Райдержадміністрація

Пропозиції

  Корисні посилання


  Календар свят. Мова, граматика, спілкування

  Аналіз причин зростання показників тимчасової непрацездатності застрахованих осіб у 2018 році по Богодухівському відділенню управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Харківській області

     

  У грудні 2018 року за даними моніторингу виданих та продовжених листків непрацездатності зберігалася тенденція до збільшення кількості виданих закладами охорони здоров’я листків непрацездатності застрахованим особам.

  На підставі поданих страхувальниками до Богодухівського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Харківській області заяв-розрахунків встановлено, що кількість листків непрацездатності, за якими у 2018 році заявлено фінансування на виплату допомоги по тимчасовій непрацездатності, становить 6112. Порівняно з аналогічним періодом минулого року їх кількість збільшилась на 947 листків непрацездатності (або на 18,3 %). Кількість оплачених днів тимчасової непрацездатності за 2018 рік порівняно з 2017 роком збільшилася на 9303 (або 19,7 %) і склала 56549 днів. Розмір середньоденної допомоги по тимчасовій непрацездатності склав 163,37 грн, що більше показника 2017 року на 35,4 відсотка.

  Слід зазначити, що у грудні 2018 року значно зросла кількість оплачених листків непрацездатності відносно листопада 2018 року, а саме: на 220 листків непрацездатності (або на 39,6 відсотка). Відповідно збільшилась кількість оплачених днів по тимчасовій непрацездатності з 4831 до 5846 днів – на 1015 днів (або на 21 %).

  За даними моніторингу, який проводиться комунальним некомерційним підприємством «Центр первинної медико-санітарної допомоги Богодухівської районної ради», спостерігається позитивна тенденція. Так, за січень поточного року всього видано 262 листки непрацездатності, що на 206 (або на 44 %) менше, ніж за грудень 2018 року, а в лютому 2019 року всього видано 232 листки непрацездатності, що порівняно з груднем минулого року менше на 236 листків непрацездатності (або на 50,4 %).

  Зростання кількості виданих листків непрацездатності відбулося, в першу чергу, за рахунок збільшення кількості хворих на грип та ГРВІ, довготривалих хвороб у зв’язку з оперативним втручанням, збільшення кількості днів по тимчасовій непрацездатності у зв’язку з лікуванням невиробничих травм та збільшення кількості днів лікування онкологічних хворих, що підтверджується інформацією лікувальних закладів. Найчастіше із заявами-розрахунками для фінансування коштів на виплату допомоги по тимчасовій непрацездатності у зв’язку з невиробничим травматизмом зверталися такі страхувальники: комунальний заклад охорони здоров’я «Богодухівська центральна районна лікарня», відкрите акціонерне товариство «Богодухівський м’ясокомбінат», відділ освіти Богодухівської районної державної адміністрації, товариство з обмеженою відповідальністю «Богодухівський молзавод».

  З метою запобігання порушень з боку лікарів при видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, зменшення витрат на виплату допомоги по тимчасовій непрацездатності Богодухівським відділенням здійснено моніторинг видачі листків непрацездатності лікарями медичних закладів, на підставі якого детально будуть з’ясовуватися причини та обставини значного зростання кількості виданих листків непрацездатності. Також для виявлення випадків порушень порядку проведення експертизи тимчасової непрацездатності або необґрунтованої видачі листків непрацездатності в закладах охорони здоров’я фахівцями сектору експертизи тимчасової непрацездатності відділу фінансового контролю та аудиту управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Харківській області будуть здійснені відповідні перевірки.

  Із головними лікарями проведено спільні наради та обговорено заходи щодо зниження рівня захворюваності, а також зменшення тривалості кожного випадку тимчасової непрацездатності та посилення контролю за видачею листків непрацездатності особам, які часто або довго хворіють. Працівниками відділення за допомогою Єдиної інформаційно-аналітичної системи проводиться аналіз збільшення витрат за рахунок коштів Фонду, в тому числі по тимчасовій непрацездатності, встановлюються страхувальники із найбільшим зростанням кількості оплачених листків непрацездатності та днів тимчасової непрацездатності. Проводиться робота з комісіями із соціального страхування підприємств, установ та організацій щодо з’ясування причин, які вплинули на показники тимчасової непрацездатності, щодо аналізу та обґрунтування їх зростання.

  Богодухівське відділення звертає увагу представників комісій (уповноважених) із соціального страхування підприємств, установ та організацій району на необхідність ведення обліку осіб, які часто та довго хворіють, та внесення пропозицій з питань зниження рівня захворюваності роботодавцю та представнику застрахованих осіб, що визначено п.п. 3.1.3 розділу ІІІ Положення про комісію (уповноваженого) із страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності, затвердженого постановою правління Фонду від 19.07.2018 № 13.

  Нагадуємо, що до осіб, які часто та довго хворіють, належать:

  - особи, які за останні 12 місяців були непрацездатними з приводу одного захворювання не менше трьох випадків із загальною кількістю днів непрацездатності 30-40;

  - особи, які за останні 12 місяців були непрацездатними з приводу різних захворювань не менше чотирьох випадків із загальною кількістю днів непрацездатності 40-50.

  Починаючи з ІІ кварталу поточного року, будуть відновлені планові перевірки страхувальників, що дасть змогу попередити порушення з боку страхувальників та виявити випадки неправомірних витрат коштів Фонду.

   

   

   

  Начальник Богодухівського відділення

  Управління виконавчої дирекції Фонду

  соціального страхування України

  в Харківській області                                                               В.І.Тризна


  Пошук по сайту  Архів новин

  Травень 2024
  ПнВтСрЧтПтСбНд
  293012345
  6789101112
  13141516171819
  20212223242526
  272829303112

  Знайдіть нас на Facebook


  Корисні посилання