Райдержадміністрація

Пропозиції

Корисні посилання


Календар свят. Мова, граматика, спілкування

БЕЗБАР’ЄРНІСТЬ У ВОЄННИЙ ЧАС: ВИЇЗД З ДИТИНОЮ ЗА КОРДОН

Виїзд до іншої країни може бути бажаною, необхідною або навіть вимушеною дією, що потребує наявності деяких дозвільних паперів, зокрема у дитини. У недалекому минулому малечі, окрім документів, що встановлюють особу, була потрібна ще й письмова згода другого із батьків, якщо сім’я подорожує не в повному складі.
   
    Як розповіла очільниця Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції Ірина СВИСТУН, новий розділ «У воєнний час» онлайн-посібнику «Довідник безбар’єрності», розроблений за ініціативи першої леді Олени Зеленської, дає поради для різних верств населення, зокрема для батьків щодо виїзду дітей за кордон під час війни.
   
    В умовах воєнного стану вимоги для перетину малечою кордону є спрощеними.
   
    Не потрібна нотаріальна згода одного з батьків, що було обов’язковим у мирний час. Достатньо свідоцтва про народження дитини або її закордонного паспорта, навіть якщо він протермінований.
   
    Якщо цих документів немає, один з батьків може внести інформацію про дитину в свій паспорт. Для цього потрібно звернутися до найближчого територіального підрозділу Державної міграційної служби України. Відповідна відмітка у паспорті посвідчує особу дитини, підтверджує її українське громадянство і дозволяє вивезти її за кордон.
   
    У разі, якщо документів немає взагалі або дитина є іноземцем, прикордонники приймають копії документів, які є, або будь-які інші докази підтвердження її особи.
   
    Якщо дитину супроводжує хтось із родичів, наприклад, тітка, бабуся, повнолітня сестра, вітчим, їм потрібно мати з собою:
   
    • документи, які змогли б підтвердити родинні зв’язки з дитиною
   
    • або посвідчену згоду від одного з батьків, із зазначенням, що саме ця особа вивозить дитину за кордон
   
    Якщо дітей супроводжують не родичі, то прикордонники вивчають кожну ситуацію окремо.
   
    Варто зазначити, що з 16 років неповнолітній може перетнути кордон самостійно.
   
    Більше корисної інформації у «Довіднику безбар’єрності» - https://bf.in.ua.
   
   


Пошук по сайту

Архів новин

Березень 2023
ПнВтСрЧтПтСбНд
272812345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829303112

Знайдіть нас на Facebook


Корисні посилання