Райдержадміністрація

Пропозиції

    Корисні посилання










    Календар свят. Мова, граматика, спілкування

    "Пряма лінія" з начальником відділу взаємодії з правоохоронними органами, оборонної, мобілізаційної та режимно-секретної роботи апарату районної державної адміністрації Шепелем М.М.

    17 вересня в редакції газети «Маяк» відбулася “пряма лінія” з начальником відділу взаємодії з правоохоронними органами, оборонної, мобілізаційної та режимно-секретної роботи апарату районної державної адміністрації Шепелем М.М. на тему “Дотримання антикорупційного законодавства в органах державної влади”:

    1. Які існують обмеження для державних службовців щодо сумісництва з іншими видами діяльності відповідно до нового антикорупційного законодавства?

    Відповідно до статті 7 Закону України “Про засади запобігання і протидії корупції” державним службовцям забороняється:

    - займатися іншою оплачуваною або підприємницькою діяльністю;

    - входити до складу органу управління чи наглядової ради підприємства або організації, що має на меті одержання прибутку;

    - володіти корпоративними правами будь-якого товариства, бути учасником або акціонером товариства, що має на меті отримання прибутку.

    Дозволяється займатися викладацькою, науковою і творчою діяльністю, медичною практикою, інструкторською та суддівською практикою із спорту.

    Також дозволяється здійснювати функції з управління акціями (частками, паями), що належать державі чи територіальній громаді, та представляти інтереси держави чи територіальної громади в раді товариства (спостережній раді), ревізійній комісії господарського товариства.

    2.Яка відповідальність передбачена за корупційні правопорушення?

    За вчинення корупційних правопорушень особи, зазначені в частині першій статті 4 Закону України “Про засади запобігання і протидії корупції”, притягаються до кримінальної, адміністративної, цивільно-правової та дисциплінарної відповідальності в установленому законом порядку.

    Відомості про осіб, яких притягнуто до відповідальності за вчинення корупційних правопорушень, у триденний строк з дня набрання відповідним рішенням суду законної сили, притягнення до цивільно-правової відповідальності, накладення дисциплінарного стягнення заносяться до Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні правопорушення.

    Міністерство юстиції України забезпечує оприлюднення на своєму офіційному веб-сайті відомостей Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні правопорушення протягом трьох робочих днів після їх внесення до реєстру. Такі відомості є відкритими для безоплатного цілодобового доступу.

    Державні службовці, яких притягнуто до кримінальної або адміністративної відповідальності за корупційні правопорушення, пов'язані з порушенням обмежень, передбачених цим Законом, підлягають звільненню з відповідних посад у триденний строк з дня отримання органом державної влади, органом місцевого самоврядування, підприємством, установою, організацією копії відповідного судового рішення, яке набрало законної сили.

    3. Які вимоги щодо прозорості інформації в органах державної влади?

    Відповідно до статті 16 Закону України “Про засади запобігання і протидії корупції” особам, уповноваженим на виконання функцій держави, забороняється:

    відмовляти фізичним або юридичним особам в інформації, надання якої передбачено законом;

    надавати несвоєчасно, недостовірну чи не в повному обсязі інформацію, яка підлягає наданню відповідно до закону.

    Також не може бути віднесена до інформації з обмеженим доступом інформація про:

    - розміри, види благодійної та іншої допомоги, що надається чи одержується;

    - розміри, види оплати праці;

    - інформацію за правочинами, які підлягають обов'язковій державній реєстрації;

    - інформацію про дарунки (пожертви).

    4. У чому полягає проведення спеціальної перевірки осіб, які претендують на зайняття посад, пов’язаних із виконанням функцій держави або місцевого самоврядування?

    Законом визначені правила проведення спеціальної перевірки відомостей про особу, яка претендує на зайняття посади осіб, які уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Так, перевірці підлягають факти притягнення особи до кримінальної відповідальності, а також те, чи піддавалася раніше особа адміністративним стягненням за корупційні правопорушення.

    Перевірці також підлягає і достовірності відомостей, зазначених у декларації про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру, наявності в особи корпоративних прав, а також відомості щодо стану здоров'я, освіти, наявності наукового ступеня, вченого звання, підвищення кваліфікації.

    Пошук по сайту



















    Архів новин

    Травень 2024
    ПнВтСрЧтПтСбНд
    293012345
    6789101112
    13141516171819
    20212223242526
    272829303112

    Знайдіть нас на Facebook


    Корисні посилання