Райдержадміністрація

Пропозиції

  Корисні посилання


  Календар свят. Мова, граматика, спілкування

  ЩОДО ДЕЯКИХ ПРАКТИЧНИХ АСПЕКТІВ, ПОВ’ЯЗАНИХ ЗІ СКЛАДАННЯМ ІСПИТУ НА ВИЗНАЧЕННЯ РІВНЯ ВОЛОДІННЯ ДЕРЖАВНОЮ МОВОЮ

  (для кандидатів на зайняття вакантних посад державної служби, які беруть участь у конкурсах, оголошених з 16 липня 2021 року)

   

  16 липня 2021 року набрала чинності норма Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» від 25.04.2019 № 2704-VIII, яка визначає початок підтвердження рівня володіння державною мовою державними сертифікатами.

  Коло осіб, які зобов’язані володіти державною мовою та документально підтвердити рівень володіння державною мовою, наведено у статтях 7, 9 та 10 Закону. До них, зокрема, належать державні службовці.

  Отже, з 16 липня 2021 року для вступу на державну службу необхідно подавати ще один документ – сертифікат про рівень володіння державною мовою. Отримати сертифікат можна за результатами спеціального іспиту.

  Іспит на визначення рівня володіння державною мовою та оцінювання його результатів проводить Національна комісія зі стандартів державної мови.

  Програма та Зразок іспиту на визначення рівня володіння державною мовою для осіб, які зобов’язані володіти державною мовою та застосовувати її під час виконання службових обов’язків, а також поради, які допоможуть підготуватися до іспиту, доступні для ознайомлення на вебсайті Комісії.

  Водночас звертаємо увагу, що:

  Порядок проведення іспитів на рівень володіння державною мовою, затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 14.04.2021 № 409, встановлює правові та організаційні засади проведення іспитів на рівень володіння державною мовою, зокрема, для осіб, які зобов’язані володіти державною мовою та застосовувати її під час виконання службових обов’язків.

  Порядок ведення Реєстру державних сертифікатів про рівень володіння державною мовою, затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 02.06.2021 № 584, визначає механізм формування і ведення Реєстру державних сертифікатів про рівень володіння державною мовою, процедуру внесення до нього інформації про видані та/або анульовані державні сертифікати про рівень володіння державною мовою, а також отримання інформації з нього.

  Також Національною комісією зі стандартів державної мови прийнято низку документів, а саме:

  -  Рішенням № 20від 13.05.2021 затверджено Порядок перевірки рівня володіння державною мовою, єдині вимоги до процедури проведення іспитів та критерії оцінювання (акт зареєстровано в Міністерстві юстиції України
  08 липня 2021 року за № 897/36519);

  -  Рішенням № 24від 27.05.2021 затверджено Порядок оскарження результатів іспиту на рівень володіння державною мовою та розгляду скарг (акт зареєстровано в Міністерстві юстиції України 19 липня 2021 року за
  № 933/36555);

  -  Рішенням № 31 від 24.06.2021затверджено Класифікацію рівнів володіння державною мовою та Вимоги до рівнів володіння державною мовою (акт зареєстровано в Міністерстві юстиції України 16 липня 2021 року за
  № 924/36546).

  Принагідно звертаємо увагу, що особи, визначені в частинах першій
  і другій статті 9 Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної», мають володіти державною мовою на рівні вільного володіння першого або другого ступеня.

  У цій статті наводимо покроковий алгоритм дій кандидата на зайняття вакантних посад державної служби для реєстрації на іспит на визначення рівня володіння державною мовою – за матеріалами Національної комісії зі стандартів державної мови (https://mova.gov.ua/news/yak-podati-zayavu-na-ispituvannya).

  1.      Відкрити сайт exam.mova.gov.ua(або перейти на вказаний сайт можна з вебсайту Комісії https://mova.gov.ua, натиснувши на рубрику «Іспит»).

  2.      Авторизуватися в системі, натиснувши вгорі кнопку «Авторизуватися через ID.GOV.UA». При авторизації в системі вперше реєстранту необхідно вказати електронну адресу.

  3.      Після авторизації натиснути на посилання «Усі іспити»в меню вгорі.

  4.      З доступних для складання іспитів обрати потрібний: для виконання службових обов'язків. Натиснути на вкладку обраного іспита.

  5.      На сторінці іспиту натиснути на кнопку «Подати заяву на іспит».

  6.      Обрати область і центр іспитування. Після цього натиснути у полі «Оберіть дату». Активними будуть тільки ті дати, на які в обраному центрі є вільні місця, інакше з’явиться повідомлення, що вільних місць у центрі немає. Якщо вільні місця є, то треба натиснути на доступну дату.

  7.      Обрати бажаний проміжок часу.

  8.      Якщо потрібні спеціальні умови для складання іспиту, поставити відповідну позначку.

  9.      Натиснути кнопку «Подати заяву». Заяви з такими позначками призначені тільки для людей з інвалідністю. Ці заяви буде перевірено окремо й у разі, якщо їх подано безпідставно, їх скасують без права подати нову раніше, ніж через 4 місяці.

  10.  Вгорі в меню «Заяви на іспити»буде відображено подану заяву.

  Важливо! Будьте уважні! Заповнені у формі заявки дані коригуванню не підлягають. Змінити обрані час і місце неможливо. Якщо особа не з’явилася на іспит відповідно до поданої заявки, повторно скласти іспит вона зможе лише через 4 місяці.

  Для складання іспиту та отримання сертифіката про рівень володіння державною мовою претенденту(ці)необхідно прийти на зареєстрований час до обраної локації (бажано завчасно) із документом, що ідентифікує особу, та пристроєм КЕП та скласти іспит.

  Результати іспиту встановлюються не пізніше 15 календарних днів від дати складення іспиту. Запис про видачу державного сертифіката заноситься Комісією до Реєстру державних сертифікатів.

   

  Більш детальна інформація: у роз’ясненнях Національного агентства з питань державної служби від 01.07.2021 № 134-р/з та від 12.07.2021 № 136-р/з (доповнене).

  Інша важлива інформація: у рубриці «Громадськості» => «Запитання-відповіді» на вебсайті Національної комісії зі стандартів державної мови https://mova.gov.ua/gromadskosti/zapitannya-vidpovidi.


  Пошук по сайту  Архів новин

  Квітень 2024
  ПнВтСрЧтПтСбНд
  1234567
  891011121314
  15161718192021
  22232425262728
  293012345

  Знайдіть нас на Facebook


  Корисні посилання