Райдержадміністрація

Корисні посиланняКалендар свят. Мова, граматика, спілкування

ПРОГУЛ ТА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА НЬОГО

Пунктом 4 ст. 40 Кодексу законів про працю України передбачено, що власник або уповноважений ним орган має право розірвати трудовий договір з працівником у разі вчинення ним прогулу без поважних причин, у т.ч. у разі відсутності працівника на роботі більше трьох годин протягом робочого дня.

  Відсутність на роботі без поважних причин – є дисциплінарним проступком та тягне відповідальність – догану або звільнення.

  Прогулом визнається відсутністю працівника на роботі, а саме, знаходження працівника поза територією підприємства, де він повинен виконувати роботу. Якщо працівник залишив саме своє робоче місце, а не територію підприємства – це не буде вважатися прогулом.

  Факт відсутності працівника на роботі - повинен відобразитись у відповідному акті, підписаному комісією у складі не менше 3 осіб. Також факт відсутності відображається у табелі обліку робочого часу, а за наявності журналів або автоматизованого пункту пропуску – також там.

  Роботодавець обов’язково з’ясовує причини відсутності працівника на робочому місці, їх поважність або навпаки, бере у працівника пояснення. Поважними причинами вважаються – хвороба (лікарняний лист), сімейно-побутові причини, неможливість дістатись роботи через погодні умови тощо. Неповажні, зокрема, самовільне використання працівником відгулів, відпусток, поміщення особи до медвитверезника тощо.

  Притягнення працівника до дисціплінарної відповідальності – оформляється наказом. Копія наказу про звільнення працівника в зв’язку з прогулом обов’язково йому вручається. Якщо працівник так і не з’явився на роботі, копія наказу направляється йому рекомендованим листом із повідомленням. Також працівнику направляється трудова книжка та проводяться усі розрахунки по належним виплатам.

  Слід пам’ятати, що відповідно до статті 148 КЗпП дисциплінарне стягнення застосовується роботодавцем безпосередньо за виявленням проступку, але не пізніше одного місяця з дня його виявлення. Дисциплінарне стягнення не може бути накладене пізніше шести місяців з дня вчинення проступку. При наявності на підприємстві первинної профспілкової організації, членом якої є працівник, для його звільнення за прогул необхідна також згода органу первинної профспілкової організації.

  Порушують ваші права? Ви потребуєте допомоги в судах,  і не маєте грошей на адвоката  - звертайтеся в Богодухівський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги, який працює з понеділка по п'ятницю з 08-00 до 17-00,  за адресою: м. Богодухів, вул. Покровська, 5. тел. (05758) 3-01-82, 3-03-25.

  Єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги 0-800-213-103 (безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів).

Пошук по сайту

Архів новин

Жовтень 2020
ПнВтСрЧтПтСбНд
2829301234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930311

Знайдіть нас на Facebook


Корисні посилання