Райдержадміністрація

Пропозиції

Корисні посилання


Календар свят. Мова, граматика, спілкування

Збережемо пам’ятки історії та культури

Історія будь-якої землі починається з археології. Через вивчення археологічних пам’яток сьогодні можна простежити розвиток Богодухівщини.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26 липня 2001 року №878 місто Богодухів внесено до Списку історичних населених місць України.

На території нашого району під охороною держави перебуває 308 пам’яток культури, із них 57 історії, 3 монументального мистецтва 248 археології. Найбільш поширеними пам’ятками археології в нашому районі є кургани, поселення черняхівської та трипільської культур. На території сіл Хрущова Микитівка та Полкова Микитівка знаходяться два городища національного значення раннього залізного віку, скіфської культури.

Наразі дуже актуальним питанням є зміна категорій земель, на яких знаходяться пам’ятки археології з земель сільськогосподарського призначення на землі історико-культурного призначення, виведення таких земель з господарського користування, припинення розорювання та руйнування курганних насипів, поселень, паспортизація, облік пам’яток археології, встановлення інформаційних табличок тощо.

Сектором культури районної державної адміністрації спільно зі спеціалістами Харківського обласного науково-методичного центру охорони культурної спадщини проведено інвентаризацію пам’ятників археології, під час якої виявлено та підтверджено розміщення на території району 248 пам’яток. На всі пам’ятки археології району виготовлено паспорти та акти технічного стану.

На сьогодні у районі на обліку знаходиться 42 братські могили загиблих воїнів у роки Великої Вітчизняної війни, 2 одиноких поховання, 20 пам’ятних знаків при братських могилах, 6 пам’ятних знаків, що знаходяться окремо, пам’ятник мистецтва воїнам односельцям у селі Заброди та Меморіал Слави у місті Богодухові. Всі пам’ятки зареєстровані та мають охоронні номери.

Одною з добрих традицій, що існує у районі, стало проведення робіт по благоустрою пам’яток Великої Вітчизняної війни. Так, щороку в рамках підготовки до святкування Дня Перемоги місцевими радами проводиться робота по благоустрою пам’ятних місць, братських та одиночних могил радянських воїнів та партизанів, меморіальних комплексів.

Сектор культури районної державної адміністрації уповноважений проводити роботу щодо спостереженням за станом зберігання та використання пам’яток, їхніх територій і зон охорони, охоронюваних археологічних територій, історичних ареалів населених місць згідно з Законом України «Про охорону культурної спадщини».

Ми сподіваємось на підтримку та розуміння важливості даної справи всіма зацікавленими органами державної влади та громадськості, адже пам’ятки історії та культури – це надбання нашого краю і тільки разом ми можемо зберегти культурну спадщину для майбутнього покоління.

Головний спеціаліст
сектора культури
районної державної адміністрації
Л.М.Федак

Пошук по сайту

Архів новин

Січень 2023
ПнВтСрЧтПтСбНд
2627282930311
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
303112345

Знайдіть нас на Facebook


Корисні посилання