Райдержадміністрація

Пропозиції

  Корисні посилання


  Календар свят. Мова, граматика, спілкування

  «Пряма лінія» «Актуальні питання пенсійного забезпечення окремих категорій громадян» з начальником Богодухівського об’єднаного управління Пенсійного фонду України в Харківській області Моциком Сергієм Віталійовичем.

  20 липня відбулася «пряма лінія» «Актуальні питання пенсійного забезпечення окремих категорій громадян» з начальником Богодухівського об’єднаного управління Пенсійного фонду України в Харківській області Моциком Сергієм Віталійовичем.

  Тих, хто зателефонував до Сергія Віталійовича, цікавили наступні питання:

  1. Запитання щодо порядку проведення перерахунку пенсії без додаткового звернення особи відповідно до частини четвертої статті 42 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”.

  Питання: якій категорії пенсіонерів був проведений перерахунок з 01.04.2018 року?

  Відповідь: відповідно до частини четвертої статті 42 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” органи Пенсійного фонду щороку з 01 квітня без додаткового звернення особи проводять перерахунок пенсії тим особам, які на 1 березня року, в якому здійснюється перерахунок, набули право на проведення перерахунку, передбаченого абзацами першим — третім цієї частини, на найбільш вигідних умовах. Порядок такого перерахунку пенсії встановлюється правлінням Пенсійного фонду. Згідно Порядку перерахунок пенсії проводиться пенсіонеру, який після призначення (попереднього перерахунку) пенсії:

  1) продовжував працювати та має не менше як 24 місяці страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв у роботі. Перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати (доходу), з якої (якого) призначено (попередньо перераховано) пенсію або із заробітної плати за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій статті 40 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”, за даними реєстру застрахованих осіб Державного  реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу), який враховувався під час призначення (попереднього перерахунку) пенсії;

  2) продовжував працювати і має менш як 24 місяці страхового стажу. Перерахунок пенсії проводиться не раніше ніж через два роки з дня звернення за призначенням (попереднім перерахунком) пенсії. Перерахунок проводиться з урахуванням страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) та із заробітної плати (доходу), з якої (якого) призначено (попередньо перераховано) пенсію.

  Цей Порядок не поширюється на пенсіонерів, яким призначено пенсію за вислугу років на умовах, передбачених Законом України “Про пенсійне забезпечення”, та які не досягли віку, встановленого статтею 26 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”.

  2. Щодо застосування показника середньої заробітної плати (доходу) під час переходу з одного виду пенсії на інший .

  Питання: прошу надати роз'яснення, який показник середньої  заробітної плати буде враховано під час переходу з пенсії за вислугу років на пенсію за віком.

   Згідно зі статтею 45 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” переведення з одного виду пенсії на інший здійснюється на підставі документів про страховий стаж, заробітну плату (дохід) та інших документів, що на час переведення з  одного виду пенсії на інший перебувають у пенсійній справі.

  Окрім цього, під час переходу з одного виду пенсії на інший особа може подати додаткові документи як про стаж, так і про заробіток.

  За бажанням особи під час переходу на інший вид пенсії може врахуватися заробітна плата (дохід) за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій статті 40 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”, із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу), який враховувався під час призначення (попереднього перерахунку) попереднього виду пенсії.

  Зважаючи на те, що Ви отримували пенсію, призначену відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення”, під час переведення на пенсію за Законом України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” буде застосовано показник середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, обчисленої як середній показник за 2014, 2015 і 2016 роки.

  Пошук по сайту  Архів новин

  Березень 2024
  ПнВтСрЧтПтСбНд
  26272829123
  45678910
  11121314151617
  18192021222324
  25262728293031

  Знайдіть нас на Facebook


  Корисні посилання