Райдержадміністрація

Пропозиції

    Корисні посилання










    Календар свят. Мова, граматика, спілкування

    Типові Правила благоустрою - Розділ 5

    Головна статті
    Типові Правила благоустрою
    Розділ 2
    Розділ 3
    Розділ 4
    Розділ 5
    Розділ 6
    Розділ 7
    Розділ 8
    Розділ 9
    Розділ 10
    Всі сторінки

    Розділ 5. Порядок здійснення благоустрою та утримання території міста та району

    5.1. Загальні вимоги до порядку здійснення благоустрою та утримання об’єктів благоустрою.

    5.1.1. Балансоутримувач забезпечує належне утримання та своєчасний ремонт об’єкта благоустрою власними силами або може на конкурсних засадах залучати для цього інші підприємства, установи, організації. Утримання здійснюється відповідно до умов цих Правил, чинних будівельних, санітарних та інших норм та правил.

    5.1.2. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування в межах повноважень визначають, відповідно до закону, балансоутримувачів об’єктів благоустрою державної та комунальної форм власності.

    5.1.3. Балансоутримувача об’єктів благоустрою, які перебувають у приватній власності, визначають їх власники.

    5.1.4. Власник об’єкта благоустрою за поданням його балансоутримувача щорічно затверджує заходи з утримання та ремонту цього об’єкта на наступний рік та передбачає кошти на виконання цих заходів. Балансоутримувач об’єкта благоустрою несе повну відповідальність за виконання затверджених заходів у повному обсязі.

    5.1.5 На території об’єкта благоустрою відповідно до затвердженої містобудівної документації можуть бути розташовані будівлі та споруди торговельного, соціально-культурного, спортивного та іншого призначення. Власники цих будівель та споруд зобов’язані забезпечити належне утримання наданої їм у встановленому порядку земельної ділянки, а також закріпленої за ними території (прилеглої території) та/або брати пайову участь в утриманні об’єкта благоустрою.

    5.1.6. У разі доручення утримання об’єктів та елементів благоустрою третім особам на підставі відповідних договорів або розпорядчих актів, воно повинно здійснюватися з додержанням вимог та умов цих Правил.

    5.1.7. Контроль за надходженням плати за користування об’єктами благоустрою (їх частинами), місцевих податків та зборів здійснюють уповноважені особи відповідно до законодавства.

    5.2. Порядок здійснення благоустрою та утримання територій загального користування:

    1) Парків, зон зелених насаджень, скверів і майданчиків.
    Благоустрій та утримання у належному стані територій парків, зон зелених насаджень, скверів та майданчиків для дозвілля та відпочинку здійснюють їх балансоутримувачі відповідно до цих Правил та інших нормативних актів.
    Благоустрій та утримання у належному стані вказаних у цьому пункті територій включає:
    - санітарне очищення: прибирання сміття, відходів, листя; встановлення, щоденне та по мірі наповнення очищення урн; утримання контейнерів для сміття та відходів, укладення договорів на їх вивезення;
    - освітлення територій;
    - озеленення, збереження існуючих зелених насаджень;
    - відновлення території у міжсезонний період, після стихійних природних явищ, аварій, в інших випадках;
    - утримання у належному стані відповідно до цих Правил належних балансоутримувачу будівель, споруд, зокрема їх фасадів, що розташовані на території парків, зон зелених насаджень, скверів і майданчиків для дозвілля та відпочинку;
    - встановлення та утримання у належному стані обладнання, приладів освітлення, садових лав, таблиць планів території, меморіальних дощок, пам’ятників та інших елементів благоустрою;
    - забезпечення безпечних умов перебування та відпочинку громадян;
    - забезпечення належної роботи атракціонів, обладнання майданчиків для дозвілля та відпочинку.
    Збір листя на території парків, зон зелених насаджень, скверів здійснюється тільки на головних алеях, доріжках, майданчиках для відпочинку, галявинах, квітниках. Збирати листя з-під угруповань дерев та чагарників у парках, скверах, зелених зонах забороняється, оскільки це призводить до винесення органічних добрив, зменшення ізоляційного шару для ґрунту. Спалювати листя забороняється.
    Утримання в належному стані зелених насаджень парків, зон зелених насаджень, скверів та майданчиків для дозвілля та відпочинку включає догляд, обрізання, знесення, висадку зелених насаджень (квітів, дерев, кущів, трави, інших насаджень), що здійснюється відповідно до Правил утримання зелених насаджень міст та інших населених пунктів України, затверджених у встановленому порядку, інших нормативних актів.
    Благоустрій території парків, садів, зон зелених насаджень, скверів, майданчиків для дозвілля та відпочинку здійснюється відповідно до затверджених планів. До затвердження відповідних планів благоустрій вказаних об’єктів благоустрою здійснюється з додержанням цих Правил в порядку та обсязі, що забезпечує задоволення соціально-культурних потреб громадян, умови безпеки їх життю та здоров’ю.
    Пошкодження зелених насаджень, збір квітів, грибів на територіях парків, рекреаційних зон, садів, зон зелених насаджень, скверів, майданчиків для дозвілля та відпочинку забороняється.
    На територіях парків, зон зелених насаджень, скверів і майданчиків для дозвілля та відпочинку суворо забороняється пошкодження елементів благоустрою.
    Догляд за садовими (парковими) урнами включає: видалення сміття, прибирання бруду, миття, фарбування. Кратність догляду визначається залежно від інтенсивності експлуатації.
    Поливальні пристрої повинні бути в справному стані, регулярно оглядатися і ремонтуватися.
    Поверхневі і заглиблені поливальні мережі водопроводу на зиму підлягають консервації згідно із встановленими правилами.

    2) Пам’яток культурної та історичної спадщини.
    Власник або уповноважений ним орган, користувач зобов’язані утримувати території пам’яток культурної та історичної спадщини, пам’ятників у належному стані, своєчасно проводити ремонт, захищати від пошкодження, руйнування або знищення відповідно до вимог законодавства.
    Використання пам’яток культурної та історичної спадщини, пам’ятників повинно здійснюватися відповідно до режимів, встановлених органами охорони культурної спадщини, у такий спосіб, що потребує якнайменших змін і доповнень та забезпечує збереження їх матеріальної автентичності, просторової композиції, а також елементів обладнання, упорядження, оздоблення тощо.
    Власники пам’яток або їхніх частин або уповноважені ними органи, незалежно від форм власності на ці пам’ятки, зобов’язані укласти з відповідним органом охорони культурної спадщини охоронний договір.
    Прибирання, збір та вивезення сміття здійснюється згідно із загальним порядком санітарного очищення територій.

    3) Майданів, площ.
    Благоустрій та утримання майданів, площ району здійснюється відповідно до порядку, встановленого для благоустрою та утримання доріг, вулиць, умов цих Правил, інших нормативних актів.

    4) Доріг, вулиць (провулків, проїздів).
    Власники доріг, вулиць або уповноважені ними органи повинні здійснювати їх експлуатаційне утримання та мають право вимагати від користувачів дотримання вимог чинних нормативно-правових актів щодо дорожнього руху, правил ремонту і утримання вказаних об’єктів, правил користування дорогами і дорожніми спорудами та їх охорони.
    Використовувати дороги не за їх призначенням і встановлювати засоби організації дорожнього руху дозволяється лише за узгодженими з Державною службою безпеки дорожнього руху МВС України рішеннями власників доріг або уповноважених ними органів.

    Озеленення вулиць і доріг здійснюється відповідно до встановлених норм та правил.
    Власники дорожніх об’єктів або уповноважені ними органи, дорожньо-експлуатаційні організації зобов’язані:
    - своєчасно і якісно виконувати експлуатаційні роботи відповідно до технічних правил з дотриманням норм і стандартів з безпеки руху;
    - постійно контролювати експлуатаційний стан усіх елементів дорожніх об’єктів та негайно усувати виявлені пошкодження чи інші перешкоди в дорожньому русі, а за неможливості це зробити - невідкладно позначити їх дорожніми знаками, сигнальними, огороджувальними і направляючими пристроями відповідно до діючих нормативів або припинити (обмежити) рух;
    - контролювати якість робіт, що виконуються підрядними організаціями;
    - вирішувати питання забезпечення експлуатації дорожніх об’єктів у надзвичайних ситуаціях, за несприятливих погодно-кліматичних умов, у разі деформації та пошкодження елементів дорожніх об’єктів, аварії на підземних комунікаціях або виникнення інших перешкод у дорожньому русі разом із спеціалізованими службами організації дорожнього руху та за погодженням з Державною службою безпеки дорожнього руху МВС України оперативно вносити зміни до порядку організації дорожнього руху;
    - аналізувати стан аварійності на дорожніх об’єктах, виявляти аварійно небезпечні ділянки і місця концентрації дорожньо-транспортних пригод, розробляти і здійснювати заходи щодо вдосконалення організації дорожнього руху для усунення причин та умов, що призводять до їх скоєння;
    - разом з Державною службою безпеки дорожнього руху МВС України брати участь в огляді місць дорожньо-транспортних пригод для визначення дорожніх умов, за яких вони сталися, та усувати виявлені недоліки;
    - сповіщати виконавчі органи відповідних рад та учасників дорожнього руху про закриття або обмеження руху, стан дорожнього покриття і рівень аварійності на відповідних ділянках, погодно-кліматичні та інші умови;
    - забезпечувати дотримання вимог техніки безпеки, а також безпеки дорожнього руху під час виконання дорожньо-експлуатаційних робіт;
    - вулиці з підвищеною інтенсивністю руху в літній період поливати так, щоб забруднення, які накопичуються у при лотковій частині дороги, не викидались водою на смугу зелених насаджень або тротуар.
    Власники транспортних засобів зобов’язані виключати можливість винесення на дорожні об’єкти землі, каміння, будівельних матеріалів, а також засмічення проїзної частини внаслідок переповнення кузова транспортного засобу сипучими матеріалами, пошкодження тари, розвіювання безтарних вантажів, руху із незакріпленим вантажем, забруднення або запилення повітря.
    Забороняється заправляти транспортні засоби пально-мастильними матеріалами з автомобільних та інших пересувних бензогазозаправників, займатися торгівлею пально-мастильними та іншими матеріалами і виробами, а також мити транспортні засоби на проїзній частині дорожніх об’єктів, узбіччі та тротуарах.
    Власники та користувачі земельних ділянок, що межують з «червоними лініями» міських вулиць і доріг, зобов’язані:
    - утримувати в належному стані виїзди з цих ділянок, запобігати винесенню на дорожні об’єкти землі, каміння та інших матеріалів, сміття;
    - установлювати і утримувати в справному стані огорожі і вживати заходи для запобігання неконтрольованому виходу худоби та свійської птиці на дорожні об’єкти;
    - у місцях розміщення споруд побутово-торгівельного призначення та інших будинків і споруд масового відвідування влаштовувати місця для стоянки транспортних засобів і виїзду на дорожні об’єкти за погодженням з відповідними виконавчими органами.
    Суб’єкти господарської діяльності, які є власниками та користувачами земельних ділянок, а також власники та користувачі малих архітектурних форм, що розташовані в межах «червоних ліній» міських вулиць і доріг, зобов’язані на закріпленій території:
    - утримувати в належному стані зелені насадження, охоронні зони інженерних комунікацій, тротуари,
    - забезпечувати виконання дорожньо-експлуатаційними підприємствами на підставі договору прибирання сміття, снігу, опалого листя та інших відходів, а в разі необхідності проводити обробку тротуарів протиожеледними матеріалами;
    - забезпечувати належний технічний стан інженерних комунікацій, обладнання, споруд та інших використовуваних елементів дорожніх об’єктів відповідно до їх функціонального призначення та діючих нормативів;
    - у разі виявлення небезпечних умов в експлуатації споруд і об’єктів, аварій і руйнувань, що призвели до виникнення перешкод у дорожньому русі або загрожують збереженню елементів дорожніх об’єктів, негайно повідомляти власників дорожніх об’єктів або уповноважених ними органів, а також Державну службу безпеки дорожнього руху МВС України;
    - дотримуватись вимог діючих норм і правил щодо охорони дорожніх об’єктів.
    У межах «червоних ліній» вулиць і доріг забороняється:
    - розміщувати гаражі, голубники та інші споруди й об’єкти, крім об’єктів, визначених відповідними державними будівельними нормами і правилами;
    - смітити, псувати дорожнє покриття, обладнання, зелені насадження;
    - спалювати сміття, опале листя та інші відходи;
    - встановлювати намети та влаштовувати місця для відпочинку;
    - випасати худобу та свійську птицю;
    - виконувати будь-які роботи без одержання на те дозволу у власника дорожнього об’єкта або уповноваженого ним органу та погодження з Державною службою безпеки дорожнього руху МВС України.
    При виконанні робіт по ремонту і утриманню автомобільних доріг, вулиць та залізничних переїздів дорожньо-експлуатаційні організації у першочерговому порядку повинні здійснювати заходи щодо безпеки дорожнього руху на основі обліку і аналізу дорожньо-транспортних подій, результатів обстежень і огляду автомобільних доріг, вулиць та залізничних переїздів і, передусім, на аварійних і небезпечних ділянках та у місцях концентрації дорожньо-транспортних подій.
    Місця роботи в нічний час повинні мати належне освітлення та попереджувальні знаки.
    Власники дорожніх об’єктів або уповноважені ними органи, дорожньо-експлуатаційні організації, користувачі дорожніх об’єктів та спеціалізовані служби організації дорожнього руху зобов’язані забезпечувати зручні і безпечні умови руху, сприяти збільшенню пропускної спроможності дорожніх об’єктів, запобігати травмуванню учасників дорожнього руху, пошкодженню транспортних засобів і дорожніх об’єктів, забрудненню навколишнього середовища.
    Всі дорожні об’єкти згідно з їх класифікацією та значенням підлягають інвентаризації, технічному обліку і паспортизації власниками дорожніх об’єктів або уповноваженими ними органами. Основними вимогами до транспортно-експлуатаційного стану дорожніх об’єктів є відповідність контрольованих показників окремих їх елементів і об’єктів у цілому ДСТУ 3587. Ремонт і утримання штучних споруд вулично-дорожньої мережі регламентується РДИ-204 УССР 049.
    Ремонт і утримання дорожніх об’єктів повинні виконуватися відповідно до технічних правил ремонту і утримання автомобільних доріг загального користування і технічних правил ремонту і утримання міських вулиць і доріг, інших будівельних та санітарних норм та правил. Якість робіт по ремонту та утриманню об’єктів повинна відповідати вимогам комфортності, економічності та безпеки дорожнього руху.
    Питання виробничої діяльності комунальних служб, пов’язані із закриттям або обмеженням руху, погоджуються з органом державного управління автомобільними дорогами загального користування та відповідними державними органами з безпеки дорожнього руху.

    5) Пляжів.
    Території пляжів зобов’язані утримувати у належному стані їх балансоутримувачі або особи, яким вказані території передані згідно з договорами оренди, відповідно до умов, передбачених цими Правилами та іншими нормативними актами. Території пляжів, що не передані у користування згідно договорів оренди, утримують в належному стані особи, уповноважені на те рішенням виконкомів місцевих рад;
    Території пляжів повинні бути обладнані приладами освітлення, переважно енергозберігаючими. Кількість та потужність освітлювальних засобів повинна забезпечувати достатнє освітлення для забезпечення безпечного перебування на території пляжів у вечірні та нічні часи громадян.
    Утримання територій пляжів включає санітарне очищення, вживання заходів щодо запобігання забрудненню річок та водоймищ, охорону зелених насаджень, огородження відповідної території, у тому числі декоративне.
    Особи, які утримують пляжі:
    - забезпечують громадян питною водою;
    - забезпечують належний санітарний стан території пляжу;
    - забезпечують встановлення та належний санітарно-технічний стан туалетів;
    - встановлюють урни, які необхідно очищувати по мірі наповнення;
    - забезпечують роботу приладів освітлення у темний час доби.
    На території пляжів в обов’язковому порядку організовуються рятувальні станції, санітарні пункти, інші об’єкти відповідно до вимог законодавства.
    На території пляжів забороняється влаштування стоянки моторних плавчих засобів у межах території пляжів.

    6) Кладовищ.
    Утримання кладовищ, військових братських та одиночних могил, земельних ділянок для почесних поховань, братських могил, а також могил померлих одиноких громадян, померлих осіб без певного місця проживання, померлих, від поховання яких відмовилися рідні, місць поховань знайдених невпізнаних трупів забезпечується виконавчим органом місцевої ради за рахунок коштів місцевого бюджету.
    Утримання військових братських та одиночних могил забезпечують виконавчі органи місцевої ради, органи виконавчої влади із залученням органів охорони культурної спадщини відповідно до їх повноважень.
    Утримання в належному естетичному та санітарному стані могил, місць родинного поховання, намогильних споруд і склепів здійснюється відповідно їх користувачами (власниками) за рахунок власних коштів.
    Утримання кладовищ, а також інших місць поховання забезпечують виконавчі органи міської ради у порядку, встановленому спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади у сфері житлово-комунальної політики України.
    Утримання у належному стані територій кладовищ та місць поховань передбачає використання їх за призначенням, санітарне очищення, озеленення, охорону зелених насаджень, збір та вивезення сміття відповідно до вимог цих Правил.
    Існуючі місця поховання не підлягають знесенню і можуть бути перенесені тільки за рішенням відповідного органу місцевого самоврядування у випадку постійного підтоплення, зсуву, землетрусу або іншого стихійного лиха.
    Поховання померлих здійснюється з дотриманням вимог санітарно-епідеміологічного законодавства.
    Виконання будь-яких будівельних робіт у місцях поховань, на місцевості із залишками слідів давніх поховань, на територіях закритих кладовищ, а також у прилеглих до місць поховань охоронних зонах забороняється.

    7) Місць для стоянки транспортних засобів (автостоянок, місць паркування транспорту).

    На територіях місць для стоянки транспортних засобів (автостоянок, місць паркування) забезпечується додержання загальних вимог санітарного очищення територій, вимог цих Правил, встановленого порядку та режиму паркування.
    Утримання у належному стані територій місць для стоянки транспортних засобів (автостоянок, місць паркування) здійснюють їх балансоутримувачі або особи, яким передані зазначені території у користування згідно з договором, або особи, на яких обов’язок по утриманню відповідної території покладений актом місцевих рад чи виконавчого комітету.
    У випадку розміщення місць для паркування на проїзній частині дороги санітарне очищення території здійснюють особи, на яких покладений обов’язок по прибиранню такої дороги, або особи, на яких обов’язок по утриманню відповідної території покладений договором або актом міської ради чи виконавчого комітету.
    У спеціально обладнаних місцях для стоянки транспортних засобів забороняється:
    - засмічувати територію, а також мити транспортні засоби в непередбачених для цього місцях;
    - розпалювати вогнища;
    - торгівля;
    - зливати відпрацьовані мастила на землю чи дорожнє покриття;
    - псувати обладнання місць стоянки, паркування, пошкоджувати зелені насадження.

    Місця для стоянки транспортних засобів (автостоянки, місця паркування) використовуються виключно за цільовим призначенням. Не допускається захаращення території місць для стоянки транспортних засобів (автостоянок, місць паркування) сміттям, відходами, товарами, тарою, обладнанням тощо.
    Особи, які утримують місця для стоянки транспортних засобів:
    - забезпечують належний санітарний стан території;
    - забезпечують встановлення та належний санітарно-технічний стан туалетів;
    - встановлюють урни, які необхідно очищувати по мірі наповнення;
    - забезпечують роботу приладів освітлення у темний час доби.

    8) Майданчиків для дозвілля та відпочинку.
    Утримання майданчиків для дозвілля та відпочинку здійснюють їх балансоутримувачі або особи, на території яких розміщені вказані майданчики відповідно до договору.
    Майданчики для дозвілля та відпочинку повинні бути безпечними для життя та здоров’я громадян, наявне обладнання, спортивні, розважальні та інші споруди, інші елементи благоустрою повинні підтримуватися у належному стані, своєчасно очищатися від бруду, сміття, снігу, льоду.
    Не допускається наявність поламаного, небезпечного для життя та здоров’я громадян обладнання, елементів благоустрою.

    9) Місць для організації ярмарків та майданчиків сезонної торгівлі.
    Місця для організації ярмарків та майданчики для сезонної торгівлі утримуються особами, яким зазначені території надаються з метою проведення цих заходів.
    Організація ярмарків, майданчиків сезонної торгівлі має відповідати вимогам Правил торгівлі на ринках Богодухівського району, затвердженим відповідним рішенням, санітарним, ветеринарно-санітарним, протипожежним нормам з урахуванням тимчасового фактору. При проведенні ярмарку, сезонної торгівлі забезпечується додержання вимог цих Правил, інших нормативних актів.
    Особи, яким надаються земельні ділянки з метою організації ярмарків та (або) сезонної торгівлі, зобов’язані:
    - забезпечити належне утримання території, у тому числі санітарне очищення;
    - укласти договір на вивезення твердих побутових відходів відповідно до затверджених норм їх утворення;
    - встановити сміттєзбірники (урни) для збирання відходів та сміття;
    - забезпечити збереження всіх елементів благоустрою, зокрема зелених насаджень, на наданій території.
    Для організації ярмарку або майданчика сезонної торгівлі суб’єкти господарської діяльності зобов’язані отримати статус оператора шляхом укладення відповідного договору.
    Контроль за порядком організації ярмарків та сезонної торгівлі здійснює виконком місцевих рад.

    5.3. Порядок здійснення благоустрою та утримання прибудинкової території, території житлової та громадської забудови

    5.3.1. Благоустрій території житлової та громадської забудови здійснюється з урахуванням вимог використання цієї території відповідно до затвердженої містобудівної документації, регіональних і місцевих правил забудови, цих Правил, а також установлених державних стандартів, норм, Правил утримання житлових будинків та при будинкових територій.

    5.3.2. Обов’язковими елементами зовнішнього благоустрою прибудинкової території багатоквартирного житлового будинку є засоби та обладнання зовнішнього освітлення, лавки та урни, які розмішують перед входом до будинку, внутрішньоквартальні проїзди з місцями паркування автотранспорту мешканців будинку, тротуари, газони, квітники, зелені зони, дитячі майданчики, місця вигулу домашніх тварин.

    5.3.3. Утримання в належному стані та благоустрій прибудинкової території багатоквартирного житлового будинку, належних до нього будівель, споруд проводиться балансоутримувачем цього будинку або підприємством, установою, організацією, з якими балансоутримувачем укладено відповідний договір на утримання та благоустрій прибудинкової території.

    5.3.4. Благоустрій присадибної ділянки та прилеглої до присадибної ділянки території проводиться її власником або користувачем цієї ділянки. Власник або користувач присадибної ділянки може на умовах договору, укладеного з органом місцевого самоврядування, забезпечувати належне утримання території загального користування, прилеглої до його присадибної ділянки.

    5.3.5. Благоустрій присадибної ділянки, на якій розміщені житлові будинки, господарські будівлі та споруди, що в порядку, визначеному законодавством, взяті на облік або передані в комунальну власність як безхазяйні, проводиться органом місцевого самоврядування.

    5.3.6. Підприємствам, установам, організаціям всіх форм власності, приватним підприємцям, громадянам суворо забороняється створювати звалища та скидати сміття, фекалії у балки, особливо на території, прилеглі до приватної забудови.

    5.3.7. Забороняється паркування автотранспортних засобів на внутрішньоквартальних проїздах у безпосередній близькості до будівель, якщо це заважає безперешкодному проїзду спеціальних машин «швидкої допомоги», пожежних, прибиральної та аварійної техніки, вивантаженню контейнерів для збору відходів.

    5.3.8. Забороняється розміщення, залишення будівельних матеріалів (піску, щебеню, мішків із матеріалами та ін.), будівельного сміття та відходів на прибудинкових територіях, територіях житлової та громадської забудови без відповідного дозволу більше 1 доби.

    5.3.9. Забороняється складати опале листя на прибудинкових територіях, а також поряд з майданчиками для тимчасового накопичення відходів. Доцільно їх збирати до купи, не допускаючи рознесення вулицями, прибирати у спеціально відведені місця для компостування або вивозити на звалище.

    5.4. Порядок здійснення благоустрою та утримання територій підприємств, установ, організацій та закріплених за ними територій на умовах договору

    5.4.1. Підприємства, установи, організації забезпечують благоустрій та утримання в належному стані земельних ділянок, наданих їм на праві власності чи користування, відповідно до закону, цих Правил та інших нормативних актів.

    5.4.2.Місцеві ради та її виконавчі органи, можуть закріплювати для утримання у належному стані за підприємствами, установами, організаціями прилеглі до їх земельних ділянок території шляхом укладання Угоди про організацію взаємовідносин у сфері благоустрою між суб’єктом господарської діяльності, виконавчим комітетом ради та КП «Богодухівжитло».

    5.4.3. Підприємства, установи, організації, розташовані на території об’єкта благоустрою, з метою належного його утримання та здійснення своєчасного ремонту можуть залучати для цього на умовах договору інші підприємства, установи, організації.

    5.4.4. Підприємства, установи, організації повинні утримувати власну та закріплену за ними територію в належному стані відповідно до умов Угоди про організацію взаємовідносин у сфері благоустрою, цих Правил, вимог законодавства або брати пайову участь в утриманні цього об’єкта відповідно договору між суб’єктами, які розміщуються на території об’єкта благоустрою та його балансоутримувачем.

    5.4.5. Межі та режим утримання у належному стані закріпленої за підприємствами, установами, організаціями території затверджують виконавчі комітети рад.

    5.4.6. Посадові особи підприємств, установ, організацій несуть відповідальність за невиконання заходів з благоустрою, а також за дії чи бездіяльність, що призвели до завдання шкоди майну та/або здоров’ю громадян на власних та закріплених за підприємствами, установами, організаціями територіях, відповідно до закону.

    5.5. Порядок здійснення благоустрою та утримання територій будівель та споруд інженерного захисту

    5.5.1. Утримання в належному стані територій будівель та споруд інженерного захисту здійснюється їх балансоутримувачами відповідно до закону, цих Правил та інших нормативних актів.

    5.5.2. Благоустрій та утримання територій будівель та споруд інженерного захисту мають забезпечувати нормальну роботу та експлуатацію вказаних будівель та споруд.

    5.6. Порядок санітарного очищення території Богодухівського району

    5.6.1. Санітарне очищення території району включає механізоване та ручне прибирання території об’єктів благоустрою, збір та видалення у встановлені місця відходів, сміття, листя, гілля, снігу, криги, належне їх захоронення, обробку, утилізацію, знешкодження та інші дії, що забезпечують утримання території району відповідно до вимог цих Правил, Санітарних правил утримання територій населених місць СанПіН 42-128-4690-8 (надалі Санітарні правила), рішень місцевої ради, чинного законодавства.

    5.6.1.1. Підприємства, установи та організації, які забезпечують виконання робіт із санітарного очищення власної та закріпленої території щорічно розробляють схему (графік) санітарного очищення та узгоджують її з виконавчими органами місцевої ради.

    5.6.1.2. Схема (графік) санітарного очищення розробляється таким чином, щоб забезпечити одночасне комплексне прибирання покриття проїзної частини, зупинок маршрутних транспортних засобів, зелених насаджень, прилеглих до проїзної частини вулиць, тротуарів та очищення урн.

    5.6.1.3. Прибирання територій здійснюється один раз на день: до 7-00 влітку та до 8-00 взимку.

    5.6.1.4. Прибирання місць масового перебування людей (зупинок громадського транспорту, ринків, вокзалів і т. д.) проводиться не менше ніж 3 рази на день (протягом усього робочого дня)

    5.6.1.5. У випадках екстремальних погодних явищ режим прибирання встановлюється відповідно до спеціально затверджених графіків.

    5.6.1.7. З метою приведення в належний санітарний стан території населених пугктів виконавчі комітети місцевих рад щорічно наприкінці осінньо-зимового сезону приймають відповідні рішення.

    5.6.2 Обов’язок по механізованому та ручному прибиранню територій, вчинення протиожеледних заходів:
    1) покриття проїзної частини вулиць, провулків, набережних, площ за кошти місцевого бюджету - покладається на відповідні дорожньо-експлуатаційні підприємства;
    2) дворів, тротуарів, покриття проїзної частини місцевих проїздів, прибудинкової території житлового фонду територіальної громади в межах наданих в установленому порядку територій - покладається на балансоутримувачів житлового фонду. Прибирання місцевих проїздів може виконуватись дорожньо-експлуатаційними підприємствами на підставі договору;
    3) дворів, тротуарів, покриття проїзної частини місцевих проїздів, прибудинкової території житлового фонду відомств в межах наданих в установленому порядку територій - покладається на відповідні відомства;
    4) тротуарів, покриття проїзної частини місцевих (внутрішньоквартальних) доріг, закріплених в установленому порядку прилеглих до приватних домоволодінь територій, - покладається на власників домоволодінь, а координація та контроль виконання цього обов’язку - на виконкоми місцевих рад;
    5) дворів, тротуарів, покриття проїзної частини місцевих проїздів, прибудинкової в межах наданих в установленому порядку території, у тому числі будівель, що утримуються товариством власників багатоквартирного будинку, - покладається на балансоутримувача будівель, товариства власників багатоквартирних будинків;
    6) дворів, тротуарів, майданчиків, покриття проїзної частини, інших територій земельних ділянок що надані у власність або користування юридичним або фізичним особам та територій на відстані 20 м від периметру споруд та до проїжджої частини вулиці, - покладається на відповідні підприємства, установи, організації, приватних підприємців, громадян, які є власниками або користувачами таких ділянок;
    7) територій, прилеглих до торговельних центрів, об’єктів побутового обслуговування, громадського харчування, авторемонтних майстерень, магазинів, ринків, палаток, ларьків, кіосків, інших об’єктів торгівлі на відстані 20 м від периметру споруд та до проїжджої частини вулиці - покладається на суб’єктів господарювання, що експлуатують вказані об’єкти;
    8) охоронних зон залізничної колії, ліній електропередач, - покладається на відповідні підприємства, що їх експлуатують;
    9) територій, прилеглих до АЗС, на відстані 50 м від периметру споруд та до проїжджої частини вулиці - покладається на суб’єктів господарювання, які експлуатують вказані об’єкти;
    10) територій, прилеглих до колективних гаражів та автостоянок на відстані 20 м від периметру споруд та до проїжджої частини вулиці - покладається на гаражно-будівельні кооперативи, власників (користувачів) автостоянок;
    11) територій, прилеглих до індивідуальних гаражів, сараїв, льохів на відстані до 5 м навколо них - покладається на їх власників;
    12) територій, прилеглих до центрально-теплових, трансформаторних, газорозподільних, тяглових підстанційу радіусі 10 м від периметру споруд та до проїжджої частини вулиці - покладається на підприємства, установи, організації на балансі в яких знаходяться вказані об’єкти;
    13) лісопосадок - покладається на балансоутримувача або на уповноважену особу за рішенням виконкомів місцевих рад;
    14) автобусних, зупинок маршрутних транспортних засобів і стоянок (місць відстою) маршрутних таксі та території на відстані 20 м навколо них - покладається на відповідні дорожньо-експлуатаційні підприємства або інших суб’єктів господарювання на договірних засадах;
    15) парковок та тротуарів на відстані 10 м навколо них - покладається на осіб, яким вказані території надані у користування або оренду;
    16) зелених насаджень парків, спортивних дитячих, меморіальних та інших, зон зелених насаджень, прилеглих до проїзної частини вулиць, скверів та майданчиків для дозвілля та відпочинку - покладається на КП «Благоустрій» за рішенням виконавчих органів місцевих рад;
    17) вокзалів та привокзальних в межах наданих в установленому порядку територій - покладається на відповідні підприємства, що утримують майно вокзалів на балансі;
    18) мостів, шляхопроводів, територій під шляхопроводами та на відстані 10 м навколо них - покладається на їх балансоутримувачів;
    19) місць встановлення сміттєзбірників та територій на відстані 5 м навколо них, - покладається на перевізників відходів;
    20) прибирання територій, які відведені під проектування та забудову, прилеглої території на відстані 20 м від периметру споруд та до проїжджої частини вулиці, здійснюється фізичними чи юридичними особами, яким відповідно до діючого законодавства відведені земельні ділянки, незалежно від того, ведуться на них роботи чи не ведуться;
    21) рішенням виконавчих комітетів місцевих рад за підприємствами, установами, організаціями, приватними підприємцями можуть бути закріплені з визначенням розміру для утримання у належному стані інші території в межах відповідного району.

    5.6.3. На територіях, які належить прибирати, необхідно проводити весь комплекс робіт, спрямований на наведення та постійне підтримання чистоти і порядку, збереження зелених насаджень, а саме:
    1) регулярне прибирання від сміття, побутових відходів, бруду, опалого листя, снігу, що забезпечує утримання об’єктів благоустрою та прилеглих територій у належному санітарному стані; при цьому тротуари прибираються вздовж всієї ділянки будинку, домоволодіння (в межах належності), до бордюрного каменю;
    2) забезпечення вивезення сміття, бруду, побутових відходів, опалого листя на відведені для цього ділянки або міське сміттєзвалище. Вивезення сміття, побутових відходів здійснюється шляхом укладення відповідних договорів із спеціалізованими підприємствами на підставі затверджених норм утворення твердих побутових відходів;
    3) регулярне миття об’єктів та елементів благоустрою, якщо їх можна мити для утримання в належному стані;
    4) регулярне прибирання місць встановлення сміттєзбірників, а також місць, забруднених побутовими та іншими відходами, на територіях, прилеглих до будинків та споруд;
    5) вивозити сміття з території загального користування, ринків та від населення, що мешкає у будинках державного та громадського житлового фонду, згідно з графіком, а з домоволодінь приватного житлового фонду згідно з укладеними договорами;
    6) утримувати приміщення громадських туалетів, у тому числі дворових та туалетів у належному санітарному та технічному стані;
    7) встановлювати на території загального користування урни для випадкового сміття, своєчасно їх очищувати та забезпечувати вивезення сміття шляхом укладення відповідних договорів зі спеціалізованими підприємствами;
    8) здійснювати очищення опор ліній електропередач, стовбурів, стовпів, парканів, дерев, будівель, інших елементів благоустрою від об’яв, реклам, вивішених у недозволених місцях;
    9) контролювати стан оглядових колодязів підземних інженерних мереж. При виявленні відкритих люків або інших недоліків в їх утриманні необхідно повідомляти про це організації, які їх експлуатують. Організації, що експлуатують люки, зобов’язані негайно приводити їх у належний стан, забезпечити їх належне закриття;
    10) регулярно знищувати бур’яни, скошувати траву заввишки більше 10 см, видаляти сухостійні дерева та чагарники, видаляти сухе та поламане гілля та забезпечувати їх вивезення;
    11) регулярно обстежувати прилеглі та закріплені території з метою виявлення амброзії полинолистої, інших карантинних рослин, проводити заходи по їх знищенню;
    12) проводити заходи, що забезпечують збереження насаджень, квітників, газонів;
    13) проводити протягом року необхідні заходи по боротьбі зі шкідниками та хворобами зелених насаджень;
    14) проводити у повному обсязі заміну засохлих та пошкоджених кущів і дерев;
    15) не допускати пошкодження елементів благоустрою міста, розташованих на прилеглих територіях;
    16) з додержанням встановлених норм та правил здійснювати утримання в належному стані фасадів будівель, огорож та інших споруд;
    17) належним чином проводити відновлення благоустрою території після проведення ремонтних або інших робіт, а також після аварій або природних явищ, які спричинили погіршення стану благоустрою.

    5.6.4. Для запобігання забруднення випадковим сміттям вулиць, площ та інших об’єктів благоустрою, зобов’язання по встановленню та утриманню урн покладається на:
    1) підприємства, установи, організації, незалежно від форм власності, приватних підприємців, що утримують будинки, споруди, або інших осіб згідно з укладеними договорами. Урни встановлюються біля входу в будинки, споруди;
    2) суб’єктів господарської діяльності, що здійснюють торгівлю та побутове обслуговування, - біля входу в торгівельні зали, магазини, салони, інші приміщення з території загального користування, а також біля палаток, ларьків, павільйонів, інших виносних/вуличних об’єктів торгівлі та послуг;
    3) підприємства і організації, які є балансоутримувачами парків, зон зелених насаджень, скверів та майданчиків для дозвілля та відпочинку, на території вказаних об’єктів з інтервалом не більше 40 м;
    4) балансоутримувачів багатоквартирних будинків. Урни встановлюються біля входу в будинки.

    5.6.5. Особи, на яких покладено обов’язок по встановленню урн, зобов’язані утримувати їх у справному й охайному стані, очищати від сміття в міру їх наповнення, але не менше ніж один раз на добу, у разі стійкого забруднення - промивати.

    5.6.6. Миття сміттеєзбірників (крім урн), тари для побутових відходів здійснювати не рідше 2 разів у 10 днів. Дезінфікувати сміттєзбірники (крім урн) та місця їх розташування необхідно у радіусі 1,5 м.

    5.6.7. Спеціальні майданчики для розміщення контейнерів чи сміттєзбірників повинні бути відкритими з водонепроникним покриттям, зручним під’їздом для транспорту та відповідати Санітарним правилам.

    5.6.8. Громадські вбиральні повинні утримуватися в належному стані підприємствами і організаціями, на балансі в яких вони перебувають, відповідно до вимог законодавства.

    5.6.10. Зимове прибирання суб’єктами у сфері благоустрою відповідних територій повинне забезпечувати нормальний рух пішоходів та транспорту і включати:
    1) Підмітання та зсув снігу. Роботи по прибиранню снігу та льоду суб’єкти у сфері благоустрою зобов’язані розпочинати з настанням снігопаду. Від снігу та льоду в першу чергу очищають тротуари, дороги до під’їздів житлових будинків, місця для зупинки маршрутних транспортних засобів, люки водопровідних і каналізаційних колодязів. Дозволяється свіжий сніг укладати у вали на вулицях і площах, за винятком території місць для зупинки маршрутних транспортних засобів, для подальшого вивезення;
    2) Видалення снігу та снігово-льодяних утворень. При переміщенні снігу з тротуару на проїзну частину вулиці чи дороги для його механізованого видалення снігові вали розміщуються на відстані не більше ніж 1 м від бордюру. Формування снігових валів не допускається на перехрестях, пішохідних доріжках, місцях для зупинки маршрутних транспортних засобів, місцях для паркування, в місцях в’їзду у двори і на внутрішньоквартальній території, а також на територіях зелених насаджень. Зібрані сніг, лід повинні щоденно вивозитисяна відведені для цього ділянки, визначені виконкомами місцевих рад за погодженням з органами санітарно-епідеміологічного нагляду.
    3) Усунення слизькості. Під час ожеледиці необхідно посипати тротуари, переходи через вулиці, місця для зупинки маршрутних транспортних засобів, спуски, підйоми речовинами, що виключають ковзання. Боротьба з ожеледицею на проїзний частині та тротуарах здійснюється шляхом посипання піском без застосування хлоридів. При таненні снігу та льоду мокрий сніг, пісок та бруд збирають та вивозять.

    5.6.11. Тротуари, доріжки у парках і скверах, сходи, місця для зупинки маршрутних транспортних засобів, а також небезпечні для проїзду автотранспорту і проходу пішоходів місця посипають піщаною сумішшю та іншими дозволеними для цього матеріалами підприємства, організації, установи та громадяни, за якими закріплені ці ділянки для утримання, або особи, яким такий обов’язок переданий за договором.

    5.6.12. Механізоване посипання піщаною або змішаною сумішшю та обробка іншими дозволеними для цієї мети матеріалами проїзної частини, вулиць, площ, мостів, шляхопроводів, перехресть, підйомів і узвозів проводиться в порядку, визначеному виконкомом місцевих рад.

    5.6.13. Балансоутримувачі, відповідні підприємства, установи, організації або особи, які утримують відповідні території за договором, зобов’язані:
    - мати власний необхідний для прибирання снігу і льоду ручний інвентар (лопати металеві або дерев’яні, мітли, льодоруби);
    - мати достатній запас матеріалу для посипання (пісок, шлак) для своєчасного проведення протиожеледних заходів;
    - прибирати сніг негайно, з початку снігопаду, для запобігання накату;
    - огороджувати небезпечні для пішоходів, у разі падіння бурульок та снігу з дахів, місця, забезпечувати видалення бурульок з дахів, карнизів та інших елементів будинків.

    5.6.14. В період з 1 березня до 1 листопада прибирання здійснюється в загальному порядку відповідно до п. 5.6.

    5.6.15. Полив проїзної частини тротуарів, вулиць, площ, бульварів проводиться в плановому порядку із застосуванням спеціальних машин та механізмів.

    5.6.16. Балансоутримувачі, установи, підприємства та організації,
    громадяни можуть укладати договори з відповідними підприємствами про прибирання, у тому числі механізоване, полив, посипання піщаною сумішшю та іншими дозволеними для цього матеріалами вулиць, площ, перехресть, тротуарів, закріплених за ними територій, та інші дії або проводити ці роботи самостійно.

    5.6.17. Збирання, перевезення, зберігання, оброблення, утилізація, видалення, знешкодження і захоронення відходів здійснюється відповідно до вимог Закону України «Про відходи», наказу Міністерства будівництва, архітектури та житлово-коммунального господарства України від 11.12.06. № 407 «Про затвердження Правил з організації збирання, перевезення, перероблення та утилізації твердих побутових відходів»

    5.6.18. Вивезення сміття, відходів здійснюється у спеціально відведені рішенням міської ради місця чи об’єкти (місця розміщення відходів, сховища, полігони, комплекси, споруди, ділянки надр тощо), на використання яких отримано дозвіл спеціально уповноважених органів на видалення відходів, або здійснення інших операцій з відходами.

    5.6.19. Забороняється вивезення відходів, сміття, снігу, листя, льоду у місця, які не призначені для цього.

    5.6.21. При поводжені з небезпечними відходами:

    5.6.21.1. відходи та складові побутових відходів що містять токсичні речовини (наприклад акумулятори, гальванічні елементи, медикаменти, розчинники фарб, клеї, луги, кислоти, засоби захисту рослин і дерев’яних виробів, люмінісцентні лампи, термометри, та інший брухт який містить ртуть, олії та забруднені оліями відходи, конденсатори тощо) збирати окремо від інших побутових відходів, накопичувати в окремих контейнерах. Вивезення цих відходів здійснювати зокрема за договорами зі спеціалізованими організаціями, що мають відповідні ліцензії, на спеціалізовані підприємства, де проводиться їх знешкодження та знищення;

    5.6.21.2. вести облік небезпечних відходів та забезпечити їх видалення через спеціалізовані підприємства;

    5.6.21.3. специфічні біологічні відходи зберігати у одноразових герметичних збірниках

    5.6.22. Виконавець послуг з вивезення твердих побутових відходів для кожного сміттєвоза розробляє маршрутний графік, узгоджує його із замовником послуг, виконавчими органами місцевих рад.

    5.6.23. Визначення меж територій, прилеглих до територій підприємств, установ, організацій, громадян, які підлягають прибиранню, контроль за їх санітарним очищенням, своєчасним вивезенням твердих побутових відходів з території приватної забудови, ліквідація стихійних звалищ покладається на виконкоми місцевих рад.

    5.7. Обмеження при використанні об’єктів благоустрою

    5.7.1. На об’єктах благоустрою забороняється:
    1) виконувати земляні, будівельні та інші роботи без дозволу, виданого в установленому законодавством порядку;
    2) вчиняти дії, що негативно впливають на архітектуру фасадів будівель і споруд, у тому числі робити написи, малюнки на стінах будинків, споруд;
    3) самовільно влаштовувати городи, створювати, пошкоджувати або знищувати газони, самовільно висаджувати та знищувати дерева, кущі тощо;
    4) вивозити та/або звалювати в не відведених для цього місцях відходи, траву, гілки, деревину, листя, сніг, влаштовувати звалища;
    5) забруднювати довкілля, місця загального користування, засмічувати побутовими відходами, покидьками, недопалками тощо;
    6) захаращувати пожежні проїзди на територіях, прилеглих до житлових будинків, інших споруд;
    7) складувати будівельні матеріали, конструкції, обладнання за межами будівельних майданчиків;
    8) захаращувати території будівельними та іншими матеріалами, конструкціями, сміттям, побутовими відходами, відходами виробництва, накопиченням снігу та льоду тощо;
    9) порушувати правила складування, зберігання, розміщення, транспортування, утилізації та використання відходів;
    10) використовувати не за призначенням контейнери та урни для збору сміття та твердих побутових відходів;
    11) виливати рідину, кидати предмети з балконів, лоджій, вікон та сходів будинків;
    12) викидати через прорізи будівель сміття;
    13) наклеювати оголошення та інформаційно-агітаційні плакати, рекламу, листівки тощо у невизначених спеціально для цього місцях;
    14) самовільно встановлювати об’єкти зовнішньої реклами, торговельні лотки, павільйони, кіоски тощо;
    15) встановлювати технічні засоби регулювання дорожнього руху без погодження з відповідними органами Міністерства внутрішніх справ України;
    16) влаштовувати стоянки моторних плавучих засобів у межах територій пляжів;
    17) випасати худобу, вигулювати та дресирувати тварин у не відведених для цього місцях за умови їх відведення; спеціальні місця (майданчики) для вигулу тварин визначаються у встановленому порядку з урахуванням санітарних норм та правил;
    18) здійснювати ремонт, обслуговування та миття транспортних засобів, машин, механізмів у не відведених для цього місцях (крім випадків проведення негайного ремонту при аварійній зупинці);
    19) використовувати земельні ділянки не за цільовим призначенням;
    20) здійснювати діяльність, яка негативно впливає на довкілля при відсутності позитивного висновку державної екологічної експертизи проектної документації об’єктів будівництва, реконструкції;
    21) здійснювати викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря без відповідного на те дозволу;
    22) засмічувати водні об’єкти та забруднювати водні ресурси;
    23) перевищувати норми забруднення атмосферного повітря та рівня шуму, у тому числі від транспортних засобів;
    24) вчиняти дії, які можуть привести до підтоплення територій та спровокувати зсувні процеси;
    25) вчиняти дії, що тягнуть порушення умов благоустрою, пошкодження (руйнування чи псування) вулично-дорожньої мережі, інших об’єктів та елементів благоустрою, ускладнення умов руху пішоходів та транспорту, та інші дії, заборонені чинним законодавством України, цими Правилами.

    5.8. Обмеження щодо куріння тютюнових виробів та вживання алкогольних напоїв

    5.8.1. Забороняється куріння тютюнових виробів, вживання алкогольних напоїв на робочих місцях та в громадських місцях (за винятком місць, спеціально для цього відведених), а саме:
    1) в будівлях, спорудах (їх частинах), які доступні або відкриті для населення вільно чи за запрошенням, або за плату, постійно, періодично або час від часу, в тому числі під’їзди;
    2) на стадіонах;
    3) у ліфтах і таксофонах;
    4) на територіях закладів освіти, у тому числі шкіл та середніх навчальних закладів;

    5) на територіях та безпосередньо поряд з територіями дитячих майданчиків, дитячих розважальних атракціонів, майданчиків для відпочинку та дозвілля;
    6) у приміщеннях органів державної влади та органів місцевого самоврядування, інших державних установ.

    5.8.2. Власник або уповноважені ним особи, чи орендарі відповідних споруд, окремих приміщень зобов’язані відвести спеціальні місця для куріння, обладнані витяжною вентиляцією чи іншими засобами для видалення тютюнового диму, а також розмістити наочну інформацію про розташування таких місць та про шкоду, якої завдають здоров’ю людини куріння тютюнових виробів чи інші способи їх вживання.

    5.8.3. У громадських місцях для осіб, які не курять, відводиться не менше ніж 50 відсотків площі цих громадських місць, розміщеної так, щоб тютюновий дим не поширювався на цю територію.

    5.9. Обмеження (обтяження) на використання земельних ділянок об’єктів благоустрою

    5.9.1. На використання власником або землекористувачем земельної ділянки або її частини може бути встановлено обмеження (обтяження) в обсязі, передбаченому законом або договором. Перехід права власності або права користування земельною ділянкою не припиняє встановленого обмеження (обтяження).

    5.9.2. Право на земельну ділянку може бути обмежено законом або договором у випадках, передбачених Земельним кодексом України, а також інших випадках, встановлених законом.

    5.9.3. Правовий режим земель охоронних зон визначається законодавством України. Охоронні зони створюються:
    1) навколо особливо цінних природних об’єктів, об’єктів культурної спадщини, гідрометеорологічних станцій тощо з метою охорони і захисту їх від несприятливих антропогенних впливів;
    2) уздовж ліній зв’язку, електропередачі, земель транспорту, мостів, шляхопроводів, навколо промислових об’єктів для забезпечення нормальних умов їх експлуатації, запобігання ушкодження, а також зменшення їх негативного впливу на людей та довкілля, суміжні землі та інші природні об’єкти.

    5.9.4. Правовий режим земель зон санітарної охорони визначається законодавством України. Зони санітарної охорони створюються навколо об’єктів, де є підземні та відкриті джерела водопостачання, водозабірні та водоочисні споруди, водоводи, об’єкти оздоровчого призначення та інші, для їх санітарно-епідеміологічної захищеності. У межах зон санітарної охорони забороняється діяльність, яка може призвести до завдання шкоди підземним та відкритим джерелам водопостачання, водозабірним і водоочисним спорудам, водоводам, об’єктам оздоровчого призначення, навколо яких вони створені.

    5.9.5. Правовий режим земель санітарно-захисних зон визначається законодавством України. Санітарно-захисні зони створюються навколо об’єктів, які є джерелами виділення шкідливих речовин, запахів, підвищених рівнів шуму, вібрації, ультразвукових і електромагнітних хвиль, електронних полів, іонізуючих випромінювань тощо, з метою відокремлення таких об’єктів від територій житлової забудови.
    У межах санітарно-захисних зон забороняється будівництво житлових об’єктів, об’єктів соціальної інфраструктури та інших об’єктів, пов’язаних з постійним перебуванням людей.

    5.9.6. Прибережні захисні смуги є природоохоронною територією з режимом обмеженої господарської діяльності. У прибережних захисних смугах уздовж річок, навколо водоймищ та на островах забороняється:
    1) розорювання земель (крім підготовки ґрунту для залуження і залісення), а також садівництво та городництво;
    2) зберігання та застосування пестицидів і добрив;
    3) влаштування загонів для худоби;
    4) будівництво будь-яких споруд (крім гідротехнічних, гідрометричних та лінійних), у тому числі баз відпочинку, дач, гаражів та стоянок автомобілів;
    5) влаштування звалищ сміття, гноєсховищ, накопичувачів рідких і твердих відходів виробництва, кладовищ, скотомогильників, полів фільтрації тощо;
    6) миття та обслуговування транспортних засобів і техніки.
    5.10.7. На землях рекреаційного призначення забороняється діяльність, що перешкоджає або може перешкоджати використанню їх за призначенням, а також негативно впливає або може вплинути на природний стан цих земель. Порядок використання земель рекреаційного призначення визначається законом.



    Пошук по сайту



















    Архів новин

    Травень 2024
    ПнВтСрЧтПтСбНд
    293012345
    6789101112
    13141516171819
    20212223242526
    272829303112

    Знайдіть нас на Facebook


    Корисні посилання