Райдержадміністрація

Пропозиції

  Корисні посилання


  Календар свят. Мова, граматика, спілкування

  На Харківщині погасили марку «Сад божественних пісень. До 300-річчя від дня народження Григорія Сковороди»

  У презентації марки взяв участь Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.
     
      Цього року планувалося провести масштабне святкування на честь 300-річчя від дня народження Григорія Сковороди, але через військову агресію рф тепер ще потребує ремонту сам музей видатного філософа. Щоб зібрати кошти для відновлення зруйнованої 6 травня російською ракетою будівлі музею Григорія Сковороди, де філософ жив останні роки життя, «Укрпошта» зробила благодійний випуск марки.
     
      «Ми приїхали для того, щоб подивитися, як можемо зробити консервацію, щоб можна було пережити зиму і розпочати проєктні роботи з відновлення самого музею. «Укрпошта» допоможе зібрати частину грошей, також ми зможемо залучити кошти з фонду ЮНЕСКО», – розповів Олександр Ткаченко.
     
      Керуюча магазином «Філателія» Харківської дирекції АТ «Укрпошта» Тетяна Фоменко повідомила, що поштовий блок «Сад божественних пісень. До 300-річчя від дня народження Григорія Сковороди» має наклад 500 тисяч примірників, номінал – 75 грн. До поштового блоку також випустять конверт «Національний літературно-меморіальний музей ім. Григорія Сковороди. Перший день».
     
      «Автори цього випуску – брати Сергій і Олександр Харуки – відомі українські художники. Вони відтворили частину малюнку Григорія Савича – фонтан «Нерівна всім рівність», – зауважила Тетяна Фоменко. – Є у філософа така концепція під назвою «нерівна рівність», яку він представив у вигляді фонтану, що складається з різних за об’ємами посудин, наповнених водою. З одного боку всі посудини різні і вони не рівні, з іншого боку – вони всі наповнені і рівні».
     
      Як зазначила директорка Національного літературно-меморіального музею Г. С. Сковороди Наталія Мицай, ідея щодо марки виникла ще у 2021 році. Тоді ж вони і звернулися до «Укрпошти», щоби підготувати її до 300-річчя філософа.
     
      «Це історична подія, яка залишиться на багато років. Свідчення про те, що відбувалося в цей час в Україні. Весь світ побачить цей проєкт і зрозуміє, що зараз окупанти хочуть знищити нашу культуру, свободу і дух українського народу. Але їм це не вдасться», – запевнила Наталія Мицай.
     
      Більше фото дивіться в галереї.
     
     


  Пошук по сайту  Архів новин

  Лютий 2024
  ПнВтСрЧтПтСбНд
  2930311234
  567891011
  12131415161718
  19202122232425
  26272829123

  Знайдіть нас на Facebook


  Корисні посилання