Райдержадміністрація

Пропозиції

Корисні посилання


Календар свят. Мова, граматика, спілкування

Про організацію виконання постанови Кабінету Міністрів України від 10 вересня 2014 року № 453 «Про стимулювання заміщення природного газу під час виробництва теплової енергії для установ та організацій, що фінансуються з державного і місцевих бюджетів

доповіла на колегії райдержадміністрації 25 березня начальник відділу містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства районної державної адміністрації Т.М.Масалітіна.

Як акцентувала Тетяна Михайлівна, постановою Кабінету Міністрів України від 10 вересня 2014 року № 453 «Про стимулювання заміщення природного газу під час виробництва теплової енергії для установ та організацій, що фінансуються з державного і місцевих бюджетів» надані рекомендації Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (скорочено – Національна комісія) та органам місцевого самоврядування щодо встановлення тарифів на теплову енергію для бюджетних установ та організацій на теплогенеруючих установках з використанням будь-яких видів палива та енергії.

На виконання вказаної постанови Національна комісія своєю постановою від 28.11.2014 № 505 встановила тариф на теплову енергію у розмірі 1250,76 грн./Гкал. (без ПДВ) для потреб бюджетних та інших споживачів (крім населення) товариству з обмеженою відповідальністю «Котельні лікарняного комплексу», який надає послуги з теплопостачання з використанням природного газу райдержадміністрації, управлінню соціального захисту населення, відділу освіти (філія колегіуму № 2), районній раді, податковій інспекції, музичній школі, ЦРЛ (морг), КП «Богодухівжитло»; з використанням твердого палива - міліції, відділу освіти (гімназія № 1, колегіум № 2).

Вищезазначений тариф діяв до 1 березня 2015 року. З 1 березня відповідно до постанови Національної комісії від 27 лютого 2015 року № 427 товариству «Котельні лікарняного комплексу» встановлено новий тариф на теплову енергію для потреб бюджетних установ 1755,52 грн. за 1 Гкал (без ПДВ)

Щодо встановлення органами місцевого самоврядування тарифів на теплову енергію для потреб бюджетних установ та інших споживачів. На території району знаходяться, крім «Котелень лікарняного комплексу», такі теплопостачальні підприємства, як ТОВ «Альтернативні системи опалення» та ТОВ «Аквілегвія», які виробляють теплову енергію без використання природного газу.

ТОВ «Альтернативні системи опалення» постачає теплову енергію бюджетним установам міста: КУОЗ Богодухівська центральна районна лікарня (модульна котельня по вул. Комарова, 3), Богодухівський професійний аграрний ліцей (котельня по вул. Космічній, 5а), комунальний заклад «Богодухівський спеціальний навчально-виховний комплекс» Харківської обласної ради (котельня по вул. Поповича, 2).

ТОВ «Аквілегвія» постачає теплову енергію з модульної котельні по вул. Чернієнка для двох бюджетних установ (поліклінічне відділення ЦРЛ та районний будинок культури) та філії Ощадбанку.

Даним підприємствам рішеннями виконавчого комітету міської ради від 23.09.2014 № 200 та від 26.12.2014 № 270 встановлені тарифи на теплову енергію для бюджетних споживачів за зверненнями теплопостачальних підприємств та на підставі наданих ними розрахунків у розмірі 1314,42 грн. за 1 Гкал та 1546,36 грн. за 1 Гкал., що відповідає рекомендаціям постанови Кабінету Міністрів України №453, тобто на рівні діючого тарифу на виробництво теплової енергії для бюджетних установ, організацій з використанням природного газу. Виконавцями послуг дотримані вимоги наказу Мінрегіонбуду «Про затвердження Порядку доведення до споживачів інформації про перелік житлово-комунальних послуг, структуру цін/тарифів, зміну цін/тарифів з обґрунтуванням її необхідності та про врахування відповідної позиції територіальних громад» від 30.07.2012 № 390, а саме відповідна інформація була оприлюднена в районній газеті «Маяк» та на офіційному веб-сайті Богодухівської міської ради.

Також відповідно до постанови, організація виконання якої розглядається на засіданні колегії, органам місцевого самоврядування рекомендовано сприяти реалізації інвестиційних проектів з виробництва теплової енергії з використанням будь-яких видів палива та енергії (за винятком природного газу).

Слід зазначити, що у 2012-2013 роках за кошти інвесторів ТОВ «Аквілегвія», ТОВ «Альтернативні системи опалення», ТОВ «Котельні лікарняного комплексу» виконаний значний обсяг робіт з переведення газових топкових та котелень на альтернативні системи опалення.

Впровадження цих заходів надало змогу зменшити споживання природного газу на рік в обсязі 474,8 тис.м.куб.

У 2014 році з метою економії споживання природного газу за кошти інвестора ТОВ «Котельні лікарняного комплексу» виконані роботи з переведення двох газових котелень, які опалюють гімназію №1 та колегіум №2, на альтернативні види палива, що надало можливість зменшити споживання газу у районі на 42 тис.м.куб./рік.

Також у 2014 році за кошти Губарівської сільської ради встановлено додатковий котел на альтернативному виді палива для опалення Губарівського НВК.

Серед семи комунальних закладів Богодухівської міської ради, які фінансуються з міського бюджету, на даний час опалюється з використанням газу 6.

Програмою соціального та економічного розвитку м. Богодухова на 2015 рік передбачається заміна системи опалення в дошкільному навчальному закладі №9 та використання всіх можливостей для переведення опалення в п’яти дошкільних навчальних закладах на альтернативні (тверді) види палива.

Павлівською сільською радою планується перевести на тверде паливо Кручанський ДНЗ та Кручанську ЗОШ; Сазоно-Баланівською сільською радою також планується встановлення котлів на твердому паливі в шести установах комунальної власності.

Також в цьому році планується перевести на альтернативні види палива Крисинський НВК, Шарівську, Гутянську школи та ліцей № 3.

Але для впровадження всіх цих заходів, на даний час відсутні джерела фінансування. Проводиться робота щодо пошуку інвесторів або залучення благодійних коштів.

Слід зазначити, що питання про залучення інвестиційних коштів для фінансування інвестиційних проектів, спрямованих на переведення споживачів з природного газу на інші види палива та енергію знаходиться на постійному контролі обласної державної адміністрації:

- щокварталу до 19 числа місяця, що настає за звітним періодом, райдержадміністрація повинна надавати інформацію з даного питання до управління паливно-енергетичного комплексу облдержадміністрації;

- щоденно до 16 години інформувати Департамент житлово-комунального господарства та розвитку інфраструктури облдержадміністрації про вжиті заходи щодо скорочення споживання природного газу.

Вже сьогодні для зменшення споживання природного газу відділом освіти районної державної адміністрації, починаючи з березня проводиться відключення всіх навчальних закладів від системи опалення на вихідні дні та повністю відключено опалення на період весняних канікул.

З 23 березня з метою економії природного газу та коштів припинено споживання тепла комунальним підприємством «Богодухівжитло», райдержадміністрацією, податковою інспекцією, управлінням соціального захисту населення райдержадміністрації.

Враховуючи вищевикладене, можна зробити висновок, що у районі виконуються рекомендації постанови Кабінету Міністрів України «Про стимулювання заміщення природного газу під час виробництва теплової енергії для установ та організацій, що фінансуються з державного і місцевих бюджетів». В той же час, органам місцевого самоврядування, райдержадміністрації необхідно сприяти залученню інвестицій для скорочення споживання природного газу бюджетними установами та організаціями.

Пошук по сайту

Архів новин

Вересень 2023
ПнВтСрЧтПтСбНд
28293031123
45678910
11121314151617
18192021222324
2526272829301

Знайдіть нас на Facebook


Корисні посилання