Райдержадміністрація

Пропозиції

    Корисні посилання










    Календар свят. Мова, граматика, спілкування

    Новий підхід до визначення мінімальної зарплати

         Нагадаємо, що мінімальна заробітна плата – це гарантований державою розмір оплати праці за виконану працівником місячну (годинну) норму праці. До 2017 року мінімальна заробітна плата визначала мінімальний посадовий оклад, який був обов’язковим на всій території України для підприємств усіх форм власності і господарювання та фізичних осіб, які використовують працю найманих працівників, за будь-якою системою оплати праці.
         З 01.01.2017 року мінімальний посадовий оклад за некваліфіковану працю встановлено на рівні прожиткового мінімуму для працездатного населення, тобто 1600 грн. Проте, розмір заробітної плати працівника за повністю виконану місячну (годинну) норму праці повинен бути не нижчим за розмір мінімальної заробітної плати, тобто не менше ніж 3200 грн. Тож, відтепер скасовано норми, згідно яких до мінімальної заробітної плати не входили доплати, надбавки, заохочувальні та компенсаційні виплати. Таким чином, якщо працівнику за повністю відпрацьований місяць нараховано менш ніж 3200 грн, потрібно проводити доплату до рівня мінімальної зарплати. Статтею 3-1 Закону № 108/95-ВР передбачено, що доплату потрібно виплачувати щомісячно одночасно з виплатою заробітної плати.
         Законодавці передбачили, що до мінімальної заробітної плати включаються майже всі складові заробітної плати, такі як доплати за розширення зони обслуговування, надбавки за інтенсивність праці, місячні та квартальні премії, індексація, надбавка за вислугу років тощо. В той же час при обчисленні розміру заробітної плати працівника для забезпечення її мінімального розміру не враховуються доплати за роботу в несприятливих умовах праці та підвищеного ризику для здоров’я, за роботу в нічний та надурочний час, роз’їзний характер робіт, премії до святкових і ювілейних дат. Якщо працівник працює на умовах неповного робочого часу, мінімальну заробітну плату потрібно виплачувати пропорційно до виконаної норми праці. Це положення також стосується працівників, котрі за якихось обставин не виконали в повному обсязі місячну норму робочого часу.
         Наприкінці нагадаємо, що в інтересах роботодавців проводити доплату до мінімального рівня заробітної плати. Адже статтею 265 Кодексу Законів про працю України за недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці передбачено штрафні санкції у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення.


    Пошук по сайту



















    Архів новин

    Травень 2024
    ПнВтСрЧтПтСбНд
    293012345
    6789101112
    13141516171819
    20212223242526
    272829303112

    Знайдіть нас на Facebook


    Корисні посилання