Райдержадміністрація

Пропозиції

    Корисні посилання










    Календар свят. Мова, граматика, спілкування

    На Харківщині посилюють протидію домашньому та гендерно обумовленому насильству

    Начальник Харківської ОВА зустрівся з Урядовою уповноваженою з питань гендерної політики України Катериною Левченко та заступником представника UNPFA, Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні Павлом Замостьяном.
       
        Учасники заходу обговорили напрямки подальшої співпраці у сфері реагування і протидії домашньому та гендерно обумовленому насильству.
       
        «Наразі в регіоні злагоджено працюють усі суб’єкти взаємодії, що здійснюють заходи, направлені на запобігання та протидію домашньому та гендерно обумовленому насильству. Це питання було актуальним у роботі ОВА в мирний час і ще більше набуло актуальності під час військової агресії рф проти України, коли вже маємо в області випадки насильства з боку військовослужбовців країни агресора», – розповів Олег Синєгубов.
       
        На Харківщині соціально-психологічні послуги для дорослих, постраждалих від насильства, надають дві обласні спеціалізовані установи: Центр допомоги жінкам, постраждалим від насильства, та Кризовий соціальний центр для жінок, розташований у Лозівському районі. Для дітей діє також дві відповідні установи: Харківський обласний центр соціальної підтримки для дітей та сімей «Гармонія» і «Харківський обласний центр соціально-психологічної реабілітації дітей.
       
        У Мереф’янській громаді з 2022 року працює Денний центр соціально-психологічної допомоги, при якому створено кризову кімнату для постраждалих людей. Крім того, в області створено 10 мобільних бригад соціально-психологічної допомоги постраждалим від домашнього насильства.
       
        Впродовж 2022 року до органів соціального захисту населення надійшло 2461 звернення стосовно домашнього насильства, з них щодо жінок – 2008, чоловіків – 415, дітей – 38.
       
        В ході зустрічі Олег Синєгубов підтримав ініціативу Урядової уповноваженої з питань гендерної політики України Катерини Левченко та наголосив, що сьогодні для подолання наслідків військової агресії рф кількість відповідних реабілітаційних Центрів для дітей та дорослих, постраждалих від домашнього та гендерно обумовленого насильства, в області необхідно збільшувати.
       
        Урядова уповноважена з питань гендерної політики розповіла, що відповідні Центри вже діють у Запоріжжі, Дніпрі, Києві, Львові, Чернівцях. Готуються до відкриття в Кропивницькому, Одесі, Полтаві.
       
        «З такою ініціативою ми не могли оминути й Харківську область. Діяльність Центру передбачає взаємодію різних соціальних служб і відомств, обласних і міських. Їх створення відбувається за фінансової підтримки наших міжнародних партнерів, які надають кошти Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні», – розповіла Катерина Левченко.
       
        Вона додала, що наразі тривають перемовини із закордонними організаціями, за підтримки яких планується створення Центрів для громадян, які вимушено виїхали за межі України.
       
       


    Пошук по сайту



















    Архів новин

    Травень 2024
    ПнВтСрЧтПтСбНд
    293012345
    6789101112
    13141516171819
    20212223242526
    272829303112

    Знайдіть нас на Facebook


    Корисні посилання