Райдержадміністрація

Корисні посиланняКалендар свят. Мова, граматика, спілкування

Виступи в ЗМІ

Надання первинної правової допомоги населенню

З метою забезпечення отримання громадянами України, іноземцями, особами без громадянства, у тому числі біженцями гарантованої Конституцією України безоплатної правової допомоги, надання правових послуг, спрямованих на забезпечення реалізації прав і свобод людини і громадянина, захисту цих прав і свобод, на виконання Закону України «Про безоплатну правову допомогу», з метою організації виконання розпорядження голови районної державної адміністрації від 08 вересня 2011 року № 412  в районній державній адміністрації продовжено роботу з прийому громадян щодо надання безоплатної правової допомоги з питань, що належать до компетенції районної державної адміністрації, за всіма видами правових послуг, визначених Законом України «Про безоплатну правову допомогу».

Розпорядженням голови районної державної адміністрації від 08 вересня 2011 року №412 «Про організацію виконання розпорядження голови обласної державної адміністрації від 16 серпня 2011 року №459» (у редакції розпорядження голови районної державної адміністрації від 03 березня                   2017 року №76)  на юридичний сектор апарату районної державної адміністрації покладені функції з надання Богодухівською районною державною адміністрацією безоплатної первинної правової допомоги з питань, що належать до її компетенції, за всіма видами правових послуг, визначених Законом України «Про безоплатну правову допомогу», затверджено графік особистого прийому осіб, які потребують безоплатної первинної допомоги, працівниками юридичного сектору апарату районної державної адміністрації.  Для прийому визначено 1-й та 3-й вівторок місяця.

Для забезпечення обліку осіб, що звернулись до юридичного сектору апарату районної державної адміністрації, ведеться журнал. Протягом звітного періодунадана безоплатна  правова допомога 9 особам.

Під час проведення особистого прийому чітко і доступно надаються роз'яснення положень законодавства та консультації з питань реалізації прав і свобод людини і громадянина та виконання обов'язків.

 

Головний спеціаліст юридичного

сектору апарату районної

державної адміністрації                                                             Т.О. Кожушко

 

Служба зайнятості- актуальні напрямки покращення співпраці із соціальними партнерами та роботодавцями

Головна мета служби зайнятості – щоб кожен українець мав достойну роботу із гідною заробітною платою, а кожен роботодавець був забезпечений кваліфікованими кадрами, які працюють на розвиток країни.

Реалізація державної політики щодо регулювання ринку праці, сприяння зайнятості населення та забезпечення соціального захисту громадян від безробіття здійснювалась на основі діючої нормативно-правової бази у сфері зайнятості населення з метою збалансування попиту і пропозиції робочої сили, зменшення рівня безробіття, досягнення продуктивної зайнятості населення, задоволення заявлених вимог роботодавців.

Сьогодні клієнт служби зайнятості № 1 – роботодавець. Служба зайнятості надає роботодавцям широкий спектр послуг щодо підбору персоналу абсолютно безкоштовно, а саме:

- вивчення потреб роботодавців та надання допомоги щодо укомплектування підприємств персоналом шляхом підбору необхідних працівників

- сприяння укомплектуванню кадрами підприємств малого бізнесу що працюють за пріоритетними видами діяльності, шляхом надання компенсації єдиного соціального внеску за умови працевлаштування безробітних на нові робочі місця та певних категорій безробітних, надання компенсації витрат на оплату праці працевлаштованих за строковими трудовими договорами внутрішньо переміщених осіб;

- інформування та консультування роботодавців про стан ринку праці, про витрати ЦЗ коштів, про організацію професійного навчання безробітних на замовлення роботодавців під конкретні робочі місця як у навчальних закладах, так і безпосередньо на виробництві, щодо впровадження певних норм законодавства про працю і зайнятість, державне соціальне страхування на випадок безробіття, в т.ч. при вивільненні працівників, з питань працевлаштування громадян, які потребують соціального захисту і не здатні конкурувати на ринку праці;

-  задоволення потреб роботодавців у робочій силі при виконанні певних видів робіт, які потребують тимчасових працівників;

-   допомога в оперативному підборі необхідних кадрів шляхом представлення вакансій для потенційних працівників в ході проведення ярмарок вакансій, днів відкритих дверей на підприємстві, презентації роботодавців, сприяння у проведенні роботодавцями співбесід із кандидатами на робочі місця, розміщення в центрах зайнятості у Паспортах підприємств відомостей про підприємства, їх історію, продукцію, що вони випускають, соціально-економічне становище тощо, інформації про вакансії;

-  проведення семінарів для керівників підприємств та представників кадрових служб.

-  Не чекаючи відповідних законодавчих змін, служба зайнятості вже реформується і покращує свої сервіси. Зокрема, Служба освоює нові сучасні технології – відео резюме, відео презентації вакансій, он-лайн співбесіда, комунікація із безробітними через соціальні мережі тощо.

-  З травня 2017 року  стартувала інформаційна кампанія з професійної орієнтації абітурієнтів. Тестування для визначення своїх здібностей та схильностей до тієї чи іншої професії можна безкоштовно пройти у будь-якому центрі зайнятості по всій Україні. Для того ,щоб пройти тестування у центрі зайнятості, не потрібно ніяких попередніх приготувань. Спеціаліст центру зайнятості підбере для відвідувача необхідний тест,який триває від 30 до 180 хвилин. По його завершенню відвідувач отримує інформацію,яка допоможе визначити галузь професійної діяльності,до якої найбільш схильна людина. Також професійне тестування можна пройти профорієнтаційне тестування за методикою «Magellano Університет» вдома. Для цього розроблено та впроваджено портал із профорієнтації для молоді «Моя кар’єра» (www.mycareer.org.ua).

-  У Богодухівському районному центрі зайнятості з березня 2016 року був впроваджений в роботу регламент роботи центрів зайнятості щодо задоволення потреб клієнтів, метою якого є забезпечення якісного підбору персоналу на замовлення роботодавців, задоволення потреб клієнтів щодо їх зайнятості, повноцінне виконання функцій ЦЗ в умовах скорочення персоналу, ефективне використання Інтернет-порталу Державної служби зайнятості.

-  Джерелами пошуку претендентів для укомплектування вакансій є:

-  база даних Єдиної інформаційно-аналітичної системи служби зайнятості;

-  підприємства, які подали інформацію про заплановане вивільнення   

  працівників;

-  пошук на job-сайтах в мережі Інтернет;

-  засоби масової інформації.

За згодою роботодавця, вакансія реєструється на Інтернет сторінці кадрової служби, при цьому зазначаються контакти спеціаліста центру зайнятості, який організовує всю подальшу роботу до укомплектування вакансії.

Завдяки новим сервісам роботи для задоволення кадрової потреби роботодавців та поінформованості шукачів роботи щодо наявного вільного робочого місця, фахівцями центру зайнятості створюються слайд-ревю та відеоролики, які застосовуються під час індивідуальних прийомів та проведенні групових заходів.

Зацікавило роботодавця і таке нововведення служби зайнятості, як он – лайн співбесіда з претендентом, яка надає можливість «очі в очі» поспілкуватись, отримати відповіді на питання, що цікавлять та оцінити манеру спілкуватись, поведінку, що є важливим для багатьох роботодавців.

Фахівці відділу взаємодії з роботодавцями проводять електронну розсилку відео-резюме роботодавцям із пропозицією ознайомитися з ним по наведеному посиланню.

В Харківській області у 2017 році стартував проект Світового банку із залучення до роботи членів малозабезпечених сімей та внутрішньо переміщених осіб. Головними механізмами реалізації пілотного проекту є надання його учасникам безвідсоткової поворотної фінансової допомоги для закупівлі обладнання та матеріалів з метою організації власного бізнесу ( до 40 прожиткових мінімумів), працевлаштування та залучення до громадських робіт.

Пріоритетним напрямом роботи центру зайнятості є укомплектування груп Харківського центру професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості.

Підбір персоналу із застосуванням методів рекрутингу дає змогу якнайшвидше задовольнити потребу роботодавців в кадрах.

В центрі зайнятості постійно проводиться інформаційно-роз’яснювальна робота з роботодавцями шляхом проведення особистих зустрічей з керівниками підприємств та представниками відділі кадрів, проведення презентацій роботодавців, Днів відкритих дверей на підприємстві, семінарів для роботодавців. Так,протягом 4 місяців 2017 року проведено 43 семінари для 356 представників роботодавців,107 зустрічей з роботодавцями,організовано 10 презентацій 15 роботодавців,в яких приймало участь 140 безробітних, проведено 21 міні-ярмарка вакансій,де взяло участь 193 безробітних.

У 2017 році був проведений Круглий стіл на тему « Роль та функції служби зайнятості,актуальні напрямки покращення співпраці із соціальними партнерами та роботодавцями». Всі проведені заходи спрямовані ,передусім, на розширення кола роботодавців,з якими співпрацює служба зайнятості для задоволення кадрової потреби.

Богодухівським районним центром зайнятості ведеться сторінка в фейсбуці на якій постійно розміщується інформація про потребу в кадрах та висвітлюються проведені заходи фахівцями центру зайнятості.

         Загальна кількість вакансій протягом 4 місяців 2017 року складає 1019, про свою потребу у робочій силі центр зайнятості проінформували 195 роботодавців. Середній розмір оплати праці в розрахунку на вакансію складає 3419,6 грн,що майже у 2 рази більше минулого року(1907 грн.).

За цей період послугами служби зайнятості скористалися близько 1600 осіб. За сприянням центру зайнятості працевлаштовано 944 особи, в тому числі 555 безробітних. Рівень працевлаштування безробітних у загальній кількості зареєстрованих у службі зайнятості складає 46,2 %.

Збереження та створення робочих місць є одним з головних напрямів реалізації Програми зайнятості населення. Протягом 4 місяців 2017 року створено 55 суб’єктів господарювання,а саме 48 фізичних осіб-підприємців,3 юридичні особи та 4 відокремлених підрозділів,на які прийнято     чол.. В той же час ліквідовано 80 фізичних осіб-підприємців,що зумовлено змінами в оподаткуванні та збільшенням рівня мінімальної заробітної плати.

Стимулюванням для створення нових робочих місць є надання компенсації єдиного внеску роботодавцям ,які працевлаштовують безробітних на новостворені робочі місця. За 4 місяці 2017 року прийнято рішення про надання компенсації по 34 працевлаштованим безробітним на 13 підприємствах. Одним із пріоритетних нововведень служби зайнятості є надання компенсації витрат на оплату праці працевлаштованих за строковими трудовими договорами внутрішньо переміщених осіб. Також питаннями працевлаштування переселенців займається і БФ «Карітас України»,який дає гранти роботодавцям,які мають на увазі створення робочого місця саме для внутрішньо переміщених осіб.

До участі в громадських та інших роботах тимчасового характеру залучено 296 безробітних громадян,професійне навчання за направленням служби зайнятості під замовлення роботодавців  проходило 290 осіб з числа безробітних.

З червня 2016 року в Богодухівському районному центрі зайнятості відкрито консалтинговий центр для забезпечення умов розвитку підприємницьких ініціатив та самозайнятості населення, а також надання супроводу з питань організації і провадження підприємницької діяльності.

Діяльність консалтингових центрів – це суттєва допомога тим, хто не лише планує започаткувати власну справу, а для підприємців-початківців – шанс підвищити обізнаність, а також створити нові робочі місця, збільшуючи тим самим рівень зайнятості населення.

 

 

Директор

Богодухівського районного центру зайнятості                                   Н.В.Лещенко

 

Відомості про виконання бюджету Богодухівського району станом на 01.05.2017 року.

     Станом на 01 травня 2017 року зведений бюджет Богодухівського району при затверджених планових показниках 129771,4 тис. грн. та фактичних надходженнях 136974,1 тис. грн. виконаний на 105,6%.
    Субвенцій на відшкодування пільг, субсидій населенню та виплату допомог сім’ям з дітьми з державного бюджету при планових показниках 61528,6 тис. грн., фактично до районного бюджету надійшло 61012,3 тис. грн., або 99,2%; субвенції на утримання дітей-сиріт фактично надійшло 401,9 тис. грн., або 80,4%; базової дотації надійшло 2071,1 тис. грн., додаткової дотації 6028,0 тис. грн.. в повному обсязі; освітня субвенція склала 14466,8 тис. грн., медична субвенція – 10356,0 тис. грн. або 100%. Субвенції з державного бюджету на відшкодування вартості лікарських засобів на окремі види захворювань також отримано в повному обсязі в сумі 67,4 тис. грн.
    Районний бюджет, при фактичному надходженні 18077,0 тис. грн. та затверджених планових показниках 17338,4 тис. грн. виконаний на 104,3 %. Найбільшу питому вагу доходної частини бюджету складає податок та збір на доходи фізичних осіб – 52,7% (17723,4 тис. грн.), в порівнянні до минулого року за відповідний період надійшло на 8313,2 тис. грн. більше.
    Виконання бюджету району забезпечено по всіх радах, крім Олександрівської ( 92,5%) , Дмитрівської (73,5%), Ульянівської (95,9%) та Купєваської (97,9%) сільських рад.
    Видатки в січня-квітні 2017 року проводились в межах бюджетних призначень і в першочерговому порядку спрямовувалися на виплату заробітної плати з нарахуваннями, оплату за енергоносії, медикаменти, харчування та інші витрати і склали 124373,0 тис. грн., в т.ч. по загальному фонду – 120101,4 тис. грн., спеціальному –4271,6 тис. грн.
    Відсутня заборгованість по заробітній платі працівникам бюджетних установ, допомозі сім’ям з дітьми та малозабезпечених сім’ях, дітям-інвалідам та інвалідам з дитинства.
    В той же час існує заборгованість по субсидії в сумі 30690,3 тис. грн., по пільгам ветеранам війни в сумі – 1677,4 тис. грн., по пільгам ветеранам ВВС, МВС – 163,1 тис. грн., пільгам громадянам ЧАЕС – 56,3 тис. грн., по пільгам багатодітнім сім’ям 327,6 тис. грн., по пільгам за профознакою – 76,9 тис. грн.
    п. 76 Відомості про діючі тарифи та пільги окремим групам платників, розрахунки юридичних і фізичних осіб з районним бюджетом. За звітний період витрати на оплату комунальних послуг по бюджетним установам, що фінансуються з бюджету району, склали 4771,9 тис. грн., в т.ч. на оплату теплопостачання – 689,1 тис. грн., електроенергії – 1026,8 тис. грн., природного газу – 2376,5 тис. грн., водопостачання і водовідведення – 68,1 тис. грн., інших енергоносіїв – 611,4 тис. грн. Станом на 01 травня заборгованість за спожиті енергоносії становить 959,0 тис. грн., в тому числі за природний газ -956,6 тис. грн., водопостачання -2,4 тис. грн. за рахунок реєстрації зобов’язань в останні дні місяця. Вартість 1 м3 води для бюджетних установ становить 23,26 грн.


Начальник фінансового управління                                             О.Ф.Ковальов

 

Реалізація заходів щодо соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи

   

На обліку в управлінні соціального захисту населення Богодухівської райдержадміністрації станом на 01.04.2017 знаходиться 430 осіб, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС, з них:

         Ліквідатори       - І категорія         - 85

                                      - ІІ категорія       - 67

                                      - ІІІ категорія       - 45

                                     Всього                 - 197

                                               - Вдови                - 30

                                               - Діти                   - 85

         Переселенці        - І категорія         - 14

                                      - ІІ категорія        - 2

                                      - ІІІ категорія      -102

                                     Всього                 - 118

В Богодухівському районі проживає 85 дітей, які потерпіли внаслідок Чорнобильської катастрофи, в тому числі 1 дитина-інвалід, інвалідність якої пов’язана з Чорнобильською катастрофою, 9 дітей-напівсиріт.

Згідно з Законом України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” особам, віднесеним до 1 та 2 категорії з числа учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС та потерпілих надаються такі гарантовані державою компенсації та пільги:

- щомісячна компенсація за пільгове забезпечення продуктами харчування;

Даний вид компенсаційної виплати затверджується Наказом Міністерства праці та соціальної політики України на кожен рік з урахуванням розроблених Міністерством охорони здоров’я України медичних норм харчування та фактичних цін на продукти харчування в різних регіонах України. На 2017 рік по Харківській області вони становлять:

-         для громадян, віднесених до 1 категорії-393,00грн.;

-         для громадян, віднесених до 2 категорії-196,50 грн.;

-щорічне безплатне надання санаторно-курортних путівок;

Постановою КМУ від 23.11.2016 №854 «Деякі питання санаторно-курортного лікування та відпочинку громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» затверджений Порядок надання щорічної грошової допомоги для компенсації вартості путівок санаторно-курортним закладам та закладам відпочинку. Розмір грошової допомоги для компенсації вартості путівок через безготівкове перерахування санаторно-курортним закладам для санаторно-курортного лікування постраждалих осіб становить:

-         для громадян. віднесених до першої категорії-5250,00 грн.;

-         для дітей інвалідів, інвалідність яких пов`язана з Чорнобильською катастрофою-10840,00 грн.

На 2017рік подали заявки на санаторно-курортне оздоровлення 24 учасникаліквідації наслідків аварії на ЧАЕС 1 категорії.Обсяг кошторисних призначень на закупівлю путівокз державного бюджетуна 2017рікскладає 126,0тис. грн.Станом на 01.04.2017 укладено 18 угод на придбання санаторно-курортних путівок з санаторіями ДП «Клінічний санаторій «Роща», ДП «Клінічний санаторій «Курорт Березівські мінеральні води», ДП «Моршинкурорт» санаторій «Черемош», Клінічний санаторій «Бердянськ»,ДП «Клінічний санаторій ім.. Пирогова». На даний час один учасник ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС 1 категорії вже пройшов оздоровлення в санаторно-курортному закладі.

Рішенням IXсесії Харківської обласної ради VIIскликання від 23.02.2017 з обласного бюджету на 2017 рік виділені кошти на санаторно-курортне лікування для громадян, віднесених до 2-ї категорії та потерпілих дітей до 10 років в супроводі одного з батьків в санаторно-курортних закладах Харківської області. Для Богодухівського району ці кошти складають 86,4 тис.грн. на придбання 5 санаторно-курортних путівок для постраждалих громадян, віднесених до 2-ї категорії та 5 санаторно-курортних путівок потерпілим дітям до 10 років у супроводі одного з батьків.

-використання чергової відпустки у зручний для них час, оплата щорічної додаткової відпустки працюючим громадянам, віднесеним до 1 та 2 категорій строком 16 календарних днів або 14 робочих днів;

 У 2016 році щорічну додаткову відпустку отримали 2 учасника ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС на суму 3,4 тис.грн.

-безплатне придбання ліків за пільговими рецептами лікарів;

У 2016 році на придбання ліків за пільговими рецептами лікарів було надано 1029 рецептів на суму 211,3 тис. грн.

На 2017 рік з обласного бюджету на реалізацію програми «Пільги на медичне обслуговування громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» на забезпечення ліками за пільговими рецептами лікарів виділено 156,9 тис. грн.У 1 кварталі 2017 року надано 128 рецептів на суму 32,3 тис. грн.

через КПОЗ Міжлікарняну аптеку №339.

-безплатне позачергове зубопротезування (за винятком зубопротезування із дорогоцінних матеріалів та прирівняних по вартості до них, що визначається Міністерством охорони здоров’я України).

У 2016 році було використано коштів з обласного бюджету на фінансування витрат на пільгове зубне протезування на суму 14,8 тис.грн, яке здійснюється через Богодухівську ЦРЛ.

На 2017 рік виділені кошти на пільгове зубне протезування в розмірі 14,9 тис. грн. Станом на 01.04.2017 пільгу отримали 5 чол. на суму 7,3 тис. грн.

Всього на реалізацію програм, пов’язаних з соціальним захистом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи з початку року використано 163,0 тис. грн.

 

 

Завідувач сектору з питань постраждалих

внаслідок аварії на ЧАЕС управління

соціального захисту населення Богодухівської РДА                     В.Лещенко

 

Виконання бюджету Богодухівського району станом на 01.03.2017 року

Станом на 01 березня 2017 року зведений бюджет Богодухівського району при затверджених планових показниках 67853,8 тис. грн. та фактичних надходженнях 72938,3 тис. грн. виконаний на 107,5%.
    Субвенцій на відшкодування пільг, субсидій населенню та виплату допомог сім’ям з дітьми з державного бюджету при планових показниках 37850,4 тис. грн., фактично до районного бюджету надійшло 36705,8 тис. грн., або 97%; субвенція на утримання дітей-сиріт фактично надійшло 205,5 тис. грн., або 83,3%; базової дотації надійшло 1035,5 тис. грн. , додаткової дотації 3014,0 тис. грн.. в повному обсязі; освітня субвенція склала 7231,6 тис. грн., медична субвенція – 5221,5 тис. грн. або 100%.
    Районний бюджет, при фактичному надходженні 8422,6 тис. грн. та затверджених планових показниках 5004,6 тис. грн. виконаний на 168,3 %. Найбільшу питому вагу доходної частини бюджету складає податок та збір на доходи фізичних осіб – 53% (8368,2 тис. грн.), в порівнянні до минулого року за відповідний період надійшло на 4326,9 тис. грн. більше.
    Виконання бюджету району забезпечено по всіх радах, крім Олександрівської ( 73,8%) та Дмитрівської (47,6%) сільських рад.
    Видатки за січень-лютий 2017 року проводились в межах бюджетних призначень і в першочерговому порядку спрямовувалися на виплату заробітної плати з нарахуваннями, оплату за енергоносії, медикаменти, харчування та інші витрати і склали 63271,5 тис. грн., в т.ч. по загальному фонду – 62695,4 тис. грн., спеціальному – 576,1 тис. грн.
    Відсутня заборгованість по заробітній платі працівникам бюджетних установ, допомозі сім’ям з дітьми та малозабезпечених сім’ях, дітям-інвалідам та інвалідам з дитинства, проплаті за спожиті енергоносії та будь-які розрахунки по бюджетних установах.
    В той же час існує заборгованість по субсидії в сумі 3152,7 тис. грн., по пільгам ветеранам війни в сумі – 520,1 тис. грн., по пільгам ветеранам ВВС, МВС – 39,5 тис. грн., пільгам громадянам ЧАЕС – 88,6 тис. грн., по пільгам багатодітнім сім’ям 87,1 тис. грн., по пільгам за профознакою – 18,4 тис. грн.
    п. 76 Відомості про діючі тарифи та пільги окремим групам платників, розрахунки юридичних і фізичних осіб з районним бюджетом.
    За звітний період витрати на оплату комунальних послуг по бюджетним установам, що фінансуються з бюджету району, склали 1623,5 тис. грн., в т.ч. на оплату теплопостачання – 204,1 тис. грн., електроенергії – 511,3 тис. грн., природного газу – 721,9 тис. грн., водопостачання і водовідведення – 30,9 тис. грн., інших енергоносіїв – 155,4 тис. грн.
    Вартість 1 м3 води для бюджетних установ становить 23,26 грн.


Начальник фінансового управління                                             О.Ф.Ковальов

 
Більше статтей...

Пошук по сайту

Архів новин

Червень 2020
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293012345

Знайдіть нас на Facebook


Корисні посилання