Райдержадміністрація

Пропозиції

    Корисні посилання










    Календар свят. Мова, граматика, спілкування

    Фонд планує впровадити електронні заяви-розрахунки для виплат за листками непрацездатності

    Запропонований проект постанови зберігає більшу кількість норм, які наразі регулюють механізм фінансування страхувальників для надання ними матеріального забезпечення застрахованим особам та окремих страхових виплат потерпілим на виробництві. Крім того, в проекті враховані зміни, що вносилися до ЗУ № 1105 «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» впродовж 2015–2017 років.

    Упередження помилок при проведенні нарахувань

    Метою проекту порядку є запровадження нових підходів щодо обслуговування страхувальників та упередження можливих помилок при визначенні страхувальниками розміру допомоги та страхових виплат. Зокрема, у проекті передбачено, що робочі органи виконавчої дирекції Фонду до прийняття рішення про проведення фінансування будуть здійснювати попередній контроль щодо правильності нарахування виплат та у разі виявлення помилок надавати рекомендації страхувальнику щодо їх усунення. Перевірки будуть проводитись за допомогою звірки даних, наведених страхувальником у заявах-розрахунках, та відомостями, що містяться у Державному реєстрі застрахованих осіб. 

    Умови для нівелювання затримок виплат працівникам і скорочення звітності для роботодавців

    Запроваджується система оперативного інформування робочих органів виконавчої дирекції Фонду щодо проведення виплат застрахованим особам шляхом надання повідомлення. Це надасть можливість Фонду своєчасно захистити права застрахованих осіб у разі затримки належних їм виплат.

    Крім того, реалізація проекту порядку створює умови для подальшого зменшення навантаження на страхувальників шляхом спрощення звітності та скорочення кількості перевірок.

    Електронні заяви-розрахунки

    Проект порядку затверджує нову форму заяви-розрахунку та запроваджує можливість її подання в електронному вигляді із застосуванням електронного цифрового підпису.

    Фонд соцстрахування фінансує догляд за потерпілими на виробництві

    За рахунок коштів Фонду соціального страхування України (ФССУ), окрім надання щомісячних страхових виплат потерпілим на виробництві та членам їх сімей, здійснюється фінансування повного спектру медичних і соціальних послуг, у тому числі лікування в разі нещасного випадку або профзахворювання.

    Зокрема, потерпілі на виробництві у разі потреби отримують за кошти Фонду послуги із лікування в закладах охорони здоров’я (у тому числі оперативні втручання, ендопротезування), реабілітаційне і санаторно-курортне лікування, протезування, лікарські засоби та вироби медичного призначення тощо. Також за рахунок ФССУ фінансується надання медичного чи постійного стороннього догляду, витрати на додаткове харчування.

    «Фонд фінансує різні види необхідного догляду, мета яких забезпечити осіб з інвалідністю, які втратили працездатність через професійну діяльність, необхідною тимчасовою або постійною допомогою. Першочергово ми орієнтуємось на максимальне відновлення працездатності – фінансуємо лікування, реабілітацію, протезування, але коли людині потрібний догляд для повернення до соціального життя, ми його забезпечуємо», – зазначає директор департаменту медичних та соціальних послуг виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України Олена Пухка.

    Так, Фондом соціального страхування здійснюється фінансування забезпечення потерпілих спеціальним медичним доглядом, постійним стороннім доглядом або побутовим обслуговуванням в залежності від потреби та ступеня обмеження життєдіяльності, здатності до самообслуговування.

    Додаткове харчування призначається з метою забезпечення підвищеної потреби організму потерпілого у харчових речовинах, попередження виникнення недостатності незамінних харчових речовин, використання лікувально-профілактичних властивостей окремих харчових продуктів, які попереджують прогресування деяких професійних захворювань та наслідків нещасних випадків на виробництві.

    За оперативними даними, з початку 2018 року ФССУ здійснив виплати на спеціальний медичний догляд для 670 осіб з інвалідністю внаслідок трудового каліцтва, на постійний сторонній догляд – для 2 305 осіб, на побутове обслуговування – для 2 867 потерпілих на виробництві. Здійснено фінансування витрат на додаткове харчування 103 особам.

    Зазначимо, упродовж 2017 року виплати на спеціальний медичний догляд отримали 744 особи, на постійний сторонній догляд – 2521 особа, на побутове обслуговування – 3126 осіб, серед яких відповідно 177, 357 та 389 – внутрішньо переміщені особи. Витрати на додаткове харчування профінансовано 114 особам з інвалідністю, в тому числі для 24 внутрішньо переміщених осіб.

    Страхові експерти Фонду соцстрахування виявили 15 тис. порушень

    законодавства про охорону праці

    У першому кварталі 2018 року страховими експертами з охорони праці Фонду соціального страхування України було здійснено перевірки 2 171 підприємства щодо стану профілактичної роботи зі створення здорових та безпечних умов праці.

    За результатами заходів виявлено 15 077 порушень законодавства про охорону праці. Внесено 2 165 подань роботодавцям про порушення законодавства про охорону праці, складено 104 протоколи про адміністративні правопорушення за несвоєчасне повідомлення про нещасний випадок на виробництві.

    Водночас, за словами начальника управління профілактики страхових випадків виконавчої дирекції ФССУ Сергія Таровика, страхові експерти з охорони праці не ставлять собі за мету зафіксувати якомога більше порушень.

    «Наше завдання – мінімізувати ризик професійної травми чи захворювання для усіх 12 млн застрахованих у Фонді осіб. Максимально ефективно це можна зробити лише допомагаючи роботодавцям створювати безпечні умови праці, дотримуватись стандартів та спільними зусиллями запобігати будь-яким нещасним випадкам на робочому місці», – зазначив С. Таровик.

    Зазначимо, що відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування», виконання статутних функцій та обов’язків Фонду соціального страхування України щодо запобігання нещасним випадкам покладено на страхових експертів з охорони праці.

    Службою страхових експертів з охорони праці робочих органів виконавчої дирекції Фонду постійно проводиться цілеспрямована робота з профілактики виробничого травматизму та профзахворювань, надається всебічна допомога роботодавцям в організації роботи з охорони праці, моніторингу умов праці та усуненні загроз здоров’ю працівників.

    З метою надання роботодавцям постійної допомоги у вирішенні питань збереження здоров’я людини та забезпечення безпеки праці протягом І кварталу страховими експертами надано 7 109 консультацій з питань охорони праці та соціального страхування від нещасних випадків, взято участь: у проведенні 388 семінарів, 789 нарад, 218 круглих столів; роботі 475 комісій з питань охорони праці підприємств; розробленні 1 665 нормативних актів про охорону праці підприємств; розробленні 1 152 профілактичних заходів, механізмів їх реалізації, внесенні пропозицій щодо підвищення безпеки виробництва.

    Всі зазначені заходи направлені на визначення шляхів покращення умов праці та профілактичної роботи з попередження нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань на засадах співпраці з роботодавцями, ефективного функціонування системи управління охороною праці на підприємствах, організації контролю за станом умов праці на робочих місцях та проведення навчання і перевірки знань з охорони праці.

    Нагадаємо, що за останніми даними майже 66 % усіх нещасних випадків на виробництві стаються в Україні через організаційні причини, усунення яких не потребує матеріальних затрат.


    Пошук по сайту



















    Архів новин

    Травень 2024
    ПнВтСрЧтПтСбНд
    293012345
    6789101112
    13141516171819
    20212223242526
    272829303112

    Знайдіть нас на Facebook


    Корисні посилання