Райдержадміністрація

Корисні посилання


Календар свят. Мова, граматика, спілкування

"Пряма лінія" з начальником Богодухівського районного управління юстиції Харківської області Бородавкою А.І.

06 жовтня 2015 року у редакції районної газети «Маяк» пройшла «пряма  лінія» з начальником Богодухівського районного управління юстиції  Харківської області Бородавкою А.І. на тему: «Роз’яснення виборчого законодавства в Україні».

За результатами спілкування  та аналізу питань, з якими переважно зверталися громадяни,  інформуємо громадськість про наступне.

Слід пам’ятати, що вибори є вільними і відбуваються на основі загального, рівного і прямого виборчого права шляхом таємного голосування (ст. 71 Конституції України та ст. 2 Закону).

Відповідно до статті 70 Конституції України право голосу на виборах мають громадяни України, які досягли на день їх проведення вісімнадцяти років.

Крім того, відповідно до статті 3 Закону право обирати місцевих депутатів мають громадяни України місце проживання яких офіційно зареєстроване на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці, на території якої проводяться відповідні місцеві вибори.

Варто зауважити, що в порівнянні із законодавством про вибори Президента чи народних депутатів України діючий Закон не передбачає можливості тимчасово змінити місце голосування на місцевих виборах. Тому той, хто захоче в день голосування скористатися своїм правом голосу, зможе проголосувати лише на дільниці за місцем реєстрації.

Крім того, відповідно до ст. 3 Закону взагалі не голосуватимуть на нинішніх виборах:

- військовослужбовці строкової служби;

- громадяни України, які проживають за кордоном;

- особи, визнані судом недієздатними;

- громадяни України, які за вироком суду перебувають у місцях позбавлення волі.

УВАГА! Військовослужбовці, які мають право голосу на відповідних місцевих виборах, голосують на звичайних виборчих дільницях, розташованих за межами військових частин (формувань). Для забезпечення умов для вільного волевиявлення таким військовослужбовцям у день голосування надається відпустка для участі в голосуванні не менш як на чотири години.

Підставою реалізації виборцем свого права голосу на місцевих виборах є його включення до списку виборців на виборчій дільниці.

Дільнична виборча комісія не пізніш як за десять днів до дня голосування надсилає (доставляє) кожному виборцю іменне запрошення, яким повідомляє про включення його до попереднього списку виборців відповідної виборчої дільниці, назви всіх місцевих виборів, у яких йому пропонується голосувати, адресу дільничної виборчої комісії, її номер телефону і розпорядок роботи, а також про час і місце голосування.

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! Виборцям, стосовно яких у списку виборців є відмітка про постійну нездатність пересуватися самостійно, одночасно повідомляється, що їм буде надана можливість проголосувати за місцем перебування.

Виборець має право ознайомитися з попереднім списком виборців у приміщенні дільничної виборчої комісії та перевірити правильність внесених до нього відомостей.

Кожний виборець може звернутися до дільничної виборчої комісії або безпосередньо до органу ведення Державного реєстру виборців із заявою про уточнення попереднього списку виборців, у тому числі про включення або виключення зі списку себе особисто або інших осіб, а також щодо наявності або відсутності відмітки про постійну нездатність виборця самостійно пересуватися.

УВАГА! Зазначена заява може бути подана не пізніш як за п’ять днів до дня голосування і розглядається виборчою комісією протягом одного дня. Заява, подана після зазначеного строку, залишається без розгляду

Кожний виборець має право звернутися до суду з адміністративним позовом із цих питань у порядку, встановленому Кодексом адміністративного судочинства України.

ЗАПАМ’ЯТАЙТЕ !У день голосування зміни до уточненого списку виборців не вносяться.

Йдучи на виборчу дільницю, не забутьте взяти документ, який посвідчує особу, підтверджує громадянство та засвідчує місце проживання виборця на місцевих виборах, є:

1) паспорт громадянина України;

2) тимчасове посвідчення громадянина України (для осіб, недавно прийнятих до громадянства України).

Голосування проводиться з 8 до 20 години без перерви.

Новелами Закону є також і те, що у виборчому бюлетені для голосування в територіальному виборчому окрузі виборець робить позначку "плюс" (+) або іншу, що засвідчує волевиявлення виборця, у квадраті проти назви місцевої організації партії, кандидата, закріпленого нею за відповідним територіальним виборчим округом (у разі закріплення).

У виборчих бюлетенях для голосування в одномандатному виборчому окрузі виборець робить позначку "плюс" (+) або іншу, що засвідчує волевиявлення виборця, у квадраті проти прізвища кандидата в депутати, за якого він голосує.

У виборчих бюлетенях для голосування з виборів сільського, селищного, міського голови, старости виборець робить позначку "плюс" (+) або іншу, що засвідчує волевиявлення виборця, у квадраті проти прізвища відповідного кандидата, за якого він голосує.

УВАГА! Якщо на виборчому бюлетені зроблено більш як одну позначку або не поставлено жодної позначки, то такий виборчий бюлетень вважається недійсним.

У разі якщо Ви, заповнюючи виборчий бюлетень, припустилися помилки, то Ви маєте право невідкладно звернутися з письмовою заявою до членів виборчої комісії, які видали йому виборчий бюлетень, з проханням видати йому інший виборчий бюлетень.

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ!Інший виборчий бюлетень видається тільки в обмін на зіпсований і лише один раз.

Виборчий бюлетень заповнюється Вами особисто в кабіні для таємного голосування. Під час заповнення виборчого бюлетеня забороняється присутність інших осіб. Виборець, який внаслідок фізичних вад не може самостійно заповнити виборчий бюлетень, має право з відома голови або іншого члена дільничної виборчої комісії скористатися допомогою іншої особи, крім члена виборчої комісії, кандидата, уповноваженої особи місцевої організації партії, довіреної особи кандидата, офіційного спостерігача.

Ви може перебувати у приміщенні для голосування протягом часу, необхідного для голосування.

УВАГА! Ви не маєте права передавати свої виборчі бюлетені іншим особам. Отримання виборчого бюлетеня від інших осіб (крім члена виборчої комісії, який видає бюлетень), заохочення або примушування виборців до передачі бюлетеня іншим особам шляхом підкупу, погроз або іншим способом забороняються.

Пошук по сайту

Архів новин

Січень 2022
ПнВтСрЧтПтСбНд
272829303112
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31123456

Знайдіть нас на Facebook


Корисні посилання