Райдержадміністрація

Пропозиції

  Корисні посилання


  Календар свят. Мова, граматика, спілкування

  Стан ринку праці Богодухівської районної філії Харківського обласного центру зайнятості за 2019рік

         Головна мета служби зайнятості – щоб кожен українець мав достойну роботу із гідною заробітною платою, а кожен роботодавець був забезпечений кваліфікованими кадрами, які працюють на розвиток країни.

         Реалізація державної політики щодо регулювання ринку праці, сприяння зайнятості населення та забезпечення соціального захисту громадян від безробіття здійснювалась на основі діючої нормативно-правової бази у сфері зайнятості населення з метою збалансування попиту і пропозиції робочої сили, зменшення рівня безробіття, досягнення продуктивної зайнятості населення, задоволення заявлених вимог роботодавців.

         Сьогодні клієнт служби зайнятості № 1 – роботодавець. Для забезпечення ефективної співпраці з роботодавцями з 01.01.2020 року впроваджено Інститут «Консультант роботодавця». Він полягає у комплексному підході до вирішення завдань побудови взаємовідносин служби зайнятості з роботодавцями на основі новітніх тенденцій розвитку економіки, ринку праці та соціальної сфери. Служба зайнятості здійснює якісне та швидке укомплектування вільних робочих місць із застосуванням елементів рекрутингу, надає роботодавцям широкий спектр послуг на безоплатній основі, а саме:

  -                володіє найбільшою базою шукачів роботи та безробітних, що сприяє якості підбору необхідних фахівців та скороченню терміну укомплектування вакансій;

  -                навчає або підвищує кваліфікацію кадрів під замовлення роботодавця;

  -                має центри професійно-технічної освіти ДСЗ, орієнтований на навчання дорослого населення та оснащений сучасним обладнанням;

  -                здійснює компенсації та стимулюючі виплати роботодавцям за створення нових робочих місць або працевлаштування внутрішньо переміщених осіб;

  -                має можливість широкої презентації підприємства та формування його позитивного іміджу шляхом участі в інформаційно-розяснювальних заходах, а також проведення співбесід з претендентами під час проведення таких заходів;

  -                системне надання на безоплатній основі індивідуальних та групових консультацій з питань організації та провадження підприємницької діяльності із залученням представників Держпраці, ПФУ, ДФС;

  -                має зручні у використанні електронні сервіси.

         У прагненні зробити послуги служби зайнятості максимально доступними та комфортними для клієнтів, державною службою зайнятості запроваджено сучасний сервіс «Електронний кабінет роботодавця», який зорієнтований на скорочення витрат часу для відвідування центру зайнятості та підвищення рівня комфорту під час взаємодії роботодавців зі службою зайнятості. Завдяки «Електронному кабінету» роботодавець має можливість подання  звітності в режимі онлайн -за формою № 3-ПН «Інформація про попит на робочу силу (вакансії). Для створення власного «Електронного кабінету» роботодавцю необхідно лише звернутися до служби зайнятості, повідомивши адресу електронної пошти та сформувати логін і пароль, за допомогою яких авторизуватися та отримати доступ на сайті ДСЗ. За 2019 рік цією послугою скористалося  239 роботодавців Богодухівського району.

           Залежно від потреб клієнта, доступні корисні дистанційні онлайн­сервіси, як для роботодавців «Електронний кабінет роботодавця» так і для безробітних  «Електронний кабінет шукача роботи».Натиснувши на позначку «Електронна черга», шукач роботи  має можливість, не виходячи із дому та не витрачаючи часу та коштів на проїзд, записатися на прийом до фахівця будь-­якої служби зайнятості України на зручний для вас день та час. Сервіс дає змогу роздрукувати талон (проте друк не обов’язковий!), на якому вказаний номер робочого місця фахівця, дата та час прийому. Таким чином, не потрібно чекати в черзі. Взявши з собою необхідні документи, ви безпосередньо звертаєтесь до конкретного фахівця служби зайнятості. Такий ресурс доступний не лише з комп’ютера, а й з мобільного телефону на базі програмного забезпечення Android та Apple.Таким сервісом протягом 2019 року скористалося 712клієнти Богодухівської районної філії, які, створивши персональні кабінети, розширили для себе доступність послуг.

         Завдяки новим сервісам роботи для задоволення кадрової потреби роботодавців та поінформованості шукачів роботи щодо наявного вільного робочого місця, фахівцями Богодухівської районної філії ХОЦЗ створюються слайд-ревю та відеоролики, які застосовуються під час індивідуальних прийомів та проведенні групових заходів.

         Зацікавило роботодавця і таке нововведення служби зайнятості, як он – лайн співбесіда з претендентом, яка надає можливість «очі в очі» поспілкуватись, отримати відповіді на питання, що цікавлять та оцінити манеру спілкуватись, поведінку, що є важливим для багатьох роботодавців.

         Фахівці відділу взаємодії з роботодавцями проводять електронну розсилку відео-резюме роботодавцям із пропозицією ознайомитися з ним по наведеному посиланню.

         З січня 2019 року впроваджено в роботу сучасні сервіси інтернету для старшокласників, батьків, вчителів.

         З метою допомоги у професійному самовизначенні старшокласників Державною службою зайнятості в межах реалізації Програми професійної орієнтації на 2017-2020 роки запроваджується інноваційна послуга - можливість на безоплатній основі пройти профдіагностичне тестування, отримати  роздрукований результат та індивідуальну консультацію фахівців служби зайнятості.

         Програма професійної орієнтації передбачає профорієнтаційне супроводження учнів старших класів: інформування про світ професій, ознайомлення з провідними галузями економіки регіону та успішними підприємствами,- відтепер з метою надання допомоги в усвідомленому виборі майбутньої професії передбачено максимальне охоплення на добровільних засадах старшокласників (починаючи з 9 класу) професійною діагностикою, у т.ч. в режимі он-лайн засобами Інтернету. Для ефективного забезпечення функціонування системи професійної орієнтації служба зайнятості рекомендує веб-базовану платформу з безкоштовного он-лайн профорієнтаційного консультування «МОЯ ПРОФЕСІЯ: консультаційна мережа».

         Продовжує працювати створений в 2018 році на базі Богодухівської районної філії ХОЦЗ клуб «Школа професій» для учнів 9-10 класів загальноосвітніх шкіл м.Богодухів.

         Для формування свідомого ставлення жінок до свого майбутнього, активного процесу працевлаштування, ефективного пошуку роботи, самопрезентації та самоосвіти, визначення успіху для себе та досягнення його за своїми правилами, виховання шаблону ставлення до сім’ї, родини в квітні 2019 року розпочав діяти та працював створений на базі Богодухівської районної філії ХОЦЗ Центр «Успішна жінка» для безробітних жінок Богодухівщини.

         Підбір персоналу із застосуванням методів рекрутингу дає змогу якнайшвидше задовольнити потребу роботодавців в кадрах. В 2019 році за допомогою рекрутингу Богодухівською районною філією ХОЦЗ було укомплектовано 89 вакансій. Послуги  з рекрутингу є вигідними роботодавцю, тому що він не витрачає часу на пошук та добір кандидатів з великої кількості бажаючих осіб, адже попередня співбесіда за його вимогами проводиться рекрутерами центру зайнятості, також заощаджує власні кошти і має можливість розміщувати свої власні вакансії на ресурсах ДСЗ. Суть рекрутингу  полягає в пошуку спеціаліста, професійні та особистісні характеристики якого відповідають критеріям пошуку.

         У філії постійно проводиться інформаційно-роз’яснювальна робота з роботодавцями шляхом проведення особистих зустрічей з керівниками підприємств та представниками відділів кадрів, проведення презентацій роботодавців, Днів відкритих дверей на підприємстві, семінарів для роботодавців. Так, протягом         2019 року проведено 142 семінари для 982 представників роботодавців, 424 зустрічей з роботодавцями, організовано 63 презентації роботодавця, в яких приймало участь 436 безробітних, проведено 50 міні-ярмарок вакансій, де взяло участь 298 безробітних.

         Богодухівською районною філією ХОЦЗ проводяться робочі зустрічі, на яких  обговорюються питання відносно координації дій, спрямованих на професійну орієнтацію учнівської молоді, мотивації молоді до праці, передусім, у тих галузях, де є найбільш активні пропозиції, забезпечення умов для професійного самовизначення молоді, вибору нею виду трудової діяльності, професії, кваліфікації, роботи,  сприяння підвищенню соціальної та професійної мобільності особам, мотивації до легальної зайнятості, формування конструктивної поведінки молоді на ринку праці та  підходи в роботі Державної служби зайнятості.

         За ініціативою Богодухівської районної філії Харківського обласного центру зайнятості 27 листопада 2019 року проведено робочу зустріч  на тему: «Служба зайнятості - актуальні напрямки покращення співпраці з соціальними партнерами щодо проблемних питань у сфері зайнятості людей з інвалідністю».

         Під час зустрічі розглядалися питання  працевлаштування людей з інвалідністю, фактори, що сприяють професійному самовизначенню, питання ринку праці та шляхи підвищення рівня зайнятості даної категорії, створення робочих місць для людей з інвалідністю, участь безробітних громадян, які мають інвалідність у  громадських роботах та інших роботах тимчасового характеру, тісну співпрацю органів влади з районною філією та роботодавцями по забезпеченню зайнятості населення району.       

         Обговорювалися питання, з якими стикається служба зайнятості в процесі працевлаштування людей з інвалідністю при укомплектуванні вакансій. Були обговорені проблеми сільського безробіття, працевлаштування соціально-незахищених осіб, а саме  людей з інвалідністю.

           Співпрацює Богодухівська районна філія ХОЦЗ  і з Богодухівським районним відділом філії Державної установи «Центр пробації» в Харківській області. Робота проводилась протягом 2019 року іззасудженими ,де визначалися подальші шляхиспівпраці у проведенні спільних заходів у сфері соціальної адаптації осіб, які відбувають чи відбули покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк, соціальної підтримки осіб, засуджених до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі .

         Богодухівською районною філією ХОЦЗ  ведеться сторінка в Фейсбуці, на якій постійно розміщується інформація про потребу в кадрах та висвітлюються проведені заходи фахівцями філії.

          Загальна кількість вакансій протягом 2019 року склала  3072. Про свою потребу у робочій силі службу  зайнятості проінформували 392 роботодавці. Середній розмір оплати праці в розрахунку на вакансію складає  5201 грн , що майже у 1,2 рази більше минулого року (4237 грн.).

         За цей період послугами служби зайнятості скористалися 2341 особа. За сприянням центру зайнятості працевлаштовано 2825 особи, в тому числі 1388 безробітних.

         Стимулюванням для створення нових робочих місць є надання компенсації єдиного внеску роботодавцям ,які працевлаштовують безробітних на новостворені робочі місця. За 2019 рік прийнято рішення про надання компенсації по 34 працевлаштованим безробітним на 16 підприємствах. За цей період роботодавці отримали  333431 тис.грн. компенсації єдиного внеску.

         До участі в громадських та інших роботах тимчасового характеру протягом 2019 року залучено 667  безробітних громадян, з них брали участь у громадських роботах із соціально вразливими верствами населення, роботах соціального напрямку 61 особа

         Для забезпечення додаткових гарантій зайнятості та розширення можливостей працевлаштування незайнятих працездатних громадян, особливо тих, які потребують соціального захисту і не здатні на рівних конкурувати на ринку праці, Богодухівська районна філія ХОЦЗ  організовує професійну підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації безробітних громадян

            Професійна  підготовка,  перепідготовка або підвищення кваліфікації громадян  є  одним  із видів соціальних послуг,  зорієнтованих на забезпечення ефективної політики зайнятості населення,  підвищення  конкурентоспроможності особистості на ринку праці.

         На сьогодні створено гнучку систему професійного навчання безробітних, яка дозволяє оперативно реагувати на потребу роботодавців у кадрах. Це  стажування на робочому місці, навчання за індивідуальними програмами, дуальне навчання та навчання онлайн. За направленням служби зайнятості безробітні навчаються на базі професійно-технічних навчальних закладів області, у роботодавців, а ще – в центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості.

         Професійна підготовка, перепідготовка здійснюється більш ніж за 45 напрямами.

         В Богодухівській районній філії ХОЦЗ проводяться семінари, зокрема, «Презентація послуг з професійного навчання, у т. ч. послуг ЦПТО»,  де безробітні громадяни орієнтуються на навчання на базі Харківського центру професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості.

         Серед переваг навчання у Харківському центрі професійно-технічної освіти державної служби зайнятості є гарантоване працевлаштування слухачів, що вчаться за направленням служби зайнятості, стислі терміни навчання, максимальне врахування вимог роботодавців, використання в учбовому процесі новітніх технологій та обладнання, можливість навчатися за індивідуальною формою, комфортні умови навчання та проживання для людей різного віку.

         Після закінчення повного курсу навчання громадяни отримують свідоцтво про присвоєння (підвищення) робітничої кваліфікації державного зразка.

         Протягом 2019 року  під замовлення роботодавців  проходили  професійне навчання за направленням служби зайнятості 400 осіб з числа безробітних, в тому числі через ХЦПТО  навчалося  218 осіб

         З метою забезпечення зайнятості населення району, запобігання безробіттю4, розширення можливостей працевлаштування соціально- вразливих верств населення (сільські жителі ) в умовах зростання конкуренції на ринку праці здійснюються і проводяться профорієнтаційні заходи в селах і селищах Богодухівського району з використанням Мобільного центру профорієнтації (модернізованого) та Мобільного центру зайнятості (палатки).

         У Богодухівській районній філії ХОЦЗ  функціонує консалтинговий центр для забезпечення умов розвитку підприємницьких ініціатив та самозайнятості населення, а також надання супроводу з питань організації і провадження підприємницької діяльності.

         Діяльність консалтингового  центру – це суттєва допомога тим, хто не лише планує започаткувати власну справу, а для підприємців-початківців – шанс підвищити обізнаність, а також створити нові робочі місця, збільшуючи тим самим рівень зайнятості населення.

         Основними напрямками роботи Богодухівської районної філії Харківського обласного центру зайнятості  є удосконалення    обслуговування клієнтів шляхом  поширення новітніх технологій, а саме :

  -   підвищення кваліфікації дистанційно, онлайн :

  -   впровадження навчальних програм онлайн-модулями, дистанційне  навчання -   впровадження мобільних офісів ДСЗ

  -  онлайн - консультування

  -  онлайн-калькулятор для підрахунку розміру допомоги по безробіттю

  -   самостійна електронна реєстрація безробітних.

   

  Директор

  Богодухівської районної філії

  Харківського обласного  центру зайнятості                                                                                    Н.В.Лещенко


  Пошук по сайту  Архів новин

  Травень 2024
  ПнВтСрЧтПтСбНд
  293012345
  6789101112
  13141516171819
  20212223242526
  272829303112

  Знайдіть нас на Facebook


  Корисні посилання