, або 100% від загальної кількості дітей шкільного віку.

Станом на 01 жовтня 2014 року під особливим контролем знаходиться 35 дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах. На первинному обліку перебуває 89 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, з яких 98,9% - охоплені сімейними формами виховання.

У районі функціонує один дитячий будинок сімейного типу, в якому виховується 6 дітей та десять прийомних сімей, в яких виховується 17 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Державну соціальну допомогу на вказану категорію дітей призначено у розмірі 704,9 тис.грн.

Збережена мережа фізкультурних закладів району. Спортивні заходи проходять відповідно графіків.

Медична галузь

Протягом 9 місяців поточного року галузь профінансована на суму 19,2 млн.грн. Фінансування від планових показників складає:

- 96% по КУОЗ Богодухівська центральна районна лікарня;

- 95% по КЗОЗ «Центр первинної медико-санітарної допомоги Богодухівського району».

При цьому заробітна плата виплачена повністю.

Однак, із листопада поточного року виникнуть проблеми по виплаті заробітної плати з нарахуваннями по КУОЗ Богодухівська центральна районна лікарня, яка має дефіцит бюджету в сумі 3,1 млн.грн. та з грудня – по КЗОЗ «Центр первинної медико-санітарної допомоги Богодухівського району», якому до кінця року не вистачає 0,5 млн.грн.

У межах виділених коштів забезпечувався гарантований державою обсяг безоплатної медичної допомоги соціально-незахищеним верствам населення.

Здійснювалася робота щодо залучення позабюджетних коштів. За звітний період їх надійшло в сумі 1,7 млн.грн., що на 6% більше, ніж за відповідний період минулого року.

Пріоритетним в роботі галузі залишалася профілактика та раннє виявлення захворювань. Стовідсотково охоплені профілактичними оглядами діти та вагітні.

Згідно затвердженого графіка, працівниками КУОЗ Богодухівська центральна районна лікарня здійснено 72 виїзди у сільську місцевість, в ході яких оглянуто 3584 дорослих та 1275 дітей.

Показник захворюваності населення зменшився на 9,3%. При цьому відмічається на 5,5% збільшення захворюваності на онкопатологію.

Культура

Мережа закладів культури не змінилася і налічує 66 осередків.

Працівниками клубних закладів району за звітний період проведено 3415 масових заходів, з яких 3 - районного значення.

До бібліотек Богодухівської централізованої системи надійшло 1364 примірника документів на суму 44,6 тис.грн. за рахунок різних джерел комплектування.

На ремонти закладів культури протягом звітного періоду використано 163,5 тис.грн., з яких 97% - бюджетні кошти. Зокрема, проведено частковий ремонт даху районного будинку культури, приміщення дитячої музичної школи ім.Борисова.

Галузь культури як і інші галузі гуманітарної сфери має ряд проблемних питань, пов’язаних із недостатнім фінансовим забезпеченням.

Завдання до кінця 2014 року по галузях соціально-гуманітарного призначення:

- забезпечення всіх об’єктів в осінньо-зимовий період теплом;

- соціальна підтримка вразливих груп населення;

- дотримання мінімальних гарантій в оплаті праці та легалізація заробітної плати;

- створення громадянам рівних умов доступу до якісної освіти;

- виконання заходів щодо покращення показників рейтингової оцінки стану здоров'я населення;

- застосування інноваційних форм і методів роботи з дітьми та молоддю;

- забезпечення максимальної реалізації здібностей обдарованої молоді в дитячо-юнацькому спорті;

- підтримка професійного та аматорського мистецтва.

Яцюк В.Б.
Телешенко І.П.

Пошук по сайту

Архів новин

Грудень 2022
ПнВтСрЧтПтСбНд
2829301234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930311

Знайдіть нас на Facebook


Корисні посилання