Богодухівщина

Райдержадміністрація

Зворотній зв'язок

Корисні посилання


Календар свят. Мова, граматика, спілкування

Відповіді на запитання "прямих" та "гарячих" ліній

«Пряма лінія» » з головним спеціалістом юридичного сектору апарату районної державної адміністрації Т.О.Кожушко на тему: «Суспільство проти корупції»

Що змінилося з функціонуванням Реєстру е-декларацій чиновників, який веде Національне агентство з питань запобігання корупції?
    По-перше, це перша онлайн – база декларацій чиновників, що відкрита для всіх громадян, де декларації оприлюднюються автоматично.

Детальніше...

 

«Пряма лінія» з головним спеціалістом відділу містобудування, архітектури, житлово-комунального господарства та цивільного захисту районної державної адміністрації Пивоваровою О.В.

23 травня у редакції районної газети «Маяк» відбулася «пряма лінія» з головним спеціалістом відділу містобудування, архітектури, житлово-комунального господарства та цивільного захисту районної державної адміністрації Пивоваровою О.В. Під час «прямої лінії» надано роз’яснення з таких питань:

Детальніше...

 

«Пряма лінія» з начальником служби у справах дітей районної державної адміністрації з питання «Захист житлових і майнових прав дітей»

   

11 квітня у редакції газети «Маяк» відбулася «пряма лінія» з начальником служби у справах дітей районної державної адміністрації з питання «Захист житлових і майнових прав дітей»
    Жителів м. Богодухова цікавили наступні питання:

 

-         Які майнові права має неповнолітня дитина?

 

        Право володіти і користуватися майном людина набуває з народження, проте права розпоряджатися майном людина набуває з настанням повноліття, тобто з 18 років. З 14 до 18 - річного віку діти є неповнолітніми та вважаються частково дієздатними, тобто мають право:    

1)        самостійно розпоряджатися своїм заробітком, стипендією або іншими доходами;

2)        самостійно здійснювати  права на результати інтелектуальної, творчої діяльності, що охороняються законом;

3)        бути учасником (засновником) юридичних осіб,  якщо  це  не заборонено законом або установчими документами юридичної особи;

4)        самостійно укладати договір банківського вкладу (рахунку) та розпоряджатися вкладом,  внесеним нею на своє  ім'я  (грошовими коштами на рахунку).

     Неповнолітня особа вчиняє інші правочини за згодою батьків (усиновлювачів) або піклувальників.

-Чи можна придбати автомобіль та квартиру на ім’я неповнолітньої дитини?

       На вчинення неповнолітньою особою правочину щодо транспортних засобів  або  нерухомого  майна  повинна бути письмова нотаріально посвідчена  згода  батьків (усиновлювачів)  або  піклувальника  і дозвіл органу опіки та піклування.

            Згода на вчинення неповнолітньою особою правочину має бути одержана від батьків (усиновлювачів) або піклувальника  та  органу опіки та піклування відповідно до закону.

Для отримання дозволу (згоди) від органу опіки та піклування на продаж, обмін, дарування, поділ майна, що є у спільній частковій власності або у спільній сумісній власності житла, укладання договорів конкретного користування житлом та інші, батьки та неповнолітні діти, які мають право власності на майно, або право користування майном, повинні звернутись до служби у справах дітей районної державної адміністрації з відповідною заявою та документами:

·        паспорти батьків дітей (оригінали, копії);

·        довідки про присвоєння ідентифікаційного коду батьків та дітей (оригінали, копії);

·        свідоцтва про народження дітей (оригінали, копія);

·        свідоцтво про укладення або розірвання шлюбу (оригінал, копія);

·        право установчий документ та технічний паспорт на житло, яке відчужується (оригінал, копія)

·        право установчий документ та технічний паспорт на житло право власності на яке або право користування яким має набути дитина ( копія);

·        витяг з реєстру прав власності на нерухоме майно, право власності на яке (частку якого) має дитина, виданий відповідно до законодавства;

·        довідка про склад сім’ї.

      Дозвіл на вчинення правочинів щодо нерухомого майна дитини надається органом опіки та піклування після перевірки, що проводиться протягом 1 місяця, і лише в разі гарантування збереження права дитини на житло.

 

«Пряма лінія» з начальником відділу агропромислового розвитку районної державної адміністрації С.М.Лобунським на тему «Про підготовку сільськогосподарських підприємств району до проведення комплексу весняних польових робіт у 2017 році»

    На запитання як іде підготовка сільськогосподарських підприємств району до проведення комплексу весняних польових робіт Сергій Миколайович надав відповідь:
    Під урожай 2017 року сільськогосподарськими товаровиробниками посіяно озимих культур на площі 19,1 тис. га, що становить 95% до запланованої площі. При цьому озимий клин в порівнянні з минулим роком збільшився на 3646 га або на 26%. Із посіяних площ восени отримано 100% сходів, із яких при вході в зиму у доброму стані знаходяться 25%, у задовільному – 70%, слабкі та зріджені – 5%: з них озима пшениця та третікале: у доброму стані – 30%, у задовільному - 65%, слабкі та зріджені- 5%; ячмінь: у задовільному – 70% та 30% - слабкі і зріджені, а посіви озимого ріпаку у доброму стані знаходяться 10%, у задовільному – 80%, слабкі та зріджені становлять 10%.
    Сільськогосподарські товаровиробники району планують посіяти ярі культури на площі 45070 га. В сількогосподарських підприємствах району прогнозується посів ярих культур на площі 37900 га, в тому числі ранніх зернових культур на площі 5320 га, цукрових буряків – 300 га, соняшника - 14700 га, сої – 6300 га, кукурудзи на зерно – 7170 га та провести посів інших сільськогосподарських культур на площі 4110 га.
    Для організованого і якісного проведення робіт в користуванні сількогосподарських товаровиробників налічується 495 тракторів, 280 культиваторів, в тому числі 136 для суцільного обробітку ґрунту, 124 дискових борін, 234 сівалки та інша сільськогосподарська техніка. Наявні технічні засоби та матеріальні ресурси дають реальні підстави вчасно розпочати та в оптимальні строки провести весняні польові роботи.
    Потреба в насінні ярих зернових та зернобобових культур в сільськогосподарських підприємствах на весняний посів складає 1310 тонн. Потреба забезпечена на 106 %. З метою проведення своєчасної перевірки насіння сільськогосподарських культур по визначенню посівних якостей насіння під урожай 2017 року діє лабораторія територіального представництва в Харківській області, яка знаходиться в смт Краснокутськ.
    Потреба елітного насіння ярих культур становить 35 тонн, з них: ярої пшениці – 9тонн, ячменю – 15тонн, вівса – 2тони, проса – 1 тонна, гречки – 3тони, гороху – 5тонн. Забезпеченість станом на 22 березня поточного року становить 87%.
    Повна потреба мінеральних добрив для забезпечення весняно-літнього періоду складає 6700 тонн у фізичній вазі. Забезпеченість сільськогосподарських підприємств мінеральними добривами складає 5865 тонн, або 87%. Придбання мінеральних добрив продовжується.
    10 березня в районі розпочато польові роботи. Проводиться підживлення озимих та прикриття вологи. Станом на 20 березня підживлено 14800 га, прикрито вологи на площі 12200 га. Розпочато посів ярих культур, посіяно гороху 20 га.
 

«Пряма лінія» з головним спеціалістом юридичного сектора апарату районної державної адміністрації Т.О.Кожушко на тему «Суспільство проти корупції»

Які заходи спрямовані на запобігання та протидію корупції відповідно до чинного законодавства?

 

         Відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» саме здійснення фінансового контролю є одним із заходів, спрямованих на запобігання і протидію корупції; відповідно до ст. 172‑6 Кодексу законів про адміністративні правопорушення за порушення вимог фінансового контролю, тобто за неподання, несвоєчасне подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (штраф від 850 до 1700 грн.), неповідомлення або несвоєчасне повідомлення про відкриття валютного рахунку в установі банку-нерезидента або про суттєві зміни у майновому стані (штраф від 1700 до 3400 грн.), повторне вчинення-протягом року після накладення адміністративного стягнення за такі ж порушення (штраф від 1700 до 5100 грн., конфіскація доходу чи винагороди, позбавлення права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на 1 рік), або за подання у ній завідомо недостовірних відомостей ( штраф від 17000 до 42500 грн.).           

Способи врегулювання конфлікту інтересів відповідно до Закону України «Про запобігання корупції»?

Стаття 29 Закону України «Про запобігання корупції» визначає, що конфлікт інтересів може бути врегульований самостійно працівником або ж шляхом вжиття заходів зовнішнього врегулювання, тобто керівником особи.

До таких заходів відноситься:

 1. Усунення особи, від виконання завдання, вчинення дій, прийняття рішення чи участі в його прийнятті в умовах реального чи потенційного конфлікту інтересів;
 2. Застосування зовнішнього контролю за виконанням особою відповідного завдання, вчиненням нею певних дій чи прийняття рішень;
 3. Обмеження доступу особи до певної інформації;
 4. Перегляду обсягу службових повноважень особи;
 5. Переведення особи на іншу посаду;
 6. Звільнення особи.

Кожен із цих заходів має свою специфіку, адже може обиратися взалежності від низки умов:

 • Виду конфлікту інтересів (потенційний або реальний);
 • Характеру конфлікту інтересів (постійний або тимчасовий);
 • Суб’єкта прийняття рішення про його застосування (безпосередній керівник та/або керівник відповідного органу, підприємства. Установи, організації);
 • Наявності (відсутності) альтернативних заходів врегулювання;
 • Наявності (відсутності) згоди особи на застосування заходу.

 

 

Що таке потенційний та реальний конфлікт інтересів?

 

Реальний конфлікт інтересів – це суперечність між приватним інтересом особи та її службовими чи представницькими повноваженнями, що впливає на об’єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання зазначених повноважень.

Потенційний конфлікт інтересів – тобто наявність у особи приватного інтересу у сфері, в якій вона виконує свої службові чи представницькі повноваження, що може вплинути на об’єктивність чи неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання зазначених повноважень.

 

 
Більше статтей...

Пошук по сайтуАрхів новин

Квітень 2019
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293012345

Знайдіть нас на Facebook


Корисні посилання