Райдержадміністрація

Пропозиції

  Корисні посилання


  Календар свят. Мова, граматика, спілкування

  Про впровадження в дію основних напрямків Концепції боротьби з деградацією земель та опустелюванням відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 22 жовтня 2014 року №1024-р

  інформував на засіданні колегії райдержадміністрації 25 березня заступник начальника, начальник відділу інженерно-технічного забезпечення управління агропромислового розвитку райдержадміністрації С.М.Лобунський.

  22 жовтня 2014 року Кабінет Міністрів України схвалив Концепцію боротьби з деградацією земель та опустелюванням, якою передбачено профільним міністерствам разом з зацікавленими центральними органами виконавчої влади, а також у взаємодії з Національною академією наук та Національною академією аграрних наук розробити проект Національного плану дій щодо боротьби з деградацією земель та опустелюванням.

  Деградація земель та опустелювання є одними з найбільш серйозних викликів для сталого розвитку країни, які спричиняють істотні проблеми екологічного і соціально-економічного характеру.

   Найбільш масштабними деградаційними процесами є водна та вітрова ерозія ґрунтів (близько 57 відсотків території країни), підтоплення земель (приблизно 12 відсотків), підкислення (майже 18 відсотків), засолення та осолонцювання ґрунтів (більш як 6 відсотків). За різними критеріями забрудненими є близько 20 відсотків українських земель.

  Проблема деградації земель зумовлена:

  - необґрунтовано високим рівнем господарського (передусім сільськогосподарського) освоєння території та незбалансованим співвідношенням між земельними угіддями;

  - недостатньою площею земель природоохоронного, рекреаційного, оздоровчого та історико-культурного призначення;

  - недостатнім обсягом фінансових ресурсів, що виділяються для розв’язання проблем у сфері охорони та збалансованого використання земель, та багатьма іншими чинниками.

  Управління агропромислового розвитку районної державної адміністрації при реалізації наданих повноважень згідно з положенням для сільськогосподарських підприємств та інших суб’єктів сільськогосподарського виробництва району розробляє пропозиції з питань раціонального використання та охорони земель сільськогосподарського призначення, підвищення родючості ґрунтів, бере участь в організації роботи, пов'язаної з моніторингом земель сільськогосподарського призначення, визначенні основних напрямів організації раціонального використання та охорони земель з метою покращення сільськогосподарських угідь, запобіганню ерозії ґрунту, ефективному використанню мінеральних та органічних добрив.

  Земельний фонд району станом на 01 січня 2015 року складає 116,0 тис.га, з них 88,6 тис.га складають сільськогосподарські угіддя, або 76% до загальної площі, в тому числі – 77,1 тис.га рілля, що по відношенню до сільськогосподарських угідь становить 87%.

  Земельні ресурси району мають значний потенціал родючості ґрунтів, запаси в них гумусу і основних поживних речовин, продуктивності вирощуваних сільськогосподарських культур. За невеликим виключенням, сільськогосподарські угіддя району придатні для одержання екологічно чистої продукції та розвитку органічного землеробства. Землі району здатні повністю задовольнити потреби населення та сформувати значні обсяги якісної сільськогосподарської продовольчої сировини для її споживання.

  Разом з цим, у районі є деякі проблемні питання, які необхідно вирішити для збереження, відтворення та охорони родючості ґрунтів, консервації деградованих і малопродуктивних земель.

  Так, за результатами проведених агрохімічних досліджень визначено, що відбувається зменшення вмісту органічної речовини і погіршення якісних показників гумусу внаслідок відсутності постійної компенсації органічними добривами і рослинними рештками поточних витрат органічної речовини та зміною співвідношення між мінералізацією свіжої органічної речовини та утворенням і стабілізацією нових гумусових речовин у ґрунті. По району вміст гумусу зменшився з 4,3% у 1991 році до 4,0% у 2011 році.

  В районі розроблена та діє Програма охорони та раціонального використання земель Богодухівського району на 2011-2016 роки, що визначає основні напрямки з охорони земель, економії енергоресурсів, впровадження новітніх технологій вирощування сільськогосподарських культур, обліку земель, контролю за їх використанням на сучасному етапі розвитку земельних відносин.

  Більша частина земель сільськогосподарського призначення розпайована, передана у приватну власність та надана в оренду сільськогосподарським підприємствам, тому використання малопродуктивних земель в сільськогосподарському виробництві можливе лише зі згоди власників земельних паїв.

  Важливим завданням залишається запровадження науково- обгрунтованих сівозмін з диференційованим підходом щодо використання ріллі, що передбачається і Постановою Кабінету Міністрів України від 11 лютого 2010 року №164 «Про затвердження нормативів оптимального співвідношення культур в сівозмінах в різних природно-сільськогосподарських регіонах».

  За минулий рік управлінням агропромислового розвитку районної державної адміністрації проведено ряд організаційних заходів, які прискорили процес виготовлення проектів землеустрою, що забезпечують еколого-економічне обґрунтування сівозмін та впорядкування угідь і передбачають заходи з охорони земель. Протягом 2014 року питання дотримання вимог закону щодо недопущення використання земельних ділянок сільськогосподарського призначення без затвердженої у встановленому порядку документації із землеустрою розглядалося на нарадах з керівниками сільськогосподарських підприємств, засіданнях районної робочої групи з питань раціонального та ефективного використання земель, запобігання порушенням земельного законодавства та з роз’яснювальної роботи щодо земельної реформи. Також постійно ведеться індивідуальна робота з керівниками та спеціалістами сільськогосподарських підприємств.

  Управління агропромислового розвитку районної державної адміністрації постійно проводить аналіз застосування мінеральних та органічних добрив в господарствах району при вирощуванні сільськогосподарських культур. Збільшення кількості внесених мінеральних добрив зумовлене впровадженням у виробництво продуктивних сортів сільськогосподарських культур і передової технології їх вирощування.

  Застосування органічних добрив на протязі 2009-2013 років значно скорочується по причині зменшення поголів’я худоби в господарствах району. якщо в 2009 році органічних добрив було внесено 10 тис. тонн, то в 2013 році їх застосовано 6 тис. тонн.

  Для визначення застосування необхідної кількості добрив Харківським обласним державним центром охорони родючості ґрунтів і якості продукції “Облдержродючість” раз на три роки за рахунок бюджетних коштів проводиться агрохімічний аналіз ґрунтів. З 2013 році дане обстеження проведено на площі 52982 га в 34 господарствах району. За результатами обстеження виготовляються агротехнічні паспорти полів та земельних ділянок, які видаються господарствам при заключенні відповідного договору та проплати коштів.

  Робота щодо виконання заходів, спрямованих на збереження, відтворення та охорону родючості грунтів у районі, перебуває на постійному контролі управління агропромислового розвитку районної державної адміністрації та буде здійснюватись землекористувачами відповідно до вимог законодавства.

  У результаті реалізації Концепції і виконання Національного плану дій щодо боротьби з деградацією земель та опустелюванням планується досягти таких стратегічних цілей:

  - покращення стану уражених екосистем, запобігання поширенню деградації земель та опустелювання;

  - покращення умов життя населення уражених територій, у тому числі шляхом створення нових робочих місць;

  - збереження і відновлення біорізноманіття, зменшення обсягу викидів парникових газів, адаптація до змін клімату завдяки здійсненню заходів з охорони і невиснажливого використання земельних та інших природних ресурсів, збереження ґрунтів та відтворення їх родючості;

  - мобілізація додаткових ресурсів для боротьби з деградацією земель та опустелюванням, у тому числі шляхом налагодження ефективного партнерства між національними і міжнародними суб’єктами.

  Пошук по сайту  Архів новин

  Липень 2024
  ПнВтСрЧтПтСбНд
  1234567
  891011121314
  15161718192021
  22232425262728
  2930311234

  Знайдіть нас на Facebook


  Корисні посилання