Райдержадміністрація

Корисні посиланняКалендар свят. Мова, граматика, спілкування

Виступи в ЗМІ

Скарби твої, Богодухівщино!

   

Культура – одне з найцікавіших і найдревніших явищ, яке тісно пов'язане з діяльністю людини. Кожен час ставить перед культурою свої локальні завдання. Однак на будь-якому етапі суспільного розвитку необхідно, по-перше, робити все для збереження існуючих традицій і надбань, по-друге, привносити щось нове, свіже, неповторне. І в цьому чи не найважливіша роль сільської культури як складової загальнокультурного процесу в Україні. На сучасному етапі розвитку суспільства культура повинна стати одним із ключових факторів соціально-економічного зростання України та її регіонів, тому що головною метою розвитку людства є громадська та культурна самореалізація особистості. Стабільний розвиток країни і розвиток культури – взаємопов’язані процеси.

Працівники закладів культури району роблять все можливе для того, щоб в селах та в районному центрі не згасав вогник духовності. З’являються нові аматорські колективи, звучать нові твори, культурно - мистецькі заходи, фестивалі та конкурси, де мистецькі колективи гідно заявляють про себе. А за проведенням культурно-масової роботи стоїть велика творча праця, творчі пошуки працівників культури.

У 29 клубних закладах району діє 145 клубних формувань, в яких 1751 учасник. Хор «Українська пісня», вокальний гурт «Душа» районного будинку культури, фольклорний колектив «Шарівчанка» Шарівського селищного будинку культури та вокальний ансамбль «Криниченька» Гутянського сільського будинку культури мають звання «народний», а дитячий хореографічний колектив «Надія», театральна студія «Ніка», гурток декоративно-ужиткового мистецтва «Дивоцвіт» районного будинку культури- «зразковий».

Велика увага приділяється впровадженню заходів, що розраховані на різні вікові категорії населення: культурно-мистецькі акції за участі дітей та молоді, розважально-інтелектуальні програми, диско-вечорниці, дитячі ранки, вечори-вогники, вечори для людей похилого віку та інші.

Працівники культури району ведуть пошукову роботу з метою відродження народних та обрядових традицій Слобожанщини. Далеко за межами району відомий народний фольклорний колектив «Шарівчанка» і дитячий фольклорний колектив «Джерельце» Шарівського селищного будинку культури та фольклорний колектив «Родина» Кручанського сільського будинку культури. Четвертий рік проходить у районі регіональний фестиваль народного мистецтва «Шарівський дивокрай», до якого залучаються майже 300 учасників. Вперше було організовано та проведено районний фестиваль українського традиційного обрядового мистецтва «Сіннянські роси».

Учасники художньої самодіяльності району та учні дитячої музичної школи тільки в цьому році взяли участь у 28 різноманітних конкурсах і фестивалях.

Не стоять осторонь і працівники бібліотек комунального закладу Богодухівської районної ради «Богодухівська централізована бібліотечна система». Всі їх зусилля направлені, перш за все, на користувачів, їх інтереси, запити та потреби. Для вирішення цих завдань бібліотекарі поєднують традиційні форми обслуговування та нові, використовуючи сучасні інформаційні технології. Соціокультурна робота представлена широким розмаїттям форм, а тематика заходів різнопланова, також приділяється велика увага збереженню та примноженню національної культурної спадщини. Бібліотеки є невід’ємною частиною культурного життя суспільства, тому тісно взаємодіють із клубними закладами району. Бібліотекарі беруть активну участь у проведенні Дня села, державних та народних свят, пізнавально-розважальних програм, святкових концертів.

Завідувач сектору

культури                                                  

Богодухівської районної

державної адміністрації                                              Алла ВОЛОШКО


 

Результати завершення збору урожаю 2019 року

   

Сільськогосподарські підприємства району завершили збирання зернових культур, намолочено 116,8 тис. тонни при урожайності 43,8 ц/га, в тому числі ранніх зернових – 64,6 тис.тонн при урожайності 41,2 ц/га, кукурудзи на зерно – 45,9 тис. тонн при урожайності 50,0 ц/га.

Станом на 01 листопада 2019 року сільськогосподарськими підприємствами Богодухівського району зібрано 7998 га (100% до плану) сої, намолочено 15715 тонн при урожайності  19,6 ц/га; соняшнику – 18926 га (100% до плану), намолочено 47318 тонн при урожайності 25,0 ц/га; кукурудзи на зерно – 9174 га (100%), намолочено 45875 тонн при урожайності 50,0 ц/га, цукрового буряку – 268 га (100%), накопано 10690 тонн при урожайності              398,9 ц/га.

 Посіяно озимих зернових культур на площі 11,2 тис. га, що становить 100% до запланованої площі. По всіх площах озимих отримано сходи, із яких у доброму стані перебуває 44%, задовільному – 46%, слабкому стані – 10%. Крім того, посіяно 2,8 тис.га озимого ріпаку, його сходи перебувають у задовільному стані.

Проведено підготовку зябу під урожай 2020 року на площі 39,2 тис. га (100%  до плану).

Для виробництва тваринницької продукції заготовлено 1090 тонн сіна (101% до плану), 1000 тонн сінажу (52%), 7792 тонн силосу (181%), 3103 тонн зерновідходів (100%), заскирдовано 2800 тонн соломи (100%).

           

 

Начальник відділу

агропромислового розвитку                                                  

Богодухівської районної

державної адміністрації                                              Сергій ЛОБУНСЬКИЙ


 

Чужих дітей не буває!

   

Ви відкрили сторінку газети, яка адресована тим, хто хоче стати батьками. Можливо, із цієї сторінки почнеться шлях вашого батьківства.

Є різні способи того, як стати батьками. Один із них – це усиновити дитину. Україна багата на людей, які готові стати батьками обездоленій дитині. Кожного дня хтось із дітей відкриває двері своєї нової домівки. А за ними мама і тато, які так довго чекали на них. Ці діти ще не  знають, але обов’язково пізнають, що таке щира, справжня батьківська любов і турбота. Серед них і малюки, і діти більш старшого віку, і діти, які мають певні проблеми зі здоров’ям, і родинні групи братиків і сестричок, для яких влаштування до  нової сім’ї не  повинне затьмаритись болем розлучення одне з одним. Усі вони мріють про тата і маму: малюють їх, пишуть їм листівки, бачать у снах.

Щоб не зрадити дитину, не завдати їй болю, до прийняття рішення про усиновлення треба підійти виважено і свідомо. Подекуди здається, що варто зібрати документи, пройти бюрократичні процедури, і таке довгоочікуване щастя настане. Певною мірою це так. Варто взяти дитину на руки, пригорнути її, почути перше «мамо» чи «тато», і всі страхи залишаться позаду. Насправді – це тільки початок. Що буде далі? Як складуться стосунки з дитиною? Чого чекає від усиновлення дорослий і що потрібно дитині?

Відповіді на ці питання потрібно шукати вже зараз. Ця статтяпокликана, певною мірою, змусити читачів переосмислити, переглянути своє розуміння усиновлення. Можливо, прочитавши її, хтось зрозуміє, що не готовий до прийняття дитини-сироти. І це також добре. Треба від самого початку бути відвертим із собою, зі своїми почуттями і намірами. Попри труднощі, з якими можна зіткнутись на  шляху усиновлення, винагорода буде більшою: тепла посмішка дитини, її лагідні оченята та невичерпна радість батьківства. Щиро вірю, що ті зерна любові, які ви посієте у  дитячі душі, назавтра проростуть щедрим врожаєм добра.  

Якщо, після прочитаного Ви замислилися про усиновлення дитини, зверніться до служби у справах дітей  Богодухівської районної державної адміністрації  пл. Свято-Духівська, 2,  І-й поверх, каб. 6, тел. 3-41-42 

 

Зоя Галілей, начальник служби у справах дітей

районної державної адміністрації    


 

ПРИЗОВ ГРОМАДЯН НА СТРОКОВУ ВІЙСЬКОВУ СЛУЖБУ

   

Відповідно  до  Указу  Президента України   від  30  січня  2019 року    № 22/2019 «Про звільнення в запас військовослужбовців строкової служби, строки проведення чергових призовів та чергові призови громадян України на строкову військову службу у 2019 році»  з  01 жовтня  по 31 грудня       2019 року в районі проводиться призов громадян України на строкову військову службу до Збройних Сил України  та інших військових формувань.

Призову на строкову військову службу до Збройних Сил України та інших військових формувань підлягають придатні за станом здоров’я до військової служби в мирний час громадяни України чоловічої статі, яким до дня відправлення у військові частини виповнилося 20 років, та старших осіб, які не досягли 27-річного віку і не мають права на звільнення або відстрочку від призову на строкову військову службу. Крім того, на військову службу здійснюється призов осіб офіцерського складу, які здобули вищу освіту за освітньо-кваліфікаційним рівнем не нижче від бакалавра, пройшли повний курс військової підготовки за програмою підготовки офіцерів запасу і яким присвоєно відповідне військове звання офіцера запасу.

        Усі громадяни, які підлягають призову на строкову військову службу, зобов’язані  прибути  на  призовну  дільницю   за   адресою:   м.Богодухів, вул. Пушкіна, 34 у встановлений час з документами, що зазначені в  повістках. Громадяни, які не отримали особистих повісток для проходження районної призовної комісії, зобов’язані  прибути до районного військового комісаріату  та мати при собі документи, які посвідчують особу.

На призовників, які ухиляються від проходження районної призовної комісії, будуть направлені матеріали до правоохоронних органів щодо притягнення їх до відповідальності згідно з чинним законодавством.

Призовники, які мають право для надання їм відстрочки від призову, повинні своєчасно надати підтверджуючі документи на призовну дільницю для винесення по ним рішення районною призовною комісією.

Крім того Богодухівським об’єднаним міським військовим комісаріатом проводиться робота щодо комплектування військових частин військовослужбовцями за контрактом. Інформацію  про порядок направлення на військову службу за контрактом можна отримати у військовому комісаріаті (вул. Пушкіна, 34) або за телефоном 3-20-05.

 

 

Завідувач сектора оборонної, мобілізаційної

та режимно-секретної роботи апарату

Богодухівської районної державної адміністрації           Микола  ШЕПЕЛЬ


 

Надання пільг на житлово-комунальні послуги окремим категоріям громадян

   

На обліку в управлінні соціального захисту населення районної державної адміністрації перебуває 5897 пільговиків, з них 2273 пільговика, які мають право з оплати житлово-комунальних послуг. Протягом 2019 року за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим, сума нарахованих пільг становить 6017,5 тис. грн., заборгованість складає 309,4 тис. грн.

Постановою Кабінету Міністрів України  від 17.04.2019 № 373 «Деякі питання надання житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі» затверджено Порядок  надання пільг на оплату житлово-комунальних  послуг у грошовій формі, який застосовуватиметься з 01 жовтня 2019 року.

Розрахунок розміру пільги буде проводитися в Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги (далі – ЄДАРП).

Виплата розрахованої суми пільги здійснюватиметься у грошовій безготівковій формі через АТ «Ощадбанк» шляхом перерахування коштів на рахунок для виплати пільг, або у готівковій формі з місяця, що настає за місяцем подання такої заяви до управлінь праці та соціального захисту населення, у якій зазначаються реквізити поточного рахунка, відкритого пільговиком в АТ “Ощадбанк”.

Особи, які не одержують пенсії, а також одержувачі пільг та житлових субсидій, які отримують пенсію в іншій адміністративно-територіальній одиниці (відмінній від місця оформлення субсидії), самостійно надають структурним підрозділам з питань соціального захисту населення інформацію про спосіб виплати та/або реквізити рахунка в уповноваженому банку. До надання відповідних даних одержувачем субсидії її виплата здійснюється через виплатні об'єкти АТ "Укрпошта" за адресою, зазначеною у заяві.

Пільговики, яким надається пільга у грошовій формі, зобов’язані сплачувати щомісяця вартість фактично спожитої послуги з урахуванням суми пільги, перерахованої управителям, об’єднанням, виконавцям комунальних послуг або виплаченої таким пільговикам готівкою.

За підсумками опалювального сезону суми невикористаних коштів перераховуються з рахунка для виплати пільг на поточні рахунки пільговиків в АТ «Ощадбанк». У разі відсутності відкритого поточного рахунка в АТ «Ощадбанк» банком відкривається поточний рахунок пільговику.

Начальник управління соціального

захисту населення районної

державної адміністрації                                          Наталія ЖИЖИРІЙ


 
Більше статтей...

Пошук по сайту

Архів новин

Червень 2020
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293012345

Знайдіть нас на Facebook


Корисні посилання