Райдержадміністрація

Корисні посилання


Календар свят. Мова, граматика, спілкування

«Пряма лінія» з начальником Богодухівської районної державної лікарні ветеринарної медицини Іваном Сергійовичем Змієвським.

20 березня відбулася «пряма лінія» з начальником Богодухівської районної державної лікарні ветеринарної медицини Іваном Сергійовичем Змієвським.

  • Я жителька с. Заброди, чула, що в лютому  в селі було виявлено захворювання на сказ. Які заходи проводяться з профілактики цього захворювання?

Сказ – це інфекційна хвороба, яка не лікується. Основним методом профілактики є щеплення.

  Хворіють на сказ люди та всі тварини за винятком птахів. Зараження відбувається прямим шляхом, тобто при укусі здорової тварини хворою.

  За 2017 рік в Харківській області зареєстровано 126 випадків сказу тварин, із них 50 випадків сказу котів, 26 випадків сказу собак, 26 – серед лисиць,       9 випадків сказу великої рогатої худоби, в основному це відбулося в Шевченківському районі, де трупи корів та кіз, які належали мешканцям        6 сіл були спалені. Основним джерелом інфекції є укуси лисицями корів на випасах. Тварини не були щеплені проти сказу.

  Зростання випадків захворювання тварин сказом зафіксовано наприкінці 2017 року та на початку 2018 року, що обумовлено зростанням чисельності диких тварин на території області.

   Дійсно,  в лютому в с. Заброди  виявлено захворювання собаки на сказ, яка раніше була покусана лисицею. Рішенням НПК на село накладено карантинні обмеження і проводиться комплекс профілактичних заходів.

  З метою вжиття заходів щодо стабілізації епізоотичної ситуації по сказу на території Богодухівського району тільки в лютому було щеплено 225 голів собак та котів 132 голови, ВРХ – 4 голови.

  Ветеринарною службою району включено в план роботи на 2018 рік щеплення ВРХ приватного сектору проти сказу в період проведення весняної диспансеризації (виводки) в травні – червні місяці. Щеплення буде проводитись за кошти господарів.

  В мисливських господарствах проводяться заходи щодо приведення щільності червоної лисиці до встановлених норм ( 0,5 – 1 лисиця на 1 тис.га території мисливських угідь).

  Серед населення постійно проводиться роз’яснювальна робота про небезпечність сказу для людей і тварин та заходи щодо профілактики і боротьби з ними.

 

  • Яка ситуація по захворюванню свиней африканською чумою?

Щомісячно в Україні реєструються нові осередки захворювання свиней, в основному в приватному секторі та мисливських угіддях, рідше - у товарних свинофермах.

  Найбільше в 2017 році було виявлено осередків АЧС в Полтавській області, на другому місці – Харківська область, де виявлено 17 випадків в шести районах. Із них в с. Козіївка Краснокутського району, в м. Рогозянка Золочівського району, та с. Валки, в цих осередках проведені всі заходи з ліквідації збудника, зняті карантинні обмеження. Богодухівський район на даний момент  благополучний.

  Ще раз хочеться звернутися до мешканців району та керівників свиноферм щодо необхідності виконання всіх заходів профілактики, в основному  це недопущення прямих контактів свиней з інфікованим матеріалом.

 

  Жителі с. Івано – Шийчине цікавляться, які міри приймаються до громадян, які утримують хворих на лейкоз тварин, та випасають їх в загальному стаді.

  Дуже слушне питання. Так, при проведенні весняної диспансеризації ВРХ приватного сектору району  досліджено на лейкоз 1544 голови, при цьому виявлено 19 голів позитивно реагуючих на лейкоз (рак крові) по реакції імунодифузії.

   Господарям  роз’яснено про небезпечність цього захворювання, ним хворіють і люди. Зараження може проходити через молоко. Люди з поняттям відносяться до цієї проблеми – хворі корови були вибракувані. Проте, в          с. Івано – Шийчине один громадянин утримує 4 голови реагуючих корів, а ще один - 1 позитивно - реагуючу голову ВРХ, чим ставить під загрозу свою сім’ю та сусідське поголів’я. Їм видано на руки приписи та проведено персонально інформаційно – просвітню роботу. В подальшому буде заборонено виганяти худобу на пасовища, де випасається загальна череда та накладено штрафні санкції.

   Крім того, в цьому селі стовідсотково не забезпечено вивід корів на виводку для обстеження, що є прямою загрозою для розповсюдження цього захворювання.

Пошук по сайту

Архів новин

Січень 2022
ПнВтСрЧтПтСбНд
272829303112
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31123456

Знайдіть нас на Facebook


Корисні посилання