Райдержадміністрація

Пропозиції

Корисні посилання


Календар свят. Мова, граматика, спілкування

Про підсумки соціально-економічного розвитку району за 2015 рік та завдання на 2016 рік

Підводячи підсумки соціально-економічного розвитку району за 2015 рік слід зазначити, що всі галузі господарського комплексу району працювали прогнозовано, діяльність органів влади була спрямована на виконання основних завдань та показників, визначених Програмою економічного і соціального розвитку Богодухівського району на 2015 рік. Забезпечено зростання обсягів реалізації промислової продукції та продукції рослинництва, вживалися заходи щодо економії паливно-енергетичних ресурсів, покращення матеріально-технічного стану соціально-гуманітарної сфери.

Разом з тим, не всі проблеми були вирішено. Існує заборгованість по сплаті Єдиного соціального внеску та податковий борг до місцевих бюджетів району, скорочено поголів’я сільгосптварин на підприємствах аграрного сектору, через відсутність фінансування не проводилися роботи щодо газифікації населених пунктів району тощо.

Промисловість

За 2015 рік підприємствами району реалізовано продукції на суму 715,3 млн.грн., що становить 0,6% від загального обсягу реалізації по області.

За попередній рік обсяги реалізації склали 515,7 млн.грн.

Реалізовано промислової продукції в розрахунку на одного мешканця на суму 18063 грн., що на 39% перевищує показник за 2014 рік.

 Галузь представляють 11 підприємств, з яких 6 - підприємства харчової промисловості та переробки сільгосппродукції. Останні забезпечили 86% від обсягу реалізації промислової продукції району.

У минулому році галузь в цілому виконала поставлені завдання. Незважаючи на відсутність сировини в районі, працювало ПАТ «Первухінський цукрозавод». Після тривалого простою у вересні 2005 року відновило роботу ПП «Хелком».

Обсяг інвестицій в основний капітал по промисловості за 2015 рік склав 18,6 млн.грн., що на 11,4 млн.грн., або у 2,6 разів більше, ніж за попередній рік. В основному інвестиції були спрямовані на запровадження заходів з енергозбереження та підвищення енергоефективності.

Торік підприємства району зберегли трудовий потенціал та підвищили середній рівень заробітної плати працівникам на 12%.

Важливу роль в економіці району відіграють також промислові підприємства, які не входять до облікового кола, а саме: Богодухівський електромеханічний завод філії ДНВП «Об’єднання Комунар», ТОВ “Лєкорна”, ТОВ «М’ясокомбінат «М’ясний», на яких працюють близько 600 наших громадян.

Аналіз матеріалів, наданих підприємствами, засвідчив, що на більшості підприємств у 2016 році очікується позитивна динаміка промислового виробництва. Поряд із цим, негативно впливають на розвиток галузі такі фактори, як: висока вартість енергоносіїв, погіршення ситуації на сході України; згортання режиму вільної торгівлі з Російською Федерацією, зниження кількості замовлень через низьку платоспроможність основних споживачів, нестабільність вітчизняної фінансової та банківської системи.

Порушення налагоджених зв’язків змушує підприємства проводити активну маркетингову політику, направлену на переорієнтацію ринків збуту готової продукції, розширення існуючих та освоєння нових ринкових сегментів.

Завдання до кінця року - забезпечити обсяги реалізації товарної продукції не нижче рівня минулого року, зберегти виробничі кадри та забезпечити підвищення рівня заробітної плати в галузі.

Агропромисловий комплекс

По всіх категоріях господарств у 2015 році вироблено валової продукції сільського господарства (у порівняльних цінах 2010 року) на загальну суму 639,7 млн.грн., що на рівні попереднього року. При цьому індекс виробництва у сільськогосподарських підприємств склав 97,4%, у господарств населення -103,6%.

У структурі виробництва сільського господарства району рослинництво займає 88%, тваринництво - 12%.

Погодно-кліматичні умови минулого року негативно позначилися на обсягах виробництва сільськогосподарської продукції. Разом з тим, збільшення внесення мінеральних добрив, застосування сучасних технологій дали можливість намолотити 176,7 тис.тонн зернових культур при врожайності 42 ц/га. По області врожайність склала 40,2 ц/га.

Вирощено 95,7 тис.тонн картоплі (середня урожайність 355,1 ц/га), що задовольняє потребу населення району у цьому продукті харчування до кінця маркетингового року.

Овочевих культур зібрано 29,8 тис.тонн, що на 2 тис.тонн більше, ніж у 2014 році. Валовий збір плодово-ягідних культур зріс на 4% і склав 4,6 тис.тонн.

Через невиконання плану посіву цукрових буряків зібрано вказаної культури на 39% менше, ніж у попередньому році.

Під урожай 2016 року сільськогосподарськими товаровиробниками посіяно озимих культур на площі 20,3 тис.га, що становить 88% до запланованої площі. Відсутність опадів негативно вплинула на обсяги посіву озимих культур і на стан їх росту. Сходи отримано на 74% посіяних площ, із яких у відносно задовільному стані перебуває 10%, а інші - слабкі та зріджені.

Для проведення весняно-польових робіт у 2016 році сільськогосподарські підприємства засипали 1603 тонн репродукційного насіння ярих зернових культур (102% до потреби) та планують придбати 60 тонн елітного, що забезпечить потребу у пересіві ярими культурами площ, зайнятих посівами озимих культур, що не дали сходи чи не перезимували.

Продовжується закупівля мінеральних добрив під урожай поточного року. Із запланованих 3200 тонн аміачної селітри вже придбано 1000 тонн (31% до потреби). Всього заплановано придбати 4900 тонн мінеральних добрив.

У сільгосппідприємствах району відбулося скорочення загального поголів’я великої рогатої худоби на 7% (10 голів), в тому числі корів основного стада - на 7% (65 голів). Зменшення відбулося в СФГ «Промінь» на 20 голів та СВК ім. В.Н.Каразіна - на 10 голів за рахунок вибракування дійної череди, а також через виключення з облікового кола КУ «Дитячий будинок-інтернат» (17 голів) та КЗ «Богодухівський спеціальний навчально-виховний комплекс» (8 голів).

Виробництво молока в порівнянні з минулим роком збільшилося на 147,5 т, або на 3%, м’яса - скоротилося на 107,3 т, або 19% до показників за попередній рік. При цьому надій молока на одну корову зріс на 31% і склав 4981 кг, а обсяги реалізації м’яса (в живій вазі) за рахунок приросту великої рогатої худоби зросли на 16%.

Галузь тваринництва забезпечена кормами в достатній кількості. Підприємствами заготовлено 1989 тонн сіна (102% до плану), 1462 тони (106%) сінажу, 11123 тонни силосу (120%), 3660 тонн концентрованих кормів (106%).

Забезпечувалося оновлення та техніко-технологічне переоснащення галузі. Господарствами району придбано сільськогосподарської техніки і обладнання вітчизняного та іноземного виробництва на суму 34,4 млн.грн.. За попередній рік інвестиції в оновлення техніки склали 46,7 млн.грн.

У минулому році показник нарахування орендної плати у відсотках до грошової оцінки зріс на 0,5% і склав 4,0%. Сума орендної плати за 1 га в середньому по району становить 1210 грн. Торік нараховано та виплачено орендної плати в сумі 55,2 млн.грн.

Середньомісячний розмір заробітної плати по галузі зріс на 452 грн,, або 18% і склав 2850 грн.

Завдання галузі на поточний рік:

- організоване проведення комплексу польових робіт щодо посіву та збирання врожаю 2016 року;

- координація діяльності щодо проведення робіт в рослинництві з метою запровадження інтенсивних технологій вирощування сільськогосподарських культур для отримання максимально можливого врожаю;

- спрямувати роботу керівників сільгосппідприємств на підвищенні рівня продуктивності в тваринництві.

Траспорт і зв'язок

На ринку автотранспортних послуг району на автобусних маршрутах працюють 4 пасажироперевізники: ТОВ «Авто-ОВІ», ТОВ «Вікінг Авто», КП «Богодухівжитло», ФОП Дубонос Н.В.

Основним пасажироперевізником в районі є ТОВ «Авто-ОВІ», яке працює близько п’яти років. Обслуговує міжміський маршрут Богодухів-Харків та 11 приміських маршрутів.

Загальні обсяги пасажирських перевезень автомобільним транспортом по району (з урахуванням обсягів фізичних осіб-підприємців) склали 349,5 тис. пасажирів, що на 4,1% більше обсягів 2014 року. Виконано 2768,1 тис.пас.км пасажирської роботи, що більше на 0,9% від обсягів минулого року. Середня дальність перевезення 1 пасажира - 7,9 км. Питома вага перевезених пасажирів у загальному обсязі по області становила 0,3%.

 Забезпечено перевезення пільгових категорій населення відповідно до норм чинного законодавства. Протягом 2015 року перераховано субвенцій автоперевізникам в сумі 275,8 тис.грн., або 100% від запланованої суми асигнувань.

У березні 2015 року проведено конкурс на перевезення пасажирів на приміському автобусному маршруті Шарівка – Богодухів (АС) через Гути (переможець – ТОВ «Вікінг Авто»), у грудні минулого року - з визначення автоперевізника на 9 приміських маршрутах загального користування (переможцем визнано ТОВ «Авто-ОВІ»).

Торік за кошти місцевих рад району встановлено 9 автобусних павільйонів, а саме: 2 - в місті Богодухові, по 1 в селах Дехтярі (Вінницько-Іванівська с/р), Олександрівка, Павлівка, Степне, Воскресенівка та Іванівка (Ульяновська с/р), Хрущова Микитівка на загальну суму 80,3 тис.грн.

За даними Поштампу - Центру поштового зв’язку №1 Харківської дирекції УДППЗТ «Укрпошта» торік проведена оптимізація відділень поштового зв’язку в селах Івано-Шийчине та Братениця. Станом на 01 січня 2016 року працювало 22 відділення поштового зв’язку, з яких 1 - пересувне, яке обслуговує 19 населених пунктів району.

За 2015 рік Центром телекомунікацій №321 Харківської філії АТ «Укртелеком» встановлено 303 основних телефонних апаратів, із них:

- по місту - 266, в тому числі 18 - пільговим категоріям громадян;

- у сільській місцевості - 37, в тому числі 4 - пільговим категоріям громадян.

Станом на 01 січня 2016 року кількість користувачів послуги Інтернет склала 2819 абонентів, а саме: 2655 - фізичних осіб та 164 юридичних.

Торік за позабюджетні кошти встановлено вежу бездротового зв’язку («Радіо лінк») на території Зарябинської сільської ради, що дало можливість підключити до швидкісної мережі Інтернет сільську раду, сільський будинок культури та бібліотеку.

Завдання до кінця року:

- проведення конкурсу по визначенню перевізника на приміському автобусному маршруті загального користування Богодухів (АС) - Вінницькі Івани із заїздом у с.Степне;

- вирішення питання щодо забезпечення перевезення пільгових категорій громадян;

- будівництво вузла широкосмугового доступу до Інтернет за технологією ADSL у с.Полкова Микитівка ємністю 60 портів.

Енергозабезпечення та енергозбереження

У серпні минулого року відкрито установку підготовки газу Кузмічевського нафтогазоконденсатного родовища проектною потужністю 500 тис. м3/добу. Очікуваний видобуток природного газу складає до 150 тис. м3/добу. Така потужність дозволяє майже повністю забезпечити газом наш район, середньорічна потреба якого - близько 170 тис. м3 газу/добу.

Незважаючи на суттєве скорочення обсягів виробництва електричної енергії в області, передачу та стале постачання електричної енергії споживачам нашого району забезпечило АК «Харківобленерго» в достатньому обсязі. За рік надійшло 60 291 тис. кВт. год електричної енергії.

Реалізовувалася заходи щодо підвищення енергоефективності та зменшення споживання енергоресурсів по Богодухівському району. З метою економії споживання природного газу у бюджетній сфері: придбано піролізний котел для Сіннянської ЗОШ І-ІІ ст. (18,1 тис.грн. - субвенція Сіннянської сільської ради), замінено газовий котел на твердопаливний у Гутянському ДНЗ за кошти селищної ради, встановлено додатковий котел на твердому паливі в АЗПСМ с. Губарівка за кошти сільської ради, проведена заміна системи опалення в ДНЗ №5,9 м.Богодухова, проведена часткова заміна віконних та дверних блоків у 7 загальноосвітніх закладах району, 3 дошкільних навчальних закладах (ДНЗ №7 м. Богодухова, Гутянський та Первухінський ДНЗ), поліклінічному відділенні КУОЗ Богодухівська центральна районна лікарня та ФАП в с.Лозова тощо.

Проведено заміну газових котлів на менш енергоємні у 52 домогосподарствах району. Значна частина населення району перейшла на альтернативні види палива.

Замінено по 2 газові котли на твердопаливні на ТОВ “Богодухівський молзавод” та Богодухівський електромеханічний завод філії ДНВП «Об’єднання Комунар», удосконалено обладнання газового котла та проведено ізоляцію паропроводів на ПАТ «Первухінський цукровий завод».

Ці та інші заходи дали позитивний результат. Протягом 2015 року обсяги споживання електроенергії по району скоротилися на 4,4%, в тому числі установами, які фінансуються з місцевих бюджетів району - на 8,3%. Споживання природного газу скоротилося на 15%.

Рівень розрахунків за спожиту електроенергію за 2015 рік по району склав 99%, у тому числі:

- установи державного бюджету – 101%;

- установи обласного бюджету – 100%;

- установи місцевого бюджету – 101%.

Рівень розрахунків за спожитий природний газ по ТОВ «Харківгаз збут» за липень-грудень 2015 року склав 109,5%, в тому числі:

- установи державного бюджету – 118,6%;

- установи обласного бюджету – 123,6%;

- установи місцевого бюджету – 104,6%.

Установи та організації району, які фінансуються з місцевих бюджетів за електроенергію та природний газ розрахувалися повністю.

Будівництво

Торік введено в експлуатацію 21 житловий будинок загальною площею 2236,8 кв.м. За 2014 рік було введено в експлуатацію 9 житлових будинків.

Ремонт автодоріг загального користування, які проходять по території району здійснювався із різних джерел фінансування, а саме за кошти:

- Служби автомобільних доріг у Харківській області (2,3 млн.грн.);

- місцевих рад району (міської ради - 420,0 тис.грн., Сухининської сільської ради -100,0 тис.грн, Губарівської - 68,0 тис.грн.);

- спонсорські кошти (920,6 тис.грн). Загальний обсяг виконаних робіт склав 10347,0 кв.м, що в 5 разів більше, ніж за попередній рік.

На поточний ремонт та утримання комунальних автодоріг доріг району у минулому році органами місцевого самоврядування використано 1 млн. 268 тис.грн., з яких: міською радою – 1 млн. 42 тис.грн., Іваношийчинською - 38,3 тис.грн., Крисинською - 10,7 тис.грн., Павлівською сільською радою – 20 тис.грн., Петропавлівською - 115,9 тис.грн., Сіннянською - 11,2 тис.грн. та Ульяновською - 29,9 тис.грн. Крім того, за кошти Павлівської сільської ради (98,9 тис.грн.) відремонтовано місток у с.Павлівка.

За рахунок коштів державного та обласного фонду охорони навколишнього природного середовища продовжувалося будівництво Комплексу по управлінню комунальними відходами в м. Богодухові потужністю 39 тис.куб.м на рік. За минулий рік виділено та освоєно 28,3 млн.грн. на вказаному об’єкті. У 2016 році планується продовження його будівництва.

Основні завдання на поточний рік:

- забезпечити освоєння в повному обсязі коштів, які виділяються району на проведення будівельних та ремонтних робіт;

- продовжити роботу щодо покращення благоустрою населених пунктів району.

Житлово-комунальне господарство

Станом на 01 січня 2016 року рівень розрахунків споживачів за послуги теплопостачання склав - 118%.

По організаціях, які фінансуються з місцевих бюджетів району та по інших госпрозрахункових споживачах заборгованість відсутня.

Населення послугами централізованого теплопостачання не користується.

По оплаті послуг водопостачання та водовідведення рівень розрахунків споживачів у 2015 році склав 109%, у тому числі населення - 128%, установи, що фінансуються з: державного бюджету - 94%, місцевих бюджетів - 101%, інші споживачі - 97%, з утримання житла - 97%.

У 2015 році із обласного бюджету виділені кошти на реконструкцію водопроводу по пров. Садовий в м. Богодухові у сумі 311,18 тис.грн.; на реконструкцію водопроводу по вул. Заводській, Загорулька, Робочій, Горького в м. Богодухові - 1123,0 тис.грн. На даний час по цих об’єктах роботи завершені.

За позабюджетні кошти велися роботи щодо будівництва артезіанської свердловини в селі Сазоно-Баланівка (417 тис.грн.), за кошти сільської ради (624,3 тис.грн.) - в селі Губарівка. У поточному році планується введення їх в експлуатацію.

За кошти міської ради (159,1 тис.грн.) придбано 56 приладів обліку підйому води з джерел водопостачання.

Із державного фонду регіонального розвитку виділені кошти на будівництво каналізаційного колектору по вул. Чалого, вул. Загорулька, вул. Урицького в м. Богодухові у сумі 3077,437 тис.грн., із міського бюджету - 341,937 тис.грн.; на будівництво водопровідної мережі від водогону по вул. Пушкіна до водозабору по вул. Катукова в м. Богодухові у сумі 552,862 тис.грн., з міського бюджету – 61,429 тис.грн. Замовник робіт - Департамент житлово-комунального господарства та розвитку інфраструктури Харківської облдержадміністрації.

Для завершення робіт по вищевказаних об’єктах планується отримати додаткові кошти із державного фонду регіонального розвитку.

Продовжується робота щодо створення об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ).

Станом на 01 січня 2016 в районі налічується 15 ОСББ з них: 14 - в м. Богодухові та 1 ОСББ - в смт Гути. До складу зазначених об’єднань входить 16 житлових будинків, загальною площею 18,26 тис. кв.м. У минулому році було створено 4 об’єднання.

Завдання до кінця року:

- ремонт та реконструкція водопровідної мережі, в першу чергу у сільських населених пунктах району;

- забезпечення контролю за рівнем розрахунків споживачів за житлово-комунальні послуги.

Споживчий ринок

За січень-вересень 2015 року темпи обороту роздрібної торгівлі по району склали 85,6% при середньому показнику по області - 82,6%.

За 9 місяців минулого року (у середньому за місяць) одному мешканцю підприємствами району реалізовано товарів на 1304,6 грн. проти 1004,1 грн. за відповідний період 2014 року.

У районі протягом 2015 року мережа підприємств роздрібної торгівлі скоротилася на 3 магазини (відкрито 8 магазинів, закрито - 11) та 1 кіоск.

Станом на 01 січня 2016 року потреби споживачів району задовольняли 238 магазинів (в тому числі 2 супермаркети), 24 підприємства ресторанного господарства та 111 кіосків.

На 1% зросла кількість суб’єктів підприємницької діяльності, які надають побутові послуги населенню і станом на 01 січня 2016 року їх зареєстровано 153.

Цінова ситуація на споживчому ринку району в 2015 році значною мірою залежала від стрімкого падіння курсу гривні на початку року, зростання цін на природний газ, електроенергію, підвищення тарифів на комунальні послуги та інших факторів.

У січні-травні 2015 року відбулося стрімке зростання індексу споживчих цін з 103,2% у січні до 141,8% у травні. За 2015 рік індекс споживчих цін по Україні склав 143,3%.

Відбулося подорожчання практично всіх продуктів харчування.

При цьому, торговельна мережа району забезпечена продовольчими товарами в достатній кількості та широкому асортименті. Ціни на основні продовольчі знаходилися в межах середньообласних.

Завдання до кінця року - продовжити моніторинг цінової ситуації на споживчому ринку району, з метою недопущення необґрунтованого підвищення цін.

Мале підприємництво

Протягом 2015 року кількість підприємств малого бізнесу зросла на 8 одиниць (зареєстровано 11, а скасовано 8).

Важливу роль у малому бізнесі району відіграють фізичні особи-підприємці (далі - ФОП). Зокрема, у галузі торгівлі їх питома вага складає близько 95%, у галузі громадського харчування – 100%. Станом на 01 січня поточного року в галузях економіки району працювало 1043 підприємці.

Разом з тим, прослідковується тенденція до зменшення кількості ФОП. У 2014 році їх чисельність скоротилася на 253 особи, у 2015 році - на 43 особи. Можна припустити, що в поточному році їх кількість також буде скорочуватися.

У минулому році виявлено 15 випадків неформальних трудових відносин між роботодавцями та найманими працівниками у сфері малого бізнесу, з яких 11 - легалізовано, матеріали по 1 випадку передано до прокуратури.

Проблемою в районі залишається погашення боргів по єдиному соціальному внеску фізичними особами-підприємцями, які перебувають на спрощеній системі оподаткування. Станом на 01 лютого 2016 року борг по них становив 1446,8 тис.грн., або 83,5% від обсягу загальної недоїмки. Боржниками серед юридичних осіб були: ТОВ СП «Богодухівський комбікормовий завод» (86,6 тис.грн.), ТОВ «Богодухівсількомсервіс» (117,3 тис.грн.) та філія «Богодухівський райавтодор» дочірнього підприємства «Харківоблавтодор» ВАТ ДАК «Автомобільні дороги України» (80,4 тис.грн.).

Суб’єкти малого бізнесу району мають вільний доступ до комунального майна, яке не використовується за призначенням. Станом на 01 січня 2016 року укладено 19 договорів оренди майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міста Богодухівського району з суб’єктами підприємницької діяльності, надходження від яких до районного бюджету склали 74,8 тис.грн.

Завдання на поточний рік:

- забезпечити сприятливі умови для започаткування та ефективного провадження підприємницької діяльності та інформаційну підтримку суб’єктів малого бізнесу;

- вжити заходів щодо скорочення податкового боргу та сплаті єдиного соціального внеску суб’єктами малого підприємництва району.

Бюджет

У 2015 році до зведеного бюджету району з урахуванням трансфертів з державного бюджету надійшло 215,9 млн.грн., що склало 106,9% до затверджених показників. При цьому загальний фонд виконано на 104,3%, спеціальний фонд - на 193,5%, бюджет розвитку - на 113,9%.

Доходи місцевих бюджетів (без трансфертів з державного бюджету) перевиконані на 29,1 % і склали майже 64 млн.грн.

Районний бюджет перевиконано на 17,6%.

Виконання планових показників забезпечено по всім джерелам доходів загального фонду. Всі 24 місцеві бюджети отримали понадпланові надходження.

У структурі надходжень загального фонду місцевих бюджетів Богодухівського району (без урахування трансфертів) у 2015 році найбільшу питому вагу займають: податок на доходи фізичних осіб - 50,4%, плата за землю - 16,2% та єдиний податок - 19,7%.

Обсяг податкового боргу до місцевих бюджетів протягом року зріс на 86,4 тис.грн. і на кінець року склав 815,9 тис.грн.

За рахунок оптимізації видатків, стабілізаційної дотації із державного і обдпсного бюджетів, додаткових коштів освітньої та медичної субвенцій, спрямування вільного залишку коштів, перевиконання доходної частини бюджету забезпечено виконання вимог статті 77 бюджетного кодексу України.

У 2015 році бюджетна політика має передбачати:

- забезпечення фінансової самостійності місцевих бюджетів;

- забезпечення повноти та своєчасності збору платежів до державного і місцевого бюджетів та виконання бюджетних призначень на поточний рік у повному обсязі.

Заробітна плата

Розмір середньомісячної заробітної плати в районі у січні-жовтні 2015 року зріс на 17,4 % в порівнянні з відповідним періодом минулого року та склав 2698 грн.

Станом на 01 січня 2016 року статистична заборгованість із виплати заробітної плати в районі відсутня.

Завдання до кінця року - посилити в межах повноважень контроль за додержанням роботодавцями законодавства про працю, дотриманням мінімальних державних гарантій в оплаті праці, своєчасністю виплати поточної заробітної плати.

Ринок праці

Протягом 2015 року послугами служби зайнятості скористалося 2369 осіб, (у 2014 році – 2136 особа), з яких 2209 - працевлаштовано (річне завдання перевиконано на 73,3%). Пройшли професійну підготовку, перепідготовку, підвищення кваліфікації 420 особа (виконання планових показників складає 121%), було залучено до оплачуваних громадських робіт 583 безробітних при завданні - 500, отримали ваучери для підвищення своєї конкуренто-спроможності на ринку праці 12 чоловік.

На нові робочі місця з компенсацією роботодавцю єдиного соціального внеску за 2015 рік працевлаштовано 56 безробітних, що на 48,2% більше, ніж у 2014 році, з яких 10 осіб – це безробітні, які недостатньо конкурентоспроможні на ринку праці та мають додаткові гарантії у сприянні зайнятості. Власну справу за рахунок отримання виплати допомоги по безробіттю одноразово започаткували 26 безробітних.

Загальна база даних району станом на 01 січня 2016 року налічує 2205 вільних робочих місць (вакантних посад).

Навантаження на одне вільне робоче місце на 01 січня 2016 року склало 27 осіб, на відповідну дату минулого року - 15.

Завдання на рік сприяти створенню нових робочих місць, удосконалювати організацію професійного навчання безробітних, в тому числі під замовлення роботодавців.

Соціальний захист

Кількість сімей, які користувалися субсидією на житлово-комунальні послуги у 2015 році, становила 5939 сімей, або 35,1% від загальної кількості сімей в районі. Сума нарахованих субсидій на житлово-комунальні послуги у 2015 році склала 21957,2 тис.грн., на тверде паливо та скраплений газ – 1056,9 тис.грн., що майже у 2 рази збільшилася кількість сімей, які користуються субсидією на житлово-комунальні послуги та на 89% збільшилося нарахування субсидій від показників 2014 року. (2941 сім`я отримувала субсидію на суму 2435,8 тис.грн.)

У 2015 році субсидію на житлово-комунальні послуги профінансовано у розмірі 12723,4 тис.грн., на тверде паливо та скраплений газ – 1064,0 тис.грн.

Загалом у 2015 році користувалися різними видами державної соціальної допомоги 5820 сімей на суму 43736,3 тис.грн.

Усі види допомог профінансовано в повному обсязі.

Постійне завдання - забезпечення прав соціально незахищених категорій громадян на отримання пільг, компенсацій, соціальних виплат та соціальних послуг.

Пенсії

Станом на 01 січня 2016 року в районі проживало 12855 осіб пенсіонерів.

Фінансування пенсійних виплат здійснювалося своєчасно та в законодавчо встановлений термін. Загальний обсяг видатків на виплату пенсій та грошової допомоги за 2015 рік склав 203,1 млн.грн., що на 11 млн.грн. більше, ніж за попередній рік.

Середній розмір пенсійної виплати по району склав 1441,39 грн. і зріс на 8,3% до рівня попереднього року.

Недоїмка по страхових внесках до Пенсійного фонду України станом на 01 січня 2016 року склала 6,8 тис.грн., що на 2,5 тис.грн. менше, ніж на початок року.

Завдання на поточний рік – забезпечити своєчасне та в повному обсязі фінансування пенсійних виплат.

Освіта

Станом на 01 січня 2016 року в районі функціонувало 14 дошкільних навчальних закладів (далі - ДНЗ) та 6 у складі навчально-виховних комплексів (далі - НВК), в яких здобувають дошкільну освіту 987 дітей. Це на 44 дитини більше у порівнянні з минулим роком.

Було створено Петропавлівський НВК «загальноосвітній навчальний заклад І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад», в складі якого функціонує 1 різновікова група дітей віком від 3 до 6 (7) років, в якій здобуває дошкільну освіту 20 дітей.

У 26 загальноосвітніх навчальних закладах району у 2015/2016 навчальному році одержують середню освіту 3218 учнів, що на 87 учнів менше, ніж у попередньому навчальному році.

На покращення матеріально-технічної бази загальноосвітніх навчальних закладів та дошкільних підрозділів навчально-виховних комплексів району торік було використано за рахунок усіх джерел фінансування 3991,1 тис.грн., з яких на:

- реконструкцію будівель - 404,3 тис.грн.;

- капітальний ремонт – 497,7 тис.грн.;

- придбання автобусу для Гутянської ЗОШ І-ІІІ ступенів - 696,5 тис.грн., для Крисинського НВК - 892,2 тис.грн.;

- придбання меблів - 203,1 тис.грн.;

- придбання компютернох техніки, різного обладнання, м’якого інвентаря -245,7 тис.грн.;

- поточні ремонти та придбання матеріалів – 1051,6 тис.грн.

Організовано 100% харчування дітей 1-4 класів та учнів пільгових категорій відповідно до чинного законодавства (1367 учнів).

Забезпечено організацію безкоштовного підвезення 535 учнів та 40 педагогічних працівників 14 одиницями автотранспорту, що складає 100% від загальної потреби. Учні та вчителі підвозяться до 13 навчальних закладів.

Завдання на поточний рік:

 - забезпечення подальшого вдосконалення мережі та розвитку матеріально-технічної бази навчальних закладів району;

- переведення навчальних закладів району на альтернативні види палива.

Сім’я та молодь, фізкультура і спорт

Охоплено оздоровленням та відпочинком 3820 дітей шкільного віку, або 100% від їх загальної кількості.

На фінансування оздоровчої кампанії у 2015 році витрачено 8 млн 297 тис.грн. з усіх джерел фінансування, в тому числі із районного бюджету 328,7 тис.грн. За 2014 рік на фінансування оздоровчої кампанії було використано 7 млн. 293 тис.грн.

З районного бюджету торік було виділено 95,6 тис.грн. на реалізацію районної Програми «Молодь Богодухівщини на 2011-2015 роки», що на 54% більше, ніж у попередньому році.

Завдяки комплексному підходу до вирішення питання соціально-правового захисту дітей, підтримки сімей з дітьми, кількість дітей, що залишилися без батьківського піклування, в районі поступово зменшується.

Станом на 01 січня 2016 року на первинному обліку перебувало 84 дитини-сироти та дитини, позбавлених батьківського піклування, з яких: 53 виховувались під опікою (піклуванням), 28 - в прийомних сім’ях та дитячих будинках сімейного типу. Рівень охоплення названої категорії дітей сімейними формами виховання склав 96,42%. У порівнянні з попереднім роком кількість дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування поступово зменшується. З даного питання в районі спостерігається постійна позитивна динаміка.

У районі створені і функціонують 1 дитячий будинок сімейного типу, в якому виховується 7 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування та 11 прийомних сімей, у яких виховується 21 дитина.

Для створення сприятливих умов для занять фізичною культурою і спортом в районі розташовано 127 спортивних споруд.

Торік встановлено спортивний тренажерний майданчик на стадіоні в смт Шарівка за кошти селищної ради (50 тис.грн.) та 2 спортивні майданчики (1 - Павлівка, 1 - Кручик) за кошти Павлівської сільської ради (31,4 тис.грн.).

У п’яти відділеннях спорту ДЮСШ працює 22 групи, в яких займається 308 дітей, підлітків та молоді. Навчально-тренувальний процес у дитячо-юнацькій спортивній школі здійснюють 13 тренерів-викладачів, з них – 4 штатних.

Крім того, у районі функціонують 2 громадські організації: «Перспектива» (для любителів шахів) та «Спарта» (важка атлетика).

Завдання на поточний рік:

- забезпечити стовідсоткове оздоровлення дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування;

- проводити на належному рівні спортивно-масові заходи для всіх верств населення району;

- продовжити роботу щодо поширення сімейних форми виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Медична галузь

Показник «поширеність хвороб» серед населення району за 2015 рік склав 192509 випадків на 100 тис.населення, що на 1% менше, ніж за попередній рік. На 5,6% зменшився також показник захворюваності населення.

Захворюваність на гострі респіраторні вірусні інфекції торік не перевищувала епідеміологічний поріг.

Збережена кількість лікарняних ліжок, яка складає 205 одиниць.

На 100% забезпечені інсулінозалежні хворі інсуліном, лікування хворих на туберкульоз, фенілкетонурію та гемофілію.

Охоплено профоглядами 100% дітей, ветеранів Великої Вітчизняної війни та вагітних.

Здійснювалися виїзди фахівців КУОЗ Богодухівська центральна районна лікарня в сільську місцевість.

Не вдалося вирішити питання щодо укомплектованості медичних закладів лікарями. Показник укомплектованості штатних посад лікарями становить 73,8%. При цьому, укомплектованість сімейними лікарями складає 21,5%.

Вакантні посади фельдшерів укомплектовано.

Завдання на рік: скерувати діяльність галузі на забезпечення доступності медичних послуг, профілактику та раннє виявлення захворювань, особливо у жителів сільської місцевості.

Культура

Мережа клубних закладів не змінилася і налічує 29 осередків. В межах прогнозних показників Програми призупинили діяльність 2 бібліотеки-філії, а саме: в селах Мерло та Куп’єваха.

На сьогодні в районі працює 150 клубних формувань, в яких задіяно 1676 учасників (із них 990 дітей). Колективи художньої самодіяльності району є постійними учасниками районних, обласних, регіональних, міжнародних фестивалів та конкурсів.

У минулому році збільшилась кількість культурно-мистецьких заходів, які спрямовані на патріотичне виховання населення. При районному будинку культури розпочав роботу клуб патріотичного виховання «Патріот». Враховуючи ситуацію на сході України, працівники закладів культури спільно з ГО «Спільна справа – Слобожанщина» провели 4 концерти у зоні АТО.

Значна частина коштів із різних джерел фінансування була спрямована на покращення матеріально-технічного стану закладів культури. Зокрема, на вказані цілі було використано 137,9 тис.грн. коштів районного бюджету та 439,7 тис.грн. - органів місцевого самоврядування району.

Головне завдання, яке стоїть у галузі - зміцнення матеріально-технічної бази закладів культури району.

Телешенко І.П.

Пошук по сайту

Архів новин

Грудень 2022
ПнВтСрЧтПтСбНд
2829301234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930311

Знайдіть нас на Facebook


Корисні посилання