Райдержадміністрація

Пропозиції

  Корисні посилання


  Календар свят. Мова, граматика, спілкування

  «Пряма лінія» з директором Богодухівської районної філії Харківського обласного центру зайнятості Надією ЛЕЩЕНКО з питання «Послуги, які надає служба зайнятості»

  25 лютого 2020 року відбулася «пряма лінія» здиректором Богодухівської районної філії Харківського обласного центру зайнятості Надією ЛЕЩЕНКО з питання «Послуги, які надає служба зайнятості».

   Під час прийому жителі району зверталися з таких питань працевлаштування та отримання інших послуг служби зайнятості:

            1) Чи можна отримати компенсацію єдиного соціального внеску за прийнятого працівника?

  Відповідно до Закону України «Про зайнятість населення» роботодавцю, який працевлаштовує на нове робоче місце громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню, а також суб’єктам малого підприємництва, які працевлаштовують на нові робочі місця в пріоритетних видах економічної діяльності осіб, яким надано статус безробітного, за направленням служби зайнятості строком не менше ніж на два роки щомісяця компенсуються фактичні витрати у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за відповідну особу за місяць, за який він сплачений.

  Не мають права на компенсацію роботодавці, які мають заборгованість із сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування  або визнані у встановленому порядку банкрутами чи стосовно них порушено справу про банкрутство.

  2) Чи надає служба зайнятості допомогу на відкриття власної справи?

          Так, служба зайнятості сприяє підприємницькій ініціативі безробітних. Відповідно до ст. 27 Закону України «Про зайнятість населення» безробітним з числа застрахованих осіб, які виявили бажання провадити підприємницьку діяльність, виплачується допомога по безробіттю одноразово для організації такої діяльності. Ця послуга надається особам, яким виповнилося 18 років та які не можуть бути працевлаштовані за сприянням центру зайнятості протягом місяця у зв’язку з відсутністю на ринку праці підходящої роботи.

            Особи, які виявили бажання отримати допомогу по безробіттю одноразово подають заяву про надання допомоги по безробіттю одноразово та бізнес-план.

   

  3) Яким професіям навчає служба зайнятості?

  Професії, за якими проводиться навчаннядоситьактуальні на ринку праці. Зокрема, це - оператор верстатів з програмнимкеруванням, швачка, кравець, в’язальницятрикотажнихвиробів та полотна, перукар (перукар – модельєр), манікюрниця, педикюрниця, токар, фрезерувальник, слюсар-ремонтник, налагоджувальникверстатів і маніпуляторів з програмнимкеруванням, кухар, верстатник широкого профілю,  виноградар, оператор з обробкиінформації та программногозабезпечення, адміністратор, косметик, покоївка, касир торговельного залу, оператор маніпулятора (лісове господарство та лісозаготівля), електрозварник ручного зварювання, оператор котельні, лицювальник-плиточник, маляр, монтажник гіпсокартонних конструкцій, штукатур, машиніст-крана (кранівник), тракторист-машиніст сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва, плодоовочівник, квітникар, продавець продовольчих (непродовольчих ) товарів, муляр.

  Серед переваг навчання у Харківському центрі професійно-технічної освіти державної служби зайнятості є гарантоване працевлаштування слухачів, що вчаться за направленням служби зайнятості, стислі терміни навчання, максимальне врахування вимог роботодавців, використання в учбовому процесі новітніх технологій та обладнання, можливість навчатися за індивідуальною формою, комфортні умови навчання та проживання для людей різного віку.

  4)  Як служба зайнятості допомагає підприємцям з питання розширення бізнесу?

             На сьогодні стартувала державна програма «Доступні кредити 5-7-9%». Тобто підприємці можуть отримати банківський кредит на інвестиційні цілі (придбання, модернізація основних засобів, ремонт виробничих приміщень тощо). Процентна ставка за цим кредитом напряму залежить від кількості створених нових робочих місць. Служба зайнятості надає роботодавцям послуги у доборі працівників на ці новостворені робочі місця.

            Водночас, повідомляю, що за працевлаштування безробітних на новостворені робочі місця за направленням служби зайнятості не менше ніж на 2 роки роботодавець має право на компенсацію фактичних витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за відповідну особу за місяць, за який він сплачений.

  Порушені питання детально розглянуті та вирішені по суті, громадянам надано вичерпні роз’яснення.

  Пошук по сайту  Архів новин

  Квітень 2024
  ПнВтСрЧтПтСбНд
  1234567
  891011121314
  15161718192021
  22232425262728
  293012345

  Знайдіть нас на Facebook


  Корисні посилання