Райдержадміністрація

Пропозиції

    Корисні посилання










    Календар свят. Мова, граматика, спілкування

    "Пряма лінія" з з головним спеціалістом відділу містобудування, архітектури, житлово-комунального господарства райдержадміністрації Вірич О.В.

    27 травня відбулася «пряма лінія» з головним спеціалістом відділу містобудування, архітектури, житлово-комунального господарства райдержадміністрації Вірич Ольгою Вікторівною на тему «Про правила обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов»

    Ольга Вікторівна відповіла на всі питання, які надійшли до редакції газети «Маяк»

    Скажіть, будь ласка, яких громадян визначено потребуючими поліпшення житлових умов?

    Відповідно до статті 60 Житлового кодексу Української РСР, Постановою Ради Міністрів Української РСР і Української Республіканської Ради Професійних Спілок від 11 грудня 1984р. N470 були затверджені Правила обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, і надання їм жилих приміщень в Українській РСР.

    Згідно з пунктом 13. Правил… На квартирний облік беруться громадяни, які потребують поліпшення житлових умов. Потребуючими поліпшення житлових умов визнаються громадяни:

    1. Забезпечені жилою площею нижче за рівень, що визначається

    виконавчими комітетами обласних, Київської міської Ради народних депутатів разом з радами профспілок. Цей рівень періодично переглядається вказаними органами. Таким чином, у кожному населеному пункті встановлений свій розмір забезпечення житловою площею. Приміром, у Києві — 7 кв.м на людину, в Харкові — лише 5,5 кв.м.

    2. Які проживають у приміщенні, що не відповідає встановленим санітарним і технічним вимогам. Щодо цього питання також діють ще радянські нормативи: Постанова Ради Міністрів Української РСР від 26.04.1984р. №189 «Про порядок обстеження стану житлових будинків з метою встановлення їх відповідності санітарним та технічним вимогам та визнання житлових будинків і житлових приміщень непридатними для проживання». Рішення про визнання житлового будинку або приміщення непридатним для проживання ухвалює виконком місцевої ради.

    3. Які хворіють на тяжкі форми деяких хронічних захворювань, через що не можуть проживати в комунальній квартирі або в одній кімнаті з членами своєї родини. Перелік таких захворювань міститься в Наказі Міністерства охорони здоров'я СРСР №52 від 08.02.85р.

    4. Мешкають за договором суборенди житлового приміщення в будинках державного або громадського житлового фонду чи за договором оренди житлового приміщення в будинках житлово-будівельних кооперативів.

    5. Мешкають не менше 5 років за договором оренди в будинках (квартирах), що належать громадянам на правах приватної власності.

    6. Мешкають у гуртожитках.

    7. Мешкають в одній кімнаті по дві і більше сім’ї, незалежно від родинних стосунків, або особи різної статі старше 9 років, крім подружжя (зокрема якщо займане ними житлове приміщення складається більш ніж з однієї кімнати).

    Тими, хто потребує поліпшення житлових умов, є також громадяни, які мешкають у комунальних або невпорядкованих щодо умов цього населеного пункту квартирах:

    - інваліди війни,

    - особи, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;

    - Герої Радянського Союзу, Герої Соціалістичної Праці, особи, нагороджені орденами Слави, Трудової Слави, «За службу Батьківщині в Збройних Силах СРСР» усіх трьох ступенів;

    - учасники бойових дій та учасники війни;

    - працівники, які тривалий час (не менше 15 років) сумлінно пропрацювали на одному підприємстві, в установі, організації.

    Поясніть, які громадяни можуть стати на квартирний облік.

    Право перебувати на квартирному обліку мають лише ті громадяни, які, на думку законодавця, потребують поліпшення житлових умов. В Україні досі діють Правила обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов і надання їм житлової площі в Українській РСР, затверджені Постановою Ради Міністрів Української РСР і Української республіканської ради професійних спілок від 11 грудня 1984р. №470, із змінами і доповненнями, внесеними Постановами Кабінету Міністрів України (надалі — Правила).

    Відповідно до пункту 15. Правил… На квартирний облік беруться потребуючі поліпшення житлових умов громадяни, які постійно проживають, а також прописані у даному населеному пункті.

    Відповідно до пункту 25. Правил… з 1 жовтня по 31 грудня громадяни, які перебувають на квартирному обліку проходять щорічну перереєстрацію, в ході якої перевіряються їх облікові дані.

    Відповідно до розділу ІІ п.8. Правил…Квартирний облік здійснюється, як правило, за місцем проживання громадян у виконавчому комітеті районної, міської, районної в місті, селищної, сільської ради.

    Облік громадян, які працюють на підприємствах, в установах,

    організаціях, що мають житловий фонд і ведуть житлове будівництво

    або беруть пайову участь у житловому будівництві, здійснюється за

    місцем роботи, а за їх бажанням - також і в виконавчому комітеті рад за місцем проживання.

    Пошук по сайту



















    Архів новин

    Знайдіть нас на Facebook


    Корисні посилання