Богодухівщина

Райдержадміністрація

Корисні посиланняКалендар свят. Мова, граматика, спілкування

Виступи в ЗМІ

Забезпечення виконання Богодухівською районною державною адміністрацією Закону України «Про доступ до публічної інформації»

   

Кожен громадянин демократичної держави має право на отримання повної, достовірної та всебічної інформації про функціонування влади, ним обраної, про її плани та можливі напрями дій. Через це відкритість влади багато у чому визначає стан відносин між державною владою та суспільством у цілому, формування ефективного механізму взаємодії між ними та впливу громадськості на процес прийняття рішень, тобто участь громадян та їхніх об’єднань у розробці та реалізації державної політики як у центрі, так і на місцях.

          Сьогодні в Україні вже сформовано доволі розгалужену законодавчу базу щодо забезпечення відкритості державної влади. Із прийняттям Закону України «Про доступ до публічної інформації», який визначає порядок здійснення та забезпечення права кожного на доступ до інформації, що знаходиться у володінні суб’єктів владних повноважень, органи влади стали прозорішими для громадян. Кожен у стислі терміни може отримати необхідну інформацію або копію документа, надіславши відповідний запит або ознайомившись з ними на офіційному веб-сайті відповідного органу влади.

        За 11 місяців 2019 року до районної державної адміністрації надійшло 62 запити на публічну інформацію. Із них: 57 отримано поштою та електронною поштою, 5 - особисто, 22 запитів надійшло від юридичних осіб, 40 - від фізичних. Опрацьовано у встановлені законодавством терміни та надано ґрунтовні відповіді запитувачам на 42 запити, відправлено за належністю - 20.

        Найбільша кількість запитів стосувалася діяльності галузі освіти,   економічного розвитку,житлово-комунального господарства,державної реєстрації. Громадяни цікавилися  також питаннями соціального захисту,  фінансів, культури тощо.

        З метою забезпечення відкритості у діяльності Богодухівської районної державної адміністрації, забезпечення прав громадськості та представників засобів масової інформації на безперешкодне та своєчасне отримання інформації про діяльність органів державної влади на офіційному веб-сайті районної державної адміністрації у розділі «Публічна інформація» розміщена вичерпна інформація щодо діяльності районної державної адміністрації відповідно до вимог статті 15 Закону України «Про доступ до публічної інформації» (інформація про організаційну структуру, місію, функції, повноваження, основні завдання, напрямки діяльності та фінансові ресурси, нормативно-правові акти, акти індивідуальної дії, прийняті розпорядником, проекти рішень, що підлягають обговоренню, перелік і умови проходження конкурсу на заміщення вакантних посад тощо).

        Богодухівська районна державна адміністрація всебічно забезпечує прозорість та відкритість в діяльності місцевих органів виконавчої влади, реалізацію права кожного громадянина на доступ до публічної інформації, продовжує та постійно вдосконалює роботу щодо забезпечення виконання Закону України «Про доступ до публічної інформації».

        Забезпечення гласності та відкритості функціонування органів державної влади і місцевого самоврядування є важливою запорукою демократизації суспільства та держави. Саме відкритість влади, її здатність, спроможність і готовність до діалогу з різними суспільними силами значним чином визначають внутрішньополітичну ситуацію і впливають на процеси консолідації суспільства.

                                                                      

Заступник керівника апарату Богодухівської

районної державної адміністрації,

начальник організаційного відділу                            Наталія  ЯВТУШЕНКО 


 

Скарби твої, Богодухівщино!

   

Культура – одне з найцікавіших і найдревніших явищ, яке тісно пов'язане з діяльністю людини. Кожен час ставить перед культурою свої локальні завдання. Однак на будь-якому етапі суспільного розвитку необхідно, по-перше, робити все для збереження існуючих традицій і надбань, по-друге, привносити щось нове, свіже, неповторне. І в цьому чи не найважливіша роль сільської культури як складової загальнокультурного процесу в Україні. На сучасному етапі розвитку суспільства культура повинна стати одним із ключових факторів соціально-економічного зростання України та її регіонів, тому що головною метою розвитку людства є громадська та культурна самореалізація особистості. Стабільний розвиток країни і розвиток культури – взаємопов’язані процеси.

Працівники закладів культури району роблять все можливе для того, щоб в селах та в районному центрі не згасав вогник духовності. З’являються нові аматорські колективи, звучать нові твори, культурно - мистецькі заходи, фестивалі та конкурси, де мистецькі колективи гідно заявляють про себе. А за проведенням культурно-масової роботи стоїть велика творча праця, творчі пошуки працівників культури.

У 29 клубних закладах району діє 145 клубних формувань, в яких 1751 учасник. Хор «Українська пісня», вокальний гурт «Душа» районного будинку культури, фольклорний колектив «Шарівчанка» Шарівського селищного будинку культури та вокальний ансамбль «Криниченька» Гутянського сільського будинку культури мають звання «народний», а дитячий хореографічний колектив «Надія», театральна студія «Ніка», гурток декоративно-ужиткового мистецтва «Дивоцвіт» районного будинку культури- «зразковий».

Велика увага приділяється впровадженню заходів, що розраховані на різні вікові категорії населення: культурно-мистецькі акції за участі дітей та молоді, розважально-інтелектуальні програми, диско-вечорниці, дитячі ранки, вечори-вогники, вечори для людей похилого віку та інші.

Працівники культури району ведуть пошукову роботу з метою відродження народних та обрядових традицій Слобожанщини. Далеко за межами району відомий народний фольклорний колектив «Шарівчанка» і дитячий фольклорний колектив «Джерельце» Шарівського селищного будинку культури та фольклорний колектив «Родина» Кручанського сільського будинку культури. Четвертий рік проходить у районі регіональний фестиваль народного мистецтва «Шарівський дивокрай», до якого залучаються майже 300 учасників. Вперше було організовано та проведено районний фестиваль українського традиційного обрядового мистецтва «Сіннянські роси».

Учасники художньої самодіяльності району та учні дитячої музичної школи тільки в цьому році взяли участь у 28 різноманітних конкурсах і фестивалях.

Не стоять осторонь і працівники бібліотек комунального закладу Богодухівської районної ради «Богодухівська централізована бібліотечна система». Всі їх зусилля направлені, перш за все, на користувачів, їх інтереси, запити та потреби. Для вирішення цих завдань бібліотекарі поєднують традиційні форми обслуговування та нові, використовуючи сучасні інформаційні технології. Соціокультурна робота представлена широким розмаїттям форм, а тематика заходів різнопланова, також приділяється велика увага збереженню та примноженню національної культурної спадщини. Бібліотеки є невід’ємною частиною культурного життя суспільства, тому тісно взаємодіють із клубними закладами району. Бібліотекарі беруть активну участь у проведенні Дня села, державних та народних свят, пізнавально-розважальних програм, святкових концертів.

Завідувач сектору

культури                                                  

Богодухівської районної

державної адміністрації                                              Алла ВОЛОШКО


 

Результати завершення збору урожаю 2019 року

   

Сільськогосподарські підприємства району завершили збирання зернових культур, намолочено 116,8 тис. тонни при урожайності 43,8 ц/га, в тому числі ранніх зернових – 64,6 тис.тонн при урожайності 41,2 ц/га, кукурудзи на зерно – 45,9 тис. тонн при урожайності 50,0 ц/га.

Станом на 01 листопада 2019 року сільськогосподарськими підприємствами Богодухівського району зібрано 7998 га (100% до плану) сої, намолочено 15715 тонн при урожайності  19,6 ц/га; соняшнику – 18926 га (100% до плану), намолочено 47318 тонн при урожайності 25,0 ц/га; кукурудзи на зерно – 9174 га (100%), намолочено 45875 тонн при урожайності 50,0 ц/га, цукрового буряку – 268 га (100%), накопано 10690 тонн при урожайності              398,9 ц/га.

 Посіяно озимих зернових культур на площі 11,2 тис. га, що становить 100% до запланованої площі. По всіх площах озимих отримано сходи, із яких у доброму стані перебуває 44%, задовільному – 46%, слабкому стані – 10%. Крім того, посіяно 2,8 тис.га озимого ріпаку, його сходи перебувають у задовільному стані.

Проведено підготовку зябу під урожай 2020 року на площі 39,2 тис. га (100%  до плану).

Для виробництва тваринницької продукції заготовлено 1090 тонн сіна (101% до плану), 1000 тонн сінажу (52%), 7792 тонн силосу (181%), 3103 тонн зерновідходів (100%), заскирдовано 2800 тонн соломи (100%).

           

 

Начальник відділу

агропромислового розвитку                                                  

Богодухівської районної

державної адміністрації                                              Сергій ЛОБУНСЬКИЙ


 

Чужих дітей не буває!

   

Ви відкрили сторінку газети, яка адресована тим, хто хоче стати батьками. Можливо, із цієї сторінки почнеться шлях вашого батьківства.

Є різні способи того, як стати батьками. Один із них – це усиновити дитину. Україна багата на людей, які готові стати батьками обездоленій дитині. Кожного дня хтось із дітей відкриває двері своєї нової домівки. А за ними мама і тато, які так довго чекали на них. Ці діти ще не  знають, але обов’язково пізнають, що таке щира, справжня батьківська любов і турбота. Серед них і малюки, і діти більш старшого віку, і діти, які мають певні проблеми зі здоров’ям, і родинні групи братиків і сестричок, для яких влаштування до  нової сім’ї не  повинне затьмаритись болем розлучення одне з одним. Усі вони мріють про тата і маму: малюють їх, пишуть їм листівки, бачать у снах.

Щоб не зрадити дитину, не завдати їй болю, до прийняття рішення про усиновлення треба підійти виважено і свідомо. Подекуди здається, що варто зібрати документи, пройти бюрократичні процедури, і таке довгоочікуване щастя настане. Певною мірою це так. Варто взяти дитину на руки, пригорнути її, почути перше «мамо» чи «тато», і всі страхи залишаться позаду. Насправді – це тільки початок. Що буде далі? Як складуться стосунки з дитиною? Чого чекає від усиновлення дорослий і що потрібно дитині?

Відповіді на ці питання потрібно шукати вже зараз. Ця статтяпокликана, певною мірою, змусити читачів переосмислити, переглянути своє розуміння усиновлення. Можливо, прочитавши її, хтось зрозуміє, що не готовий до прийняття дитини-сироти. І це також добре. Треба від самого початку бути відвертим із собою, зі своїми почуттями і намірами. Попри труднощі, з якими можна зіткнутись на  шляху усиновлення, винагорода буде більшою: тепла посмішка дитини, її лагідні оченята та невичерпна радість батьківства. Щиро вірю, що ті зерна любові, які ви посієте у  дитячі душі, назавтра проростуть щедрим врожаєм добра.  

Якщо, після прочитаного Ви замислилися про усиновлення дитини, зверніться до служби у справах дітей  Богодухівської районної державної адміністрації  пл. Свято-Духівська, 2,  І-й поверх, каб. 6, тел. 3-41-42 

 

Зоя Галілей, начальник служби у справах дітей

районної державної адміністрації    


 

ПРИЗОВ ГРОМАДЯН НА СТРОКОВУ ВІЙСЬКОВУ СЛУЖБУ

   

Відповідно  до  Указу  Президента України   від  30  січня  2019 року    № 22/2019 «Про звільнення в запас військовослужбовців строкової служби, строки проведення чергових призовів та чергові призови громадян України на строкову військову службу у 2019 році»  з  01 жовтня  по 31 грудня       2019 року в районі проводиться призов громадян України на строкову військову службу до Збройних Сил України  та інших військових формувань.

Призову на строкову військову службу до Збройних Сил України та інших військових формувань підлягають придатні за станом здоров’я до військової служби в мирний час громадяни України чоловічої статі, яким до дня відправлення у військові частини виповнилося 20 років, та старших осіб, які не досягли 27-річного віку і не мають права на звільнення або відстрочку від призову на строкову військову службу. Крім того, на військову службу здійснюється призов осіб офіцерського складу, які здобули вищу освіту за освітньо-кваліфікаційним рівнем не нижче від бакалавра, пройшли повний курс військової підготовки за програмою підготовки офіцерів запасу і яким присвоєно відповідне військове звання офіцера запасу.

        Усі громадяни, які підлягають призову на строкову військову службу, зобов’язані  прибути  на  призовну  дільницю   за   адресою:   м.Богодухів, вул. Пушкіна, 34 у встановлений час з документами, що зазначені в  повістках. Громадяни, які не отримали особистих повісток для проходження районної призовної комісії, зобов’язані  прибути до районного військового комісаріату  та мати при собі документи, які посвідчують особу.

На призовників, які ухиляються від проходження районної призовної комісії, будуть направлені матеріали до правоохоронних органів щодо притягнення їх до відповідальності згідно з чинним законодавством.

Призовники, які мають право для надання їм відстрочки від призову, повинні своєчасно надати підтверджуючі документи на призовну дільницю для винесення по ним рішення районною призовною комісією.

Крім того Богодухівським об’єднаним міським військовим комісаріатом проводиться робота щодо комплектування військових частин військовослужбовцями за контрактом. Інформацію  про порядок направлення на військову службу за контрактом можна отримати у військовому комісаріаті (вул. Пушкіна, 34) або за телефоном 3-20-05.

 

 

Завідувач сектора оборонної, мобілізаційної

та режимно-секретної роботи апарату

Богодухівської районної державної адміністрації           Микола  ШЕПЕЛЬ


 
Більше статтей...

Пошук по сайтуАрхів новин

Грудень 2019
ПнВтСрЧтПтСбНд
2526272829301
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
303112345

Знайдіть нас на Facebook


Корисні посилання