Райдержадміністрація

Корисні посилання










Календар свят. Мова, граматика, спілкування

«Пряма лінія» з начальником служби у справах дітей районної державної адміністрації Зоєю Михайлівною Галілей

22 лютого відбулася «пряма лінія» з начальником служби у справах дітей районної державної адміністрації Зоєю Михайлівною Галілей
    Тих, хто зателефонував на «пряму лінію», цікавили питання:


Що робити, коли батьки  внаслідок розірвання шлюбу або з інших причин не проживають спільно та мати дітей не надає батькові змоги спілкуватись та бачитись з дітьми?

У разі, коли батьки не можуть дійти згоди щодо участі одного з батьків, який проживає окремо, у вихованні дитини, порядок  такої участі визначається органом опіки та піклування за участю батьків виходячи з інтересів дитини.

У разі виникнення спору між батьками щодо участі у вихованні дитини один з батьків, що проживає окремо від дитини, подає службі у справах дітей за місцем проживання дитини заяву, копію паспорта, довідку з місця реєстрації (проживання), копію свідоцтва про укладення або розірвання шлюбу (у разі наявності), копію свідоцтва про народження дитини. Додатковими документами можуть бути характеристика з місця роботи заявника (у разі наявності), довідка про сплату аліментів (у разі наявності).

Який порядок розгляду даного питання?

Працівник служби у справах дітей проводить бесіду з батьками, а у разі потреби також з родичами дитини. До уваги береться ставлення батьків до виконання батьківських обов'язків, особиста прихильність дитини до кожного з них, стан здоров'я дитини та інші обставини, що мають істотне значення.

Після з'ясування обставин, що призвели до виникнення спору між батьками щодо участі у вихованні дитини, служба у справах дітей складає висновок.

Участь у вихованні дитини та у разі потреби порядок побачення з дитиною того з батьків, який проживає окремо від неї, встановлюються розпорядженням районної державної адміністрації за результатами розгляду означеного питання на засіданні комісії з питань захисту прав дитини районної державної адміністрації.

Чи має право колишня дружина не надавати дитину, коли розпорядженням районної державної адміністрації встановлено порядок побачення батька з дитиною?

Рішення органу опіки та піклування з цих питань може бути оскаржені до суду.

Згідно ч.1 ст.157 СК України питання виховання дитини вирішується батьками спільно. Тому  батько дитини має рівні із матір’ю дитини права у її вихованні.

Згідно ч.2 ст.157 СК України той із батьків, хто проживає окремо від дитини, зобов'язаний брати участь у її вихованні і має право на особисте спілкування з нею.

Відповідно до ч.3 ст.157 СК України той із батьків, з ким проживає дитина, не має права перешкоджати тому з батьків, хто проживає окремо, спілкуватися з дитиною та брати участь у її вихованні, якщо таке спілкування не перешкоджає нормальному розвиткові дитини.

Якщо той із батьків, з ким проживає дитина, чинить перешкоди тому з батьків, хто проживає окремо, у спілкуванні з дитиною та у вихованні зокрема, якщо він ухиляється від виконання рішення органу опіки та піклування, другий з батьків має право звернутися до суду з позовом про усунення перешкод у спілкуванні з дитиною.

Пошук по сайту

















Архів новин

Січень 2022
ПнВтСрЧтПтСбНд
272829303112
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31123456

Знайдіть нас на Facebook


Корисні посилання