Райдержадміністрація

Корисні посилання


Календар свят. Мова, граматика, спілкування

Про підсумки роботи підприємств промислового комплексу району в І кварталі 2016 року та завдання на квітень-червень 2016 року

Провідну роль у господарському комплексі району відіграє промисловість, яка за обсягом реалізованої продукції займає другу позицію після агропромислового комплексу.

У 2016 році до облікового кола входять 11 промислових підприємств району, які звітують до органів статистики щодо обсягів реалізованої продукції, з яких:

- 6 підприємств харчової промисловості та переробки сільгосппродукції;

- 2 - легкої промисловості;

- 1 - лісогосподарського виробництва;

- 2 - інших галузей.

За офіційними статистичними даними за січень-лютий 2016 року підприємствами району реалізовано продукції на суму 85,4 млн.грн. Очікуваний обсяг реалізації за І квартал – 130 млн.грн. Внесок району в обсяг реалізованої продукції Харківської області склав 0,5%.

За відповідний період минулого року реалізовано промислової продукції на суму 164,8 млн.грн.

Скорочення обсягів реалізації пояснюється втратою ринків збуту продукції в Російській Федерації, зниженням кількості замовлень через низьку платоспроможність основних споживачів.

Разом з тим, всі підприємства галузі зберегли виробничий потенціал. Середньооблікова чисельність по галузі зросла майже на 2% і склала 1468 осіб. Протягом І кварталу 2016 року середній розмір заробітної плати на підприємствах району зріс на 2,7% і склав 2367 грн.

Підприємства галузі не мають заборгованості з оплати праці.

Протягом І кварталу поточного року до бюджетів усіх рівнів промисловими підприємствами облікового кола сплачено податків на суму 13,4 млн.грн., що становить 5% від їх загальної суми. Найбільше сплатили ПАТ «Первухінський цукрозавод» та ТОВ «Богодухівський молзавод».

Формування обсягу виробництва та реалізації на районному рівні значною мірою залежить від діяльності обмеженого кола підприємств, серед них – ТОВ «Рибоконсервний завод «Екватор», ТОВ «Богодухівський молзавод», ПАТ «Первухінський цукровий завод» та ПАТ «Богодухівський м’ясокомбінат», на які припадає майже 84% промислового обсягу реалізації району. Таким чином, ситуація на цих підприємствах безпосередньо впливає на показники роботи промислового комплексу району.

Одним із бюджетоутворюючих підприємств району є ПАТ «Первухінський цукрозавод» . У звітному періоді підприємство працювало над заключенням договорів на забезпечення його сировиною. Станом на 06 травня було законтрактовано угод на поставку цукрового буряку із площі 4 тис.га (приблизно 140-150 тис.т буряку). Лише 2 господарства району (ТОВ СП «Родіна» та СФГ Гапонцева В.Б.) посіяли цукровий буряк на площі 324 г та планують здати його на переробку місцевому підприємству.

На початку травня завод розпочав ремонтні роботи по підготовці обладнання до сезону цукроваріння. Планується низка заходів, спрямованих на економію природного газу та інших технологічних матеріалів.

ТОВ «Рибоконсервний завод «Екватор» у І кварталі поточного року закупив обладнання під новий асортимент продукції та освоїв 3 найменування консервних виробів, а саме: ікра тріски, печінь тріски та кілька з квасолею.

У порівнянні з відповідним періодом минулого року розмір середньомісячної заробітної плати на підприємстві зріс в середньому на 25%. У залежності від кваліфікації, працівники сьогодні отримують від 2,5 до 4 тис.грн. на місяць.

До числа лідерів входить ТОВ «Богодухівский молзавод», який виробляє широкий асортимент плавлених сирків, масла, спредів та цільномолочної продукції, всього 32 найменування. На сьогодні назване підприємство, в штаті якого обліковується 331 особа є одним із найчисельніших у районі.

Стабільно працювало ПАТ «Богодухівський м’ясокомбінат», яке використовує давальницьку сировину. У порівнянні з відповідним періодом минулого року середньооблікова чисельність працівників зросла на 8,8% і склала 320 працівників. При цьому відбулося підвищення рівня заробітної плати майже на 50% (2 664 грн.).

Одним із значущих платників податків у районі є ДП «Гутянське лісове господарство». Чисельність працюючих на підприємстві складає 141 особу, що на рівні минулого року. При цьому рівень середньомісячної заробітної плати працівників зріс на 45% і склав 3238,1 грн.

Господарство здійснювало поставки лісоматеріалів та пиляних заготовок до 3 країн (Словакія, Польща, Румунія). В цілому обсяги реалізації продукції за звітний період зросли.

Проблемою підприємств галузі є завантаження виробничих потужностей. Це змушує їх постійно працювати над розширенням та оновленням асортименту продукції та послуг.

Основними завданнями в 2 кварталі поточного року є:

- нарощення обсягів виробництва і реалізації продукції та покращення фінансового стану підприємств;

- впровадження енергозберігаючих технологій з метою економії усіх видів енергоносіїв;

- збереження робочих місць на підприємствах, забезпечення своєчасної виплати заробітної плати та підвищення її рівня відповідно до чинного законодавства.

Пошук по сайту

Архів новин

Липень 2022
ПнВтСрЧтПтСбНд
27282930123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Знайдіть нас на Facebook


Корисні посилання