Райдержадміністрація

Пропозиції

  Корисні посилання


  Календар свят. Мова, граматика, спілкування

  Про військово-патріотичне виховання учнівської молоді у закладах загальної середньої освіти району

          На сучасному етапі українського державотворення надзвичайно актуальною є проблема виховання у молодого покоління патріотичних почуттів, активної громадянської позиції, сприяння усвідомленню учнями свого громадянського обов’язку на основі національних і загальнолюдських духовних цінностей. Патріотизм є нагальною потребою держави, якій необхідні національно свідомі громадяни, здатні забезпечити країні гідне місце в цивілізованому світі, особистості, які своєю діяльністю, любов’ю до Батьківщини прагнуть створити суспільство, зацікавлене в тому, щоб саморозвиток особистості, становлення її патріотичної самосвідомості здійснювалися на моральній основі та визнанні пріоритету прав людини.

          Військово-патріотичне виховання в закладах загальної середньої освіти району здійснюється насамперед у процесі навчання, де в учнів закладається фундамент глибоких знань, формуються світогляд, національна самосвідомість. Уже в молодших класах учні усвідомлюють такі поняття, як «Батьківщина», «громадянин», «патріот», вчаться шанувати землю батьків, вивчають свій родовід.  Важко переоцінити значення предметів гуманітарного циклу в морально-політичній та психологічній підготовці майбутніх захисників Батьківщини.

         Уроки історії України озброюють учнів знаннями законів суспільного розвитку, допомагають засвоїти основні відомості про війну та армію. Школярі вивчають героїчні бойові та трудові традиції українського народу і його Збройних сил.

         На уроках літератури формуються моральні ідеали молоді на прикладах позитивних героїв художніх творів, встановлюється живий зв’язок далекого минулого із сучасністю, виховується почуття гордості за свою Батьківщину, свій народ.

         На уроках математики, фізики, хімії, біології учні одержують основи знань, без яких неможливо оволодіти сучасною військовою технікою і зброєю, засобами захисту від зброї масового ураження. В процесі вивчення цих предметів учні ознайомлюються з впливом науково-технічної революції на розвиток військової техніки, розв’язують завдання, в змісті яких відображена військова тематика.

         На заняттях із фізичної культури формуються якості, які необхідні солдатові: висока працездатність, витривалість, чітка координація і точність рухів.

         Під час занять із допризовної підготовки, предмет «Захист Вітчизни», учні знайомляться із специфікою військової праці, готуються до виконання обов’язків солдата, дізнаються про особливості служби в Збройних Силах України, виховують в собі якості, необхідні майбутньому воїнові. Програма предмету «Захист Вітчизни» дозволяє під час вивчення кожної теми використовувати   матеріали  із  життя  воїнів  у  мирний  час  і  пропагувати на

   

  уроках приклади героїчного минулого українського народу, його Збройних Сил.

            З метою військово-патріотичного виховання підростаючого покоління, формування особистості патріота і громадянина, громадянської свідомості в закладах загальної середньої освіти району проводяться різноманітні виховні заходи, а саме:

  - профорієнтаційні заходи «Престижність військових професій» за участі представників Богодухівського об’єднаного міського військового комісаріату;

  - районний етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»);

  - районна спартакіада допризовної молоді;

        - районний фестиваль «Козацький гарт»;

        - зустрічі за «круглим столом» з волонтерами, учасниками АТО та ООС;

  - уроки пам’яті;

  - святкові заходи до Дня Захисника України, Дня пам’яті та примирення, Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні;

  - районні акції «Оберіг для захисника України», «Хай ангели тебе оберігають», «Привітай бійця»;

            - флешмоби, челенджи, театралізовано-музичні заходи.

          У всіх закладах загальної середньої освіти району обладнані Куточки допризовника, Куточкибойової слави, присвячені учасникам антитерористичної операції та операції об’єднаних сил  на Сході України, Героям Небесної сотні.       На честь вшанування пам’яті випускника  КОМУНАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ «БОГОДУХІВСЬКА ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА І-ІІІ СТУПЕНІВ №2» БОГОДУХІВСЬКОЇ РАЙОННОЇ РАДИ ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ Сергія Петровича Слісаренка (загиблого 12 серпня 2014 року у м. Вуглегірськ) відкрита меморіальна пам’ятна дошка.

  У БОГОДУХІВСЬКОМУ ЛІЦЕЇ №3 та КРИСИНСЬКОМУ                  НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНОМУ КОМПЛЕКСІ «ЗАГАЛЬНООСВІТНІЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД І-ІІІ СТУПЕНІВ – ДОШКІЛЬНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД»  організована робота гуртків «Юний захисник Вітчизни»                    (керівники – вчителі предмета «Захист Вітчизни» Валентин ЛАКЄЄВ та Юрій КОВАЛЬ).

          Кожного року у травні місяці на базі ШАРІВСЬКОЇ ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОЇ ШКОЛИ І-ІІІ СТУПЕНІВ, яка є базовим закладом з військово-патріотичного виховання, проходить  районний етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») у формі наметового таборування.  Два дні поспіль юні Джури демонструють муштровий впоряд, показують вміння володіти зброєю, долати туристську смугу перешкод, відповідають на тестові питання з історії України, козацтва та Збройних Сил України, змагаються у вмінні надавати першу медичну допомогу, а також дивують своїми талантами у мистецькому конкурсі «Ватра». Учасники гри показують істинний патріотизм та готовність у будь-яку мить стати на захист свободи та незалежності України.

          Три роки поспіль переможцями районного етапу Всеукраїнської      дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») є рій «Ось так!» ШАРІВСЬКОЇ ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОЇ ШКОЛИ І-ІІІ СТУПЕНІВ, який представляв район на обласному етапі Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») та кожного року займав почесне ІІ місце.

  У 2019 році команда ШАРІВСЬКОЇ ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОЇ ШКОЛИ        І-ІІІ СТУПЕНІВ БОГОДУХІВСЬКОЇ РАЙОННОЇ РАДИ ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІбрала участь в обласній Спартакіаді допризовної молоді, де виборола 5 місце серед 42 команд закладів освіти області.

  Сектор освіти  районної державної адміністрації сприяє організації та відвідуванню учнями вищих навчальних закладів військового спрямування. Щорічно учні 10-11 класів закладів загальної середньої освіти району беруть участь у практичних заняттях на базі Харківського національного  університету Повітряних Сил ім. Івана Кожедуба.

  Спільно з Богодухівським об’єднаним міським військовим комісаріатом проводиться робота з військово-патріотичного виховання. Представники  військового комісаріату беруть участь у позакласних заходах у закладах загальної середньої освіти району, зокрема при проведенні уроків мужності до Дня Збройних Сил України та до Дня захисника України.

  Сектором  освіти районної державної адміністрації розроблено плани заходів до Дня Соборності України та Дня пам’яті героїв Крут, з підготовки та відзначення Дня героїв Небесної Сотні,  Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та Дня захисника України.

  Протягом року здійснюються екскурсії по місцях бойової слави.  Учні беруть участь у Всеукраїнських історико-краєзнавчих акціях учнівської молоді «Пам’ятати. Відродити. Зберегти», «Моя Батьківщина – Україна» та «Слобожанські дзвони Перемоги». Усі виховні заходи, які проводяться у закладах загальної середньої освіти району з військово-патріотичного виховання, висвітлюються на  сторінках шкільних сайтів та на сайті сектору освіти  районної державної адміністрації.

   

  В.о. завідувача сектору освіти

  районної державної адміністрації                                                                                           Вікторія ЛУКАШОВА 

  Пошук по сайту  Архів новин

  Травень 2024
  ПнВтСрЧтПтСбНд
  293012345
  6789101112
  13141516171819
  20212223242526
  272829303112

  Знайдіть нас на Facebook


  Корисні посилання