Райдержадміністрація

Корисні посиланняКалендар свят. Мова, граматика, спілкування

Виступи в ЗМІ

Патронат над дитиною як форма тимчасового догляду

Патронат над дитиною – це послуга з «тимчасового догляду, виховання та реабілітації дитини в сім’ї патронатного вихователя у період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин».

Досвід Європейських країн та США вже довів користь функціонування патронатних сімей для дітей, які опинились в складних життєвих обставинах, тому і в Україні вирішили запровадити таке новаторство, як патронатна родина, яка згодом стане кращою альтернативою інтернатному вихованню. На території району з грудня 2019 року функціонує патронатна сім’я, у якій у даний час виховується 2 дітей.

Метою патронату над дитиною є забезпечення захисту прав дитини, яка через складні життєві обставини тимчасово не може проживати разом з батьками/законними представниками, надання їй та її сім’ї послуг, спрямованих на повернення у сім’ю відповідно до найкращих інтересів дитини.

Сімейний патронат допомагає дітям, чиї батьки деякий час не можуть опікуватися ними в силу різних життєвих обставин, адже бувають випадки, коли через хворобу чи смерть батьків за дітьми нікому доглянути, або через недбалість чи жорстоке поводження дитині загрожує небезпека.

Патронатним вихователем може бути громадянин України, який має досвід виховання дитини, відповідні житлові умови для надання послуг з догляду, виховання та реабілітації дитини у своєму помешканні, тимчасово влаштованих у його сім’ю, та несе відповідальність за їх життя та стан здоров’я під час перебування.

Патронатні вихователі проходять спеціальну підготовку – навчальний курс, що дозволяє опанувати всі нюанси роботи з дітьми, які перебувають у складних життєвих обставинах.

Юридичними підставами встановлення патронату над дитиною є договір про патронат, який укладається за рішенням органу опіки та піклування, з сім’єю патронатного вихователя та батьками дитини. 

Рішення про влаштування в сім’ю патронатного вихователя дитини приймає орган опіки та піклування за місцем проживання або виявлення дитини за результатами розгляду питання на засіданні комісії з питань захисту прав дитини на підставі наданих службою у справах дітей документів, що обґрунтовують доцільність такого влаштування.

Важливим є те, що базові послуги догляду, виховання дитина отримує у сімейних умовах, і в більшості випадків така дитина продовжує спілкування з близькими людьми, відвідує свій же дитячий садок, чи школу, відповідальність за долю дитини не перекладається на інших спеціалістів притулків. У такій ситуації, коли дитина знаходиться не далеко і біологічні батьки можуть з нею бачитись і спілкуватись, соціальним працівникам легше сформувати у батьків мотивацію для змін, що дає можливість органу опіки та піклування приймати обґрунтовані рішення, спрямовані на забезпечення найкращих інтересів дитини.

До сім’ї патронатних вихователів можуть бути влаштовані діти віком від народження до 18 років.

 

Термін перебування дитини у патронатній сім’ї залежить від потреб дитини та обставин, що спричинили влаштування дитини, але орієнтовно становить від 1 до 6 місяців.

У цей час соціальні працівники допомагають батькам подолати труднощі, через які дитину було вилучено. Якщо ж відновити здатність батьків виховувати свою дитину неможливо, їй знаходять іншу форму сімейного виховання.

За надання послуги патронатний вихователь щомісяця отримує:

- соціальну допомогу (на утримання кожної влаштованої дитини віком від 6 до 18 років виплачується патронатному вихователю 5545,00 грн.);

- заробітну плату (розмір грошового забезпечення становить 10510,00 грн. на місяцьу разі влаштування дитини (дітей) у сім’ю);

- сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за патронатного вихователя.

Ініціаторомвлаштування дитини під патронат  можуть бути: батьки чи один із батьків дитини, яка опинилася в складних життєвих обставинах; сама дитина; соціальний працівник, який супроводжує сім’ю, що опинилася в складних життєвих обставинах; працівник служби у справах дітей; вчитель, шкільний соціальний педагог чи психолог, лікар, працівники поліції, інший фахівець соціальної сфери; будь-який громадянин чи установа, які виявили дитину в складних життєвих обставинах.

До уваги! На обліку служби у справах дітей Богодухівської районної державної адміністрації перебуває дівчинка Діана з особливими потребами віком 1,8 роки, у якої відсутні брати на сестри на обліку з усиновлення, яка потребує влаштування до сімейних форм виховання (опіка, прийомна сім’я чи дитячий будинок сімейного типу), та яка у даний час перебуває у будинку дитини м. Харкова.

Якщо Ви не байдужі до дитячої долі та маєте бажання взяти дитину у родину звертайтеся до служби у справах дітей районної державної адміністрації  (м. Богодухів, пл. Свято-Духівська,  2, кім. №  6;  тел. 3 41 42).

 

Про військово-патріотичне виховання учнівської молоді у закладах загальної середньої освіти району

        На сучасному етапі українського державотворення надзвичайно актуальною є проблема виховання у молодого покоління патріотичних почуттів, активної громадянської позиції, сприяння усвідомленню учнями свого громадянського обов’язку на основі національних і загальнолюдських духовних цінностей. Патріотизм є нагальною потребою держави, якій необхідні національно свідомі громадяни, здатні забезпечити країні гідне місце в цивілізованому світі, особистості, які своєю діяльністю, любов’ю до Батьківщини прагнуть створити суспільство, зацікавлене в тому, щоб саморозвиток особистості, становлення її патріотичної самосвідомості здійснювалися на моральній основі та визнанні пріоритету прав людини.

        Військово-патріотичне виховання в закладах загальної середньої освіти району здійснюється насамперед у процесі навчання, де в учнів закладається фундамент глибоких знань, формуються світогляд, національна самосвідомість. Уже в молодших класах учні усвідомлюють такі поняття, як «Батьківщина», «громадянин», «патріот», вчаться шанувати землю батьків, вивчають свій родовід.  Важко переоцінити значення предметів гуманітарного циклу в морально-політичній та психологічній підготовці майбутніх захисників Батьківщини.

       Уроки історії України озброюють учнів знаннями законів суспільного розвитку, допомагають засвоїти основні відомості про війну та армію. Школярі вивчають героїчні бойові та трудові традиції українського народу і його Збройних сил.

       На уроках літератури формуються моральні ідеали молоді на прикладах позитивних героїв художніх творів, встановлюється живий зв’язок далекого минулого із сучасністю, виховується почуття гордості за свою Батьківщину, свій народ.

       На уроках математики, фізики, хімії, біології учні одержують основи знань, без яких неможливо оволодіти сучасною військовою технікою і зброєю, засобами захисту від зброї масового ураження. В процесі вивчення цих предметів учні ознайомлюються з впливом науково-технічної революції на розвиток військової техніки, розв’язують завдання, в змісті яких відображена військова тематика.

       На заняттях із фізичної культури формуються якості, які необхідні солдатові: висока працездатність, витривалість, чітка координація і точність рухів.

       Під час занять із допризовної підготовки, предмет «Захист Вітчизни», учні знайомляться із специфікою військової праці, готуються до виконання обов’язків солдата, дізнаються про особливості служби в Збройних Силах України, виховують в собі якості, необхідні майбутньому воїнові. Програма предмету «Захист Вітчизни» дозволяє під час вивчення кожної теми використовувати   матеріали  із  життя  воїнів  у  мирний  час  і  пропагувати на

 

уроках приклади героїчного минулого українського народу, його Збройних Сил.

          З метою військово-патріотичного виховання підростаючого покоління, формування особистості патріота і громадянина, громадянської свідомості в закладах загальної середньої освіти району проводяться різноманітні виховні заходи, а саме:

- профорієнтаційні заходи «Престижність військових професій» за участі представників Богодухівського об’єднаного міського військового комісаріату;

- районний етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»);

- районна спартакіада допризовної молоді;

      - районний фестиваль «Козацький гарт»;

      - зустрічі за «круглим столом» з волонтерами, учасниками АТО та ООС;

- уроки пам’яті;

- святкові заходи до Дня Захисника України, Дня пам’яті та примирення, Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні;

- районні акції «Оберіг для захисника України», «Хай ангели тебе оберігають», «Привітай бійця»;

          - флешмоби, челенджи, театралізовано-музичні заходи.

        У всіх закладах загальної середньої освіти району обладнані Куточки допризовника, Куточкибойової слави, присвячені учасникам антитерористичної операції та операції об’єднаних сил  на Сході України, Героям Небесної сотні.       На честь вшанування пам’яті випускника  КОМУНАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ «БОГОДУХІВСЬКА ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА І-ІІІ СТУПЕНІВ №2» БОГОДУХІВСЬКОЇ РАЙОННОЇ РАДИ ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ Сергія Петровича Слісаренка (загиблого 12 серпня 2014 року у м. Вуглегірськ) відкрита меморіальна пам’ятна дошка.

У БОГОДУХІВСЬКОМУ ЛІЦЕЇ №3 та КРИСИНСЬКОМУ                  НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНОМУ КОМПЛЕКСІ «ЗАГАЛЬНООСВІТНІЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД І-ІІІ СТУПЕНІВ – ДОШКІЛЬНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД»  організована робота гуртків «Юний захисник Вітчизни»                    (керівники – вчителі предмета «Захист Вітчизни» Валентин ЛАКЄЄВ та Юрій КОВАЛЬ).

        Кожного року у травні місяці на базі ШАРІВСЬКОЇ ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОЇ ШКОЛИ І-ІІІ СТУПЕНІВ, яка є базовим закладом з військово-патріотичного виховання, проходить  районний етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») у формі наметового таборування.  Два дні поспіль юні Джури демонструють муштровий впоряд, показують вміння володіти зброєю, долати туристську смугу перешкод, відповідають на тестові питання з історії України, козацтва та Збройних Сил України, змагаються у вмінні надавати першу медичну допомогу, а також дивують своїми талантами у мистецькому конкурсі «Ватра». Учасники гри показують істинний патріотизм та готовність у будь-яку мить стати на захист свободи та незалежності України.

        Три роки поспіль переможцями районного етапу Всеукраїнської      дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») є рій «Ось так!» ШАРІВСЬКОЇ ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОЇ ШКОЛИ І-ІІІ СТУПЕНІВ, який представляв район на обласному етапі Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») та кожного року займав почесне ІІ місце.

У 2019 році команда ШАРІВСЬКОЇ ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОЇ ШКОЛИ        І-ІІІ СТУПЕНІВ БОГОДУХІВСЬКОЇ РАЙОННОЇ РАДИ ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІбрала участь в обласній Спартакіаді допризовної молоді, де виборола 5 місце серед 42 команд закладів освіти області.

Сектор освіти  районної державної адміністрації сприяє організації та відвідуванню учнями вищих навчальних закладів військового спрямування. Щорічно учні 10-11 класів закладів загальної середньої освіти району беруть участь у практичних заняттях на базі Харківського національного  університету Повітряних Сил ім. Івана Кожедуба.

Спільно з Богодухівським об’єднаним міським військовим комісаріатом проводиться робота з військово-патріотичного виховання. Представники  військового комісаріату беруть участь у позакласних заходах у закладах загальної середньої освіти району, зокрема при проведенні уроків мужності до Дня Збройних Сил України та до Дня захисника України.

Сектором  освіти районної державної адміністрації розроблено плани заходів до Дня Соборності України та Дня пам’яті героїв Крут, з підготовки та відзначення Дня героїв Небесної Сотні,  Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та Дня захисника України.

Протягом року здійснюються екскурсії по місцях бойової слави.  Учні беруть участь у Всеукраїнських історико-краєзнавчих акціях учнівської молоді «Пам’ятати. Відродити. Зберегти», «Моя Батьківщина – Україна» та «Слобожанські дзвони Перемоги». Усі виховні заходи, які проводяться у закладах загальної середньої освіти району з військово-патріотичного виховання, висвітлюються на  сторінках шкільних сайтів та на сайті сектору освіти  районної державної адміністрації.

 

В.о. завідувача сектору освіти

районної державної адміністрації                                                                                           Вікторія ЛУКАШОВА 

 

Соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській атомній електростанції

   Відповідно до Порядку використання коштів Державного бюджету України на виконання програм, пов’язаних із соціальним захистом громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого Наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 02 липня 2004 року № 147 на обліку в управлінні соціального захисту населення районної державної адміністрації станом на 01 квітня 2020 року знаходиться 390 осіб, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС.

   У Богодухівському районі проживає 55 дітей, які потерпіли внаслідок Чорнобильської катастрофи та 6 дітей-напівсиріт.

   З початку року на реалізацію програм, пов’язаних з соціальним захистом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи використано 157,6 тис. грн.

   Станом на 01 квітня 2020 року поточна заборгованість складає 49,3 тис. грн. по компенсаційним виплатам на продукти харчування учасникам ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС (нарахування за березень 2020 року).

   На 2020 рік з обласного бюджету на реалізацію програми «Пільги на медичне обслуговування громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» на забезпечення ліками за пільговими рецептами лікарів виділено 187,085 тис.грн. та на пільгове зубне протезування – 20,730 тис. грн. З початку року надано 175 пільгових рецептів 51 постраждалому громадянину на суму 42,392 тис.грн. через КПОЗ Міжлікарняна аптека №339 та 7 учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС скористались пільгою із зубного протезування на суму 12,482 тис.грн., яка надається КНП Богодухівська центральна районна лікарня Богодухівської районної ради.

   Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України  від 23 листопада 2016 року № 854 «Деякі питання санаторно-курортного лікування та відпочинку громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» 29 учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС 1 категорії, взяті на облік для забезпечення путівками шляхом надання грошової допомоги на 2020 рік з правом вільного вибору санаторно-курортного закладу та 10 учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС 1 категорії подали заяви на виплату грошової компенсації замість санаторно-курортної путівки. На даний час не встановлений розмір грошової допомоги для компенсації вартості путівок санаторно-курортним закладам та закладам відпочинку на 2020 рік.

   Постійно ведеться робота щодо удосконалення обласного та районного банків даних автоматизованого обліку постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи та вносяться відповідні зміни до карток обліку постраждалих осіб.

 

Начальник  управління соціального

захисту населення районної

державної адміністрації                                                                                                        Наталія ЖИЖИРІЙ

 

ПРИЗОВ ГРОМАДЯН НА СТРОКОВУ ВІЙСЬКОВУ СЛУЖБУ

    Відповідно до Указу Президента України     від  16  січня  2020 року №13/2020 «Про звільнення в запас військовослужбовців строкової служби, строки проведення чергових призовів та чергові призови громадян України на  строкову військову службу у 2020 році»   (із змінами),    з    01 травня 2020 року по 31 липня 2020 року в районі проводиться призов громадян України на   строкову військову службу до Збройних Сил України  та інших військових формувань.

    Призову на строкову військову службу до Збройних Сил України та інших військових формувань підлягають придатні за станом здоров’я до військової служби в мирний час громадяни України чоловічої статі, яким до дня відправлення у військові частини виповнилося 18 років, та старших осіб, які не досягли 27-річного віку і не мають права на звільнення або відстрочку від призову на строкову військову службу. Крім того, на військову службу здійснюється призов осіб офіцерського складу, які здобули вищу освіту за освітньо-кваліфікаційним рівнем не нижче від бакалавра, пройшли повний курс військової підготовки за програмою підготовки офіцерів запасу і яким присвоєно відповідне військове звання офіцера запасу.

     Усі громадяни, які підлягають призову на строкову військову службу, зобов’язані  прибути  на  призовну  дільницю   за   адресою:   м.Богодухів вул.Пушкіна, 34 у встановлений час з документами, що зазначені в  повістках. Громадяни, які не отримали особистих повісток для проходження районної призовної комісії, зобов’язані  прибути до районного військового комісаріату  та мати при собі документи, які посвідчують особу.

      На призовників, які ухиляються від проходження районної призовної комісії, будуть направлені матеріали до правоохоронних органів щодо притягнення їх до відповідальності згідно з чинним законодавством.

      Призовники, які мають право для надання їм відстрочки від призову, повинні своєчасно надати підтверджуючі документи на призовну дільницю для винесення по ним рішення районною призовною комісією.

Крім того Богодухівським об’єднаним міським військовим комісаріатом проводиться робота щодо комплектування військових частин військовослужбовцями за контрактом. Інформацію  про порядок направлення на військову службу за контрактом можна отримати у військовому комісаріаті або за телефоном 3-20-05.

Завідувач сектора оборонної роботи, ЦЗ

та взаємодії з правоохоронними органами

райдержадміністрації                                                                                                                          Микола   Шепель


   
 

СПАДКУВАННЯ ЗА ЗАПОВІТОМ

      Заповітом є особисте розпорядження фізичної особи на випадок своєї смерті. Заповіт має право вчинити фізична особа з повною цивільною дієздатністю.

Визначення обсягу спадщини, що має спадкуватися за заповітом

      Заповідач має право охопити заповітом права та обов'язки, які йому належать на момент складення заповіту, а також ті права та обов'язки, які можуть йому належати у майбутньому.

      Заповідач має право скласти заповіт щодо усієї спадщини або її частини.

Загальні вимоги до форми та посвідчення заповіту

      Заповіт складається у письмовій формі, із зазначенням місця та часу його складення і має бути особисто підписаний заповідачем.

      Якщо особа не може особисто підписати заповіт, він підписується іншою особою. Підпис іншої особи на тексті заповіту, засвідчується нотаріусом або посадовою особою, яка має право на вчинення такої нотаріальної дії, із зазначенням причин, з яких текст правочину не може бути підписаний особою, яка його вчиняє.

      Заповіт має бути посвідчений нотаріусом. Якщо у населеному пункті немає нотаріуса, заповіт, крім секретного, може бути посвідчений уповноваженою на це посадовою особою відповідного органу місцевого самоврядування.

      Також заповіт може бути посвідчений іншими посадовими особами, а саме:

      - головним лікарем, його заступником з медичної частини або черговим лікарем цієї лікарні, госпіталю, іншого стаціонарного закладу охорони здоров'я;

      - директором або головним лікарем будинку для осіб похилого віку та осіб з інвалідністю;

      - капітаном морського, річкового судна, що ходить під прапором України, якщо особа  перебуває під час плавання на цьому судні;

      - начальником пошукової або іншої експедиції, якщо особа перебуває у пошуковій або іншій експедиції;

      - командиром (начальником) військових частин, з'єднань, установ, військово-навчальних закладів, де немає нотаріуса чи органу, що вчиняє нотаріальні дії, якщо особа є військовослужбовцем.

      - начальником установи виконання покарань, якщо особа тримається в установі виконання покарань;

      - начальником слідчого ізолятора, якщо особа тримається у слідчому ізоляторі.

      В таких випадках та у випадку якщо заповідач через фізичні вади не може сам прочитати заповіт, він посвідчується у присутності не менш як двох свідків

За бажанням заповідача його заповіт може бути посвідчений при свідках.

      Свідками можуть бути лише особи з повною цивільною дієздатністю.

      Свідками не можуть бути:

      - нотаріус або інша посадова, службова особа, яка посвідчує заповіт;

      - спадкоємці за заповітом;

      - члени сім'ї та близькі родичі спадкоємців за заповітом;

      - особи, які не можуть прочитати або підписати заповіт.

Заповіт з умовою

      Заповідач може обумовити виникнення права на спадкування у особи, яка призначена у заповіті, наявністю певної умови, як пов'язаної, так і не пов'язаної з її поведінкою (наявність інших спадкоємців, проживання у певному місці, народження дитини, здобуття освіти тощо).

      Умова, визначена у заповіті, має існувати на час відкриття спадщини.

      Однак, умова, визначена у заповіті, є нікчемною, якщо вона суперечить закону або моральним засадам суспільства.

      Особа, призначена у заповіті, не має права вимагати визнання умови недійсною на тій підставі, що вона не знала про неї, або якщо настання умови від неї не залежало.

Заповіт подружжя

      Подружжя має право скласти спільний заповіт щодо майна, яке належить йому на праві спільної сумісної власності.

      У разі складення спільного заповіту частка у праві спільної сумісної власності після смерті одного з подружжя переходить до другого з подружжя, який його пережив. У разі смерті останнього право на спадкування мають особи, визначені подружжям у заповіті.

      За життя дружини та чоловіка кожен з них має право відмовитися від спільного заповіту. Така відмова підлягає нотаріальному посвідченню.

      У разі смерті одного з подружжя нотаріус накладає заборону відчуження майна, зазначеного у заповіті подружжя.

Секретний заповіт

      Секретним є заповіт, який посвідчується нотаріусом без ознайомлення з його змістом.

      Особа, яка склала секретний заповіт, подає його в заклеєному конверті нотаріусові. На конверті має бути підпис заповідача.

      Нотаріус ставить на конверті свій посвідчувальний напис, скріплює печаткою і в присутності заповідача поміщає його в інший конверт та опечатує.

      Одержавши інформацію про відкриття спадщини, нотаріус призначає день оголошення змісту заповіту. Про день оголошення заповіту він повідомляє членів сім'ї та родичів спадкодавця, якщо їхнє місце проживання йому відоме, або робить про це повідомлення в друкованих засобах масової інформації.

      У присутності заінтересованих осіб та двох свідків нотаріус відкриває конверт, у якому зберігався заповіт, та оголошує його зміст.

      Про оголошення заповіту складається протокол, який підписують нотаріус та свідки. У протоколі записується весь зміст заповіту.

Таємниця заповіту

      Нотаріус, інша посадова, службова особа, яка посвідчує заповіт, свідки, а також фізична особа, яка підписує заповіт замість заповідача, не мають права до відкриття спадщини розголошувати відомості щодо факту складення заповіту, його змісту, скасування або зміни заповіту.

Призначення спадкоємців

      Заповідач може призначити своїми спадкоємцями одну або кілька фізичних осіб, незалежно від наявності у нього з цими особами сімейних, родинних відносин, а також інших осіб.

Покладення на спадкоємця певних обов'язків

      Заповідач може зобов'язати спадкоємця до вчинення певних дій немайнового характеру, зокрема щодо розпорядження особистими паперами, визначення місця і форми здійснення ритуалу поховання.

Спадкування частини спадщини, що не охоплена заповітом

      Частина спадщини, що не охоплена заповітом, спадкується спадкоємцями за законом на загальних підставах.

Право заповідача на скасування та зміну заповіту

       Заповідач має право у будь-який час скасувати заповіт, внести в нього зміни або скласти новий заповіт. Заповіт, який було складено пізніше, скасовує попередній заповіт повністю або у тій частині, в якій він йому суперечить.

      Кожний новий заповіт скасовує попередній і не відновлює заповіту, який заповідач склав перед ним.

Недійсність заповіту

      Заповіт, складений особою, яка не мала на це права, а також заповіт, складений з порушенням вимог щодо його форми та посвідчення, є нікчемним.

      За позовом заінтересованої особи суд визнає заповіт недійсним, якщо буде встановлено, що волевиявлення заповідача не було вільним і не відповідало його волі.

      Недійсність окремого розпорядження, що міститься у заповіті, не має наслідком недійсності іншої його частини.


Порушують ваші права? Ви потребуєте допомоги в судах,  і не маєте грошей на адвоката  - звертайтеся в Богодухівський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги, який працює з понеділка по п'ятницю з 08-00 до 17-00,  за адресою: м. Богодухів, вул. Покровська, 5. тел. (05758) 3-01-82, 3-03-25.

Єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги 0-800-213-103 (безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів).

Директор Богодухівського місцевого центру

з надання безоплатної вторинної

правової допомоги                                                                                                                     Перепелиця Д.М.

 
Більше статтей...

Пошук по сайту

Архів новин

Травень 2020
ПнВтСрЧтПтСбНд
27282930123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Знайдіть нас на Facebook


Корисні посилання