Богодухівщина

Райдержадміністрація

Корисні посилання


Календар свят. Мова, граматика, спілкування

Відповіді на запитання "прямих" та "гарячих" ліній

«Пряма лінія» з начальником відділу містобудування, архітектури, житлово-комунального господарства та цивільного захисту районної державної адміністрації Тетяною Масалітіною з питання самочинно збудованих об'єктів

15 січня відбулася  «Пряма лінія» з начальником відділу містобудування, архітектури, житлово-комунального господарства та цивільного захисту районної державної адміністрації Тетяною Масалітіною з питання самочинно збудованих об'єктів

 

На запитання мешканки с. Губарівка  щодо узаконення альтанки біля житлового будинку Тетяна Михайлівна  відповіла, що  відповідно до пункту 3.2 розділу 3 Інструкції про порядок проведення технічної інвентаризації об'єктів нерухомого майна (із змінами), затвердженої наказом Держбуду України від 24.05.2001 № 127, не  належать до самочинного будівництва для  одноквартирних (садибних), дачних та  садових  будинків  зведення  на земельній ділянці альтанок, тимчасових будівель та споруд, навісів  тощо.

На запитання щодо узаконення житлового будинку з господарськими будівлями і спорудами в с. Кручик вона розповіла про  Порядокпроведення технічного обстеження і прийняття в експлуатацію індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків, господарських (присадибних) будівель і споруд, будівель і споруд сільськогосподарського призначення, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об'єктів з незначними наслідками (СС1), збудовані на земельній ділянці відповідного цільового призначення без дозвільного документа на виконання будівельних робіт, затвердженийнаказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 03.07.2018 № 158. Цей Порядок встановлюєпроцедуру проведення технічного обстеження та умови прийняття в експлуатацію об'єктів будівництва, а саме:

індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків загальною площею до 300 квадратних метрів, а також господарських (присадибних) будівель і споруд загальною площею до 300 квадратних метрів, збудованих у період з 05 серпня 1992 року по 09 квітня 2015 року;

будівель і споруд сільськогосподарського призначення, збудованих до       12 березня 2011 року.

Процедура узаконення розпочинається із звернення до бюро технічної інвентаризації.

Також відповідно до ст. 376 Цивільного кодексу України на  вимогу  власника  (користувача)  земельної ділянки суд  може визнати  за  ним  право  власності  на  нерухоме  майно,  яке самочинно збудоване на ній, якщо це не порушує права інших осіб.

 

«Пряма лінія» з завідувачем сектору з питань постраждалих внаслідок аварії на Чорнобильській атомній електростанції управління соціального захисту населення районної державної адміністрації Вікторією Лещенко

14 грудня відбулася «пряма лінія» з завідувачем  сектору з питань постраждалих внаслідок аварії на Чорнобильській атомній електростанції управління соціального захисту населення районної  державної адміністрації Вікторією Лещенко.

 

До Вікторії Володимирівни зателефонував мешканець м. Богодухова з питання:

в яких випадках виплачується одноразова компенсація сім’ям, які втратили годувальника із числа учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС?

Вікторія Володимирівна надала відповідь.

Згідно зі статтею 48 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» одноразова компенсація виплачується сім’ям, які втратили годувальника із числа осіб, віднесених до учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС та смерть яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою у розмірі, визначеному Постановою Кабінету Міністрів України від 14.05.2015 року № 285 «Про компенсаційні виплати особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» 7586,00 грн.

 Право на отримання одноразової компенсації у зв’язку із втратою годувальника має сім’я, в якій є непрацездатні члени сім’ї, що були на утриманні померлого годувальника. Непрацездатних членів сім’ї і членів сім’ї, які вважаються утриманцями, визначено ст. 36 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування». До них належать:

- чоловік (дружина), батько, мати, якщо вони є інвалідами або досягли пенсійного віку;

- діти померлого годувальника, які не досягли 18 років або старше цього віку, якщо вони стали інвалідами до досягнення ними 18 років;

- чоловік (дружина), а в разі їх відсутності – один з батьків або брат чи сестра , дідусь чи бабуся померлого годувальника незалежно від віку і працездатності, якщо він (вона) не працюють і зайняті доглядом за дитиною померлого годувальника до досягнення нею 8 років.

Виплата одноразова компенсація сім’ям, які втратили годувальника із числа осіб, віднесених до учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС здійснюється за єдиною заявою, передбаченою постановою КМУ від 17.08.2002 №1146 , копії свідоцтва про смерть годувальника (учасника ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС), експертного висновку міжвідомчих експертних рад по встановленню причинного зв’язку смерті з роботами по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, довідки про непрацездатність членів сім’ї, які були на утриманні померлого.

          Виплата зазначеної одноразової компенсації здійснюється протягом шести місяців з дати смерті годувальника.

 

«Пряма лінія» з головним спеціалістом юридичного сектору апарату районної державної адміністрації Тетяною Кожушко на тему «Суспільство проти корупції

06 грудня відбулася «пряма лінія»  з головним спеціалістом юридичного сектору апарату  районної державної адміністрації Тетяною Кожушко на тему «Суспільство проти корупції»

 

Що таке службове повноваження, представницьке повноваження?

         Як правило, коло службових повноважень визначається в посадових інструкціях, трудових договорах, іноді – в дорученнях тощо. Водночас необхідно пам’ятати, що інструкції та інші документи визначають лише безпосередні повноваження конкретного службовця, в той час, як законом або іншим нормативно-правовим актом може додатково визначатися коло як безпосередніх, так і загально службових повноважень, які повинні братися до уваги при розгляді питання про наявність чи відсутність конфлікту інтересів. Перелік представницьких повноважень розкривається, як правило, у відповідних законах, що визначають правовий статус наділених ними осіб.

 

Що таке потенційний конфлікт інтересів?

        Приватний інтерес – будь-який майновий чи немайновий інтерес особи,
у тому числі зумовлений особистими, сімейними, дружніми чи іншими позаслужбовими стосунками з фізичними чи юридичними особами, у тому числі ті, що виникають у зв’язку з членством або діяльністю в громадських, політичних, релігійних чи інших організаціях (абзац дванадцятий частини першої статті 1 Закону).

         Важливо підкреслити, що перелік самих стосунків не є вичерпним, адже при наданні визначення законодавцем використано словосполучення
«у тому числі», тобто у дефініції окреслено лише найбільш типові форми стосунків, які можуть зумовлювати наявність майнового чи немайнового інтересу.

          Практично це означає, що кожен службовець при виконанні своїх повноважень повинен брати до уваги увесь спектр своїх не лише правових (юридичних), а й соціальних (приватних) відносин, які зумовлюють виникнення майнового чи немайнового інтересу.

 

«Пряма лінія» з начальником відділу економічного розвитку і торгівлі районної державної адміністрації Іриною Телешенко

Нещодавно відбулася «пряма лінія» з начальником  відділу економічного розвитку і торгівлі районної державної адміністрації Іриною Телешенко.

Мешканку району цікавило питання скільки проектів від нашого району було подано на конкурс «Разом у майбутнє» і які стали переможцями?

 

У поточному році 8 із 27 міні-проектів стали переможцями в обласному конкурсі розвитку територіальних громад «Разом у майбутнє», а саме:

-   «Майбутнє дітей - майбутнє держави»  Павлівської  сільської ради, (встановлення дитячого спортивний майданчик у с. Павлівка);

-   «За крок до європейського села» Сазоно-Баланівської сільської ради (встановлення дитячого спортивного майданчик у с. Горького);

-  «Чиста криниця – цілюща водиця» Крисинської сільської ради (облаштування колодязів);

-    «Дитяча країна мрій» Крисинської сільської ради (встановлення ігрового дитячого майданчика в с. Максимівка);

-   «З чистої криниці напитися водиці» Шарівської селищної ради (облаштування колодязів);

-  «Спортивна ліцейська родина – здорова дитина» батьківської ради Богодухівського ліцею № 3  (ремонт спортивних залів)

-   «Сучасний освітній простір – шлях до створення нової української школи» батьківської ради Богодухівської гімназії № 1 придбано м’які меблі, стільці, ігрові набори (створення творчого ігрового простору);

 «Спорт і відпочинок» Богодухівської районної організації ветеранів (встановлення спортивного майданчика по вул. Оверченка в м. Богодухів). 

 

«Пряма лінія» з начальником відділу у Богодухівському районі Головного управління Держгеокадастру в Харківській області Наталією Торяник

Нещодавно відбулася «пряма лінія» з начальником  відділу у Богодухівському районі Головного управління Держгеокадастру в Харківській області Наталією Торяник.

Тих, хто звернувся до Наталії Володимирівни, цікавили наступні питання:

 

 Наш будинок розташований  за межами села. Чи має право сільська рада змінити межі села та  надати мені дозвіл на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для обслуговування житлового будинку

 

Межі села встановлюються та змінюються за проектами землеустрою, які розробляються відповідно до техніко-економічного обґрунтування їх розвитку, генеральних планів населених пунктів.

Межі населеного пункту вважаються встановленими, а органи місцевого самоврядування набувають права розпоряджатися земельними ділянками, які відповідно до розроблених проектів щодо встановлення меж відповідної сільської, селищної, міської ради включаються до їх територій після встановлення (винесення) меж території населеного пункту в натуру (на місцевість), закріплення меж території межовими знаками та внесення відомостей про земельну ділянку до державного земельного кадастру (АС ДЗК).

 В іншому разі сільська рада не може прийняти таке рішення оскільки, цє  є порушенням положень ст.12 ЗК в частині повноважень сільської ради в галузі земельних відносин .

 

 Я пенсіонерка, маю 1,5гектара приватизованої землі, але обробляти її вже не в змозі. Чи можна  її продати? Якщо так, де можна дізнатися про її вартість?

 

Якщо ця земельна ділянка була надана у власність для ведення особистого селянського господарства, можете продати. Щоб дізнатися вартість, потрібно замовити експертну оцінку земельної ділянки. А взагалі, це ваша приватна власність, власник сам встановлює ціну. Якщо цє  земельний пай, то його можна лише передати  в оренду, тому що  діє мораторій на продаж.

 
Більше статтей...

Пошук по сайтуАрхів новин

Січень 2019
ПнВтСрЧтПтСбНд
31123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031123

Знайдіть нас на Facebook


Корисні посилання