Райдержадміністрація

Пропозиції

Корисні посилання


Календар свят. Мова, граматика, спілкування

Розвиток малого бізнесу – пріоритетні напрямки роботи державної служби зайнятості

Сприяння розвитку підприємництва та підтримка підприємницької ініціативи – один із напрямів державної політики зайнятості.

Закон України «Про зайнятість населення» №5067-VI від 05.07.2012 року спрямований на комплексне вирішення проблем у сфері зайнятості населення, зокрема містить заходи щодо стимулювання роботодавців до створення нових робочих місць, сприяння розвитку підприємницької ініціативи населення та самозайнятості.

Відповідно до частини 7 статті 22 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» допомога по безробіттю може виплачуватися одноразово для організації підприємницької діяльності зареєстрованим безробітним, які не можуть бути працевлаштовані у зв’язку з відсутністю на ринку праці підходящої роботи. Ця допомога виплачується особам, яким виповнилося 18 років крім осіб зазначених у частині 2 статті 6 цього Закону, а саме: молоді, яка закінчила або припинила навчання у загальноосвітніх, професійно-технічних і вищих навчальних закладах, звільнилася із строкової військової або альтернативної (невійськової) служби і яка потребує сприяння у працевлаштуванні на перше робоче місце.

Одноразова виплата призначеної допомоги здійснюється у розмірі залишку призначеної допомоги, визначеної конкретному безробітному.

Для розгляду питання щодо отримання допомоги по безробіттю одноразово безробітний подає до центру зайнятості заяву та бізнес-план. Документи по кожній особі розглядає комісія з питань одноразової виплати допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності.

Рішення щодо виплати коштів приймається директором центру зайнятості з урахуванням висновку комісії.

Також існують законодавчі обмеження щодо одноразової виплати допомоги по безробіттю для організації безробітними підприємницької діяльності. Зокрема, це стосується осіб, звільнених з останнього місця роботи за порушення трудової дисципліни, безробітних, які не дотримувалися рекомендацій центру зайнятості щодо пошуку роботи тощо, осіб, які шукають роботу вперше та громадян, які протягом останніх 24 місяців, що передували початку безробіття були зареєстровані як суб’єкти підприємницької діяльності.

З цією метою Богодухівським районним центром зайнятості надаються послуги зі стимулювання самозайнятості населення, виплати безробітним, які виявили бажання провадити підприємницьку діяльність допомоги по безробіттю одноразово для організації такої діяльності, організації навчання безробітних основам підприємництва, з надання безкоштовних індивідуальних та групових консультацій з питань організації та провадження підприємницької діяльності із залученням працівників органів державної влади.

Протягом січня-грудня 2014 року проводились семінари на тему «Як розпочати власний бізнес», всього таких семінарів було 19, в якому взяло участь 150 осіб, семінар «Від бізнес-ідеї до власної справи» - 18 заходів, в якому взяло участь 128 чол.

Безробітні активно залучаються до семінарів з підприємницької діяльності, що проводяться за участю фахівців центру зайнятості, податкових органів, соціальних фондів, фінансових та підприємницьких структур, які надають широкий спектр інформаційних та консультаційних послуг з юридичних, економічних та інших питань. Бажаючим заснувати власну справу надаються профорієнтаційні послуги та послуги з професійного навчання основам підприємницької діяльності.

Будь-яка особа, яка звернулася до служби зайнятості може отримати консультацію, яка полягає у безоплатному наданні інформації з питань організації та провадження підприємницької діяльності.

Консультації надаються з питань:

- законодавства щодо державної реєстрації суб’єктів господарювання;

- ліцензування, патентування та сертифікації підприємницької діяльності;

- податкового законодавства;

- відкриття рахунків у банківських установах;

- пошуку, відбору та найму персоналу, оформлення трудових відносин;

- оформлення документів щодо купівлі (оренди) земельних ділянок, приміщень для провадження підприємницької діяльності;

- отримання банківських кредитів, іншої фінансової допомоги;

- з інших питань, що стосуються організації та провадження підприємницької діяльності.

До консультацій залучаються за згодою представники органів місцевого самоврядування, об’єднань роботодавців, профспілок, асоціацій підприємців, банківських установ, бізнес-центрів, бізнес-інкубаторів, фондів підтримки малого підприємництва, лізингових компаній, консультативних центрів, інших підприємств, установ та організацій, які за напрямами діяльності сприяють розвитку та підтримці малого і середнього підприємництв.

Приклади відкриття власної справи за сприянням служби зайнятості є перукарня «Інни Давидової», яка знаходиться в м. Богодухів, вул. Шевченка, 2-а та магазин насіння «Садиба» пл. Кірова Смірнова Руслана Юрійовича. Смірнов Р.Ю. отримав одноразово допомогу по безробіттю для організації власної справи в жовтні 2013 року, а Давидова І.С. в квітні 2014 року і стали самостійними підприємцями Богодухівщини.

 Давидова Інна Сергіївна звернулася до Богодухівського районного центру зайнятості за допомогою у працевлаштуванні, отримала інформацію про послуги служби зайнятості щодо працевлаштування. В період перебування на обліку не була працевлаштована у з’язку із відсутнстю на ринку праці підходящої роботи. Відвідала семінар з орієнтації на підприємницьку діяльність «Від бізнес-ідеї до власної справи», де розглядаються питання, які допомагають сформувати загальне уявлення про те, як розпочати власний бізнес та скласти бізнес-план. Інна Сергіївна виявила бажання відкрити власну справу і працювати на себе. Склала та захистила бізнес-план на тему: «Надання перукарських послуг». І розпочала свій власний бізнес.

Смірнов Руслан Юрійович теж виявив бажання займатись бізнесом, пройшов успішно тестові методики до підприємницької діяльності. Склав та захистив бізнес-план на тему: «Організація магазину з продажу насіння, ЗЗР, добрив і садового інвентарю».

Зараз ФОП Давидова І.С. і ФОП Смірнов Р.Ю. - успішні підприємці, послугами яких користуються жителі Богодухівщини і не тільки.

Богодухівський район є сільськогосподарським, а тому зайнятість населення в основному носить сезонний характер. Для постійної зайнятості мешканці сільських рад мають можливість скористатись послугами центру зайнятості,пройти відповідне навчання, скласти бізнес-план,зареєструватись приватним підприємцем та отримати одноразову виплату допомоги по безробіттю для започаткування власної справи. А в сільській місцевості види діяльності для підприємців дуже різноманітні. Це і надання побутових послуг (ремонт одягу, перукарні, лазні, ремонт взуття, годинників тощо), вирощування сільгоспкультур, розведення тварин та птиці, надання різноманітних послуг і багато інших видів діяльності.

За детальними роз’ясненнями звертайтеся до Богодухівського районного центру зайнятості за адресою: м. Богодухів, вул. Генерала Моргунова, 7, т. (05758) 3-02-32.

Пошук по сайту

Архів новин

Жовтень 2023
ПнВтСрЧтПтСбНд
2526272829301
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
303112345

Знайдіть нас на Facebook


Корисні посилання